Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

damiantomek2

New member
Podpowiedźcie:plazma czy LCD/LED?

Witajcie
Czytam, czytam, oglądam w sklepach i niestety watpliwości pozostały.
Może rozwiejecie je.
Typem była plazma ale LCD/LED są już naprawdę dobre. Tylko czy jak ktoś ma najzwyklejszą kablówkę i nie mieszka w rejonie gdzie są testy naziemnej cyfrówki moze zaryzykować zakup LCD/LED?
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ok.3x4m
preferowana wielkość ekranu - 42"
jaki sygnał – najzwyklejsza kablówka z Vectry dziś; później może cyfrowa
Vectra i n-ka kusi ale to przyszłość
jaka odległość od ekranu – min.2,30m max.3,80m
jakie urządzenia do podłączenia – DVD bez hdmi dziś; w przyszłości jak
stanieje blu, nie będe grał
jaka klasa cenowa – 3000 do 3500 max. jeśli superwarto to super max. do 4000.
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: ja różnie praca zmianowa, rodzina
wieczorem
jakie masz nasłonecznienie pokoju: okna od strony południowo zachod.,daszek nad balkonem + rolety;
ustawienie tv: tyłem do okna(będzie stał na jego tle)
ile osób zasiada przed telewizorem: 1-4 stale, a w porywach do 6
Jaki masz ulubiony program: publicystyka, filmy, naukowe,
jaki masz telewizor: CRT 21"

Full Hd czy HD ready – obojętne
Od tv oczekuje by białe było białe, czarne czarne, zielone zielone,
naturalne nie sztuczne. Żona zwolennik "idealnego" CRT jeśli takie było.
Na koniec ostanie pytanie może poczekać z zakupem do 2010 roku
bo plazmy przestaną bzyczeć, a LCD/LED będą w cenie plazm?

Pozdrawiam
i dzięki za podpowiedzi
 

El Greco

New member
Damian,

kup sobie najpierw jeden potem drugi tv i zdecyduj jaki chcesz sobie zatrzymac, korzystajac z prawa zwrotu;)
Najbardziej zblizona do crt jest oczywiscie plazma, LCd maja juz niezla jakosc jak wspomniales ale ta jakosc jest mniej naturalny niz plazmy, to sa czasami niuanse ale one sa. Jeezeli plozenie twojego okna nie przeszkadza ci w uzytkowaniu crt, to z plazma gorzej byc nie bedzie. Moja plazma nie produkuje najmniejszego dzwieku ale byc moze jestem gluchy, to i pewnie moja zona, ale wiem, ze sa takie co denerwuja, od tego masz prawo zwrotu, troche nerwow ale tv bedzie ci dlugo sluzyl. Oczywiscie mozesz poczekac do 2010 , a potem jeszcze do 2011, potem beda SED, a potem... nie szkoda czasu ktory tracisz? Przekonasz sie ile go straciles jak kupisz sobie fajne tv(niewazne plazma czy LCD).
Im wiecej osob ma ogladac jednoczesnie tv tym bardziej wskazana jest plazma ze wzgledu na kat widzenia i naczej w przypadku LCd moze byc walka o srodkowe miejsca:lol:
Dobre LCD jest tez drozsze niz plazma i o tym rowniez nie mozesz zapomniec. Co do wielkosci, to 42" rowniez wybij sobie z glowy skoro dysponujesz funduszami na conajmniej 46", a uwazam, ze 50" jest idealnym rozwiazaniem dla ciebie, 2,3m przy HD i dalej w maire pogarszania sie sygnalu.

Jednej rzeczy nie moge ci odebrac ja i inni z forum; DECYZJI!
Ja musisz podjac samodzielnie:)
 

Wilczy

New member
El Greco,
jestem już prawie zdecydowany na plazmę 50"Sama ale obawiam się - jak to jest ujęte w instrukcji do PS50B550 - "utrwalenie obrazu". Wiem, że temat maglowany jest non stop, ale większość filmów nie jest jak wiadomo w 16:9 ale w formacie "kinowym". Nie uważasz, że idąc tym tropem, znając wszystkie za i przeciw, chcąc uniknąć stresu o powidoki i wypalanie, wybór LCD zamiast plazmy będzie korzystniejszy? Kilka chwil temu przeczytałem post w którym osoba była zdecydowana na plazmę a wróciła z LCD... Głowa pęka od tego wszystkiego....
 

