Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

vesthar

New member
Dziekuję za odpowiedź.
Właśnie też sie nad tym modelem zastanawiałem - ewentualnie 46" - choc przy mojej odleglosci 2,5-3 m to moze byc chyba za duza ?

Seria V20 to nowsza seria od G20 ? bo z tego co widze jest jeszcze Z11 ?
 

dorota76

New member
dorota76
przy takich warunkach :
nowy model PanasonicaTX-P42C2E

kiki a czy 50" z tej samej serii Panasonica tez będzie ok? wogole myslimy ze 42" bedzie niewystarczajace dla nas, zwiekszylismy przedzial cenowy o oczekujemy propozycji wielkosc 46-50"

do tych warunków?
Wymiary pokoju: ok. 4x5m
Preferowana wielkość matrycy: min 42"
Preferowana technologia:plazma
Preferowane marki: brak
Jaka odległość od ekranu: ok. 2
Jakie urządzenia do podłączenia: kino domowe
Jaka klasa cenowa: max 3000 tys. zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: raczej wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: pokój na stronie południowej,heh:( ale tv na ścianie bez okna, światło pada z boku
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: przy obecnym układzie na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: informacje, sport, seriale, filmy,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: z przewaga na bez
Ma stać czy wisieć: niezdecydowalam
Czego oczekuję: żywych kolorów
Full HD czy HD ready: no właśnie nie wiem
Jaki masz telewizor: CRT grundig 27"
sygnał;cyfra+

 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
2m do ekranu czy więcej ? bo przy takiej odległości 42' to max. do komfortowego oglądania, chyba że lubisz efekt podobny jak w kinie, siedząc w pierwszych rzędach ;)
jeśli 42' to popatrz na modele Panasonica s20 i g20 (ten drugi mniej odbija z uwagi na ciemny filtr antyodblaskowy)
 
Ostatnia edycja:

albertpal

New member
problem z wyborem:(

Jakie masz warunki? = pokój 16m2
Preferowana wielkość matrycy? = 42"
Preferowane marki? = lg,

Preferowana technologia? = plazma, LCD
HD Ready czy Full HD? = nie wiem, na chwilę obecną nie będę raczej wykorzystywał technologi full hd, więc nie jest to kluczowy element
Jaki sygnał? = antena zwykła siatkowa w najbliższym czasie nie planuje tv cyfrowej mało spędzam czasu przed tv, komp głównie filmy divx,
Jaka odległość od ekranu? =
ok 3m -3,5
Jakie urządzenia do podłączenia? =
komp, wieża, dvd
Jaka klasa cenowa? = 2000zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór, popołudnie,
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? =
duże:( pokój południowy- niestety okno po przeciwnej stronie co TV więc pokój jasny słońce bezpośrednio pada na tv, jedyna osłona to dosyć ciemne zasłony
Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-3
[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = 21" daewoo 4:3 kineskopowy
Czego oczekujesz od telewizora? =
[/FONT] dobre skalowanie obrazu- słaby sygnał z anteny, przyzwoitej jakości obrazu

Jak narazie biorę pod uwagę:
LG 42LD420 FULL HD
LG 42PJ350

Mam bardzo mały budżet na tv i nie oczekuje cudów i bardzo wyszukanych możliwości, ogólnie mało czasu spędzam przed tv około 1.5-2.5 max dziennie wiec średniej jakości tv mi wystarczy:) boję się w plazmie błyszczącej matrycy dlatego mocno się waham....
dziękuje za pomoc
 

florek66

New member
Do sygnalu z anteny "dachowej" tylko plazma jesli wybierzesz druga technologie moja ulubiona:hihi:lcd bedzie klapa na calego.Jesli chodzi o przekatna sklanialbym sie ku 46,kupisz 42 nie bedzie katastrofy i tak przesiadziesz sie na telewizor o 2x wiekszej przekatnej.

pozdrawiam Florek
 

figer

New member
Witam!
Niby wybor jest latwy, a ja mam dalej watpliwosci :(
Bo niby wszyscy mowia jaki ten Panasonic VT20 zarabisty jest, faktycznie patrzac na demo 3D fajne, ale ten design :???:
U mnie telewizor gra max 2 godziny dziennie, przez reszte dnia tylko sie prezentuje.
Strasznie podoba mi sie seria C8000 Samsunga - design.
Poza tym jak czytam te posty - "pusc na maksymalnym kontrascie szary szum na 4 godziny" to mi sie rzygac chce.
Panasonic USA potwierdzilo, ze w elektronice ich poprzednich plazm zaszyty jest kod, ktory zwieksza z czasem napiecie, przez co czern a'la Kuro po 1000 godz jest juz przeszloscia, a co do nowych nie wydali zadnego dementi.
Cala lewa strona pokoju gdzie stoi TV to wielkie okno.
Na razie dalej stoje przy VT20, ale trzyma mnie tylko przy tym wyborze brak ghostingu - ludzie - wybor wcale nie jest latwy - przez to pieprz... 3D wybor jest trudniejszy niz kiedykolwiek!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz być spokojny o jakość VT 20.
Jeśli masz w głowie głównie design - to oczywiście bierz C 8000 albo C 9000 - bo jest jeszcze cieńszy.
Jeśli gra 2 godz. to nie zdążysz się wkurzyć na jakość tego telewizora.
 

