Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

El Greco

New member
@thomkit,

za bardzo sie przejmujesz i myslisz do przodu choc z full Hd jest u ciebie troche inaczej;) Juz "jutro" co drugi nadawany program bedzie full HD i choc ready tez by cie urzadzalo to jednak nie rozumiem tej upartosci w kupnie ready z powodu kilkudziesieciu euro.
50" to minimum i nawet nie dyskutu! 46" z paskami na dole i u gory bedzie jak 42"...wiem, ze cie przeraza, bo jeszcze masz maly telewizorek ale do pozytywow szybko sie pryzwyczaisz. Nie sugeruj sie obrazem w sklepie, wiem, ogladajac te paskudnie rozmyte obrazy plazm mozna zwatpic nawet w najpiekniejsza teorie ale sie rozczarujesz pozytywnie. I nie oczekuj, ze po podlaczeniu wkilka sekund opadnie ci wara, chcociaz...u mnie tv bylo od razu dobrze ustawione i efekt byl bardziej niz pozytywny.
Wytnij sobie karton wielkosci 50" i powies na scianie na pare dni, obok mniejszy i moze wiekszy i sam sie przekonasz, moja zona zawsze chciala ok 60" i dod zisiaj to powtarza, ze ten molby byc wiekszy, bo to frajda z ogladania takich obrazow, filmy ktorym dzisiaj nie poswiecasz czasu, nabiora dla ciebie innego znaczenia, bo oprocz tresci bedzies teraz dostrzegal profesjonalizm kamerzystow i studia.
Pisalem tam o jakims bug,u serii B 4-5 ale to nie jest cos bardzo istotnego, jezeli chcesz jak najtaniej kup sobie ten heady i tez bedziesz zadowolony ale zastanow sie czy ta nadplata do B550 to az tak duzo.
Mamy piksele kompletnie martwe i takie, ktore pewne kolory nie sa w stanie wyprodukowac tzn widoczne beda tylko na okreslonych planszach.
Martwy pixel z reguly jest ciemny, czerwony i widoczny bedzie na jasnym tle, najlepiej wlacz plazme na jasny kolor, biel i spokojnie szukaj nosem po ekranie punktow, ktore maja inny kolor niz ta czerwien, gwarantuje ze bedziesz sie smial, iz niektorzy z tego powodu spac nie moga.
Pojedynczymi pikselami, ktore funkcjonuja ale jakas barwe swieca blednie nie zawracaj sobie nawet glowy, gdybysmy ci o nich nie wspomnieli pewnie nie wiedzialbys o ich istnieniu wiec ogranic sie do szukania na bialym tle inaczej swiecacych punktow i zwroc uwage by jesli sie trafia nie przeszkadzaly ci. Ogolnie dzieli sie ekran na zone A i B jedna to ta bardziej centralna i tam producent przyjmunje reklamacje nawet pojedynczych pikseli, i zona B, ktora lezy blisko ramy telewizora, tam moze ich byc wiecej. Ja mam jednego w dolnym lewym rogu i dawno o nim zapomnialem. LCd maja rzadko zniszczone piksle i prawie sie o tym nie mowi podobnie jest z wypaleniem.
Dzisiejsze BLu Ray, kosztuja troche ponad 100€(LG, Samsung, Sony) to tez przemawia za FullHD, a coreczka szybko urosnie.

@risto,

wszystkiego ma byc od 200h w zwyz im wiecej tym lepiej i mozesz puscic na raz jezeli jedziesz na urlop:D chodzi o to by szybko go dotrzec. Plansze zmieniaja kolory po to by wlasnie piksle sie dobrze, rownomiernie dopalily, jak zostawisz taki sam kolor na kilka godzin, to powstanie efekt wypalenia calego ekranu, to przeciez nic innego anizeli staly obraz. Tam nie ma mozliwosci ustawienia czestotliwosci, wazne by sie zmienialo. Nie wiem czy jezeli masz tv miesiac ma to duzy sens ale jako, ze dopiero 30h mozesz na tym programie pojechac.Wazne zebys sciagnal w formacie , ktory ci pasuje i puszczajac nie moze byc zadnych paskow (Jak przy 21:9)! Skomprymowane ma 2MB otwarte 700MB. To kolory, ktore zaczynaja sie zawsze od bialego i przechodza w 5 stopniach do ciemnego, np. bialy do czerwonego w 5 stopniach, bialy do zielonego itd., obrazy /plansze zmieniaj sie co 30sekund i DVD kreci sie 16 godzin. Jak zrobisz 200h jest dobrze jak jestes zboczony pjedz do 1000h i twoja plazma bezdie ci sluzyc dozywotnie.
 