El Greco

New member
Wilczy napisał:
El Greco,
jestem już prawie zdecydowany na plazmę 50"Sama ale obawiam się - jak to jest ujęte w instrukcji do PS50B550 - "utrwalenie obrazu". Wiem, że temat maglowany jest non stop, ale większość filmów nie jest jak wiadomo w 16:9 ale w formacie "kinowym". Nie uważasz, że idąc tym tropem, znając wszystkie za i przeciw, chcąc uniknąć stresu o powidoki i wypalanie, wybór LCD zamiast plazmy będzie korzystniejszy? Kilka chwil temu przeczytałem post w którym osoba była zdecydowana na plazmę a wróciła z LCD... Głowa pęka od tego wszystkiego....

Gdyby chodzilo ci o jakies logo lub tabele z konsoli, to jeszcze rozumialbym twoje obawy a i tak bym ci wytlumaczyl jak jestescie w bledzie(zaraz to zrobie) ALE JEZELI CHODZI CI O CZARNE PASKI PRZY "!.); TO SWIATA NIE ROZUMIEM CO TAM MA SIE UTRWALIC; PRZECIEZ TE PASKI TO NIEAKTYWNE PIKSELE; WIEC JEDYNI MOZNA POWIEDZIEC; ZE SIE BEDA WOLNIEJ ZUZYWALY WIEC MOZE JAK JUZ BEDZIE MIALA Z 100.000h to bedzie jakas roznica widoczna:rolleyes:(nie zauwazylem, ze pisze duza czcionka nich tak zostanie;)

Dotrzej dobrze plazme choc i bez tego spoko, a gwarantuje ci, ze problemu nie bdzie i przestancie szukac na sile wad w czy to lcd czy plazma, bo zwariujecie, obie technologie sa dojrzalymi produktami, a jak bedziesz mial pecha, to jest gwarancja. Na forach jak mowia Niemcy jest "jammern auf große Niveuo" tzn. biadolenie na wysokim poziomie:D

Nigdy, ale to nigdy nie mialem jakis powidokow dluzej niz chwila,nawet sie nad tym nienzastanawialem i raz pisalem, ze moj maluch zostawil tabele na kilka godzin wlaczona i trwalo to pol godziny moze i bylo po problemie. Nie dajmy sie zwariowac!
 

El Greco

New member
Korzystam z uprzejmosci Deana i Warrior668 z niemeickiego Hi-Fi forum i udostepniam wam liste z Shoot-Out.
Ranking D-Nice po kalibracji:

Plasma Ranking:
1# Pioneer KRP500
2# Samsung 50"B860 (in EU B850)
3# Panasonic V10
4# LG PS60 (in EU PS8000)

LCD Ranking:
1# LG 55LH90 LCD
2# Samsung LED UN55B8000
3# Toshiba 55SV670U
4# Sony KDL-52XBR9

Overall Ranking:
1# Pioneer KRP500
2# Samsung 50"B860 (in EU B850)
3# LG 55LH90 LCD
4# Panasonic V10
5# Samsung LED UN55B8000
6# Thoshiba 55SV670U
7# LG PS60 (in EU PS8000)
8# Sony KDL-52XBR9

Jak napisal Dean:
Hab die Liveübertragung 2 Nächte lang verfolgt!
7.gif

Für mich die Überraschung des Shoot Out´s ist eindeutig Samsung mit seinem Plasma, die Enttäuschung hingegen ist SONY!


Co w tlumaczeniu znaczy, ze sledzil to na zywo 2 noce. Najwieksza niespodzianka byl Samsung ze swoja plazma, najwiekszym rozczarowaniem...Sony.

A tu ranking gosci/odwiedzajacych:
http://www.valueelectronics.com/images/pdf/VE 09 HD shoot out results of the attendees.pdf

A tu mozecie sobie sciagnac wartosci do kalibrowania liczac, ze beda pasowaly do waszego panela:
http://www.valueelectronics.com/
 

tchomikt

New member
Pomożesz El Greco?


