Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

achim69

Member
El Greco napisał:
Oba zdjecia, to B859/850 Samsunga(plazma), jednak podalem rowniez model B650 z racji tego, ze obrazowo prawie sie nie rozni.
el greco a co to jest za program który leci na tym samsungu , z której satelity i czy jest kodowany?
 

pelson15211

New member
człowiek tak czyta te wypowiedzi już na głowę dostaje planuje zakup tv 40-42 cale do sygnalu SD z MM i do ps3(średnio 5-6 godz dziennie) filmy divix później br pokój bardzo nasłoneczniony zastanawiam się miedzy plazma Panasa 42 s10e,sony w 5500 ewentualnie toska zv635dg normalnie znieczulica jak nie to zostanę przy starym dobrym crt daewoo 100hz:wink:
> podaj jakie masz warunki :
> odległość od ekranu 2,5m
> jak słońce świeci w pokoju od 10 do 18 pada z boku na tv
> Jak duży jest pokój 18,5 m
> jaki masz obecnie telewizor crt daewoo 100hz
> jakie programy najczęściej oglądasz rozne
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem rano iwieczorem
> preferowana wielkość telewizora40-42
> preferowana marka nie mam
> czego nie lubisz w telewizorach smużenia
> jakie urządzenia będą podłączone ps3,dvd,laptop,pozniej kino
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń 40%tv,40%ps3,20%filmy
> jakimi złączami hdmi
> jaki masz sygnał narazie sd z MM
> ile programów HD ?
> ma stać czy wisieć wisiec
> jaka klasa cenowa do 3200
 

endiholek

New member
Witam onownie!
Zamówiłem dziś x10y bo ten tylko mieli,ale to dobrze bo przynajmniej nie musiałem się zastanawiać czy x10y czy s10e.Masz rację EL GRECO nie ma się co pieprzyć tylko brać,a teściowa to mnie teraz może w dupę pocałować!

Dzięki wszystkim za wszelkie porady i sugestie.
 

endiholek

New member
Właśnie podłączyłem to cudo.
Mam równiutkie 3 metry i szczerze mówiąc jestem przerażony,wydaje mi się że 42 cale to jednak za dużo.Powiedzcie czy to tylko pierwsze wrażenie bo większość tutaj doradzała 42 to minimum a najlepiej przy 3m to by było 46 cali.Nie ogarniam całego ekranu i latam wzrokiem z lewej strony na prawą.
Co do obrazu na razie się nie wypowiadam bo nic jeszcze nie było ruszane,załączyłem na ustawieniach fabrycznych.Na razie nie za ciekawie się ogląda,przy zwykłym ruchu są smugi i różne przeskoki,o meczu to nawet nie wspomnę.Ogólnie przy ich ustawieniach to nic specjalnego.Mam nadzieję że to wszystko jest do ustawienia.
Natomiast mam pytanie co do ustawień.Ktoś wcześniej pisał że plazma musi się dotrzeć,dopalić przez ileś tam godzin, jakieś plansze do ustawień czy coś takiego.
Czy mam zostawić na ustawieniach fabrycznych na ileś tam dni czy wszystko ustawić na minimum czy poprostu ustawiać od razu według swoich upodobań i niech już od początku leci na maksa.Obraz przestawiłem w opcjach na normalny i też nie wiem czy tak zostawić czy dać na dynamiczny.
Napiszcie proszę co z tym zrobić.
 

digitalus

Banned
na poczatku telewizor moze wygladac na zbyt duzy, ale pozniej "skurczy sie":) kazdy to potwierdza.
co jest zrodlem sygnalu ze masz smugi i przeskoki obrazu?,nie moze byc czegos takiego.
jesli zrodlem sygnalu jest dvd i masz tylko kabel euro to najlepsza jakosc uzyszkasz w trybie RGB, inaczej bedzie kiepsko. musisz wejsc do menu dvd i zmienic z s-video na RGB.jesli dvd ma wyjscie component to jakosc obrazu musi byc bardzo dobra.jesli dvd ma progressive scan to wlacz
nie ma uniwersalnych ustawien telewizora, najlepiej samemu wszystko ustawic tak aby jakosc byla najlepsza bo kazdy ma inny gust.
mozesz zajrzec tutaj
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38250&page=224
i tutaj
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=46438&page=2
nie korzystam z ustawien domyslnych np trybu dynamicznego, obraz jest zbyt jasny.wybierz wlasne ustawienia kontrsat, jaskrawosc,kolor,ostrosc, wedlug upodoban
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
@endiholek,
no wreszcie gratuluje:cool:
Nie przejmuj sie wielkoscia, najdalej za tydzien, powiesz, ze mogl byc dwa numery wieksze, ale od czegos trzeba zaczac.
Digitalus ma racje, nie ma prawa byc zadnych smug i nnie obawiaj sie, jeszcze bedziesz zacieral rece z radosci, ale na razie proponuje ci bys udal sie do forum, ktore zajmuje sie Panasonikami i najlepiej tym modelem, tam z checia ci pomoga, szybko i bez bolu.

