Plazma - czy to dobry wybór dla mnie?

panar

New member
Witam serdecznie,

Chcę zmienić telewizor. Skłaniam się do plazmy ale może po ankiecie doradzicie mi inaczej. Będę wdzięczny za podanie konkretnego modelu. Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

1.Odległość od ekranu - 3,80-4 metry
2.Nasłonecznienie - średnie, okno od wschodu, są rolety
3.Preferowana technologia - raczej plazma
4.Jaki masz obecnie telewizor - CRT Panasonic 21 cali
5.Jakie programy najczęściej oglądasz - sport 40%, bajki dla dzieci 30%, filmy i inne programy 30%
6.Oglądasz w dzień czy wieczorem - głównie wieczorem
7.Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez - przy świetle
8.Preferowana wielkość telewizora - 46 do 50 cali
9.Preferowana marka - tu liczę na Was ;)
10.Jakie urządzenia będą podłączone - może jakieś PSP w przyszłości (dzieci rosną )
11.Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - obecnie 95% tv, czasem korzystam z dvd
12.Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - zdecydowanie na wprost
13.Czy będziesz korzystać z widgetów - niekoniecznie
14.Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora - niekoniecznie
15.Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD - niekoniecznie
16.Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami - tak
17.Ma mieć 3D - nie
18.Jakimi złączami i co chcesz podłączyć - dekoder telewizji UPC, odtwarzacz dvd, usb
19.Jaki masz sygnał - kablówka UPC
20.Ma stać czy wisieć - koniecznie stać
21.Rozdzielczość - w tej kwestii nie znam się za bardzo :sad:
22.Na czym najbardziej Ci zależy - jakość obrazu
23.Ile osób ogląda - głównie 2, max. 4
24.Ile godzin dziennie ma grać telewizor - średnio ok. 4
25.Jaka klasa cenowa - max. 2200

Pozdrawiam
panar
 

89cold

New member
Trochę mały przedział cenowy jak na 46-50", Panasonic więc bedzię raczej trudno dostępny. Jeśli nie potrzebujesz jakiś mega wygórowanych opcji to np. samsung D 550 w 51".
 

panar

New member
Zdaję sobie sprawę, że mało kasy. Wstępnie myślałem o LG 50PV350 lub Samsung PS51D450. Ten drugi nie ma FullHD. Czy to ma (ew. w przyszłości może mieć) jakieś znaczenie przy moich założeniach?
A może poczekać z zakupem jeszcze ze 2 m-ce i przez ten czas dozbierałbym ze 400-500 zł i może wtedy coś wybrać? Nowy tv chciałbym mieć na nasze Euro :)

Pzdr
panar
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Zdaję sobie sprawę, że mało kasy. Wstępnie myślałem o LG 50PV350 lub Samsung PS51D450. Ten drugi nie ma FullHD. Czy to ma (ew. w przyszłości może mieć) jakieś znaczenie przy moich założeniach?
A może poczekać z zakupem jeszcze ze 2 m-ce i przez ten czas dozbierałbym ze 400-500 zł i może wtedy coś wybrać? Nowy tv chciałbym mieć na nasze Euro :)

Pzdr
panar

Może dozbieraj przez dwa miesiące, TV to wydatek kupiony na pare lat... nie kupuj chłamu bo potem będziesz żałował... Kup na max kasy i możliwości finansowych dotyczy modelu i wielkości.
 

panar

New member
No właśnie niektórzy mówią mi, że przy odległości 4m od telewizora i ekranie 50'' nie musi być FullHD, że wystarczy HD ready bo i tak nie będzie różnicy w jakości obrazu z takiej odległości oglądania. Czy to prawda?

Pozdr
panar
 

Lorenzo

New member
Tak, to prawda, przy tej odległości ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec różnicy, musiałbyś siedzieć ok. 2-2,5 metra od ekranu żeby to zauważyć.
Jednak moim zdaniem 50" to za mało jak na 4m. chociaż jako, ze przesiadasz się z 21 i tak różnica będzie olbrzymia. Jestem jednak pewien, że niedosyt pojawi się szybko...
 

panar

New member
Niedosyt pewnie się pojawi :). Ale fizycznie nie mam za bardzo miejsca na większy tv, musiałbym dokonać jakiegoś gruntownego przemeblowania w salonie a to raczej nie wchodzi w grę.

Więc co radzicie: kupić teraz coś 50"" bez FullHD, np. tego Samsunga PS51D450 czy raczej poczekać ze dwa m-ce z wyborem? Dodam, że aż tak bardzo nie spieszy mi się z zakupem, jak już pisałem nowy-duży tv chciałbym mieć na Euro 2012.

Dzięki i pozdr.
panar
 

maxan

New member
Bez reklam
Niedosyt pewnie się pojawi :). Ale fizycznie nie mam za bardzo miejsca na większy tv, musiałbym dokonać jakiegoś gruntownego przemeblowania w salonie a to raczej nie wchodzi w grę.

Więc co radzicie: kupić teraz coś 50"" bez FullHD, np. tego Samsunga PS51D450 czy raczej poczekać ze dwa m-ce z wyborem? Dodam, że aż tak bardzo nie spieszy mi się z zakupem, jak już pisałem nowy-duży tv chciałbym mieć na Euro 2012.

Dzięki i pozdr.
panar
Wyszedł już PS51E450 na 2012rok, cena podobna a tv troszkę lepszy - minimalnie zmieniony design, filtr anty odblaskowy.
Ponadto do 2200 powinienes dostać samsunga D530 bądź LG PV350 oba z fullHD.

Co do FULLHD jeśli głównie oglądasz tv/filmy to HD-ready spokojnie wystarczy... ja wziąłem tylko i wyłącznie dlatego gdyż niektóre gierki puszczam na tv w 1080p(między 720p a 1080p w filmach dużej różnicy nie dostrzegam - odl od ekranu 2,7m w grach już tak) ponadto gdyz mój stary tv LG 37LH3000(btw. świetny tv) też jest fullhd nie chciałem się 'cofać w czasie'.
 
Ostatnia edycja:

panar

New member
Dzieki za sugestie, rozważe.
Jestem już trochę "zamotany" bo z kolei usłyszałem, że lepszy 42'' FullHD niż 50'' HD. Trochę się zdziwiłem słysząc to, ale fakt - nie znam się za bardzo. Może ktoś potwierdzi/wyjaśni?

Dzięki
panar
 
Do góry