Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

slony

New member
El Greco napisał:
Zdjecie mojej plazmy i gwarantuje ci, ze na zywo jest troche lepiej(troche za duzo ostrosci dla pokazania szczegolow).
http://img248.imageshack.us/img248/9330/alim1082tw0.jpg
zauwazcie ze czesto wrzucamy linki do zdjec obrazu jaki generuje PLAZMA i oceniamy te wyniki na naszych monitorach LCD i mowimy ze na plazmie jest super obraz:) a przeciez ten obraz ogladamy na naszym monitorze LCD!:p

Rozumiem ze trzeba jakos pokazac plazme i ze zdjecia nie pokazują wszystkich zalet ale ... oceniamy ten obraz na naszych lcd czyli defakto oceniamy obraz LCD i ci co mowią ze jest ok to znaczy ze akceptują obraz lcd .

ps. Wykorzystalem twoją wypowiedz EL GRECO tylko jako przyklad, chodzi mi nie o tych co wrzucaja fotki ale tych co oceniają te zdjecia , zeby pamietali o tym ze robią to na lcd.
 

grzeseik

New member
slony napisał:
zauwazcie ze czesto wrzucamy linki do zdjec obrazu jaki generuje PLAZMA i oceniamy te wyniki na naszych monitorach LCD i mowimy ze na plazmie jest super obraz:) a przeciez ten obraz ogladamy na naszym monitorze LCD!:p

Rozumiem ze trzeba jakos pokazac plazme i ze zdjecia nie pokazują wszystkich zalet ale ... oceniamy ten obraz na naszych lcd czyli defakto oceniamy obraz LCD i ci co mowią ze jest ok to znaczy ze akceptują obraz lcd .

ps. Wykorzystalem twoją wypowiedz EL GRECO tylko jako przyklad, chodzi mi nie o tych co wrzucaja fotki ale tych co oceniają te zdjecia , zeby pamietali o tym ze robią to na lcd.
byloby jeszcze lepiej gdyby kazdy przegladal te zdjecia na swoim TV i tu zwolennik plazmy zobaczylby ze plazma lepiej wyglada na jego plazmie, a zwolennik lcd ocenilby wyzej obraz lcd z tego samego porownania widziany na swoim lcd! czyli wszystko jest wzgledne...znaczy subiektywne!

ale tak bardziej serio to chyba nie sam obraz jako taki sie porownuje na tych zdjeciach tylko jakies niuanse i konkretne aspekty wyswietlania, podkresla i obrazuje wady w stosunku do tej drugiej technologi (ew innego modelu). zeby po zdjeciach oceniac jakosci tv (chyba ze obudowy) to sie pewnie nikt nie zapedza. przeciez po drodze jest jeszcze aparat, ktory moze duzo zmieniac i fotograf! to troche jak nagrywanie (np telefonem czy dyktafonem) i pokazywanie jak pieknie gra dany sprzetaudio! :p
 
Ostatnia edycja:

slony

New member
tylko powstalby nastepny problem- generalnie lcd lepiej wypada w generowaniu statycznych obrazow przez co porownywanie wyswietlanego obrazu filmowego w nieruchomych scenach jest tez nieobiektywna bo ocenimy to jak tv radzi sobie z wyswietlaniem zdjec a nie z generowaniem obrazu ruchomego.
 

grzeseik

New member
generalnie pokazywanie zdjeciem, ze moj tv ladnie wyswietla jest co najmniej malowartosciowe. pomocne moga byc porownania jakis aspektow, ale robione tym samym aparatem, w tych samych warunkach i z wola fotografa by maksymalnie obiektywnie ujac to co chce pokazac, nie faworyzujac jednej ze stron. w takim wypadku niewielkie znaczenie ma czy obejrzymy te zdjecie na lcd, rzutniku, plazmie czy na papierze fotograficznym

przyklad: kazdy widzial pewnie jakis test kikiego, porownanie czerni z tym tancerzem. jesli pstryknal fote dwoch telewizorkow stojacych obok siebie, w ciemnym pomieszczeniu (jak nie ciemno, to przeciez moze pod katem sie inaczej odbijac swiatlo i inaczej wyjsc na zdjeciu wiec uwazac trzeba) to mamy szanse zobaczyc ile czerni jest w czerni na kazdym z nich. przynajmniej gdzie jest lepiej, a gdzie gorzej. gdyby robil dwa osobne zdjecia to chociazby czasem naswietlania i przeslona moglby osiagnac idealna czern na obu (albo szarzyzne nawet na kuro).
 

