Plazma do 10 000 (Pioneer, Hitachi, Panas) do dużego salonu (opis)

ronin

New member
Na początku witam wszystkich. To mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość, przedewszystkim o radę. Zamierzam kupic TV oraz sprzet audio. To pierwsza częśc teamtu dotycząca TV, druga część dotycząca zakupu audio znajduje się tu:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=61703#post61703

Stoję przed poważnym dylematem. Może najpierw opiszę miejsce. Pokój, (stety) niestety połączony jedno kubaturowo z jadalnią i kuchnią. Między salonem i jadalnią a kuchnia, wyłącznie niska ścianka kolankowa na wysokość ok. 130 cm i szerokości 3,3 m. Całość ma ok. 490 cm szerokości i 1100 cm długości (5 x 11 m). Z czego część użytkowana i przeznaczona na salon to mniej więcej 5 x 5 m. W użytkowaniu efektowne i przyjemne, dla sprzętu stereo zdaje się zabójcze.

Ale po kolej. Najpierw wyświetlacz.
Miejsce. TV będzie stało na północnej ścianie, od południa dwa spore okna od zachodu balkon. Wszystkie okna i balkon posiadają ciemne rolety. TV będę oglądał z odległości około 3 – 3,5 m.

Obraz. Głównie sport w przeważającej części amerykańska koszykówka NBA, piłkę nożna (czyli szybki ruch kamer i obiektów) oraz filmy. Raczej w ciemnym lub zaciemnionym pokoju, choć w weekend lub w lato, gdy jest dzień, słońce też da się we znaki. Posiadam cyfrę + i w najbliższej czasie zamierzam zakupić odbiornik do odbioru cyfra+ HD (będzie sport i filmy w jakości chyba 720p). Z uwagi, że nastawiam się głównie na sport i NBA, gdzie akcja dzieje się bardzo szybko, nastawiłem się głownie na plazmy. Ale być może się mylę.

Wybór. O czym myślę ? Do 10 000 zł o
1. Pionier 4270XD
2. Hitachi 42PD9700
3. …… Panasonic ? Yamaha ? Nec ?

Nurtuje mnie pytanie co w plazmach Hitachi czy Yamahy da mi 1080 linii (Pioneer i Panas maja 768 ). Czy to ma jakiekolwiek znaczenie. W innym wątku bodajże Goliat wspominał, ze nie jest to bez znaczenia.

Moja pierwsza prośba … co o tym sądzicie, jakie widzicie plusy i minusy, lub jakie inne propozycje. Na razie nastawiłem się na plazmę, ale z chęcią posłucham każdego rozsądnego głosu w tej materii, również o LCD, bo z projektorem byłby poroblem lokalizacyjny.

DVD jak na razie mam. Posiadam już nagrywarkę Panasonica DMR-EH65 (HDMI, całkiem przyzwoity tor audio).

Rozpisałem się …. Co o tym wszystkim sądzicie, każda opinia będzie przezemnie bardzo, bardzo mile widziana.

edit. W przyszły weekend zamierzam udac się do sklepu i zobaczyć Pioneera i Hitachi w akcji. Przygotowuje tez płytke DVD na której zamiarzam nagrać m.in. w XP, SP i LP rózne materiały (sport, muzyka, film, przyroda). Mam tez całkiem spora kolekcje filmów dvd oraz ... pytanie. Co proponujecie nagrac na płytkę DVD, jakie filmy zabrać aby jak najlepiej ocenić te wyświetlacze. No i jakie wyświetlacze ewentualnie poszukać jeszcze do oceny.
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
No tak Hitachi poprzez wyświetlanie 1080 linii i dzięki układowi Picture Master HD oferuje więcej detali ,ostrości i nie potrzebuje skalowania up.
Jeżeli chcesz oglądać z 3-4 metrów to 42 cale w zupełności wystarczy...i z czystym sumieniem mogę napisać że nie ma problemu z duszkami !!!!!
natomiast jak chodzi o twój drugi post w temacie audio to będziesz miał niezły orzech do zgryzienia.
W salonie o tej kubaturze uważam że przydałoby się coś większego.
Będziesz miał kłopoty z uzyskaniem konkretnego basu jak również przestrzeni.
Polecałbym coś z wyższych modeli Denona (przy okazji Multi Zone ;) )
a paczki (czytaj kolumny) musiałbyś potestować (ja optowałbym Dali wzgl. Mission ale i KEF-y z serii Uni-Q powinny zagrać OK) no i pamiętaj że w odsłuchu w sklepie popatrz za kolumienki co to mistrzowie podłączyli (kable) bo ostatnio bardzo dużo osób po zauroczeniu w salonie ...... było rozczarowanych w domku :D bo nagle kolumny grały inaczej..... później okazało się że przy odsłuchu w sklepie były opięte kabelkami o wartości przekraczającej wielokrotnie cenę głośników:cry:
Pozdrawiam.
 

