Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

don111

Banned
w plazmach biały nie jest idealnie biały, jest przygaszony ale to dobrze, przynajmniej nie męczy oczu i jest zwyczajnie przyjemniejszy do oglądania, zwłaszcza w nocy (nawet przyjemniej mi się ogląda na odcieni bieli - ciepłej, która jest jeszcze bardziej przygaszona i lekko żółtawa w stosunku do "normalnego" odcienia, który też nie jest taki "idealny" jak w LCD)
w sklepie oczywiście wygląda fatalnie przy super białym i wyraźnym LCD, tylko że tam oglądamy przy ostrym oświetleniu i przez krótki czas

a co do plazmy i LCD, to w skrócie plazma się lepiej nadaje do obrazu w ruchu, czy to filmy, gry, pc nie ma znaczenia
jest płynniej, obraz wydaje się bardziej wypełniony i spójny, lepsze przejścia tonalne kolorów i więcej widocznych odcieni
plazma nie nadaje się jednak do obrazu statycznego - nie chodzi tylko o wypalanie ale o stabilność, widać jakby po ekranie chodziły mrówki, przy statycznym obrazie to widać (czyli np dłuższa praca w okienkach męczy wzrok)

jeszcze jedno - LCD nie ma ostrzejszego obrazu tylko dużo mniejszy kontrast ale większą jasność panelu, dlatego znikają pośrednie barwy i wzmocnione są te najbardziej widoczne
przy ustawieniu plazmy żeby odbierała tak oczojebnie a'la LCD (przykład - w Panasonicach - tryb dynamiczny + duży kontrast) nagle wszystko wydaje się super ostre i wyraźniejsze w stosunku do trybu kinowego (najwięcej pośrednich barw, ale obraz wydaje się jakby mniej ostry i mniej wyraźny zwłaszcza w dzień - za to do oglądania w nocy nie ma lepszego trybu - zwłaszcza odcienie czerni, szarości i tam gdzie wymagany jest duży kontrast od tv, ten tryb nie ma sobie równych)
plazma ma po prostu wielokrotnie większy kontrast od dowolnego LCD i to widać
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Można np. inaczej pytanie postawić.
(prościej chyba odpowiedź uzyskać)

Co byś zaadaptował do swojego TV(marzeń) z: LCD/PDP ?
 

florek66

New member
Smose sproboj obejrzec program discovery o arktyce lub antarktydzie ,gdzie sa duze polacie sniegu i lodu , zobaczysz ta LCD-owska"super biel" na ,ktorej w rzeczywistosci nie widac zadnych szczegolow ze wzgledu na slaby kontrast LCD w porownaniu do plazmy.
 

Raven24

New member
Witam wszystkich , to pierwszy mój post na forum, choć śledzę tematy kupna tv od paru m-cy. (Muszę przyznać, że mózg mnie tak rozbolał i spuchł od czytania forum, nadmiaru danych i rodzących się w głowie pytań, że aż wystaje kawałek przez lewe ucho....:fool:.)
Wkońcu się zarejestrowałem i zadam to "wieczne" pytanie co kupić....
Ale nieco od innej strony .
Mam mozliwość wyboru tv między C+, N , UPC , TPSA .
TV będzie 2.5-3 m od oka więc z tego co tu wiem kierunek na 42' i więcej. Pokój ma okna od wschodu, są rolety. TV ma być niby do tv ale mi tu "mały klan" jęczy że PS a by się podłączyło......Ja będę wieczorami oglądał z żoną .
Byłem w kilku Megasklepach i ciężko coś powiedzieć o jakości obrazu a obsługa bardzo rzadko rozsądnie podpowiada....
Myślałem o :
Panasonic TX-P46G10E (chyba z 4,5 tys)
Toshi 42 ? 47 ? XV/ZV? 635
SONY 46W5740 ( sumży czy nie?)
Sharp 42 LE7000 *(tu coś mogłem pomylić z modelem)
Samsunga może UE46B7020
(ogólnie w/w modele chyba ok.5tys oscylują)
LG to już kompletnie nie wiem