Wilczy

New member
Witam, a ja mam takie warunki... Proszę o wskazówki.

Jakie masz warunki? = pokój 2,8x5,2m.
Preferowana wielkość matrycy? = 37"-42"
Preferowane marki? = panasonic, sony, lg, samsung

Preferowana technologia? = plazma, LCD
HD Ready czy Full HD? = Full HD
Jaki sygnał? = kablówka SD (zastanawiam się nad DVB-T ze Śremu), WD live, może komp, może ps3 lub BL player w przyszłości
Jaka odległość od ekranu? =
ok 2,2m (max do 3m)
Jakie urządzenia do podłączenia? =
WD live (HDMI)
Jaka klasa cenowa? = ok 3200zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór, popołudnie,
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? =
Okno i drzwi balkonowe od wschodu. Żaluzje.Po południu i wieczorami pokój ciemny.
Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-3
[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = 26" CRT 4:3 (jeszcze z komunii :cool:)
Czego oczekujesz od telewizora? =
[/FONT]ostrego obrazu o żywych kolorach głównie do HD, dobre skalowanie obrazu SD

Jak narazie biorę pod uwagę:
TX-P42G10E
TX-P42S10E
TX-L42S10E
TX-L37G10E
w sony i lg oraz pozostałe nie wczytywałem się zbytnio.

Oglądać będę głownie mkv na WD, iso dvd, dziewczyna czasami serial w XVID, sporadycznie liga mistrzów na SD.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Szymon
 

depesz

Member
Co wybrać?

Jako że dobre 3 lata temu po miesięcznym buszowaniu na tym Forum stałem się szczęśliwym posiadaczem telewizora projekcyjnego SONY KDF 50E2010 (HD Ready) - w pełni zadowolony z wyboru 'odpuściłem' sobie śledzenie nowinek w tym temacie, tak więc na dzień dzisiejszy jestem zielony jeśli chodzi o panele znajdujące się aktualnie na rynku.

Od pewnego czasu nachodzi mnie myśl - a może by tak zmienić...? I tu pojawia się pytanie - na co? Plazma czy LCD? Jaki model?

Moje wymagania - minimum 50 cali, nie wyobrażam sobie zmiany 'pięćdziesiątki' na coś mniejszego. Oglądam pół na pół materiał z płyt DVD oraz HD (głównie Popcorn Hour). Odległość od ekranu jakieś 2,5 metra, pomieszczenie zaciemnione (rolety w oknach). Telewizja SD jakieś 5h w miesiącu (maksymalnie). Czasem grywam (X360, PS3).

Poszukuję telewizora do 7,5 tys. (chętnie wydam mniej:p) po zakupie którego będę zachwycony zmianą i nie będę ani chwili żałować wydanych pieniędzy. Co kupić? Plazma czy LCD? Jaki konkretny model?

A może... Może gra nie warta świeczki, poprawa jakości będzie zbyt niewielka aby usprawiedliwiać taki wydatek, może pozwolić poczciwemu KDFowi dożyć swoich dni?

Proszę o pomoc...

P.S.
Dobrze by było, aby polecany model był dostępny w Media Markt lub Electro World - obie te sieci w Wawie mają raty 0%. Choć nie jest to warunek konieczny - często wyższa cena w MM przekreśla korzyści płynące z nieoprocentowanego kredytu, na to samo wyjdzie wziąć gdzie indziej i płacić odsetki od rat.
 

El Greco

New member
Wilczy napisał:
Witam, a ja mam takie warunki... Proszę o wskazówki.

Jakie masz warunki? = pokój 2,8x5,2m.
Preferowana wielkość matrycy? = 37"-42"
Preferowane marki? = panasonic, sony, lg, samsung

Preferowana technologia? = plazma, LCD
HD Ready czy Full HD? = Full HD
Jaki sygnał? = kablówka SD (zastanawiam się nad DVB-T ze Śremu), WD live, może komp, może ps3 lub BL player w przyszłości
Jaka odległość od ekranu? =
ok 2,2m (max do 3m)
Jakie urządzenia do podłączenia? =
WD live (HDMI)
Jaka klasa cenowa? = ok 3200zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór, popołudnie,
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? =
Okno i drzwi balkonowe od wschodu. Żaluzje.Po południu i wieczorami pokój ciemny.
Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-3
[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = 26" CRT 4:3 (jeszcze z komunii :cool:)
Czego oczekujesz od telewizora? =
[/FONT]ostrego obrazu o żywych kolorach głównie do HD, dobre skalowanie obrazu SD

Jak narazie biorę pod uwagę:
TX-P42G10E
TX-P42S10E
TX-L42S10E
TX-L37G10E
w sony i lg oraz pozostałe nie wczytywałem się zbytnio.