Augi1981

New member
witam ponownie jako że już jestem w 100 % przekonany do plazmy
do wyboru mam 2 modele

Panasonic TX46 S10E albo Samsung PS50B550

Plazma w wiekszości przypadków ma służyć do oglądania filmów z Blu Ray czy kanałów z platform Cyfrowych w HD

Za Samsungiem przemawia większa matryca czy ktoś z forumowiczów ma jakies doświadczenia z oba modelami i może podzielić się wrażeniami.

Pozdrawiam
 

El Greco

New member
Augi1981 napisał:
witam ponownie jako że już jestem w 100 % przekonany do plazmy
do wyboru mam 2 modele

Panasonic TX46 S10E albo Samsung PS50B550

Plazma w wiekszości przypadków ma służyć do oglądania filmów z Blu Ray czy kanałów z platform Cyfrowych w HD

Za Samsungiem przemawia większa matryca czy ktoś z forumowiczów ma jakies doświadczenia z oba modelami i może podzielić się wrażeniami.

Pozdrawiam
Chad i Nice, to koneserzy z wyzszej polki wiec warto ich sledzic:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=16491623

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=16716909

Kilka testow ze strony Redcoon, ktora jest rowniez na polskim rynku:
http://www.redcoon.de/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B182424/cid/15009/page/6/#detailtop

http://www.redcoon.de/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B185205/cid/15002/page/6/#detailtop

Chcesz znac moje zdanie co do decyzji?

Serce mowi wz Samsunga, rozsadek nakazuje brac panasonika, a ja sluchal bym serca:).

Jak wspomnialem, te dwa Tv graja juz na podobnym poziomie. Mi osobiscie podobaja sie bardziej barwy samsunga. Panasonic po ostatnim update nie ma juz problemow z zoltym posmakiem, a Samsung czasami ma problemy z bzyczeniem, dla paru cali wiecej jednak zdecydowalbym sie na ewentualne ryzyko zwrotu/wymiany w razie pecha.
 

El Greco

New member
Co do fotografi ekranow plazmy na LCd, to oczywiscie, ze zadna fotografia nie oddaje 1:1 tego co widzi oko w naturze ale relacja jest podobna miedzy pokazywaniem LCd w LCD i plazm w LCD, chodzi o to, ze aparaty fotograficzne wyolbrzymiaja niektory niedociagniecia i tak np. wyolbrzymiona wada LCd na zdjeciach z linkow, ktore pdalem wczesniej.

Dodaje wam link starszego pana z forum Hi-Fi, ktory opisuje swoje wrazenia z zakupu samsunga B serie i porownania do Sharpa 52" jak i Beamera.

http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=138&thread=1845&postID=3899#3899

Hallo !

Ist ja mächtig was los,59 neue Beiträge seit gestern Abend.

Also,ich war heute wieder bei meiner Schwägerin,um weiter den 859 + Sound einzustellen.Nach wie vor da surrt und brummt nichts.Aber ich bin 54 und habe sicherheitshalber die Kinder und Enkel zum testen eingebunden(8,12,18,21,Jahre alt)keiner hört etwas.Testbild war 100% weiß,dazu Dynamisch,Kontrast,Helligkeit auf 100,nichts.
Die hier beschriebenen Geräusche müssen,also Fehler sein,Die würde ich aber auch mal gerne selber hören.
Ach,ja habe extra ein Prof.Studio-Schallpegelmesser mitgenommen,Empfindlichkeit auf 30dB gestellt,damit messe ich das husten meiner Hausspinne,alles raus-geschickt,nein da ist nichts.