Powiedzcie co ma takiego specjalnego 650 poza Wifi żeby rozważać jego zakup. W 550 chyba jest najlepszy stosunek jakości do ceny?

Zakup rozważam w RTV AGD - internetowo - przyworzą własnym transportem (nie tam jakiś kurier który wrzuca na pakę i nic go nie obchodzi) i rozstawiają - tylko lipa bo nie można chyba wcześniej sprawdzić w sklepie "pikselozy":)

Jeszcze mam sprawę. Po moich poszukiwaniach siostra też się skusiła na zmianę TV. Obecnie ma jakiegoś kineskopowego Philipsa chyba 20 parę cali. Wymagania ma takie jak ja (głównie TV z cyfowej platformy) ale ma mały pokój (jakieś 2,5x5m) i TV ogłąda z 2 m. Mysłała o jakimś rozmiarze 37cali tylko że w tym rozmiarze dostanie tylko Panasa (chyba też ok). Namawiam ją (po lekturze forum) na SAMSUNGa ale samsung jest 32 lub 42 cale (nie będzie za duży na tą odległość?). Ponadto SAMSUNGi 42 cale są w wersjach 450 (nie znalazłem 550 z FullHD - jest wogóle taki?)
 

El Greco

New member
@Thomkit,
to niech kupi siostra 42", przeciez spokojnie na ten pokoj. Co do HD Ready, to trudno by przy tak "malym" rozmiarze zmiscilo sie tyle celi/plazm con na wiekszej przestrzeni, dalej uwazam, ze za pare €uro wiecej jest absurdem kupowanie Ready ale jezeli nie ma wyboru, to nie bedzie tragedii. Powiedz jej, ze 42" z paskami, to tyle co 37" bez i wszystko bedzie gralo;) a co pisza posiadacze 450-ki czytaj tu:
http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=967002

jezeli bylaby w stanie zwiekszyc odleglosc do 3-3,5m i zwiekszyc budget, to moglby nawet 50" wchodzic w stawke.

B650 rozni sie tym:

SAMSUNG Crystal FHD Engine
100 Hz Motion Plus
Ultra Filter Bright
Cinema Smooth 24px4
Medi@2.0 (Internetzeugs)
USB 2.0 Movie
Composite (AV)
S-Video

Lepszy filter, lepsze engine, lepsze 24p, wejscia itd.
 

El Greco

New member
Dla zainteresowanych jeszcze inny
Plasma TV Break-In Images


http://www.webapalooza.com/plasma/

@Digitalus,

Panas 37" jest poprawnym i b.popularnym tv(ma moj tata) ale ma tez juz swoje lata. 42", to minimum dla jej warunkow, zwazywszy, ze pokoj ma dluga sciane 5m i tam jest moze potencjal na zweikszenie tego dystansu. Zwroccie uwage, ze zalecana odleglosc maleje z kazdym rokiem, polepsza sie jakosc obrazow tv jak i samych paneli.37" to juz tak skrmny rozmiar, ze prawie cofanmy sie w czasy crt(rozmiarowo).Dodatkowo nie zapominaj, ze to dziewczyna, a te sa estetkami, tv to tez mebel, a Panas wyglada delikatnie mowiac skromnie.
 
Ostatnia edycja:

tchomikt

New member
Dzięki El Greco

Jeśli chodzi o mnie to zacząłem się zastanawiać nad wyborem pomiędzy Sam B550 a Panas 50S10E. Za Panasa kasa większa ale obawiam się buczenia w SAMsungu i Panas ma 5 lat gwarancji - co radzisz?

Jeśli chodzi o siostre to nie wiem czy namawiać ją na Panasa 42 S10E (full hd) czy Sama 42 B450 (hd ready) - lepiej byłoby full hd ale Panas jest dużo droższy (ale podobno nie buczy:)

Pozdrawiam
 

El Greco

New member
tchomikt napisał:
Dzięki El Greco

Jeśli chodzi o mnie to zacząłem się zastanawiać nad wyborem pomiędzy Sam B550 a Panas 50S10E. Za Panasa kasa większa ale obawiam się buczenia w SAMsungu i Panas ma 5 lat gwarancji - co radzisz?