Grisza011

New member
Prezentacja w domu.

Witam.
Też jestem przed zakupem nowego odbiornika TV i byłem przekonany co do plazmy dopóki nie zobaczyłem LED Samsunga zdaje się c8000 -jednak ostudziliście mój zapał kiedy przeczytałem post z tego wątku, że nie można sugerować się obrazem w sklepie.

Niestety pytałem o możliwość wzięcia do domu np 3-ech telewizorów dla porównania w Media Markt, Euro RTV i Media Ekspercie i za każdym razem słyszałem że nie ma takiej opcji.
Mieszkam w Lublinie .

Może doradzicie mi gdzie taką prezentację mogę zamówić bo chętnie bym skorzystał.

Druga sprawa to gdzie zamówić profesjonalną kalibrację telewizora -bo sprzedawcy w sklepach mówią mi że telewizor ma dobre ustawienia fabryczne (czy plazma czy lcd) i nie trzeba nic poprawiać.
Ktoś w tym wątku wrzucił link dotyczący kalibracji, ale jak sie w ten link weszło to niestety na końcu 2-giej strony artykułu napisano, że przedstawione zostaną instrukcje dotyczące amatorskiej kalibracji -ale 3-ciej strony artykułu już nie było.

No i trzecia sprawa -widzę tu posty użytkowników proszących o poradę kupna telewizora - w których podają szereg informacji -między innymi odległość od telewizora , nasłonecznienie pomieszczenia itd. -czy jest jakiś gotowy formularz na tym forum, w który można by wpisać te informacje -czytając posty z prośbami o pomoc w wyborze telewizora mam wrażenie jakby ich autorzy korzystali z takiego właśnie formularza i tylko wpisywali odpowiednie informacje dotyczące ich warunków w domu.

Bardzo proszę o odpowiedź .

Grzesiek
 

don111

Banned
Druga sprawa to gdzie zamówić profesjonalną kalibrację telewizora -bo sprzedawcy w sklepach mówią mi że telewizor ma dobre ustawienia fabryczne (czy plazma czy lcd) i nie trzeba nic poprawiać.
czy jest jakiś gotowy formularz na tym forum, w który można by wpisać te informacje -czytając posty z prośbami o pomoc w wyborze telewizora mam wrażenie jakby ich autorzy korzystali z takiego właśnie formularza i tylko wpisywali odpowiednie informacje dotyczące ich warunków w domu.
ad1
zależy od modelu - jest duży rozrzut, niektóre są ustawione prawie idealnie, inne nie
ad2
jeśli widzisz takie posty to robisz to co każdy - kopiuj-wklej po poprzedniku, tylko zmieniasz informacje na swoje :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ?
telewizor ma mieć wifi ?
ma czytać przez USB filmy ?
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ile godzin dziennie ma grać telewizor ?
ile osób zasiada przed telewizorem ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

Grisza011

New member
Dziękuję za odzew Kiki . Czy jest możliwość zamówienie prezentacji TV - z tego co widziałem to doległość między nami dosyć duża, a jeśli nie to może znasz kogoś z Lublinie kto taką prezentację załątwić, no i jeszcze co z kalibracją.

warunki :
odległość od ekranu ?: 3 do 3.5 m

jak słońce świeci w pokoju ? : na telewizor , TV będzie na północnej ścianie okna mamy od południa i od wschodu, ale żaluzje na wszystkich oknach w razie czego.

Jak duży jest pokój: 4.5x5 m + połączony z kuchnią o ow. około 8m kwadratowych , TV będzie na dłuższej ścianie , wymiary salonu razem z kuchnią to 7.5 x 4.5m - około bo to nie jest dokładnie prostokąt

jaki masz obecnie telewizor? crt 22 cale:) Sanyo , ale w starym mieszkaniu.

jakie programy najczęściej oglądasz? filmy 30%, dzieci -kreskówki 50%, programy informacyjne 20%.