Upc/tepsa to sd więc plazma chyba by się zdała ale ten PS3....
Z drugiej strony kiki zachwalił tu któremuś forumowiczowi 42XV 635 że dobrze Sd skaluje (i cena dobra około 3 tys) może dla mie wystarczy?
No właśnie 42 cale wystarczy chyba czy lepiej jednak dorzucić (cali i pieniędzy)


Proszę o jakieś porady lub zdanie zacnych kolegów
Pozdrawiam.
 

tomasz6662

New member
Witajcie

Po przejrzeniu forum chyba się zdecyduję na zakup TOSHIBA 42" REGZA LCD 42XV635DG.
A może lepiej jednak Panasonic 42" Viera TX-P42S10E ? Głównie będę oglądał filmy i telewizję (najczęściej w SD - kablówka) i korzystał z telewizora jako monitora komputera (internet, divx, rzadko gry) - podział telewizja/komputer 50%/50%, poradzicie co wziąć LCD/plazma?

pozdrawiam
 

Alienscum

New member
Witajcie

Po przejrzeniu forum chyba się zdecyduję na zakup TOSHIBA 42" REGZA LCD 42XV635DG.
A może lepiej jednak Panasonic 42" Viera TX-P42S10E ? Głównie będę oglądał filmy i telewizję (najczęściej w SD - kablówka) i korzystał z telewizora jako monitora komputera (internet, divx, rzadko gry) - podział telewizja/komputer 50%/50%, poradzicie co wziąć LCD/plazma?

pozdrawiam

Ja kupiłem ojcu plazmę PY80 i sobie planuję p42s10e, ale jeśli chcesz używać tego do netu to chyba lepiej LCD.

Na plazmie da się sporadycznie coś przeczytać (mam w tunerze przeglądarkę i sprawdzałem kilka razy) ale do codziennego użytku jako monitor to się chyba średnio nadaje. Są te jak ktoś już wspomniał mróweczki, tylko pamiętaj że one są widoczne tylko z bliska, jeśli nie będziesz miał fotela do 1m od telewizora, to ciężko będzie je zauważyć.

Filmy, szczególnie hd (w zasadzie nie widać różnicy miedzy 720 a 1080 z pewnej odległości) to miodzio na plazmie.

I tak jak wszyscy piszą SD na plaźmie jest ładniejsze, więc zastanów się czy częściej będziesz oglądał kablówkę czy przeglądał strony internetowe.
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam, chciałbym zabrac głos na temat czerni w plazmie i lcd - wiele osób (nie wszyscy!) piszą że plazma ma lepszą czerń, proponuje iśc do sklepu gdzie stoją obok siebie obydwie technologie i ustawic na stndardowych ustawieniach i porównac czerń w momencie napisów końcowych albo jak leci jakieś demo to są momenty że jest wyświetlana czarna plansza i co zobaczycie??? Ano ta świetna czern plazm jest w porównaniu do lcd poprostu szara, taka niby czarna ale jakby ja to nazywam rozświetlona (choc wydawałoby się że lcd powinno świecic bo ma świetlówki) - OK, przed zakupem kładłem to na karb że sklep itd. że w domu jest co innego (tak tu piszą) kupiłem sama 50b650 i co? ano wszystko ładnie pięknie ale dwie sprawy pierwsza to bzyzyzyzyzy z tv ale to inna bajka a druga to właśnie ta czerń!!! Jak są sceny gdzie jest mało czarnego ta czerń wydawała się faktyczne b.dobra ale w mocno zaciemnionych scen i całych czarnych plansz nie mogłem znieśc! Na moim obecnym 46z4500 sony ta czerń jest poprostu czarna! Wiec prosze najlepiej isc do sklepu i zrobic porównanie, to widac nawet na paskach u góry i dołu ekranu w filmie panoramicznym. I żeby nie było nie uważam że lcd jest lepsze absolutnie nie - poprostu obie technologie mają wady i zalety ale gadanie że plazmy mają lepszą czerń moim zdaniem jest lipą i uprzedzam argumenty że to tylko czrna plama i nie wida szczegułów odpadają bo na dobrym lcd widac
 