Oglądać będę głownie mkv na WD, iso dvd, dziewczyna czasami serial w XVID, sporadycznie liga mistrzów na SD.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Szymon

Moze najpierw zaczne od tego, ze polecam glownie plazmy, bo pasuja lepiej do opisanych przez was warunkow i tak np. gdyby ktos chcial uzywac panela jako monitora PC i buszowac ciagle w internecie lub grac godzinami na X-box i pewnie siedziec przed tv na tarasie w srodku lata, to poleclbym mu LCD;) abstrachujac jednak od jakosci obrazu niezapominajmy, ze...plazma jest duzo tansza niz LCD z wyzszej polki, bo tylko takie"mozna" porownywac z plazma.

Szymonie, cholera dlaczego tak mala odleglosc od ekranu jezeli tak duzy pokoj:confused: Co robi u ciebie jeszcze kablowka SD:shock:, to przeciez jedna wielka pikselowa kasza w erze ogolnie dostepnego i ppo przystepnych cenach pay tv, kazdy powinien miec dostep do HD.
Jako, ze uzywasz tak starego crt nie jest wiekszym problem zadowolic cie, grins...przy kapitale 3200zl powinienes kupic 46"(o 42" zapomnij)i tu nie masz duzego pola manewru jak tylko Panasonic ale nie wiem jak jest z cena. Zastanow sie nad poprawa sygnalu i moze odleglosci i zdecyduj sie na zakup B550 Samsunga, moze kosztuje z 200zl(intuicyjnie nie znam polskiego rynku) wiecej ale napewno nie jest gorszy od Panasa, a moim zdaniem ma lepsze kolory. Sluchajcie, najwyzsza pora przejrzec na oczy:
Panasonik byl zasze najwiekszym producentem plazm, pioneer najlepszym, Pioneer sie wycofal, a Panasoni zostal wchloniety a moze juz pozostawiony w tyle przez najwiekszego(z duza rezerwa) producenta tv na swiecie , Samsunga. Panasonic ma palete produktow w malych przekatnych, czego nie posiada Sasmung, ale za to samsung ma modele powyzej 50"(58;63") w cenach dla ludzi, czego nie mozna powiedziec o Panasonik.
Szymon, wlsnie wyczytalem cos o ...TX-L37G10E:shock: czy ty mowisz serio???
 

Augi1981

New member
Jako że od wczoraj jestem posiadaczem Plazmy 50 Samsung B650 powiem tak wcześniej miałem LCD również Samsunga tyle że 37 cali. Dla niezdecydowanych naprawdę warto kupić większy rozmiar niż później żałować. Dziś nawet zastanawiałem się czy te 50 cali to nie za mało.
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
depesz napisał:
Jako że dobre 3 lata temu po miesięcznym buszowaniu na tym Forum stałem się szczęśliwym posiadaczem telewizora projekcyjnego SONY KDF 50E2010 (HD Ready) - w pełni zadowolony z wyboru 'odpuściłem' sobie śledzenie nowinek w tym temacie, tak więc na dzień dzisiejszy jestem zielony jeśli chodzi o panele znajdujące się aktualnie na rynku.

Od pewnego czasu nachodzi mnie myśl - a może by tak zmienić...? I tu pojawia się pytanie - na co? Plazma czy LCD? Jaki model?

Moje wymagania - minimum 50 cali, nie wyobrażam sobie zmiany 'pięćdziesiątki' na coś mniejszego. Oglądam pół na pół materiał z płyt DVD oraz HD (głównie Popcorn Hour). Odległość od ekranu jakieś 2,5 metra, pomieszczenie zaciemnione (rolety w oknach). Telewizja SD jakieś 5h w miesiącu (maksymalnie). Czasem grywam (X360, PS3).

Poszukuję telewizora do 7,5 tys. (chętnie wydam mniej:p) po zakupie którego będę zachwycony zmianą i nie będę ani chwili żałować wydanych pieniędzy. Co kupić? Plazma czy LCD? Jaki konkretny model?

A może... Może gra nie warta świeczki, poprawa jakości będzie zbyt niewielka aby usprawiedliwiać taki wydatek, może pozwolić poczciwemu KDFowi dożyć swoich dni?