Jeśli chodzi o siostre to nie wiem czy namawiać ją na Panasa 42 S10E (full hd) czy Sama 42 B450 (hd ready) - lepiej byłoby full hd ale Panas jest dużo droższy (ale podobno nie buczy:)

Pozdrawiam

Wlasnie czytalem posting kolegi, ktory ma Panasa serii Z i jest zachwycony poza...bzyczeniem, ten tv kosztuje 4000€!!!

Ne ma zasady, ponoc Panasoniki i LG niby sa rzadziej glosne z racji dwoch szyb, ale halas daje nie tylko do przodu. To zalezy ile twoja siostra chce wydac i...zawsze mozna wymienic, w czym problem, ja osobiscie wole ladowac pieniadze w wieksza ilosc cali, a za zaoszczedzone pieniadze kupic np. dobry rceiver( co po dobrym tv jak kiepski receiver??) albo Blu ray.
Po jakim czasie u was mozna wymienic sprzet? Czasami po kilku dniach tv gra lepiej niz na poczatku. Jak zwykle powtarzam, nie panikujcie.
Ostatecznej decyzjinikt wam nie odbierze, panasonik czy Samsung obie firmy sa naprawde dobre.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że gra dobrze gdyby nie :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=46194
z prawej Panasonic -
I tu niespodzianka po kilku godzinach testów widać bardzo duże wypalone powidoki.
008_P1060495.JPG


A dodatkową niespodzianką był fakt że oprócz braku nasyconego czerwonego barkowało ok 30% szczegółów na ekranie. Zdecydowanie więcej kropel rosy na Pioneerze.
018_P1060510.JPG


input lag 40 Ms
007_P1060560.JPG


008_P1060563.JPG


bzyczenie , a raczej buczenie.


Jeszcze jeden test. Test Monstera - czyli płynność skośna .
Panasonic niestety nie błyszczał w tym teście.
009_P1060464.JPG


tchomikt - ja wygrałbym
Samsunga B 650
 

tchomikt

New member
Dzięki Panowie,

Dla siebie wybrałem SAM 50 B550

Siostra musi się zdecydować czy chce SAM 42 B450 (HDReady), Panasa 42 S10 (FullHD) czy Panasa 37C10 (HD Ready)
 

GRajza

New member
Do testu jakiego Panasonica jest ten link, bo nie mam dostępu?

Prawie zdecydowany jestem na Panasonica TX-P50V10E.
Myślałem o Samsungu PS50B850, zwłaszcza, że ma fajną cenę w EuroAGD - 5190zł.
Ale chyba tylko jedna osoba pisze, że nie hałasuje z partii październik 2009 z Węgier (o ile ma to znaczenie). A jak mam wydać tyle kasy i słuchać co jest głośniejsze - TV czy lodówka, to dziękuję.

Jakaś inna alternatywa?
kiki - jak to jest z tym bzyczeniem? jakaś recepta, żeby trafić bez wady czy wszystkie takie są?
Ciągle też myślę, który TV za te pieniądze będzie "najlepszy"...
 

jimmy123

New member
Dokonałem wyboru kupuje plazmę.Mam trzy typy:
Będzie to alb Panasonic Panasonic TX-P46G10E lub Panasonic TX-P50G10E albo Samsung PS50B850 tutaj muszę sprawdzic problem z "bzyczeniem"To moje wybory na 95% któryś z tych trzech kupię.
Udzielcie mi ostatnich porad czy można coś znaleść lepszego w tej cenie?
W sobotę idę na zakupy ;)
 

