Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

rylo1970

New member
Z odpowiedzi na mój post nie jestem do końca zadowolony ,zacytuję część -"JVC 42 DV1,Panasonic 42 V 20,LG 42 Infinia,Sharp 46 LE 810,Sony 46HX700",jednym z główny kryterji była wielkość 42 cale,telewizor w technologi
LCD Full LED, Full HD,Tuner DVB-T (MPEG-4) przeznaczony na razie do( telewizja kablowa Multimedia analog i tak zwana cyfrowa) .Jestem zainteresowany głownie jakością obrazu,dodatkowe funkcje typu: Bluetooth, DLNA, Wireless DLNA Ready, Wi-Fi Ready, NetCast, USB nie są mi niezbędne jedynie podrażają produkt.Z propozycji Kikiego najbliżej mnie do LG Infinia ale którego oto jest pytanie .Jeżeli ktoś ma jakieś inne propozycje to chętnie wysłucham ,jeszcze raz powtórzę interesuje mnie jak najlepszy odbiór .Dzięki "ludziom dobrej woli" oraz wiedzy zawartej na tym forum zakupiłem telewizor LCD,amplituner,nagrywarkę DVD,(telewizor LCD,nagrywarkę DVD u Kikiego) dlatego wierzę w ponowny dobry wybór,proszę o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale w tej klasie nie masz dużego wyboru - dochodzi jedynie Panasonic 42 V 20 - ale przekracza budżet.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości sprawdzaj wszytskie telewizory u siebie w domu.
 

patigolus

New member
Stoję w tej chwili przed dylematem jaki TV wybrać aby służył długo i bezproblemowo i przede wszystkim miał piękny obraz. Szerokość asortymentu obecnego na rynku przyprawia o zawrót głowy. Dlatego chciałbym prosić o sugestie. Niestety w sklepie o fachową poradę jest bardzo trudno. I ważna kwestia: nie wiem czy wziąć LCD LED czy Plasmę.

odległość od ekranu ok 3 m
jak słońce świeci w pokoju: z boku ale TV oglądam przeważnie przy przysłoniętych roletach
Jak duży jest pokój 20 m2
jaki masz obecnie telewizor zwykłe 21 cali
jakie programy najczęściej oglądasz: Discovery, Travel, sportowe, informacyjne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
preferowana wielkość telewizora: tutaj nie wiem jaką wielkość wybrać
preferowana marka: Samsung
czego nie lubisz w telewizorach: rozmytego obrazu
jakie urządzenia będą podłączone: kino domowe, blue ray
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% TV 60% Blue Ray, DVD
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: na wprost
telewizor ma mieć wifi: raczej tak ale niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy: tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi kino domowe
jaki masz sygnał: cyfrowy (Cyfrowy Polsat)
ile programów HD: na razie nie posiadam
ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5 godzin
ile osób zasiada przed telewizorem: 2
ma stać czy wisieć: na razie stać ale tutaj dopuszczam powieszenie na ścianie
jaka klasa cenowa: 4000-5000 zł
 

jacek5d

New member
Z odpowiedzi na mój post nie jestem do końca zadowolony ,zacytuję część -"JVC 42 DV1,Panasonic 42 V 20,LG 42 Infinia,Sharp 46 LE 810,Sony 46HX700",jednym z główny kryterji była wielkość 42 cale,telewizor w technologi
LCD Full LED, Full HD,Tuner DVB-T (MPEG-4) przeznaczony na razie do( telewizja kablowa Multimedia analog i tak zwana cyfrowa) .Jestem zainteresowany głownie jakością obrazu,dodatkowe funkcje typu: Bluetooth, DLNA, Wireless DLNA Ready, Wi-Fi Ready, NetCast, USB nie są mi niezbędne jedynie podrażają produkt.Z propozycji Kikiego najbliżej mnie do LG Infinia ale którego oto jest pytanie .Jeżeli ktoś ma jakieś inne propozycje to chętnie wysłucham ,jeszcze raz powtórzę interesuje mnie jak najlepszy odbiór .Dzięki "ludziom dobrej woli" oraz wiedzy zawartej na tym forum zakupiłem telewizor LCD,amplituner,nagrywarkę DVD,(telewizor LCD,nagrywarkę DVD u Kikiego) dlatego wierzę w ponowny dobry wybór,proszę o pomoc.

Nie wiem czego ty szukasz - Panasonic 42V20 - zdecydowanie najlepszy obraz, jeden z najlepszych na rynku telewizorów. Lepsze są tylko modele serii VT Panasonica.
 

rylo1970

New member
Nie wiem czego ty szukasz - Panasonic 42V20 - zdecydowanie najlepszy obraz, jeden z najlepszych na rynku telewizorów. Lepsze są tylko modele serii VT Panasonica.
Zgadza się,jednak dla mnie ma jedną zasadniczą wadę ,nominalny pobór mocy 350 W! dlatego po przemyśleniu skłaniam się do LCD LED ,teraz muszę wybrać który na razie sprawdzam opinie o Sharp LE 820,LG 42 Infinia,lub Sony

Tak to już jest, zamiast podziękować on nie jest zadowolony - takie czasy widać nastały.