Powdzenia!

Nie wytrzymalbym, gdybym nie zalazcyl tego linka, chcialem cos potlumaczyc, ale wszystko jest interesujace, a to za duzo pracy. Probowalem na google ale tlumaczy na polski fatalnie... to wywiad z glownym managerem Panasonika, ktory wypowiada sie w superlatywach o plazmach i o tym jak mloda jest technologia, bo dopiero teraz rusza i inaczej niz LCd ma duzy potencjal. poza tym przyznaje, ze plazma ma zdecydowanie lepszy obraz mimo, ze... Panasonik produkuje w 60% LCD! Chwali rowniez konkurendje i postepy plazm samsunga!
wart uwagi artykul!
http://www.welt.de/webwelt/article5278278/Kaufen-wir-den-falschen-Fernseher.html
 

Augi1981

New member
około miesiąc temu przesiadłem się z LCD 37 Samsunga Na Plazmę 50 Sama i początkowo ekran wydawał mi się bardzo duży teraz to już norma i zaczyna brakować cali. A wielkość w chwili obecnej robi tylko wrażenie na gościach.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najlepszą formą jest prezentacja w domu. I sprawdź zakup koniecznie na własne oczy zanim w ciemno wybierzesz.
Wymieniamy plazmy na lcd i odwrotnie.
Każdy ma własne preferencje i to zakup na lata.
 

endiholek

New member
Na choince coś się buja
to mikołaj nie ma h..a
aby znależć pełny worek
rękę wsadźcie mu w rozporek
choc nie ma jajek gołych
życzę wam świąt wesołych!

Wszystkiego Najlepszego dla wszystkim forumowiczów.
 

kamism

New member
Witam i Wesołych!!!
Standardowa prośba o pomoc / radę w wybprze paru modeli to domowego testowania. Z góry dziękuję.

Jakie masz warunki? = 7m x 6,5m
Preferowana wielkość matrycy? = 46"-52"
Preferowane marki? = Sharp, Samsung, Panasonic, Philips
Preferowana technologia? = LCD lub Plazma???
HD Ready czy Full HD? = tylko Full HD
Jaki sygnał? = Cyfrowy Polsat HD 80%, DVD 15%, 5% divx
Jaka odległość od ekranu? = min 3,5m - max 5 m (dwie kanapy)

Jaka klasa cenowa? = do 5000zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? = duże okno od strony zachodniej (z roletą, weczorem 100% zaslonieta)

Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-4
[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = stary grat 21" CRT 4:3[/FONT]
 

qubert

New member
Jako ze to moj pierwszy post Witam wszystkich serdecznie.

Sledze ten watek od dluzszego czusu a ze nadchodzi okres poswiatecznych wyprzedazy chcialbym wrescie uzyc zawartych tu madrosci i dokonac zakupu.

Mam do wydania kolo 1000e chcialbym TV miedzy 46-50" odleglosc to jakies 2-3m TV (stoji tylem do okna). Bede nim ogladal Sky HD plus Xbox i PS3 a moja mama Polsat SD (dodam ze to ona bedzie uzywac go w 80%). Do niedawna bylem wielkim fanem LCD - moze dla tego ze nie ogladam TV wogole no ale przyszedl ten czas. Wiadomo ze technologia ciagle idzie do przodu wiec niema co przesadzac z wydawaniem kosmicznych sum - ale tez wole dolozyc zeby pozniej nie marudzic. TV ma byc Full HD.

Planuje zakup:
PANASONIC TX-PF46S10 € 879


SAMSUNG PS50B530 € 849

SAMSUNG PS50B550 € 929

LG 50PS3000 € 879

LG 50PS7000 € 999

PANASONIC TX-PF50S10 € 999

SAMSUNG PS50B551 € 999

SAMSUNG PS50P96FD € 854,36



Ewentualnie naciagane 1000e (o ile warto):

SAMSUNG PS50A676 Plasma Television € 1 063

LG 50PS8000 Plasma Screen € 1 099



Glownie byl bym za Samsungiem PS50P96FD, PS50B530 lub PS50B550.
Rozwazam LG 50PS3000, 50PS7000 no i PANASONIC TX-PF50S10.