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem :więcej wieczorem a dzieci bajki to pół na pół (dzień i wieczór)

preferowana wielkość telewizora?: 42 lub 46 cali ale jeśli uznacie że inny będzie lepszy jestem otwarty

preferowana marka ?: nie mam chociaż po wstępnym przeglądzie myślałem o LED Samsungu C7000( 8000 ma srebrną obudowę i żonie do wystroju nie pasuje:( ),Plaźmie Panasonicu GW 20 , także o Panasonicu V 20 -ale tu jet 42 cale a potem dopiero 50 więc z rozmiarami będzie kiepsko nie mówiąc już o tym że ma srebrną obudowę, Panasonic VT 20 -ale 50 cali tylko jest no i ciut za drogi, Pioneer Kuro poza zasięgiem cenowym chyba.

czego nie lubisz w telewizorach? - w starym przeszkadzał mi za mały obraz (22 cale oglądane z 2-ch metrów) - poza tym nie wiem.

jakie urządzenia będą podłączone ? -odtwarzacz Blue -Ray , amplituner i 4ry głośniki, DVD

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?- 90 % TV , 10% Blue Ray/DVD -orientacyjnie oczywiście

siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ?- głównie na wprost na kanapie, ale też ze 20% stół - i tu już 20-30 stopni odchylenia od kierunku na wprost.

telewizor ma mieć wifi ?- może być ale nie musi żeby skorzystać z internetu bezprzewodowego.

ma czytać przez USB filmy ?- nie musi bo z kamery chyba mam inne wejście niż USB

jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? nie wiem jakimi moze doradzicie najlepsze złącza - a podłączyć chcę Blue Ray ewentualnie DVD, czasem aparat fotograficzny (zdjęcia i krótkie filmiki) i kamera -filmy .

jaki masz sygnał ? :kablówka światłowodami (Enterpol firma w Lublinie), sygnał cyfrowy :SD głównie, 10 programów HD. -jest możliwość cofania programów czy też nagrywania .

ile programów HD ? 10

ile godzin dziennie ma grać telewizor ? około 3 godziny

ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 przeważnie , czasem 4-ry .
ma stać czy wisieć ? -ma wisieć
jaka klasa cenowa ? -max 8 tys. zł za sam telewizor.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poszedłbym innym torem.
Ponieważ głownie bajki i filmy - (wyszło mi 80 %) to śmiało możesz sięgać po wielkość 50 " - 52". szczególnie że jeszcze podłączał będziesz BD i HD filmy. Do takich celów na prezentacje poprosiłbym :
Sharpa 52 LE 820
Panasonic 50 VT 20
Sony 46 HX 700
Sharpa Quattrona 46 LE 820
Samsunga 50 C 700
JVC 47DV1
Sprawdź bo przy takich sygnałach powinieneś mieć dużą radość z wybranego modelu.
 

rylo1970

New member
Witam
dwa lata temu za radą Kikiego i w "jego" sklepie
kupiłem JVC 37P80 z którego jestem bardzo zadowolony,ale przyszedł czas na koleiny zakup. Proszę o poradę w kwestii zakupu .

odległość od ekranu = 3,5 m
jak słońce świeci w pokoju = okna zachodnie ,świeci od pleców telewizora.
Jak duży jest pokój = 25 m2
jaki masz obecnie telewizor=JVC 37 P80
jakie programy najczęściej oglądasz= discovery,dokumenty,filmy,bajki
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = od 16-stej do 23-ciej taki przedział
preferowana wielkość telewizora= 42
preferowana marka = jestem otwarty na różne marki,telewizory LED Full HD
czego nie lubisz w telewizorach= głupiego menu
jakie urządzenia będą podłączone =telewizja kablowa,nagrywarka DVD,amplituner z głośnikami.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 90% telewizja ,10% pozostałe.
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych =głownie na wprost,lecz i z kątów.
telewizor ma mieć wifi = nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy =nie koniecznie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = HDMI
jaki masz sygnał = telewizja kablowa Multimedia analog i tak zwana cyfrowa więc bez fajerwerków.
ile programów HD = na razie 4
ile godzin dziennie ma grać telewizor = różnie w zależności od dnia .
ile osób zasiada przed telewizorem = 3 w porywach 5
ma stać czy wisieć = stać
jaka klasa cenowa = coś w okolicach 5,5 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ponieważ głównie do SD TV to musi być coś co dobrze obrabia sygnał SD . W razie wątpliwości poproś o prezentację w domu:
JVC 42 DV1
Panasonic 42 V 20
LG 42 Infinia
Sharp 46 LE 810
Sony 46HX700
 
Do góry