don111

Banned
Digitalus z tym full hd vs hd ready to raczej nie ma takiego znaczenia
u mnie tv SD a nawet słabiutkie ripy seriali wyglądają ekstra (plazma full hd) w porównaniu do lcd hd ready (pomijając różnicę w jakości obrazu, chodzi mi teraz tylko o sposób wyświetlania słabego sygnału)
przede wszystkim LCD i plazma to inny obrys elementów na ekranie (LCD mocno go zaznacza, co w przypadku słabego sygnału jest bardziej widoczne) dlatego plazma daje łagodniejszy, bardziej jednolity obraz, nie ma tylu poszarpanych krawędzi itd
 

jgx

New member
Bez reklam
jeszcze raz powtarzam - nie czytajcie zawodowych zachwalaczy - patrz powyżej :D:D:D tylko idzcie do sklepu i na własne oczy porównajcie - to najlepszy sposób co wam bardziej pasuje, idealnie byłoby wziąśc dwa modele do domu na 2 dni i zdecydowa ale to ciężko
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
To przecież dwie kompletnie przeciwne strony barykady! Porównywanie ekranów i ich ocena w sklepie względem ich porównywania i oceny w domu...

Pozdrowienia!
 

RHJG

New member
Bez reklam
To czy Tamto

Witam,ta dyskusja jest jak co bylo pierwsze jajko czy kura?.Na dzisiaj idealem jest tak jak ja mam.W sypialni bardzo dobra PLAZMA(moim zdaniem tam jest jej miejsce) a w salonie b.dobry LCD-LED.To na "dzis" a na "jutro" OLED.
I wtedy obie te "STARE" technologie,ktore maja swoje wady i zalety do "kosza".OLED tez bedzie mialo swoje + i minusy.Nie ma i dlugo nie bedzie idealnego TV,ale za to beda tego typu dyskusje i o to chodzi.pozdr.
 

Kac309

New member
Chyba zacznę się powoli przymierzać do zmiany TV. Zastanawiam się czy może tym razem nie wybrać plazmy. Jedyne czego się obawiam to efekt, jak to potocznie nazywają ludzie w sieci "green ghosting" ( YouTube - Panasonic 42PX70 green ghosting ). Nie ukrywam, że głównie gram na PS3 i X360. Telewizje oglądam raczej jednym okiem, bo mało mnie interesuję. Jeśli już to jakiś film Blu-Ray lub MKV z komputera. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z plazmami Panasonica (G10) i konsolami?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zasadniczo to nie jest kwestia doboru sprzętu (przykładowo twierdzenie, że G10 z PS3 zawsze będzie generował green ghosting a z x360 nie, będzie nieuzasadnione) a raczej osobistej wrażliwości wzroku danej osoby. To ty sam powinieneś sprawdzić co widzisz na plazmie, którą chcesz zakupić. Optymalnie byłoby to sprawdzić na podobnym materiale i w podobnych warunkach oświetleniowych w jakich plazmę używałbyś u siebie w domu - mocne, jaskrawe światło, takie jak obecne w wielu sklepach czy marketach, powoduje ograniczenie dostrzegania tego zjawiska przez osoby na nie wrażliwe. W takim przypadku może się okazać, że w markecie wszystko będzie się wydawało w porządku a w domu, wieczorem, przy zgaszonym świetle, z cienia wyjdą zielone węże ;)
Na filmy takie jak z youtube trzeba patrzeć przez pryzmat tego, że kamera może pokazywać i przerysowywać zjawiska optyczne, których ludzkie oko (danej konkretnej osoby) nie dostrzeże.

Pozdrowienia!
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...ależ PX70, a seria G to "przepaść" technologiczna.
(tak to można wszystkiego szukać - sprawdzić model, czy przeszukać Youtube pod tym względem). ;)
 

danzig74

New member
42PFL7404H czy p42s10????????

pokoj 4x5,8
odleglosc od tv 3,5-4,8

strona zachodnia - po poludniu slonce - sa zaluzje, ale i tak bywa jasno - okno bezposrednio za tv

tv bedzie stal
cyfrowe upc z HD canal+sporthd wiec pilki troszke- 80% czasu a reszta cos z "laptoka" i pewnie BR

Philips 42pfl7404 czy Panasonic p42s10?????