Niezbyt jestem przekonany bo niby 50 dych w ta czy ta a moze zrobic roznice.

Prosze o jakas podpowiec glownie chodzi mi o to czy warto doplacic do Samsunga PS50P96FD i co maja te drozsze. To samo LG.

PANASONIC TX-PF50S10 tez wydaje sie nie glupi.

Niemoglem dac linkow ale ceny mam pixmania.ie
 

python636

New member
Jak większość na tym wątku planuję zakup TV , ma to być minimum 50".
Zdecydowany byłem na plazmę ale korzystam też z konsoli PS3 i martwi mnie zjawisko powidoku wypalanego przez obrazy statyczne nadawane właśnie przez PS3 na plazmach. Ale nie korzystam tylko z PS3 są to również BD, cyfra+, DVD.
Prosiłbym o merytoryczne porady co wybrać plazma / LCD / LED ?? Bo już zgłupiałem :)
Jeśli chodzi o plazmę to jakie przekątne obrazu wchodzą w grę w okolicach 50" i jakich producentów byście polecili ???


> podaj jakie masz warunki :
> odległość od ekranu ? 5m
> jak słońce świeci w pokoju ? strona połódniowa tak wiec w ciagu dnia dość mocno
> Jak duży jest pokój ? 50m
> jaki masz obecnie telewizor? CRT Philips
> jakie programy najczęściej oglądasz? canal+ sport, canal+ film, tvn 24, HBO
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
> preferowana wielkość telewizora? 50" lub więcej
> preferowana marka ? Panasonic ale może się mylę
> czego nie lubisz w telewizorach? złego obrazu
> jakie urządzenia będą podłączone ? PS3, Cyfra+, DVD,
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70% / 30%
> jakimi złączami ? HDMI
> jaki masz sygnał ? cyfra+, antena naziemna, DVD, PS3
> ile programów HD ? 6
> ma stać czy wisieć ? wisieć na ścianie
> jaka klasa cenowa ? 3000 - 4500 pln


Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.
 

matys1

New member
Witam wszystkich. To moj 1 post troche mi zajelo czasu na przeczytanie tego tematu (pare dni) ale do rzeczy, nie chce rady od was jaki tv powinienem kupic poniewaz juz mam ale bardziej uzmyslowic Tych ktorzy jeszcze sie wachaja :eek:.
Krotkie opowiadanko:
2 lata temu albo i dalej nie pamietam moja matka kupila sobie lcd samsung 32", wtedy taki tv byl moim marzeniem ale szczerze nie zachwycil mnie obrazem ani dzwiekiem bajki na nim swietnie wygladaly :D, pol roku temu kupila(bez mojej wiedzy) sobie drugi do sypialni i znowu samsung 32" tylko nowszy wiadomo i jakby obraz sie polepszyl minimalnie, Ja mialem caly czas sony trinitron crt 29" ale synek mi go zwalil na podloge i mak(stokrotne dzieki mu za to) bo cholernik chyba nigdy by sie nie zepsul :D. Ide do sklepu po tv mam 2500 zlocisza z mysla tylko sony bravia 40" ale gosc chcial za niego 2650 powiedzialem NIE ani grosza wiecej, patrze na panasa 42" plazma tx-p42c10y po 20% jakies tam znizce za 2499 w sklepie wszystkie tv swiecily na zolto z napisem avans moze to i dobrze mysle, po krotkim namysle mowie zaryzykuje. Panowie jakie bylo moje zdziwienie w domu po wlaczeniu a posiadam tylko kablowka analogowa z 2,5 m mialem wrazenie ze patrze przynajmniej jak na cyfre i nie mowie tu tylko o czystym obrazie ale kolory naturalne, czern idealna, katy... jakie katy ten tv mozna ogladac bezstratnie z kazdego i powiem wam, ze wiem o czym mowie sam kiedys kupilem monitor gateway-a 21" z s-pva za 1200 chociaz moglem kupic za polowe tej ceny jakis tam lcd wlasnie dlatego zeby mial naturalne kolory i katy :D. Juz jednego kolege namowilem, zreszta nie musialem sam zobaczyl i kopara mu osiadla ale powiem, ze ciezko jest kogos namowic kto nie ma pojecia o plazmie a szkoda, nie moge juz sluchac tych argumentow a prad a wypalenie a ja to bym bral sony...Jestem zadowolony w 100% chociaz wybralem najnizszy model bo akurat mialem wtedy male pojecie o parametrach a nie jestem tez maniakiem szczegolow jakie posiada fullhd. To tyle pozdrawiam wszystkich uzytkownikow plazm za dobry wybor.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
nie moge juz sluchac tych argumentow a prad a wypalenie a ja to bym bral sony...
Moje zdanie jest takie:
- prąd - dla mnie argument marny, zmieniłem CRT pobierający 65 W na plazmę o 4 razy większym ekranie, teoretycznie pobierającą 255 W. Teoretyczny wzrost wysokości miesięcznego rachunku to 20,25 zł... i to pod warunkiem, że plazma faktycznie brałaby 255 W - wielokrotne testy na forum pokazują, że normalnie ustawiona plazma pobiera z sieci mniej energii niż podaje specyfikacja
- wypalenia - jeśli ktoś kupuje telewizor do oglądania telewizji [...], tzn. przynajmniej kilku różnych kanałów, może odsunąć ten argument na bok
- Sony - niektóre modele telewizorów mają całkiem niezłe :)

Pozdrowienia!
 

bamas

New member
Co polecacie do ps3 [hdmi], x360 [hdmi] i ewentualnie komputer [hdmi]? Telewizja z anteny zbiorczej, ale rownie dobrze moze jej nie byc wcale bo i tak nie ogladam.

Cena w w granicach rozsadku, powiedzmy do 5000.

Jestem nastawiony na Sony Bravia KDL-40W5500. Co o tym myslicie?
 

matys1

New member
- Sony - niektóre modele telewizorów mają całkiem niezłe :)
Ale chyba nie model do 2,5k
Jak ktos ma panasa i chce sprawdzic ile telewizor ma przebiegu to prosze
1. Po prawej stronie televizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
6. Wychodzimy z menu serwisowego przytrzymyując przez 3 sek. przycisk EXIT.
Powyższa inormacja może być przydatna zarówno w pierwszym etapie pracy telewizora oraz przy zakupie, żeby sprawdzić, czy telewizor nie był eksploatowany wcześniej.
 

Malooootki

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę o poradę

Widzę że tylko ten temat żyje więc proszę o wyrozumiałość, przepisuje już 3 raz moje pytanie co raz to do innego tematu.

Jestem na etapie zakupu Tv. Naprawde nie ma dla mnie znaczenia czy bedzie to plazma czy LCD, poprostu szukam dobrego urzadzenia do tv sat i PS3 oraz PC z kartą Full HD tak wiec tylko i wylacznie 1080p mnie interesuje.
Znajomy zaproponował mi nastepujace modele (przy czym odradzal plazme na zasadzie: eee, plazmy to nie bierz, stare to jest i zre duzo pradu)
Samsung seria b530
Panasonic c10 lub x10 ale wiem ze nie maja full HD wiec chyba tutaj s10
Sondy KDL 40P 5500 lub 5600

Co sadzicie o tych propozycjach? a moze dodacie cos od siebie?
Podaje informacje o ktore prosicie:
> odległość od ekranu - po przekatnej pokoju o wymiarach 3,2x3,4
> jak słońce świeci w pokoju - "prawa" sciana z duzym oknem, mozliwe zasloniecie roleta
> Jak duży jest pokój - j.w.
> jaki masz obecnie telewizor LCD Samsung 19" i Plazma LG 42"
> jakie programy najczęściej oglądasz - tv sat. cyfra+ (SAGEM) sport, filmy, muzyka
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - w tygodniu wieczorem, weekendy zalezy od wolnego czasu
> preferowana wielkość telewizora - 37-42"
> preferowana marka - brak upodoban
> czego nie lubisz w telewizorach - zbednych bajerow ktore podnosza cene a nie funkcjonalnosc TV
> jakie urządzenia będą podłączone - PS3 , PC i tv sat. ale nie wiem jeszcze jaki poniewaz umowa z cyfra konczy mi sie w styczniu i wtedy zapadnie decyzja jaka platforme wezme
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - zalozmy ze 50/50
> jakimi złączami - obecnie EURO ale pozniej tylko i wylacznie HDMI
> jaki masz sygnał - tv sat. cyfra +
> ile programów HD - na razie 0
> ma stać czy wisieć - wisiec na specjalnym stoliczku
> jaka klasa cenowa - 2500-2700 PLN

Z gory dziekuje za pomoc.
 
Do góry