Pozdrawiam,

Jeżeli uznam że dokonałem wyboru lub zaakceptuje propozycje z forum to na pewno podziękuję ,nie wiedziałem że po każdym poście mam dziękować,tak więc dziękuję wszystkim i proszę o jakieś sugestie (nie wiem czy nie powinienem z tym pytaniem przenieść się do innego działu).
Na koniec taka sentencja nie pamiętam kogo " Podsuwaj ludziom dobre pomysły i rozwiązania ich problemów, a będą uważali Cię za życzliwego, wielkodusznego i sprzyjającego im człowieka."
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Zgadza się,jednak dla mnie ma jedną zasadniczą wadę ,nominalny pobór mocy 350 W!
Power Consumption

Default [Normal] mode 139 watts
Calibrated [Professional1] mode 160 watts
Standby 1 watt
Measurements taken using full 50% grey screen.


Panasonic TX-P42V20B/ TX-P42V20/ TX-P50V20B Review

Z odpowiedzi na mój post nie jestem do końca zadowolony ,zacytuję część -"JVC 42 DV1,Panasonic 42 V 20,LG 42 Infinia,Sharp 46 LE 810,Sony 46HX700"
padają propozycje kilku modeli odpowiednich do wymagań, aby ukierunkować poszukiwania... nie ma tv najlepszego we wszystkim z wymienionych, sam musisz poczytać odpowiednie tematy i podjąć ostateczną decyzję
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rylo1970 -
najlepszą oceną jest ocena własnych oczy przy prezentacja w Twoim domu.
Przyjeżdża trzy telewizory i wiesz wówczas co dla Ciebie jest extra.
===================================
patigolus -
dla Twoich doświadczeń dobrze zaprezentuje się wielkość 40- 42 "
JVC 42 DV1
Panasonic 42V20
LG Infinia 42"
JVC 42 HB1
Sharp 40 LE 820
Sony 40 NX 800
 

Kaczek69

New member
Witam!

Właśnie zmieniłem lokum i w związku z tym planuję doposażyć się w sprzęt:)
Przeczytałem pierwszą stronę tematu z wyborem tv i nadal nie wiem :p

a więc z podstawowych danych


odległość od ekranu: ok 4-4,5m m
jak słońce świeci w pokoju: z tyłu od około 16 do 18-19 ale TV oglądam przeważnie przy przysłoniętych zasłonach (pewnie zmienię na czarne rolety lub zasłony)
Jak duży jest pokój 17,1m2 (3m szeroko 5,7 długo - tv będzie na skraju długości, kanapa naprzeciwko)
jaki masz obecnie telewizor: zwykłe 24 cali
jakie programy najczęściej oglądasz: przyrodnicze typu Discovery, informacyjne tvn24/tvnWarszawa, muzyczne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
preferowana wielkość telewizora: 42" wzwyż?
preferowana marka: brak - ma być poprostu baaardzo dobry :)
czego nie lubisz w telewizorach: rozmytego obrazu, smużenia, "mlecznego" obrazu
jakie urządzenia będą podłączone: cyfrowy dekoder UPC(mediaboxHD), PS3, kino domowe,
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 20% TV 40% PS3, 20% filmy
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: ja, na wprost, goście z boku:p
telewizor ma mieć wifi: niekoniecznie, zbyt drogi bajer, zwykła skrętka wystarczy
ma czytać przez USB filmy: tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi-ps3, hdmi- dekoder UPC, optycznym - kino domowe
jaki masz sygnał: cyfrowy - UPC
ile programów HD: 25
ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5 w weekendy dłużej
ile osób zasiada przed telewizorem: 2 czasem więcej
ma stać czy wisieć: na razie stać ale tutaj dopuszczam powieszenie na ścianie - wynajmuję mieszkanie i nie wiem jak dogadam się z właścicielami
jaka klasa cenowa: czytaj dalej :p 4-5k zł
preferencje sklepu: SATURN

będę kupować za gotówkę i częściowo na raty, chcę kupić fajny, w miarę przyszłościowy tv, jak np bravia, chyba 3bx z gwarancją door-to-door, który podziała kilka lat. do tego oczywiście PS3 + kino myślę że 5.1


Więc tak, lecę teraz do saturna na rekonesans, co mają, po ile, może uda mi się wydębić listę tv z cenami.

Co byście polecili z telewizorów, jaki model/wersje ps3 i do tego jakieś niegłupie kino domowe.
ciężko określić mi na tą chwilę budżet ale myślę o 7-8k zł może być deko więcej, deko mniej.

dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi:)
 

dawid3k

New member
Widzę, że Kiki tutaj bardzo obeznany jest więc w wolnym czasie prosiłbym o pomoc :)


odległość od ekranu = ~3,5m
jak słońce świeci w pokoju = przez pół dnia wpada bokiem, celując pod kątem w TV, także mając obecnie tv CRT, gdy świeci słońce, to pół obrazu nie widać
Jak duży jest pokój = ~16m2
jaki masz obecnie telewizor = CRT samsung plano 29cali
jakie programy najczęściej oglądasz = przeważnie filmy, ale często także sport extraklasa itd.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = w dzień średnio tv używany, od 18stej do wieczora już jest używany intensywnie
preferowana wielkość telewizora = min. 40 cali max myślę 50
preferowana marka = nie mam, choć sony bravia i lg ładnie się prezentują na wystawach, ale nie chcę tutaj nic sugerować
czego nie lubisz w telewizorach = na pewno smużenia, nie chciałbym oglądać poświaty oglądając mecze lub grając na PS3/xboxie ; gdy barwy wyglądają zbyt sztucznie, gdy zamiast czerni jest szarość (nie musi być głębia czerni na najwyższym poziomie, ale niektóre tv za nawet 3000zł miały taką jakość, że szkoda gadać)
jakie urządzenia będą podłączone = wideo(do czasu :) ), nagrywarka HDD, tuner tv SD ( pozniej jakis do tv nowej generacji), ps3/xbox 360, komputer, pendrive, głośniki 5.1
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 70% tv (filmy, mecze itd.) 30% rozrywka jak granie na konsoli przez sieć
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = 1 kanapa na wprost druga pod lekkim kątem
telewizor ma mieć wifi = byłby to miły dodatek...
ma czytać przez USB filmy ? = TAK
jaki masz sygnał = kablówka SD
ile programów HD = 0, ale po kupnie TV w krótkim okresie będzie przeskok na telewizje HD - ważne aby póki co obraz był W MIARĘ DOBRY, żeby chociaż tak nie odstraszał za bardzo...
ile godzin dziennie ma grać telewizor = 8-10h
ile osób zasiada przed telewizorem = 3
ma stać czy wisieć = wstępnie będzie wisieć, później nieuniknione, że zawiśnie na wprost kanapy na ścianie
jaka klasa cenowa = maksymalnie 3000zł sugerując się porównywarkami cenowymi w internecie.


Z góry dziękuję za jakiekolwiek propozycje, nie ukrywam chciałbym jak najwięcej otrzymać za wydane pieniądze, lubie nowe technologie, jakieś bajery dodatki w tv, różne opcje typu 24p itd. ale też, żeby nie był to bubel, który ma wszystko, ale średniej jakości.
 

wincenty126

New member
Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem laikiem w tym temacie, więc chcę zasięgnąć porady u znawców.
Używam a raczej używałem do niedawna telewizor kineskopowy 34" Grundig ale niestety odmówił po 10 latach posłuszeństwa.
I nadszedł czas kupić nowy.
Tylko jaki ?
Plazma czy LED, czy LCD ?
I jak duży powinien być ekran ?
....bo ten co miałem troszkę był za mały.
Można się domyślić, że wielkim fanem telewizji nie jestem ale coś trzeba mieć w domu żeby chociaż w zimowe wieczory pooglądać.
Salon mój ma 40m2
Okna duże od strony wschodniej i południowej i raczej w dzień nie lubię ich zasłaniać więc telewizor będzie dość mocno oświetlony tym bardziej że ekranem jest skierowany na okna.
Jeśli już oglądam to film, sport i przyrodę.
Sygnał jest z anteny siatkowej oraz z cyfry plus ale zamierzam kupić tuner satelitarny i kino domowe.
Telewizor oglądam z odległości 3,5-4,5 m z tym, że pod kątem bo telewizor jest ustawiony po przekątnej narożnika.
Chciałbym żeby był wyposażony w gniazda USB i inne ułatwiające życie wygody.
Chcę kupić telewizor przyszłościowy pod względem wyposażenia oraz żeby znów mi kilka lat bezawaryjnie pograł .
Cena niech będzie adekwatna do jakości.
Marka jest mi obojętna.

Wszystkim profesjonalistom z góry dziękuje za rady i porady :)
 
Ostatnia edycja:

wincenty126

New member
Plazma na pierwszym miejscu.
LCD kolejne.
Czy to oznacza, że do moich warunków plazma będzie najlepsza ?
A co z takimi firmami jak LG, Samsung ?
Czytałem gdzieś, że są one potentatami w produkcji matryc i wiele firm korzysta z ich produktów.
Czy warto inwestować w technologię 200hz ?
 
Do góry