Noch nebenbei habe ich Planet Erde Bluray abgespielt,Verwandtschaft war fasziniert und ich sah Eine Steigerung zu meinem 52er Sharp + 50/756 Samsung,meine FullHD Beamer(LCD) sind nicht so scharf und plastisch,das ist Plasma er lebt("Doug" Heffernan)

Gruß Ebse
Korzystajcie z translator, byc moze przetlumacze jutro.
 

slony

New member
mnie jednak smieszy jak widze reklame ledtv samsunga kiedy w reklamie leci kolorowy koliber i ma swietne barwy ze ach i ech ale... my te barwy ogladamy na naszych ekranach i do jedynego wniosku do jakiego moge dojsc to ze problemem nie jest kiepski tv jakim dysponuje tylko kiepski sygnal i barwy jakie sa nadawane, bo skoro w reklamie tv zobacze rzeczywiscie swietne barwy na starym crt to znaczy ze moj tv jest ok. po co mam go zmieniac na ledtv samsunga skoro sygnal bede mial ten sam? - to taka moja mala dygresja odnosnie reklam tv w telewizji
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
slony napisał:
mnie jednak smieszy jak widze reklame ledtv samsunga kiedy w reklamie leci kolorowy koliber i ma swietne barwy ze ach i ech ale... my te barwy ogladamy na naszych ekranach i do jedynego wniosku do jakiego moge dojsc to ze problemem nie jest kiepski tv jakim dysponuje tylko kiepski sygnal i barwy jakie sa nadawane, bo skoro w reklamie tv zobacze rzeczywiscie swietne barwy na starym crt to znaczy ze moj tv jest ok. po co mam go zmieniac na ledtv samsunga skoro sygnal bede mial ten sam? - to taka moja mala dygresja odnosnie reklam tv w telewizji

Poszerz ilosc piksli(czy po polsku pikseli) z VGA na 1080x... i zobaczysz jak swietny jest twoj CRT lub powieksz mu przekatna, to zobaczysz to samo.
To, ze wspolczesne flat tv, plazma czy LCD sa dalekie od idealu jest oczywiste, ale co do tego, ze sa DUZO lepsze od klasycznego telewizora nie ulega watpliwosci. Twoja teza, to jak z ogladaniem fotografii w slabo oswietlonym pomieszczeniu, kiedys foty nie mialy tyle szumow dzisiaj niby nowoczesny sprzet ale szumow tyle na ujeciach...nikt nie powei, ze kiedys ogladano foty przy swietle swieczek, a dzisiaj neonow i z tego wzgledu widac braki, ktorych wczesniej nie bylo widac mimo, ze bylo ich wiecej.
Oczywiscie, to wymslona metafora, ale nie jeden z was zauwazyl na swoich "kiepskich" flat tv, ze te wszystkie piekne gwiazdy bez skazy, nie sa tak subtelne jak sie wczesniej wydawalo, bo dzisiaj widzimy zolte zeby, pory w skorze, rzeczy ktorych CRT nie ukazywal, wiec chyba nie byl lepszy tylko mniej wyrazny.
Z tym ogladaniem obrazow innych tv w jeszcze innych tv sie nie do konca zgodze i za bardzo upraszczacie, gdyby tak bylo nikt by nikomu takich kitow nie wciskal.
Nie ulega watpliwosci, ze jakakolwiek fotografia nie odda 1:1 to co widzi ludzkie oko i pomijam fakt ze kazdy z nas widzi/ocenia inaczej, podobnie jak ze sluchem. Aparat fotograficzny zapisuje obraz jakiegos przedmiotu jak tu np. ten z telewizora i mniejwiecej pokazuje go tak jak widzi nasze/ludzkie oko. Jezeli pstrykniemy zdjecie aparatem plazmy i LCD, to zdjecia beda tak rozne jak rozna jest wydajnosc tego sprzetu, potem umieszczajac/ukazujac te zdjecia na panelu LCD, otrzymamy obraz z LCD ale...roznica miedzy zdjeciami bedzie zachowana! Do tego dochodzi wiele innych niuansow jak np. to, ze taki LCd inaczej pokaze spreparowana papke czyli zdjecie anizeli obraz TV.

Z sygnalem slabym lub mocnym Ameryki nie odkryles, zawsze trzeba pamietac o tym, ze nawet najlepsze TV jest tylko tak dobre jak jego najslabsze ogniwo.
Co do jednego z toba zgodze sie tez napewno;
jezeli masz sobie kupic 32" flat tv, to lepiej zostan od razu przy CRT;)
 

pawelt

New member
Witam serdecznie. Poszukuję TV o charakterystyce:

Jakie masz warunki? = pokój 4x5m.
Preferowana wielkość matrycy? = 42"-46"
Preferowane marki? = panasonic, samsung, lg

Preferowana technologia? = plazma, LCD
HD Ready czy Full HD? = Full HD
Jaki sygnał? = kablówka cyfrowa plus kanały HD, DVD, komp, może xbox w przyszłości
Jaka odległość od ekranu? =
ok 3,2m (max do 5m)
Jakie urządzenia do podłączenia? =
DVD, komp (DVI)
Jaka klasa cenowa? = ok 3500zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór (kablówka, filmy DVD)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? =
Duże okno od wschodu. Po południu i wieczorami pokój ciemny.
Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-3
[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = 29" 100Hz Daewoo CRT 4:3
Czego oczekujesz od telewizora? =
[/FONT]ostrego obrazu o żywych kolorach głównie do HD

thx
 

El Greco

New member
pawelt napisał:
Witam serdecznie. Poszukuję TV o charakterystyce:

Jakie masz warunki? = pokój 4x5m.
Preferowana wielkość matrycy? = 42"-46"
Preferowane marki? = panasonic, samsung, lg

Preferowana technologia? = plazma, LCD
HD Ready czy Full HD? = Full HD
Jaki sygnał? = kablówka cyfrowa plus kanały HD, DVD, komp, może xbox w przyszłości
Jaka odległość od ekranu? =
ok 3,2m (max do 5m)
Jakie urządzenia do podłączenia? =
DVD, komp (DVI)
Jaka klasa cenowa? = ok 3500zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór (kablówka, filmy DVD)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? =
Duże okno od wschodu. Po południu i wieczorami pokój ciemny.
Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-3
[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = 29" 100Hz Daewoo CRT 4:3
Czego oczekujesz od telewizora? =
[/FONT]ostrego obrazu o żywych kolorach głównie do HD

thx

Masz odleglosci od 3-5metrow wiec 42" zdecydowanie za malo!
46" to minimum!
50" optimum
58" maksimum(bez strat jakosci)

Panasonik mozesz kupic tylko w mniejszych rozmiarach, bo za drogi miedzy innymi dlatego, ze wyposazony w SAT receiver, ktorego nie potrzebujesz. Na 58" cie nie stac(lub nie chcesz tyle wydac).
50" Full HD to idealne rozwiazanie dla ciebie, ktore cenowo zaspokoi aktualna paleta plazm firmy Samsung. Na dobre LCD tej wielkosci kapital ktorym dysponujesz nie wystarczy, poza tym odradzal bym kupno LCD o wiekszej przekatnej, pomijajac walory plazmy.

Jeszcze raz technologia: Nie bede wnikal w to co wypunktowales, ale wszystko przemawia za plazma i oczywiscie Full HD, bo te 100€ roznicy za HD Ready pomijajac inne walory, nie czyni roznicy.

Zaufaj mi posiadam duzy pokoj 36m² w ksztalcie litery L i duze drzwi balkonowe z kazdej strony( 6m zachod+poludnie:shock:) siedzimy od 3,5m do 5,5(fotel lub couch) opcjonalnie nawet do 8m(stol).
Co do ostrosci, na wspomnianym zdjeciu Simtha z "I am legend" podwyzszona jest ostrosc do maksimum dla potrzeb zdjecia ale normalnie uzywam jak wielu innych na dolnym pulapie bo to jest optimum.
Jezeli chcesz zywe, plastyczne kolory, nie wspomniane pastele lub cukierkowe sceny, to bierz plazme. Samsung serii B550 jest idealnym tv dla twoich potrzeb, wyposazony w tuner na kablowke i spodoba sie rowniez "szefowej".

Pozdrawiam z Monachium i sluze pomoca telefoniczna(PN) jezeli masz inne pytania.
 

El Greco

New member
Augi1981 napisał:
Dziękuję za rady przed zakupem
dziś zamówiłem Plazmę Samsunga PS50B650 jutro odbieram.

Brawo klasa wybor:eek:k: Wlasciwie nie proponowalem ci go opcjonalnie do 550 o ktorym pisales, bo byl drozszy i nie chcialem cie zniechecac. B650 rozni sie od modelu flagowego, glebokoscia, design, zuzyciem tym, ze nie ma filtra Bright Plus tylko Ultra Filter Bright, co daje odrobine lepszy obraz przy duzym natezeniu swiatla ale te roznice mimo, ze jest ich pare sa naprawde marginalne i z tego co pamietam do twoich warunkow optymalnie sie nadaje. Zwroc uwage zeby nie wydawal dzwiekow przy jasnej planszy(u 850 zdarza sie to czesciej z powodu cienkiej budowy) i nie przejmuj sie padnietymi pikselami jezeli bedzie to jakas 1-2 sztuki, czlowiek o zdrowych zmyslach tego nie zauwaza juz od 1m w zwyz.
Powodzenia i podziel sie wrazeniami pomagajac tym samym inym.
 

tchomikt

New member
Witam serdecznie. Poszukuję TV o charakterystyce:

Jakie masz warunki? = pokój 5x6m.
Preferowana wielkość matrycy? = 46"-50"
Preferowane marki? = samsung, sharp - bo japońskie ale nie akceptuję brzęczenia (nie uznawałem nigdy marki panasonic ale na tym forum piszą dużo dobrego - może tylko lobby:)?

Preferowana technologia? = plazma (bo tańsze,a z tego co tu czytam nie ma dużych różnic w porównaniu z LCD)
HD Ready czy Full HD? = a co to jest:)? przyszłościowo co lepiej?
Jaki sygnał? = cyfrowy polsat - w przyszłości może polsat z Full HD
Jaka odległość od ekranu? = 4-5m (czasami 2m jak leżę na dywanie)
Jakie urządzenia do podłączenia? =
DVD
Jaka klasa cenowa? = ok 3500zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór
Jakie masz - duże drzwi tarasowe od wschodu (ma rolety)
. Po południu i wieczorami pokój ciemny.
Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-3
[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = 27" Panasonic , kineskopowy
Czego oczekujesz od telewizora? =
[/FONT]ostrego obrazu o żywych kolorach

Moje typy:
SAMSUNG PS50B550 lub 551
Panasonic TX-P46S10E
 

El Greco

New member
Sprawa jest prosta, widac ze czytales wczesniejsze posty wiec nie ma sie co powtarzac, a i z twojego opisu wrcz wynika, ze sklaniasz sie ku plazmie.
Tak poza tym dobrze, ze plazma nie lCD jest tansza, wyjdzie ci to na dobre:) Przechodzisz z malego CRT na duza przekatna i pewnie troche przerasta to twoja wyobraznie ale zaufaj mi, to potrwa kilka dni i juz bedziesz chcial wiecej! Zastanow sie nad powiekszeniem budzetu tak, by starczylo na 58":!:
Wiekszosc filmow leci dzis w kinowym formacie 21:9 wiec te 50" bedzie duzo mniejsze. Twoj pokoj jest wystarczajaco duzy na gabaryty od 50", zdecydowanie za duzy na 46", mi ososbiscie bardziej odpowiada Color Engine samsunga, wlasnie dzisiaj ogladalem Indiana Jones na SKY i bylem znow pod wrazeniem kolorystyki(mam PS756). Nie rozumiem czemu nie masz HD w swoim pakiecie, przeciez dzisiaj to standard niewiele kosztujacy, ale HD Polsatu, to chyba niezbyt dobre bitrate...ale lepsze niz analog. Polezec na dywanie 2m od tv mozesz jak najbardziej przy sygnale HD, ewentualnie lepszym SD ale tylko przy 50".
Pomysl jeszcze raz zcy nie warto brakujacych funduszy uzupelnic jakimis ratami i dorzucic do 58", to niesamowity relaks, a zamienic 50" na wiekszy idzie w parze ze strata wynikajaca ze sprzedazy uzywanego sprzetu.

Pamietajcie rowniez wszyscy, ze plazma potrzebuje troche czasu by osiagnac maksimum swoich mozliwosci. Dobrym sposobem na dojechanie jest puszczenie specjalnego programu dopalajacego, ktory ogolnie jest dostepny na necie, po 200h mozna spokojnie jechac na maksymalnych ustawieniach bez potrzeby uwazania...choc producent uwaza, ze to dzisiaj zbedne. Jezeli zamierzasz pozostac przy 50", to zastanow sie czy nie starczy na model B650 co nie oznacze, ze z B550 nie bedziesz zadowolony.
 

tchomikt

New member
Dzięki za odpowiedź. Jedna zostanę przy 50-ce - i tak będzie to kobyła w moim salonie:) Rozumiem, że lepiej wybrać SAMSUNG-a od Panasonica? (z tego forum i i nnych chyba tak wynika). Obawiam się tylko trochę o efekt "ducha" w Samsungu:) (wypalone logo np. TVN24). Zastanawiam się też nad opcją Samsunga PS50B430 czy 450 bo cenka atrakcyjna i zużywa mniej energii od 550 - co prawda nie mają chyba FullHD ale mają HD Ready (to też chyba też ok? - do końca nie wiem jakie są różnice). Jeśli się zdecyduję na 550 to chyba można upgraetować do 650?

Też nie wiem jak sprawdzić telewizor przy zakupie i przy odbiorze - znajdę gdzieś takie wskazówki punkt po punkcie?
 

El Greco

New member
tchomikt napisał:
Dzięki za odpowiedź. Jedna zostanę przy 50-ce - i tak będzie to kobyła w moim salonie:) Rozumiem, że lepiej wybrać SAMSUNG-a od Panasonica? (z tego forum i i nnych chyba tak wynika). Obawiam się tylko trochę o efekt "ducha" w Samsungu:) (wypalone logo np. TVN24). Zastanawiam się też nad opcją Samsunga PS50B430 czy 450 bo cenka atrakcyjna i zużywa mniej energii od 550 - co prawda nie mają chyba FullHD ale mają HD Ready (to też chyba też ok? - do końca nie wiem jakie są różnice). Jeśli się zdecyduję na 550 to chyba można upgraetować do 650?

Też nie wiem jak sprawdzić telewizor przy zakupie i przy odbiorze - znajdę gdzieś takie wskazówki punkt po punkcie?
Po kolei,

jezeli beda jakies duchy, to tylko w przypadku zatrzymania obrazu z jakas tabela np. gra i pozastawienie na bardzo dlugi czas. Loga choc tego nie widac z reguly zmieniaja nieco pozycje, tak jest przynajmniej w Niemczech. Za moment podam ci jakim programem dotrzec plazme, gwarantuje ci, ze nawet jezeli bedzie jakis powidok czy jakto nazywacie, to zniknie bardzo szybko i bez skotkow ubocznych. Po 1000h bedziesz mogl grac 24h na dobe.
B430/450 nie sa zle w stosunku do ceny ale to kompletna bzdura starac sie zaoszczedzic 100€ na Full HD, zrozum, ze procesor w szybkich scenach musi dodatkowo skalowac obraz i moze nienadarzac, na pewno sa bardzo dobre ale nie tak wyrazne jak Full HD.
Poza tym powiem wam jedno, ze...dla tych ktorzy nie maja kasy, zakup serii 4...lub5...jest naprawde swietna alternatywa, ale te modele maja jakis problem zwiazany chyba z posiadanym DNIe+ Engine, a co za tym idzie problemem w odtwarzaniu materialow 50Hz.Wiecje na ten temat tutaj:
http://www.avforums.com/reviews/Samsung-PS50B560-Plasma-HDTV-Review.html

Unfortunately, the above is only true of 24p and 60i/60p input, such as what you'd get out of most Blu-ray Discs and US DVDs. European 50hz video revealed some truly nasty video processing flaws which manifested themselves as a "tearing screen" effect near the bottom of the image, and a strange phenomenon where white areas in the image appeared to get cut into blocks and corrupted. Interestingly, this also affected the TV's on screen menus, indicating a panel driver issue rather than a video processing fault. I tried absolutely everything to avoid this happening, but there is no way to get rid of it. The problem is largely confined to 1080p/50hz and 1080i/50hz feeds (this means that movies from an HD satellite or cable decoder will be affected). 576i/50hz (standard definition interlaced video) features the fault, but intermittently rather than constantly. This means that TV shows via the Freeview Digital Tuner are affected. Ouch
.