jutro ide na zakupy i bede wdzieczny za Wasze sugestie

z gory dzieki
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
moja rada...nie zwracaj wcale uwagi na obrazki testowe hd. to mydlenie oczu i oszukiwanie klientow.
popros sprzedawce o podlacznie normalnego sygnalu. wtedy zobaczysz prawdziwe mozliwosci telewizora.
zabierz do sklepu swoj ulubiony film na dvd,podlacz dvd przez component lub hdmi do lcd i plazmy.wybierz ten telewizor ktory ma lepsza jakosc obrazu.zwroc uwage na pierwszy i drugi plan.
oczywiscie moj wybor moze byc tylko jeden wiadomo jaki:)
jesli sprzedawca bedzie "płakał" ze nie mozna podlaczyc dvd do telewizora to powiedz ze kupisz w innym sklepie albo popros kierownika.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli oglądasz w dzień
jeśli duże naslonecznienie
jeśli duża odległość
to wrażenie ostrości, obrysu, kontrastu,wyrazistśsci -będzie po stronie Lcd
 

Danielvoisa

New member
migotanie

W takim razie dorzucę swoje trzy grosze do ciekawej dyskusji.

Na mojej plazmie była naklejka z informacją: "Response time START STOP 0,001 ms". Daje to milion potencjalnych wyładowań w ciągu sekundy, tj. 1 MHz. Nie do końca rozumiem jak w tym kontekście odczytać informację o 85 Hz... Może ma to jakiś związek z modulacją PCM, przy wykorzystaniu której generowany jest obraz wyświetlany na ekranie.

Znajomy ma kilkuletnią plazmę Panasonica, z tego co się orientuję nie jest to model tzw. 100Hz. Jednak na ekranie nie widać migotania.
Ekran mojej plazmy nie migocze bez względu czy jest oglądany z odległości 3 metrów czy 1 metra. Z kilkunastu centymetrów od ekranu widać zjawisko, które określiłbym jako "niewielkie mrowienie" kolorowych subpikseli i prawdopodobnie jest to wynik działania modulacji PCM (można to zaobserwować na stopklatce jakiegokolwiek materiału). Szczęśliwie nie oglądam tv z takiej odległości ;)

Choć może nie będzie to spójne z tym co napisałem powyżej, to... dostrzegam niekiedy migotanie tego ekranu. Nie wiem jaka jest natura tego zjawiska tak więc opiszę swoimi słowami. Gdy patrzę wprost na ekran, żadnego migotania nie dostrzegam - obraz jest zawsze absolutnie stabilny. Jednak jeśli odwrócę wzrok od ekranu, to wtedy, na jasnych partiach obrazu, jestem w stanie dostrzec kątem oka coś jakby nieznaczne migotanie. Jest to zjawisko na tyle powtarzalne i wyraźne, że wykluczam przewidzenie bądź złudzenie optyczne. Czy ktoś z Was też ma takie spostrzeżenia? :)

Pozdrowienia!

Witam . Posiadam 46s10e panasonic i zauwazyłem dokładnie takie samo zjawisko.Uzytkuje go od 3 dni i zaczyna mi to juz przeszkadzac . po czytaniu roznych opini i przygladaniu sie temu co pisali o tym modelu spodziewałem sie czegos lepszego..malego wow ale fajnie sie oglada. A tu prosze...z bliska mam to samo wrazenie " mrowienia"
napisy koncowe filmu...białe litery na czarnym tle..migocząca trzęsawka liter...nie moge tego pominac nie skupiajac sie na tym jak inni radzą...to poprostu w morde widac z 3m...tak ogladam . Po podejsciu do telewizora na 30, 40 cm odnosze wrazenie ze cała powierzchnia ekranu w tle lekko sie żarzy.Ogladam cos na sport HD ...przechodzi gracz do stołu bilardowego ( patrze na to z 20cm wiedze szczególnie w momencie jak sie porusza nad jego głową minimalna zarzacą sie aureole ( mrowienie ) Jak temu zaradzić???? Jest jakis sposób.TV mam podłaczone do N-ki.Pozdrawiam i czekam na wasze doswiadczenia.
 

sbronko

New member
Nie bardzo rozumiem po co przyglądasz się obrazowi z 20cm :) Nic z tym nie zrobisz, to mrowienie to jest normalna rzecz - każda plazma tak ma, to jest cecha tej technologii.
 
Do góry