Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

phoba

New member
@Masta_J: A czy ja w którymkolwiek miejscu mojej wypowiedzi napisałem, że na podstawie tych lub innych oględzin będę wybierał TV?? Nie. Co więcej, napisałem, że jestem zdecydowany na plazmę Panasonica. Przeczytałem cały ten wątek (ale nie zamierzam Ci tego udowadniać) + kilka innych źródeł w internecie, widziałem też plazmę u znajomych i właśnie dlatego jestem zdecydowany na plazmę. Ale zaskoczyło mnie niemiło, że pomimo całego szeregu argumentów i doświadczeń innych użytkowników o tym, że obraz z plazmy jest lepszy niż na LCD w tym przypadku było odwrotnie. I to nie na upartego, tylko na pierwszy rzut oka. Poza tym jakoś nie widziałem w tym wątku opinii czy informacji o mleku na ekranie plazmy. Kolega, timbot który odpowiedział jednego posta wcześniej wszystko ładnie wyjaśnił (dzięki wielkie:)). I właśnie o wyjaśnienie mi chodziło, a nie o ponowne wykopywanie tematu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To Ty ponownie wykopałeś ten temat pisząc takie teksty na temat wrażeń po oglądaniu telewizorów w marketach.
Totalnym nonsensem jest o tym pisać skoro jest to powszechnie znane zjawisko o czym można się przekonać wielokrotnie - czytając ten wątek.

Gratuluję wyboru plazmy.

Pozdrawiam,
 

SlonU

New member
Witam
Planuje w niedługim czasie kupić TV... z tym że nie jestem przekonany co wybrać LCD czy Plazma i tutaj chciałbym się zwrócić o pomoc do mądrzejszych ode mnie w tym temacie.

TV przeznaczony ma być głównie do PlayStation 3, laptop, zdjęcia, film, sport (piłka nożna, F1, żużel).
Sygnał w tym momencie mam ze zwykłej anteny - moje pytanie jak sobie radzą panele z takim sygnałem w UK? - w przyszłości na pewno jakiś cyfrowy dekoder...

W tym momencie rozglądam się za LCD 42" 100Hz, jednak jestem ciekawy jak radzą sobie nowe Plazmy ze statycznymi obrazami (PS3) jakie jest ryzyko wypalania?
Nie mam jeszcze konkretnych faworytów (modeli) liczę na jakieś propozycje i pomoc.

Pozdr.
 

markatan

New member
Takich pytań jak Twoje są setki na tym forum.
Zadaj sobie trochę trudu i poczytaj a z pewnością wyrobisz sobie opinię.
Najlepiej to przejdź się do sklepów , popatrz co Ci się wizualnie podoba a później poczytaj wątki o konkretnych modelach.
Jedna odpowiedź na Twoje pytanie nic Ci nie da.
 

marmarki

New member
czy to normalne?

Witam serdecznie,

Nie będę zadawać pytań w stylu "plazma czy lcd", bo o tym już sporo wiem.
Właśnie kupiłam swój pierwszy telewizor LCD (JVC LT-32A90BU) 32 cale. Podłączyłam go do kablówki UPC (docelowo ma działać pod Aster City). Martwi mnie niestety jedna rzecz - większość programów wygląda jak animowane - obraz jest nieostry, nie widać konturów itp. W sklepie wszystko wyglądało ok, ale teraz jestem mocno zawiedziona tym, co oglądam. Czy to jest normalne przy telewizorach LCD czy może ten model JVC jest taki średni? Jeśli to wina telewizora, powiedzcie, co polecacie. Niestety zupełnie się na tym nie znam...

Bardzo proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam
Marta
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Normalne to jest to, że w sklepie wygląda to zupełnie inaczej niż w domu.
Eksperymentuj ze wszystkimi ustawieniami, czytaj dokumentację, pytaj na forum tego JVC.

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
SlonU - musisz podać więcej informacji na temat potrzeb i warunków w mieszkaniu oraz wyraźnie określ jaka klasa cenowa?

marmarki - to nie ten dział. Ale jesli w sklepie grał dobrze to i w domu musi grać dobrze. Napisz na priw.
 

digitalus

Banned
witam
Panie i panowie jesli ktos oczekuje obrazu podobnego do takiego ktory jest w telewizorze crt czyli kineskopowym i bedzie ogladal programy z telewizji kablowej to najlepszym wyborem jest telewizor plazmowy.nawet najnowszy telewizor led tv samsunga nie zrobil na mnie wrazenia gdy byl podlaczony sygnal z anteny zewnetrznej. oczywiscie gdy podlaczymy sygnal hd np z tunera satelitarnego wtedy jakosc obrazu jest wzorowa. przeciez w polsce na razie najczesciej ogladanymi programami sa tvp1 , tvp2, polsat,tvn. dlatego jesli ktos oczekuje najbardziej zblizonego obrazu do tradycyjnego telewizora z kineskopem to jeszcz raz powtarzam ze najlepszym wyborem jest plazma.
 
