Plazma czy może jednak LCD? ~50" za ok 3500-4000złzł

malin00

New member
Witam, Proszę o pomoc w wyborze tv - do tej pory cały czas myślałem, że czasy plazmy minęły i że nawet nie będę brał jej pod uwagę, ale przy okazji natrafiłem tu na parę wypowiedzi i chyba jednak się przekonam do właśnie plazmy zamiast lcd/led, a to ze względu głównie na cenę vs to do czego go będę używał

1. Odległość od ekranu? 3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? A to zależnie od dnia, ale zaraz nieopodal kanapy, po drodze do tv po lewej stronie są duże drzwi balkonowe, a za rogiem jeszcze spore okno, z którego również promienie potrafią dawać się we znaki podczas oglądania tv. Słońce świeci głównie po południu, ale istnieje możliwość prawie kompletnego zasłonięcia zarówno drzwi balkonowych jak i okna.
3. Jak duży jest pokój? 4,7x3,4
4. Preferowana technologia: tego właśnie do końca nie wiem, ale chyba ze względu na cenę plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp Aquos 42DH77E
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy DVD, BluRay, .mkv
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez, przy delikatnym ledowym oświetleniu
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry jeżeli chodzi o krawędzie ;) Kolory jak najbardziej naturalne.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Raczej matowa, ale nie musi być
11. Preferowana wielkość telewizora? Teraz mam 42 i wiem, że to za mało więc myślę tak około 50''
12. Preferowana marka? Mój Sharp padł dlatego nie kupię kolejnego Sharpa, natomiast preferowałbym markę z dobrym serwisem, dostępnymi częściami i co by ewentualna gwarancja odbywała się bez zbędnych kosztów i szukania kogoś kto się tego podejmie czyli zakładam Samsung, LG? (Chociaż ze względu na jakość wiadomo, że wolałbym tego Sharpa czy Panasonica:)
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia (o ile jeszcze występuje w obecnych), słabej jakości, rozmycia krawędzi, zbyt widocznego podświetlenia w rogach.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? BluRay/DVD, hdd z mkv, cyfrowa tv naziemna, w przyszłości może platforma cyfrowa, xbox który mi obecnie uległ uszkodzeniu, ale być może naprawię kiedyś, więc taki malutki procent póki co :)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% filmy z dysku, płyt
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Głównie na wprost, jak więcej osób to parę z nich widzi z boku, ale nie dużego kąta
17. Czy ważne jest wifi ? Przydałoby się jeżeli ma mieć przeglądarkę (DLNA mam w BD)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Przydałoby się bo nie mam takiej opcji w BD, ale nie jest to wymóg
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Fajnie by było luknąć czasami jakieś gówno z np tvnplayera czy innego VOD
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Zdałoby się, ale jak wyżej...mogę to robić przez BD
22. Ma mieć 3D? Może być, nie musi. 3D w kinie mnie nie pociąga, więc w tv pewnie też tak będzie, jakby jednak się zdarzyło to chętnie sprawdzę jak sobie radzi ta technologia obecnie
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? Oj tak, zdecydowanie!
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMx3 co najmniej, spdif żeby puścić dźwięk z dvb-t do amplitunera, fajnie jakby miał jeszcze component (mam starego xboxa), ale nie musi być.
26. Jaki masz sygnal? Naziemna cyfrowa (kiedyś może platforma)
27. Ile programów HD? Nie wiem ile tam jest ale głównie chcę oglądać HD
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: FULL HD i ani pixla mniej :)
30. Na czym najbardziej Ci zależy: bezawaryjności lub dobrego serwisu, jakości obrazu
31. Ile osób ogląda: 1-4
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-3
33. Jaka klasa cenowa? Powiedzmy 3000-3500, ale nie wiem czy w takiej cenie się znajdzie coś w granicach 50'', więc załóżmy 4000 jako górna granica, jeżeli te dodatkowe 500zł jest uzasadnione.
 

slawko1077

New member
Jeżeli poczytałeś forum to już wiesz że ST50 Panasonica, ewentualnie Samsung E6500. Wczoraj były w bardzo dobrych cenach w Media Markt. Panas za 3700 a Sam za 3300
 

sunnyluk

Member
50ST50 za 3700 w Mediaku? kurde, że tego nie wiedziałem to może bym przyspieszył mój zakup, a tak to ciągle patrzę jak ceny na necie utrzymują się od kilkunastu dni na tym samym poziomie ok. 4tys.
 

Window

New member
malin00 :)?.. Jeśli nowy lepszy tv to plazma ST50 będzie idealna. Obczaj promocje w MM bo jeśli jest gdzieś za 3700 to najlepsza cena za ten tv na rynku. Warto.
 

malin00

New member
Dzięki za pomoc. Poczytałem trochę o samsungu i panasonicu i jak do jednego przekonuje mnie firma tak do drugiego (i to chyba bardziej) szereg wszystkich bajerów i innych multimediów no i trochę niższa cena. Muszę je zobaczyć w sklepie i jeżeli obraz będzie podobny to wolę samsunga.
 
Do góry