El Greco

New member
@jimmy123 & GRajza,

jezeli rzeczywiscie finasowo stac was na B859 i bierzecie go pod uwage, to nawet sie nie zastanawiajcie, bo to klasa sprzet!
Tak, przyznaje jest duzo takich co sie zala na syczenie(tak jak swietlowka) ale na niemieckim forum pojawiaja sie ciagle te same osoby i glownie te z problemem. Wiem, ze obenie Y-Board w Sammym jest zaopatrzony w taki repair kit, ktory osadza wspomniany board miekko na moos gumach, ja mysle jednak, ze halas pochodzi od cel/plazm i z tym jest roznie, a slyszane jest glownie przy jasnych kolorach. Osobiscie 2zaryzykowalbym" kupno i peniw nawet po dwoch glosnych sammach dalbym jeszcze jedna szanse, w koncu od czego jest prawo wymiany, a wart jest tego:eek:k:Ma kapitalny obraz, super filter(slonce), cene i piekny design:cool:
Jezeli zastanawiacie sie nad kupnem drozszego Panasa, to czemu nie B859 jako...58":niewiem:, bo 58 calowe sa prawie wszystkie ciche jak mysz;)

@Grajza,
szczerze,chyba jeszcze nie slyszales zadnej plazmy, co? Bo z ta lodowka to lekka przesada. Z tym bzyczeniem chodzi o ton, ktory jest duzo nizszy niz wysokosc dopuszczalnych decybeli(35), ale jego frekwencja jest dla pewnych osob i ich narzadow sluchu denerwujaca. Normalnie powinno sie mierzyc w sone, a nie dB, ale tego moze nie jest w stanie lub nie chce service plazm. Prawdopodobienstwo, ze traficie slyszalny tv jest jeden do kilku i ja uwazam, ze gra jest wiecej niz warrta swieczki, bo poza ewentualna wymiana niczym nie ryzykujecie.

Tak jak wspomnial Kiki, B650 jest dobra alternatywa dla B850 i 650 maja rzadko problem z szumem.

Jeszcze raz link z Thread,u traktujacym o Value Electronics (handlarz amerykanski) i jego corocznym tescie aktualnych paneli, wszystko z Userami avsforum.com
W otwierajacym postingu link z testowanymi Tv, nizej link do forum i jeszcze nizej video z calej imprezy, ale potrzebne jest szybsze lacze.

http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=96&thread=10318

A tutaj pasujacy do watku tego Threadu link z informacja o rynku amerykanskim, gdzie plazma zanotowala w kategoriach wiekszej przekatnej wzrost popytu o 35% i jako jedyny tv odnotowal wzrost i to jaki.
http://www.inside-digital.de/news/13216.html

Pozniej postaram sie dolaczyc link z ankiety przeprowadzonej na Hi-Fi forum, odnosnie bzyczenia Samsungow(wypadl calkiem znosnie).

greckie pozdrowienia:popcorn:

Kiki, co to za Panasonic w twoim linku z testu i jak stary jest ten test;)
 

GRajza

New member
Wyluzuj...
Nie mam w domu plazmy, więc nie wiem jak hałasują, ale czytam to forum i wątek w dziale plazm samsunga
ostatnie strony nie traktują raczej o normalnym bzyczeniu tego TV :-x
A porównanie do lodówki było zbytnim skrótem myślowym - moja lodówka samsunga hałasuje jak głupia, jak mam trafić na taki sam TV to dzięki :grin::grin:

a - i za więcej niż 50 cali raczej dzięki

Jakiego Panasonica jest ten test?
czy jest coś innego w kontrze V10 (raczej nie przekraczającego jego ceny), oprócz B850? no chyba, że jest sposób na kupienie B850 bez wad w cenie z EuroAGD ;)
 

El Greco

New member
Podejrzewam, ze odpowiedzinie otrzymamy co do Panasonika z testu, bo wiadomo, ze to zaden aktualny model. Skad ja to znam Kiki...;)

Czy w koncu ktos z was odpowie mi na pytanie jaki jest czas w Polsce na zwrot zakupionego towaru w razie niezadowolenia i czy sa z tym jakies problemy?
Nic prostrzego jak kupic i liczyc na szczescie:)
Kup sobie ewentualnie B650 z racji grubszego/glebszego panelu jest mniejsze prawdopodobienstwo, ze bedzie syczal, a jakosciowo roznica jest widoczna tylko jezeli postawisz je oba obok siebie.
 
Do góry