Proszę o pomoc...

P.S.
Dobrze by było, aby polecany model był dostępny w Media Markt lub Electro World - obie te sieci w Wawie mają raty 0%. Choć nie jest to warunek konieczny - często wyższa cena w MM przekreśla korzyści płynące z nieoprocentowanego kredytu, na to samo wyjdzie wziąć gdzie indziej i płacić odsetki od rat.

Czesc, wiem ze wspomniany projektor zakupiles wtedy, bo cie urzekly jego rozmiary+ przystepna cena, ale czasy sie zmienialja i technika nie stoi w miejscu. Moda przyszla ze stanow, wszystko co duze i pokazne jest przez ami lubiane, nie znam tego modelu ale uogolniajac projektory maja cholernie slaby kat widzenia i taka sobie jakosc obrazu, poza tym takiej krowy nie wstawil bym do swojego pokoju nawet gdyby mial 100m².

Czy pozwolic twojemu Soniemu dozyc tych dni? kiedy juz bedziesz mial swoja plazme, wlail bedziesz czolem o sciane pytajac siebie dlaczego nie zajrzales do forum wczesniej.
Inaczej niz Szymon wyzej chcesz juz przy 2,2m kupic co najniej 50". Mysle, ze 50" to optymalna wielkosc, oczywiscie mozesz kupic 58" (maks) ale wtedy musisz zadbac o dobry sygnal, to nie bedzie problemu.
Zapmniales napisac jakiej tv masz sygnal, satelitarna?

U ciebie rowniez tylko plazma, chociazby ze wzgledu na rozmiar.#

Jestem zwolennikiem Samsunga ale nie fetyszysta wiec jezeli ktos mocno chce moze to byc panasonik(indywidualna decyzja) jednak Samsung jest tanszy ma lepszy asortyment i ma, subiektywnie(choc testy potwierdzaja to) lepszy obraz.

Samsung serii B 850/859 jest przepieknym modelem flagowym tej firmy
z obrazem jakosci kuro, a jedynie czern panasonika, glebkosc panela to 3cm i powieszony na lince przylega do sciany niczym obraz, w niemieckim internecie kosztuje ok. 1100€!!!! Ten sam ale wielkosci 58" kosztuje juz w internecie niemieckim 1900€!!ale nie mozna go powiesic na lince, bo jest za ciezki. Alternatywnie mozesz dokupic zakupu B650, ktory jest jakies 150€ tanszy od B850/859. 859, to model na rynek offline, a 850 na rynek internetowy, roznica jedynie w dluzszej gwarancji za to w cneie duzo wieksza, a gwarancje w internecie mozna rozszserzyc u wielu sprzedajacych.
Jakupuje tylko w internecie, bo:

-wtedy w Niemczech ma prawo do zwrotu do 2 tygodni,

- w internecie jest duzo taniej,

- bo moge prezdluzyc gwarancje do 5 lat za niewielkie pieniadze(np. 75€! u Redcoon-tez w Polsce).

Z ratami w MM sam sobie odpowiedziales.

Jednej rzeczy nie moge wam odebrac... wlasnej decyzji;)
 

Wilczy

New member
El Greco napisał:
Szymonie, cholera dlaczego tak mala odleglosc od ekranu jezeli tak duzy pokoj

2,8x5,2m to duży pokój? Raczej klitka ;) Układ pokoju jest taki, że na krótszych ścianach jest z jednej strony okno z drugiej komoda. Na dłuższych kanapa a naprzeciwko stolik TV - stąd tak mała odległość od ekranu i to się raczej nie zmieni.


El Greco napisał:
Co robi u ciebie jeszcze kablowka SD:shock:, to przeciez jedna wielka pikselowa kasza w erze ogolnie dostepnego i ppo przystepnych cenach pay tv, kazdy powinien miec dostep do HD.

hehe, nie będę płacił za coś czego nie oglądam. Poważnie, nie oglądam dużo TV więc nie widzę problemu, napisałem jednak, że zastanawiam się nad DVB-T ze Śremu. Plazma/LCD posłóży głownie do podłączenia jak narazie WDka live potem ewentualnie BR playera/PS3. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jak dostane podwyżkę może się rzucę na jakąś nkę albo syfre.:cry:

El Greco napisał:
Jako, ze uzywasz tak starego crt nie jest wiekszym problem zadowolic cie, grins...przy kapitale 3200zl powinienes kupic 46"(o 42" zapomnij)i tu nie masz duzego pola manewru jak tylko Panasonic ale nie wiem jak jest z cena. Zastanow sie nad poprawa sygnalu i moze odleglosci i zdecyduj sie na zakup B550 Samsunga, moze kosztuje z 200zl(intuicyjnie nie znam polskiego rynku) wiecej ale napewno nie jest gorszy od Panasa, a moim zdaniem ma lepsze kolory. Sluchajcie, najwyzsza pora przejrzec na oczy:
Panasonik byl zasze najwiekszym producentem plazm, pioneer najlepszym, Pioneer sie wycofal, a Panasoni zostal wchloniety a moze juz pozostawiony w tyle przez najwiekszego(z duza rezerwa) producenta tv na swiecie , Samsunga. Panasonic ma palete produktow w malych przekatnych, czego nie posiada Sasmung, ale za to samsung ma modele powyzej 50"(58;63") w cenach dla ludzi, czego nie mozna powiedziec o Panasonik.

Ok, zacznę się wczytywać w info o plazmach samsunga - może nawet 46B550, które jest odrobinkę droższa niż TX-P42G10E.

El Greco napisał:
Szymon, wlsnie wyczytalem cos o ...TX-L37G10E:shock: czy ty mowisz serio???

Już nie ;)

Dzięki za podpowiedzi.
Szymon
 

tchomikt

New member
Przekonałeś mnie El Greco Na pewno biorę 50 cali SAMSUNG-a z FullHD. Mój wybór padł na PS50B550. Z tym ugreatem do 650 to trochę źle się wyraziłem - chodziło mi o to że można w menu serwisowym przełączyć opcje 650 żeby odtwarzać filmy bezośrednio z USB - mam nadzieję, ze przez to nie traci się gwarancji, bo tego się na tym forum nie doszukałem.

Powiedzcie co ma takiego specjalnego 650 poza Wifi żeby rozważać jego zakup. W 550 chyba jest najlepszy stosunek jakości do ceny?

Zakup rozważam w RTV AGD - internetowo - przyworzą własnym transportem (nie tam jakiś kurier który wrzuca na pakę i nic go nie obchodzi) i rozstawiają - tylko lipa bo nie można chyba wcześniej sprawdzić w sklepie "pikselozy":)

Jeszcze mam sprawę. Po moich poszukiwaniach siostra też się skusiła na zmianę TV. Obecnie ma jakiegoś kineskopowego Philipsa chyba 20 parę cali. Wymagania ma takie jak ja (głównie TV z cyfowej platformy) ale ma mały pokój (jakieś 2,5x5m) i TV ogłąda z 2 m. Mysłała o jakimś rozmiarze 37cali tylko że w tym rozmiarze dostanie tylko Panasa (chyba też ok). Namawiam ją (po lekturze forum) na SAMSUNGa ale samsung jest 32 lub 42 cale (nie będzie za duży na tą odległość?). Ponadto SAMSUNGi 42 cale są w wersjach 450 (nie znalazłem 550 z FullHD - jest wogóle taki?)

Pozdrawiam
 

tchomikt

New member
Przekonałeś mnie El Greco Na pewno biorę 50 cali SAMSUNG-a z FullHD. Mój wybór padł na PS50B550. Z tym ugreatem do 650 to trochę źle się wyraziłem - chodziło mi o to że można w menu serwisowym przełączyć opcje 650 żeby odtwarzać filmy bezośrednio z USB - mam nadzieję, ze przez to nie traci się gwarancji, bo tego się na tym forum nie doszukałem.

Powiedzcie co ma takiego specjalnego 650 poza Wifi żeby rozważać jego zakup. W 550 chyba jest najlepszy stosunek jakości do ceny?

Zakup rozważam w RTV AGD - internetowo - przyworzą własnym transportem (nie tam jakiś kurier który wrzuca na pakę i nic go nie obchodzi) i rozstawiają - tylko lipa bo nie można chyba wcześniej sprawdzić w sklepie "pikselozy":)

Jeszcze mam sprawę. Po moich poszukiwaniach siostra też się skusiła na zmianę TV. Obecnie ma jakiegoś kineskopowego Philipsa chyba 20 parę cali. Wymagania ma takie jak ja (głównie TV z cyfowej platformy) ale ma mały pokój (jakieś 2,5x5m) i TV ogłąda z 2 m. Mysłała o jakimś rozmiarze 37cali tylko że w tym rozmiarze dostanie tylko Panasa (chyba też ok). Namawiam ją (po lekturze forum) na SAMSUNGa ale samsung jest 32 lub 42 cale (nie będzie za duży na tą odległość?). Ponadto SAMSUNGi 42 cale są w wersjach 450 (nie znalazłem 550 z FullHD - jest wogóle taki?)

