Plazma czy LCD pod sygnał z SD

pradam

New member
Prosze o poradę, który telewizor będzie miał lepszy obraz z podłączonej zwykłej anteny dachowej (plazma lub LCD). Może ktoś robił porównanie i ma sprawdzone modele, które dobrze odbierają z takiego sygnału.
 

novaczek

New member
Ja od dzisiaj jestem posiadaczem Toshiby 40ZF355DG i obraz z SD jest rewelacyjny. Skalery naprawdę działają genialnie.
 

pradam

New member
Przy dobrym sygnale wszystkie telewizory mają wyrazisty, ostry obraz, mogą się różnić odwzorowaniem kolorów i innymi drobnymi rzeczami, które dla przeciętnego "oglądacza" nie mają aż tak wielkiego znaczenia.
Problem zaczyna się gdy podłączymy TV do zwykłej anteny i tutaj zaczyna się problem i związane z tym niezadowolenie z kupna TV, dlatego piszę ten post z prośbą o wyrażenie opinii tych użytkowników, którzy przećwiczyli to na własnej skórze.
Przymierzam się do kupna plazmy panasonica PY80 lubPY800, który wejdzie do sprzedaży w niedalekiej przyszłości, chociaż w grę wchodzą inni producenci. Do LCD nie mam rozeznania żadnego dlatego prosze wszystkich o wyrażenie swoich doświadczeń.
 

prosper5250

New member
plazmy o których wspominasz to mistrzostwo ale zastanów się po co ci full hd... skąd wezmiesz sygnał? a jak już kupisz blueraya to skąd weźmiesz płyty? nabądź dobry odbiornik hd (pv80 w kwestii plazmy) lub wyższy model samsunga lub shapra (lcd) PROSTE!
 

tucz

Member
Do sygnalu SD zdecydowanie jakas dobra plazme. Sprawdzone na wlasnej skorze. Szczegolnie jesli lubisz ogladac duzo sportu.
 

prosper5250

New member
właściwie tak, ale plazma ma pewną wadę... trochę drży co jest ociupinę męczące... natomiast w lcd na sd nie ma ostrości... twoje oczy w sklepie niech zadecydują!
 

tucz

Member
prosper5250 napisał:
właściwie tak, ale plazma ma pewną wadę... trochę drży co jest ociupinę męczące... natomiast w lcd na sd nie ma ostrości... twoje oczy w sklepie niech zadecydują!

Jakos w przypadku Pioneera nie moge sie dopatrzec zadnego istotnego drzenia, a juz z pewnoscia nie z odleglosci z jakiej oglada sie TV.
Byc moze to przypadlosc starszych modeli albo w innych markach?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja odbieram zwykłą analogową kablówkę na plaźmie i jest rewelacyjnie.

Widziałem u siebie na tym sygnale jeden z najwyższych modeli LCD i poległ przy plaźmie na każdym polu.

Pozdrawiam,
 

prosper5250

New member
ale gadka była na temat panasa... nie pamiętam dokładnie czy pioneer drży (pisałem że ociupinę drży plazma panasa) bo ostatnio pioneery sprzedawałem w grudniu, ale na pewno nawet jeśli nie drżą to nie dał bym za nie ósemki tak jak trzeba zapłacić... a kontrast w stosunku do panasa to jak 1:10000, he
 

pradam

New member
Dziękuje za włączenie się do dyskusji. Z wypowiedzi mogę wywnioskowaś, że raczej plazma bedzie bardziej wskazana do odbioru z anteny dachowej. Pioneer 4280 lub 428 drogi i model już rok stary a nowe 42 calowe podobno będą wykorzystywać matryce panasonica. Zastanowię sie nad którymś z panasoników albo pojawi sie w okresie miesiąca dobry model LG lub samsung, który zbierze lepsze recenzje.
 

tucz

Member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

ja mam jeszcze starszy: 4270XA, a i tak bije na glowe najnowsze modele LCD :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry