Plazma czy LCD ??? Pytanie wcale nie merytoryczne.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma czy LCD ??? Pytanie wcale nie merytoryczne. Telewizory plazmowe wcale się nie poddają.


Wiadomo jest, że zainteresowanie plazmami na świecie spada, ale czy na pewno ???
Są tacy, którzy widzą że tendencja spadkowa zaczęła odliczanie, tyle że nawet Ci twierdzą że proces może potrwać kilka dobrych lat.

Miłośnicy jakości obrazu, nawet nie chcę myśleć, że w pewnym momencie telewizor plazmowy przestanie istnieć.
Nikt tego nie chce. Nawet, jeśli nie jest orędownikiem tej technologii.
Dlaczego ?
Bo najlepszym motorem rozwoju jest ... konkurencja.

Według Quixel - prowadzącego badania naukowe nad plazmami - tendencje spadkowe mogą odzyskać tempo wzrostu w tym roku (choć dane za 2012 są pesymistyczne).
Rynek amerykański pokazał że telewizory plazmowe wykazały wzrost o 70%!
I dotyczy to oczywiście dużych przekątnych.

Kurs ogólny niestety stale spada, ale w bardziej zawężonej przestrzeni telewizory plazmowe mogą spokojnie przetrwać, w szczególności wielkości od 60" i powyżej.

Jednak według analityków, telewizory plazmowe nadal mają duży potencjał do obrony - pytanie czy będą producenci chcieli to wykorzystać ?

Ale tak czy siak to ludzie głosując swoją kasą (zakupem) zadecydują o losach plazm.
Na dziś postęp w tej dziedzinie jest bardzo zauważalny. Panasonic np. pokazuje że wcale nie zamierza oddawać pola bez walki :
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...eneracja-plazm-panasonica-puka-glosno-do.html

[youtube]b6bF-9vz7Cc[/youtube]

full hd
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mysle ze do czasu kiedy beda chetni w odpowiedniej ilosci na plazmy i relatywnie bedzie podnoszona jakosc badz wady tej technologii to panasonic bedzie robil je ...
lolek
 

heniumon

New member
Plazma czy LCD

Plazma na tak ,ale jeszcze z mniejszym poborem energii ,bo u nas taki pobor energi to drenaz kieszeni . Przez 13 lat pobór zmiejszono o ponad połowę z grzejnika 600W.:cool:
 

heniumon

New member
W ubiegłorocznej serii plazm miał byc mniejszy pobór energii ,a czy coś zmieniło sie w temacie obecnie w najnowszych modelach plazm do Panasonica ??
 

exekutor

New member
Nie ma co dramatyzować z tym zużyciem prądu bo taka plazma 50cali potrafi zjeść 200W a nawet mnie to nie ma dramatu, kwestia czy rozmawiamy o oszczędności prądu czy dobrej jakości obrazu a to dwie rożne sprawy kiedyś ktoś mi powiedział że jeśli przy wyborze telewizora kieruję się zużyciem prądu a nie jak najwyższą jakością obrazu to żebym sobie kupił monitor 19cali LCD i maił rację :) ja posiadam już od ok. 5 lat plazmę i następny telewizor jaki zakupię to też będzie plazma.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W USA nie kupuje się tego co dobre ale to co wielkie. Skoro 60" można mieć za 1000 $ jedynie w plazmie to nie dziwne, że się sprzedają.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To chyba dobrze. Nie boja sie tak jak u nas duzych przekatnych. Jakos mnie to tez nie dziwi, jak czytam ze "u nas" ktos sie zastanawia czy 60" nie bedzie za duze z 4m to chyba cos nie tak. Duze tv tez sa dobre a sama przekatna daje nieporownywalnie wieksza radosc jak jakakolwiek mniejsza.
 

digitalus

Banned
W USA nie kupuje się tego co dobre ale to co wielkie. Skoro 60" można mieć za 1000 $ jedynie w plazmie to nie dziwne, że się sprzedają.


W usa nie kupuje sie tylko duzych telewizorow plazmowych ale tez mniejsze 42 calowe.
Przyklad z 2009 roku
Plazmy: W USA najlepiej sprzedają się tanie plazmy
Przyklad z polskiego rynku
http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/wzrosla-sprzedaz-telewizorow-lcd-plazmy-i-duze

Gdy pojawila sie informacja o zakonczeniu produkcji plazm przez pioneera to klienci kupowali po kilka sztuk telewizorow na zapas bo wiedza ze plazma to dobry produkt.
7504d1348520078t-plazma-panasonic-kuropioneer.jpg



W usa telewizory plazmowe sa na pierwszych miejscach w poradnikach dla konsumentow a lcd i led na koncu.
http://reviews.cnet.com/2300-6482_7-10011219.html
W innym poradniku plazma LG model PA6500 jest tez bardzo wysoko oceniania.Ze wzgledu na doskonla jakosc obrazu i niska cene

http://bc.ctvnews.ca/best-tvs-to-catch-the-big-game-on-1.1124956
Tabelka nizej
6c926_ipad_ratings_sheet_image_6_22_2.jpg
 
Ostatnia edycja:

Pingu

New member
To chyba dobrze. Nie boja sie tak jak u nas duzych przekatnych. Jakos mnie to tez nie dziwi, jak czytam ze "u nas" ktos sie zastanawia czy 60" nie bedzie za duze z 4m to chyba cos nie tak.

To nie tak, to nie że się nie boją. U nas kupije się TV odkładając na niego, u nich za jedną wypłatę, a jak coś będzie nie tak to się go wymieni na nowy za następną. Jakby u nas 1000 zł kosztowało 60" to co trzeci by taki miał.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja pisze o tych co sie zastanawiaj czy brac 60" z uwagi na rozmiar/odleglosc, a nie tych co nie stac, bo to inny temat.
 

Pingu

New member
Tak ale zastanawiają się bo jak źle wybiorą to będą mieli problem bo ich nie stać aby wymieniać co chwilę TV, ci których na to stać to poprostu kupują.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, ja pisze o tych co ich stac na tv (a nawet jezeli sa to zakupy za ostatnie pieniadze to i tak przekatna zawsze sie odwdzieczy i nigdy to nie bedzie zly wybor), na wymiane i na gwiazdke z nieba a mimo to zastanawiaja sie czy duza przekatna ich nie przytloczy - kwestia przyzwyczajen i duzego skoku z powiedzmy 32" na 60"-70", ale niech Ci bedzie.
 
Do góry