Pozdrawiam
 

jimmy123

New member
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany mojego starego poczciwego kineskopowego telewizora Sony na coś lepszego,nowszego. No tak ale właśnie gdzie szukać? Czego szukać? Na co zwracać uwagę?
Na nowym telewizorze chciałbym zobaczyć świetne głębokie, barwy, kolory odpowiedni kontrast i jasność.
Nie chciałbym natomiast zobaczyć mrówek, smużenia, braku ostrości i zdechłych kolorów :/
Czego szukać? Spośród czego wybierać?
LED? LCD? Plazma?
Nie interesuje mnie pobór prądu koszty naprawy.Szukam po prostu dobrego telewizora nic po za tym mnie nie interesuje.
wielkość to około 40-42-46 cali.
Sharp? Sony? Panasonic?Philips? ..........100Hz? 200Hz? 600Hz..........?
Mam do wydania około 6000zł. Pomocy bo sam sobie z tym nie poradzę.
Jeszcze jedno czy zawracać sobie głowę wykupywaniem pakietu HD w kablówce czy to bez sensu? Brać się od razu za talerz i np N-kę? Proszę o pomoc i wszelkiego rodzaju sugestie porady.

Jakie masz warunki? = pokój 6x4
Preferowana wielkość matrycy? = 42"-46"
Preferowane marki? = Sharp,Sony,Panasonic,Philips

Preferowana technologia? = plazma, LCD
HD Ready czy Full HD? = Full HD
Jaki sygnał? = kablówka cyfrowa plus kanały HD, DVD, Komputer
Jaka odległość od ekranu? =
ok 3m (max do 5m)
Jakie urządzenia do podłączenia? =
DVD, komp (DVI)(HDMI)
Jaka klasa cenowa? = ok 6000zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór (kablówka, filmy DVD)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? =
Duże okno od Południowego-zachodu Po południu i wieczorami pokój ciemny(rolety)
Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-3
[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = 29" 100Hz Sony CRT 4:3
Czego oczekujesz od telewizora? =
[/FONT]ostrego obrazu o żywych kolorach,braku smużenia(!)to priorytet.
 

Wilczy

New member
tchomikt napisał:
tylko lipa bo nie można chyba wcześniej sprawdzić w sklepie "pikselozy":)

Pewnie, że można sprawdzić "pikselozę". Ja dziś byłem w MM i bawiłem się tym cudem z 30min. Mają podpięte parę źródeł - także telewizję w SD.
Uważam, że nie ma z tym tragedii, a jeśli się ma np. n-kę to obraz będzie żyleta.

Też chyba kupię tą plazmę, rozmiar trochę mnie przeraża ale jak mam płacić prawie tyle samo za 42" panasa wolę dołożyć 200zł i mieć 50" samsunga.

Pozwrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jimmy123 -
przy Twoich warunkach i zapotrzebowaniu powinieneś zaczynać od:
Toshiba 47ZV 635
Samsunga 50 B805
JVC 47DV1
Sony 46 W 5500
 

El Greco

New member
Wilczy napisał:
Pewnie, że można sprawdzić "pikselozę". Ja dziś byłem w MM i bawiłem się tym cudem z 30min. Mają podpięte parę źródeł - także telewizję w SD.
Uważam, że nie ma z tym tragedii, a jeśli się ma np. n-kę to obraz będzie żyleta.

Też chyba kupię tą plazmę, rozmiar trochę mnie przeraża ale jak mam płacić prawie tyle samo za 42" panasa wolę dołożyć 200zł i mieć 50" samsunga.

Pozwrawiam
Wiem, ze n-ka ma bardzo dobre ceny i nie che cie zniechecac, bo to dobra jakosc na poczatek ale daleka od prawdziwego HD. Z tego co slysze, to Cafra ma chyba obecnie najlesza jakosc i jako jednya akceptuje niefirmowe Receivery, ta tez moge uzyc swojego niewykastrowanego Icord.
Jak to jest u was z rozdzielczoscia kanalow HD czy zdarza sie rzeczywiscie, ze nadaja na zredukowanej?
rezygnuije ze SKY, bo to totalna kaszana nie Hd co oni nadaja i sa bardzo drodzy, Cyfra ma b.dobre oferty(przy 18 M-cach wychodzi 9,5e za miesiac przy standardowym + canal+ HD)

Nie mam nic do panasa ale twoj tryb rozumowania jest wlasciwy.
 