Na poprawke przez nowe Firmware bym nie liczyl, bo u PS50A656 und PS50A556 nie zostaly wprowadzone poprawki od ponad roku, a B650 kosztuje raptem "tylko" 150€ wiecej.
Z tym zuzyciem energi, to bzdura tych co uparcie kultywuja starym przesadom(a z ogonkiem).
Nic nie mozna upgradowac, kto ci cos takiego powiedzial?
Chcesz zmienic mu okulary, przeciez ma inny filter.
Dostaniesz wskazowki i zapiszezs sobie softa, ktory ci podam na USB sticku.

Tutaj masz test Burosch, gdzie masz rozne plansze do ustawiania tv i one moga ci posluzyc w sklepie/domu do wyszukania padnietych pikseli, bo te moga byc tylko uszkodzone i widoczne przy okreslonych barwach, ale nie panikuj zbytnio przy jednej dwoch sztukach tym bardziej, ze czesto zaskakuja z czasem.
http://www.burosch.de/shop/shop_content.php?coID=136&

Tutaj masz program mojego rodaka sluzacy do dotarcia plazmy. Zeby nie ogladac w poczatkowej fazie plazme przy polowie kontrastu dla pewnego dotarcia puszczaj sobie noca tego softa, to plansze o zmieniajacym sie nasileniu barwach, w ten sposob cele/plazmy/piksele docieraja sie w roznych, rownomiernie rozlozonych warunkach.
http://www.eaprogramming.com/

I nie panikuj jesli chodzi o zuzycie, taka plazma powinna srednio zejsc ponizej 300W mysle, ze jakies 250W, a ile to kosztuje wylicz sobie tutaj:

Verbrauch in Watt (ilosc watow)

Laufzeit in Stunden pro Tag (ilosc godzin pracy tv dziennie)

Na dole po lewej wpisz jeszcze cene Kwh w Polsce i zobaczysz, ze nie taki diabel...

http://www.stromverbrauch-berechnen.com/index.php

Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

risto80

New member
El Greco, pytanie do tego softu do docierania plazmy - mam panasa TX-42X10Y od około miesiąca i nie wiele jak dotąd go używałem (średnio pewnie nawet nie godzinę dziennie). No i pytanie - na jak długo powinno się włączać te kolorki (puszczam w loopie z karty SD, po 5 sekund na każdą planszę)? Znaczy:
1) ile godzin na raz i
2) ile razy/jak często takie seanse powtarzać?

Dzięki za info!
Risto.
 

tchomikt

New member
dzieki El Greco

Byłem dziś w sklepie MEDIA popatrzeć w rzeczywistości jak wyglądają te TV.

Jakość - przyznam się szczerze, że plazmy SAMSUNG obraz miały strasznie "kiblowaty" i niewyraźny ale zapewne to wina kiepskiego sygnału

Wilekość - przeraziła mnie trochę ta 50-ka (moja córa jak stanie przed tym TV w odległości 1,5m to chyba dostanie "oczoplonsu"). Idealny byłby 46calowy ale takich plazm Sam nie robi (to może jednak ten Panasonic 46cali?)

Dlaczego rozważam 430/450 - nie mają FullHD ale mają HD REady - telewizja HD nadaje chyba tyko w systemie Ready czyli FullHD przyda mi się jak na razie do kompa jeśli chciałbym podłączyć- czyż nie tak?

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tymi bad pikselami? W plaźmie jest to częstsza przypadłość czy w LCD? Te testy trochę skomplikowane - nie ma prostszych sposobów?

Pozdrawiam
 
Do góry