Ostatnia edycja:

fpisarek

New member
Wybór telewizora - Plazma czy LCD - czy LED ?

Witam Ferdynand z tej strony, Serdecznie dziękuję za podpowiedz, artykuł czytałem ( i nie jedyny) ale jest bardzo pouczający, d\ięki,
Jeśli chodzi o moją aktywność na forum , to na razie zbieram doświadczenie, a później ,,,sądzę ,że coś wymyślę.
Pozdrawiam Ferdynand
 

wilk777

New member
witam,
Chciałbym się poradzić Was (jako ludzi bardziej wtajemniczonych) czy do x360 powinienem zakupić lcd czy plazme (odległośc to jaies 2-3m i chciałbym kupic 32')?? i czy mozecie jakas polecic do 2000zł
 

PRowiec

New member
[FONT=&quot]
Witam!

Mocno zawezilem pole jezeli chodzi o kupno nowego TV.

Chce wybrac pomiedzy 3 nowymi 42 calowymi plazmami z nizszej polki:

Samsung PS B450/451
LG PQ 3000 (ew. PQ6000)
Panasonoc X10E/Y

Za Samsungiem przemawia najnizsza cena - ale troche narzekan na forum.
LG mocno zachwalany ( i najladniejszy w wersji PQ6000 niestety najdrozszej - ale znalazlem inormacje ( nie wiem czy prawdziwe ) ze najbardziej pradozerny.
Panasonic to znowu renoma marki , ale najslabsze wyposazenie.

Decyzje chcialbym podjac najpozniej w poniedzialek rano. Oczywiscie przeczytalem wiekszosc postow na temat tych obdbiornikow (naogladalem sie takze "na zywo" )
Jesli ktos moze dodatkowo wspomoc uwaga czy spostrzezeniem - bede wdzieczny.
Napewno tez przedstawie relacje na forum z wrazenia po zakupie.

pozdrawiam

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
Samsunga nie znam ale ma dość dobre notowania.LG, faktycznie jest ąłdny , bez dwuch zdań.Ale co do prądożerności to bzdura
Ciekaw jestem na jakiej podstawie ktoś tak sądzi?Czy ktoś prubował to z\sprawdzic poprzez watomierz czy też poprzestał na odczytaniu informacji z tabliczki znamionowej urzedzenia?Powiem tak: mam 50" LG i w stanie normalnego trybu ogladania filmu ze scenami i ciemniejszymi i jaśniejszymi urządenie wskazywało średnio od 230 do max. 280W. Mimo iż na tabliczce znamionowej urządzenia widnieje 420W.Chcąc te wielkości przeliczyć na kilowatogodziny i potem przemnożyć na stawke za te zurzycie zdziwiliby sie wszyscy wyznawcy teorii że plazmy sąprądoreżne.To mit i niewiedza osób wykłądajacych takie banały!U meni średnio po ok,. 8 miesiacach oglądania nowego zakupu postanowiełm zparwdzic rachunki za prąd i wiecie jak u mnie wyszło?Średnio płąciłęm za prad ok. 75-78zł za miesiac.Oczywiście to koszt zurzycia prądu w całym mieszkaniu. Po zakupie plazmy rachunki mam średnio na poziomie 78-82 zł max.Czy zatem nadal mam twierdzić ze plazma mnie kosztuyjew kwestii prądu?Odpowiedzcie sobie ssami i jesli ktosma możliwośc to niek podłaczy W\watomierz i przeliczy znając koszt dostawy pradu do mieszkani aile go miesiącznie wyniesie podwyrzszone zurzycie pradu w stosunku do zurzycia prądu przez poprzedni jakiś tam tv. kineskopowy. Troche sie rozpisałem.... A co do Panasonioca?Hmm... zanim poszedłęm do sklepu z dvd pod pacha i pakietem płyt testowych i spędzeniu dwuch godzin n aogladaniu tylko LG i Panasonica moim faworytem był Panas... i jakież było moje przykre zdziwienie gdy overscan wyszedł tak żle że aż nie mogłem uwierzyć.Obraz mdły mimo iżoczywiście dzieki płytom testowym poustawia łem wedle swojego mniemania wszystkie parametry tv. nie zwracajac uwagi na zadne ulepszacze i tryby "dynamiczne" itp. fajewerki. Czysty obraz i już.Niestety, Mimo że kiedys kupiłęm dla pewnej zaprzyjaźnionej firmy właśnie Panasa bo ktośmnie poprosił o pomoc dzisiaj Lg wygrało z Panasem.Mimo iż nadal chylę czoła przed marką to obecnie sam OSOBIŚCIE sparwdzam konkretny egzemplarz zanim wybulę kilka tysięcy.
 