El Greco

New member
jimmy123 napisał:
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany mojego starego poczciwego kineskopowego telewizora Sony na coś lepszego,nowszego. No tak ale właśnie gdzie szukać? Czego szukać? Na co zwracać uwagę?
Na nowym telewizorze chciałbym zobaczyć świetne głębokie, barwy, kolory odpowiedni kontrast i jasność.
Nie chciałbym natomiast zobaczyć mrówek, smużenia, braku ostrości i zdechłych kolorów :/
Czego szukać? Spośród czego wybierać?
LED? LCD? Plazma?
Nie interesuje mnie pobór prądu koszty naprawy.Szukam po prostu dobrego telewizora nic po za tym mnie nie interesuje.
wielkość to około 40-42-46 cali.
Sharp? Sony? Panasonic?Philips? ..........100Hz? 200Hz? 600Hz..........?
Mam do wydania około 6000zł. Pomocy bo sam sobie z tym nie poradzę.
Jeszcze jedno czy zawracać sobie głowę wykupywaniem pakietu HD w kablówce czy to bez sensu? Brać się od razu za talerz i np N-kę? Proszę o pomoc i wszelkiego rodzaju sugestie porady.

Jakie masz warunki? = pokój 6x4
Preferowana wielkość matrycy? = 42"-46"
Preferowane marki? = Sharp,Sony,Panasonic,Philips

Preferowana technologia? = plazma, LCD
HD Ready czy Full HD? = Full HD
Jaki sygnał? = kablówka cyfrowa plus kanały HD, DVD, Komputer
Jaka odległość od ekranu? =
ok 3m (max do 5m)
Jakie urządzenia do podłączenia? =
DVD, komp (DVI)(HDMI)
Jaka klasa cenowa? = ok 6000zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór (kablówka, filmy DVD)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? =
Duże okno od Południowego-zachodu Po południu i wieczorami pokój ciemny(rolety)
Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-3
[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = 29" 100Hz Sony CRT 4:3
Czego oczekujesz od telewizora? =
[/FONT]ostrego obrazu o żywych kolorach,braku smużenia(!)to priorytet.

Panasonik, to bardzo dobry sprzet ale drozszsy niz rownie dobra konkurencja. Dlaczego tylko 46" przy odleglosci do 5m:niewiem:
Powies sobie karton na scianie wielkosci 50" luib nawet 58" i przyzwyczajcie sie z zona. Dodatkowo zmniejsz go z dolu o paski formatu 21:9 i zobaczysz jak szybko zmienisz zdanie. masz limit 6000, to okoo 1500€ wiec kup sobie zaglowca Samsunga B859!! Nie ma lepszej i tanszej plazmy obecnie na rynku, jednym problemem moze byc fakt, ze posiada tylko jedna szybe przed panelem , a nie dwie jak Panas lub LG i przez to moze byc dla niektorych slyszalny. Popza tym , to jeden z piekniejszych design na rynku, obrazowo lepszy nawet od z serii panasa.
O tych 100 Hz itd, zapomnij, w plazmie nazywa sie to roznie i to nie jest taie wazne jak w LCd, choc tam masz do wyboru wlaczyc Hz i nie miec rozmazow przy szybkich ruchach ale za to patrzec na soap lub odwrotnie.
Mysle, ze plazma nie popelnisz bledu i ciesze sie, ze w Polsce coraz bardziej ludzi nie poddaje sie ogolnej propagandzie, ze plazma jest be(handel).

Oczywiscie, ze kup sobie abonament HD, ja nic innego prawie nie ogladam, w Niemczech kablowka jest fatalna jak jest w Polsc enie wiem, Satelitarna jest napewno dobra i masz wiekszy wybor i swobode.