Hotest

New member
:)

Z ciekawoscia poczekam na opinie odnosnie tego Hitachi ze wzgledu na to ze cena to prawie polowa ceny Pioneera i Panasonica PX600
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie wziąłeś pod uwagę plazmy Loewe Xelos lub Modus.
Obydwa modele wyposażone w tuner cyfrowy z mozliwościa dołozenia bądź Pip /podwójny/ badź tuner satelitarny.
Loewe korzysta jak podaje z matryc Neca i jakość na porównaniu z innymi - rewelacyjna. Pierwszy raz Loewe oprócz wyglady dba o o wysoka jakość obrazu.
Z wymienionych Twoich faworytów stawiam na Pioneera.
sprawdź dokładnie całą prezentację
http://www.pioneer.eu/eur/products/62/index.html
pozdrawiam
 

Hotest

New member
Goliat napisał:
Połowa?????Jestem w szoku czyli znowu przepłaciłem :D

Goliat w UK tego Hitach mozna kupic za troszke powyzej 1k F czyli jakies 5500-6000 zl ..... Pioneer 427 to koszt min 1800F (wiec prawie 2 razy wiecej)

Do KikI: Czy Lowe to nie Philips w "lepszej skorze" (taki Lexus - Toyoty)?
 

baba

Member
Witam .Mam ten sam problem z salonem z kuchnia otwarta.Czekam od innych na porade.O sprzecie audio myslalem o dzwieku przestrzennym( 2 glosniki z przodu i subfower) tylko nie wiem czy ten dzwiek odbija sie od scian czy tak dociera do siedzacego przednimi.Bede z ciekawosca sledzil to forum.Pozdrawiam.
 

mystic

New member
@kiki

A ile teraz stoi Loewe Xelos A42 DVB-T/CI, ten na nowszej płycie L2650 i image+, w opcji z tunerem DVB-S i podstawą podłogową RACK.

Info może być na PW.

pozdrawiam
 

ronin

New member
Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Liczylem na kikiego i Goliata. Ale chcialbym dowiedzieć się więcej, m.in. czy kiedykolwiek, cokolwiek da mi 1024 lini w Hitachi. Czy to "zobaczę", tzn. np. różnicę z tego wynikajaca w stosunku do Pioneera i w jakich warunkach. W sobote jadę do sporego salonu blisko mojej miejscowosci (no może niezupelnie blisko 80 km) gdzie maja zaprezentowac mi Pioneera, Hitachi i maja również TV Loewe.
Ceny wyjściowe to:
Pioneer PDP 427XA - 9999 zl + podstawka, cena minimalna ze skąpca to 9350 zł
Hitachi PD9700 - 10999 zł (ale obiecano mi ją jeśli się zdecyduję za góra 9999 zł) - wg skąpca cena minimalna to 8200 zł
Loewe Xelos A42 - 12499 zł (ups, za dużo) cena minimalna na skąpcu to 11 500 zł
Rozumiem, ze z tych TV kiki poleca Pioneera, zresztą ku któremu sam od poczatku sie zwracam, ale napewno dokładnie obejrzę tez Hitachi. Loewe w tej cenie to zapora, chyba że jakością obrazu rozłozyłby mnie i przeciwników na kolana. Ponawiam prośbe jakie sceny w jakich filmach najlepiej zabrac na ocenę telewizorów. Napewno zabiore sporo transmisji sportowych nagranych w różnej jakości na dvd.

Gorszy problem mam z dźwiękiem, zero odezwu :(.
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
ronin napisał:
Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Liczylem na kikiego i Goliata. Ale chcialbym dowiedzieć się więcej, m.in. czy kiedykolwiek, cokolwiek da mi 1024 lini w Hitachi. Czy to "zobaczę", tzn. np. różnicę z tego wynikajaca w stosunku do Pioneera i w jakich warunkach. W sobote jadę do sporego salonu blisko mojej miejscowosci (no może niezupelnie blisko 80 km) gdzie maja zaprezentowac mi Pioneera, Hitachi i maja również TV Loewe.
Ceny wyjściowe to:
Pioneer PDP 427XA - 9999 zl + podstawka, cena minimalna ze skąpca to 9350 zł
Hitachi PD9700 - 10999 zł (ale obiecano mi ją jeśli się zdecyduję za góra 9999 zł) - wg skąpca cena minimalna to
Loewe Xelos A42 - 12499 zł (ups, za dużo) cena minimalna na skąpcu to 11 500 zł
Rozumiem, ze z tych TV kiki poleca Pioneera, zresztą ku któremu sam od poczatku sie zwracam, ale napewno dokładnie obejrzę tez Hitachi. Loewe w tej cenie to zapora, chyba że jakością obrazu rozłozyłby mnie i przeciwników na kolana. Ponawiam prośbe jakie sceny w jakich filmach najlepiej zabrac na ocenę telewizorów. Napewno zabiore sporo transmisji sportowych nagranych w różnej jakości na dvd.

Gorszy problem mam z dźwiękiem, zero odezwu :(.
Na korzyść Pionka 5-lat gwarancji na niekorzyść dużo gorsza jakość na nowych panelach via NEC i wszechobecne duszki
Na korzyść Hitachi wykonanie,jakość obrazu i dźwięku,trwałość matrycy (80000 godzin) , tuner DVB-T,wejście USB (już uruchomione robią wrażenie pokazy z Pen Drive'a) całkowity brak duszków na minus niby większe zużycie prądu (nie widać tego po rachunkach :D )
Jeżeli chodzi o audio to kilka sugesti na górze napisałem :( ...wystarczy poczytać.
Pozdrawiam.
 
Do góry