maruco

New member
w tej nowej serii LH o Lg niedawno wypuścilo zamontowali nowy system oszczedzania energii - w zależności od ustawien można oszczędzic do 70% prądu - przy normalnym używaniu pewnei wychodzi ok 45-50 % mniej pradu co i tak jest bardzo dobrym wynikiem
 

PRowiec

New member
Wybralem LG , wahalem sie jeszcze pomiedzy PQ3000 a PQ6000 ( w koncu to doplata za wyglad , lepsze glosniki i Divix ) ale jak "druga polowa" zobaczyla w Saturnie PQ 6000 to juz nie bylo odworotu .
Tymbardziej ze znalazlem w nowekolory.pl (zupelnie nowy sklep i troche obaw mam) bardzo dobre cene 2799PLN
Zamowilem o 11 - o 14 potwierdzenie ze przesylka dzis bedzie wyslana i jutro do mnie dotrze :)
 

SlonU

New member
Witam po przerwie

Waham się pomiędzy 4 telewizorami:
1. SONY KDL40Z4500
2. SAMSUNG B7000
3. SAMSUNG LE40A786
4. SONY KDL40W5500

Chciałbym poznać wasze opinie na ich temat, co sądzicie o tych modelach, na co się zdecydować, może coś innego polecacie?

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych:
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
preferowana marka?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Full Hd czy HD ready ?
 

Iron John

New member
Zwracam się prośbą o pomoc przy wyborze telewizora.
Od paru lat mówiłem że kupie plazmę . Jednakże ostatnio różnice pomiędzy technologiami się zacierają. W pracy mam 42 calowego Panasonica PY 80. Obraz na początku wydawał mi się całkiem ładny. ( sygnał n-box recorder ) Ale im dłużej przyglądam się innym telewizorom w sklepach tym większe mam zastrzeżenia. Obraz nie jest tak ostry jak w LCD Sony 52W5500, nie jest tak multimedialny jak Samsung 52B750, zdjęcia wyświetla mało przekonywująco i skalowanie programów SD jest gorsze niż w wymienionych telewizorach. Miałem chrapkę na Panasa 50V10 ale nabieram wątpliwości czy poza czernią pozostałe moje oczekiwania zostaną spełnione. JVC DV! Nie robi takiej wielkości. Ot i problem. Kuro nie biorę pod uwagę.
Póki co posiadam dużą kolekcje koncertów na dvd ( większości z nich nie ma na blu-ray niestety ) i chciałbym aby można je było oglądać w jak najlepszej jakości. Ponadto zdjęcia i filmy z podróży. O Filmach nie wspominam bo to sprawa oczywista ( aczkolwiek nie tak do końca bo te które chciałbym mieć na blu-ray nie zostały jeszcze wydane bądź brakuje polskich napisów ).
Aby namieszać jeszcze bardziej dodam iż nie wybrałem jeszcze blu-raya, który miałby współpracować z telewizorem. Brałem Pod uwagę; Panasonic BP80, LG 370 lub Pionier LX 52. Wracając do sedna. Jak kombinacja tych dwóch urządzeń najlepiej spełni moje oczekiwania.

wielkość pokoju - 20 m
preferowana marka – Panasonic, Sony, Samsung
jaki sygnał – HD,SD, Photo
jaka odległość od ekranu - 2,5 do 2,80
jakie urządzenia do podłączenia - dvd, blu-ray, platforma cyfrowa, kablówka
jaka klasa cenowa – do 9000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy – ze względu na małe dziecko raczej w dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju - srednie, okno z lewej strony
ile osób zasiada przed telewizorem – generalnie 2, sporadycznie wiecej
Jaki masz ulubiony program – TVN. Discovery, Travel
jaki masz telewizor – CRT Philips 28 cali 16:9 100hz
Ma stać czy wisieć – stac ale sadżąc po niektórych podstawkach to chyba lepiej żeby wisiał
Co Cię wkurza w telewizorach – szumy, pikselowa, kolory
Full Hd czy HD ready - Full HD 50-52 cale
 
Do góry