Pozdrawiam

Link z B859:
http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=138&thread=1845&back=&sort=&z=1

A tu tylko zdjecie, ktore nie moze oddac realu:
http://s2b.directupload.net/file/d/1836/wkx9n3fs_jpg.htm

Jezeli kupisz B859 dostaniesz ode mnie link z wartosciami do kalibracji.
 

jimmy123

New member
kiki Miałeś na mysli Samsunaga PS50850 rozumiem.Czy to nie są przypadkiem te "buczące"?
El Greco PS50850 i PS50859 to samo?
Cholera boję się trochę tego sławnego"buczenia"w tych Samsungach a jestem na takie rzeczy wyczulony :/ Chociaż w sklepie przystawiałem ucho do kilku modeli i specjalnie nic nie słyszałem ale w sklepie głośno jest także "test"mógł być nie obiektywny.
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
kiki napisał:
jimmy123 -
przy Twoich warunkach i zapotrzebowaniu powinieneś zaczynać od:
Toshiba 47ZV 635
Samsunga 50 B805
JVC 47DV1
Sony 46 W 5500
Jedynie Sony jest wart uwagi, moze jestem niedoinformowany ale JVC, to chyba egzotyk.
Samsungi LCD sa w Niemczech mocno krytykowane choc sa atrakcjyne cenowo, co do Toshiba(nie wiem jaki model) mialem u siebie Radce finansowego (Wüstenrot), ktory ma kilkumiesieczna droga Toshibe i kopara mu odjechala jak zobaczyl mojego starego 756 "u mnie tylko pikseloza", podobnie z przyjacioka mojej zony(rowniez Toshiba), ktorej modelu nie znam ale napewno zaden tani, jako, ze maz jest...menagerem BMW na Afryke(Francuz) i kupuje to co dobre...:rolleyes:

Jimmy nie lubi smuzenia nie zdajac sobie sprawy, ze tu krytykuje sie plazme, odobnie z mrowkami ale grunt to zachowac dystans odpowiedni, a kontrast i kolory to +plazmy. Jezeli chodzi o poudniowy zachod(jak u mnie) to w srodku lata bedzie mial z plazma podobne problemy jak CRT , wiec musi sam zdecydowac zcy to z czym do tej pory musial zyc, jest w stanie zaakceptowac.

Druga wazna rzecza jest CENA, wszystkie wspomniane przez ciebie modele kosztuja duzo wiecej niz B859. Powod dla ktorego zaproponowalem tez sasmunga jest dobry filter i inaczej niz Panas daje sobie niezle jak na plazme rade w srodku dnia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

El Greco

New member
kiki napisał:
Toshiba jak wiesz wymaga kalibracji i jest rewelacja.
I muszę Ci dodać że obecne serie wspięły się na wyżyny.
A seria SV osiągnęła TOP.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=45201

Co do samsunga B850 -sprzedaliśmy sporo i nikt z naszych nie skarżył się na buczenie.

JVC egzotyk ? - jeśli np Aston Martin
http://www.astonmartin.com/
to miło mi że JVC DV1 można tak nazwać.
http://www.jvc.pl/product.php?id=LT-42DV1BU&catid=100010

@Kiki,
nie sprzeczam sie z toba na temat LCD, bo przyznaje, ze nie siedze tyle w tym temacie tyle co ty, ale uwierz nie slyszalem nigdy jakichs pochwal na temat JVC, zagladnalem na wyszukiwarke zeby wiecej poczytac i zanlazlem chyba DWA modele, z ciekawosci zainteresuje sie ta marka bardziej, ale na liscie najlepszych flat tv Chad,a z AVS nie stoi chyba zaden JVC.

A Samsung plasma like the B650 or B850 is hard (probably impossible) to beat in the color department.
Chad B.(ISF calibrator)

Nie moge znalezc tej listy, dorzuce moze w pozniejszym czasie.

@Kiki, wiem ze te Toshiby uchodza za niezle i kiedy ten finansjer powiedzial, ze u siebie widzi tylko kasze tez pomyslalem, ze to niemozliwe, bo jakbym nie byl "zakochany" w plazmach, zdaje sobie sprawe, ze dzisiejsze LCd maja niezly obraz, a jego reakcja tego nie potwierdzala, jednak nie mialem ani czasu ani checi na szukanie mu odpowiednich ustawien. Dowiem sie z czasem jaki dokladny model ma pryzjaciolka mojej zony i gdybys mi przeslal jakis typ bylbym ci wdzieczny :wink:

O tym, ze nie mieliscie skarg z buczeniem B850 juz napisalem na Hi-Fi i podejrzewam, ze wywola to burze, bo ciagle pojawiaja sie posty z informacja o syczeniu, mysle jednak, ze to okresleni delokwenci z przesadna niemeicka pedanteria albo po prostu na forum zglaszaja sie bardziej osoby z problemami anizeli ci bez co sprawia wrazenie jakby bylo ich wiecej.

Gdybys mogl napisac jaka serie maja aktualne B859 u ciebie w sklepie bylyb ci wdzieczny, bo wiem, ze tego zarzadaja ode mnie niemieccy Userzy.
 
Do góry