Plazma do 10 tyśi

Tomek1233

New member
Witam userów :eek:
Więc tak jak w temacie piszcie swoje propozycje do 50 cali odległość 3-3,5m od ekranu tylko do oglądania TV :twisted: wiadomo dvd, dekoder N.
PS:jest Plazma ,LCD a gdzie LED ??? Mam na myśli w głównych na forum.
PS:Sam nie wiem czemu plazma mnie korci co najlepsze(jakość obrazu :twisted: ) może led czy lcd?
Pozdro
5
 

Tomek1233

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4m na 4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 do 3 osób
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? chyba stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? na wprost ale z tym nie bd problemu rolety ;) i oglądam zawsze tv na wieczór
7.Jaki masz obecnie telewizor ? samsung lcd 40 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dekoder N
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nie wiem co napisać
10.Jakie urządzenia ? dekoder N ,dvd jakieś
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6 może mniej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy ;0
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16.Preferencje co do marki ? Philips byle jakaś dobra
17.Preferencje co do wielkości ? 50 cali max
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? -------------
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczory !!!
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 10000 zł ;)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie trzeba mi 3 D ;p

Myślę że wybrnąłem ;)
 
Ostatnia edycja:

Darecki20005

New member
Przeczytaj mój temat w tym dziale bo mam taki sam dylemat co Ty tyle że budżet mniejszy. Do oglądania tylko i wyłącznie telewizji N nie potrzeba full hd a wręcz wywalisz kupe kasy a obraz wizualnie będziesz miał gorszy. Jedz do sklepu i sam porównaj obraz
 

jarod12

New member
czyli co, sugerujesz, że kupno Full HD przy zamiarze oglądania N-ki nie ma sensu? no nie wiem czy to dobre podejście. to tak jakby komuś radzić żeby kupił sobie małego fiata bo nie zamierza wyjeżdżać na autostrady.
 

Darecki20005

New member
Dokładnie tak że to nie ma sensu, a z tym maluchem to porównanie nie do końca prawdziwe owszem było by dobre gdyby mercedes osiągał max 100km/h jak i miał by komfort podróżowania gorszy od malucha a tak nie jest. Z telewizorami zaś jest tak że po co nam ful hd (mercedes) jak on zwyczajnie nie radzi sobie z przeskalowaniem sygnału do swojej zozdzielćzości i na tym traci obraz wiec w rzeczywistości mamy obraz gorszy jak hd ready. Full hd potrzebuje idealnego sygnału wejściowego aby odbierać pięknie Nie widzę sensu kupowania ful hd (chyba że się komuś pochwalić że się ma) jesli kolega ma zamiar tylko katować telewizję N. Poza tym mogę sie założyć ze stawiając obok siebie plazmę hd ready i vt wizulnie z sygnałem tv dvbt i prosząc 10 przypadkowo spotkanych osób w sklepie o wybranie ładniejszego obrazu wskazanie będzie jednoznaczne na korzyść tanszego modelu. Jesli mi nie wierzysz to zrób taki eksperyment. Chodzi mi o to że kolega wyładuje 10 tyś za coś czego nie wykorzysta w postaci filmów wysokiej rozdzielczości a tak za 2 tyś otrzyma coś dla jego potrzeb i będzie zadowolony bo kupa kasy zostanie. Nie na pusto 3 dni robiłem testy w sklepach i wkurzyłem paru sprzedawców, polecam udać się do sklepu i zobaczyć na własne oczy. Sam po niedzieli jadę po LG50PA4500 bo również bende go uzywał tylko do telewizji N, a miał być st50
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że jest w 50 calach, ale pamiętaj cali nigdy za wiele. Przy podanej przez Ciebie odległości ja bym brał minimum 55"...
Miałem 32 cale (Philips CRT), 42 cale (Panasonic 42PV80 - cały czas używam-świetny TV), mam 50 cali (Panasonic 50G30) a chciałbym 65! odległość z jakiej oglądam to 3m...
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Co Ci po HD Ready skoro jakość wykonania ogólna jest poniżej krytyki. HD Ready jest tylko w budżetowych wersjach, więc nie uraczysz takiego, który ma świetną czerń, paletę kolorów i jeszcze jest wykonany tak że mucha nie siada - wszystko to plastik, słabej jakości.

Widziałem wszystkie modele na 2012 z matrycami HD Ready. LG były jedne z gorszych, tam czarny to szary (na poziomie modeli z przed kilku lat) oraz ekran to tafla szła, która przyjmie każde światło - brak filtrów w tych modelach to standard i to także w Panasonic.

Kolega ma budżet do 10k, a Wy mu proponujecie modele za niecałe 2k. Może ma także inne wymagania?
 

warebel

New member
to ci doradzili :) bierz 65" ST albo VT, ewentualnie poczekaj na modele 2013 i tyle. Nka ma mase kanalow FULL HD, nie rozumiem jak mozna polecac komus Tv HD Ready w 2013 roku do tunera, ktory wyswietla 1080i?

A moze z czasem jakis odtwarzacz BluRay, albo konsola do gier, czy tylko i wylacznie nka po wsze czasy?
 

Tomek1233

New member
to ci doradzili :) bierz 65" ST albo VT, ewentualnie poczekaj na modele 2013 i tyle. Nka ma mase kanalow FULL HD, nie rozumiem jak mozna polecac komus Tv HD Ready w 2013 roku do tunera, ktory wyswietla 1080i?

A moze z czasem jakis odtwarzacz BluRay, albo konsola do gier, czy tylko i wylacznie nka po wsze czasy?

dzięki czym się różni ST od VT ??
Tylko Nka ;)
 
Do góry