Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

luigi

New member
@El Greco
jako, że uznaję cię za największego speca od plazm (a nawet fanatyka) to powiedz mi czy warto dużo dopłacić do TX-P42G10 czy raczej śmiało brać TX-P42X10.
Zdaje się że to są jedyne godne uwagi plazmy w przedziale 3-5 tyś oprócz modeli z 2008 roku. Chodzi głównie o kanały HD bo o tym mało kto pisze, czy G10 jako iż jest Full HD będzie miażdżąco lepszy:confused: i wart jest dopłaty 2tyś.
Może już masz swoje własne spostrzeżenia w tym temacie bo wiem że jesteś tak jak ja maniakiem HD. Chyba, że jeszcze za wcześnie na takie porównania bo są to jeszcze jakby nie patrzeć "świeżynki".
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kanały HD? Przecież one nie są w FULL HD więc nie bardzo ma tu znaczenie czy TV będzie full hd czy hd ready.
Znaczenie to będzie miało przy odtwarzaniu filmów BD w full hd.

Pozdrawiam,
 

El Greco

New member
Z czysto technicznego aspektu, oplaca sie przy wykorzystaniu sygnalu/materialu HD, z pewnoscia najwieksza z mozliwych rozdzielczosci, po to, zeby to mozna bylo przedstawic w relacji 1:1, w zaleznosci od odebranej(stacja TV) lub uzywanej(BD) HDTV rozdzielczosci w relacji odleglosc do TV i przekatna Modelu.
To czy TH-42X80 jest taki sam jak jego periodowy nastepca TH-42X10 i czy roznica cenowa do TX-P42GW10 rzeczywiscie sie oplaca, na to moze tylko osobisty i obszerny test dac odpowiedz.
Jak zwykle bierze Panasonic czysto marketingowotechnicznie, teoretyczne wielkosci dokumentu danych danego modelu i dokonuje tzw. klasyfikacji, ktore beda odzwierciedlaly cene.
Do uzytku, glownie w celu ogladania PAL programow z przewaga telewizyjnych programow nie jest z pewnoscia potrzebny zadem full HD panel, tylko wystarczylby(jezeli jakosc obrazu cie zadowala) PX 80 albo PX 10, ktore maja zdecydowanie nizsza cene rynkowa.
Nalezaloby rowniez wziasc pod uwage, ze w cenie wszystkich nowo pojawiajacych sie modeli poszczegolnych serii, zamontowane sa wszystkie tunery(poza moze seria S), dodatek, ktory posiada oczywiscie odpowiednia wartosc, tzn., ze jest to rowniez wkalkulowane w cene artykulu.


Tyle z niemieckiego forum, niedlugo maja sie pojawic testy w renomowanym "Audio Vision" gdzie beda ogolnie wziete pod lupe nie tylko Panasoniki ale rowniez samsungi czyli nowa generacja.

Kolega z forum pyta rowniez i tu prosba do was, czy jest juz na polskich listach TX-P42S10 i jesli tak czy podane jest w opisie jaki rodzaj tunerow/ra zintegrowany jest

Powiem rowniez od siebie, ze musisz sie zdecydowac czy potrzebny ci jest zintegrowany tuner, a na ile nowe modele zachowaja to co jest w zapowiadane od dawna niestety bedzie wiadomym pewnie niedlugo, choc rozumiem cie, ze czekanie rozbraja, ale nie ty jedyny.

W temacie o najnowszych Panasonic na forum Hi-Fi jest juz 61 stron;
3053 odpowiedzi i...
100776 odwiedzajacych:shock:
 

El Greco

New member
Masta_J napisał:
Kanały HD? Przecież one nie są w FULL HD więc nie bardzo ma tu znaczenie czy TV będzie full hd czy hd ready.
Znaczenie to będzie miało przy odtwarzaniu filmów BD w full hd.

Pozdrawiam,

Jestes pewny;)
To, ze HDTV nadawane jest w 50Hz-owym PAL jest oczywiste, ale z regoly mowa o 1080i, i tak jest w Premiere. Prowadzone sa rozmowe z niemieckimi ARD,ZDF, ktore chca koniecznie wspomniane przez ciebie wykastrowane HDTV przy...720p, ale spotkalo sie to z olbrzymia krytyka. Nie chce mi sie wierzyc, ze u was na PAY TN pakietach jest inaczej, choc przyznaje, ze sygnal macie czasami tak slaby, ze dobre 720p mogloby byc lepsza alternatywa.
 

neo2neo3

New member
byłem akurat w sklepie i pooglądałem sobie soniaka 52z4500 wiem ze wybór chyba padnie na niego mam jeszcze 52w4500 na oku zostało mi 4 dni na podjecie decyzji ale zawsze to bliżej niż dalej
 

neo2neo3

New member
Wiem ale przeciez lepiej go obejrzec w sklepie niz w internecie...
akurat miałem 2 zetki i jeden 52w4500 podpiety pod jeden sygnał 52z4500 jednak był niezły w danym momencie w sklepie obraz kosa
 

El Greco

New member
neo2neo3 napisał:
Wiem ale przeciez lepiej go obejrzec w sklepie niz w internecie...
akurat miałem 2 zetki i jeden 52w4500 podpiety pod jeden sygnał 52z4500 jednak był niezły w danym momencie w sklepie obraz kosa
Ja powtorze jeszcze raz jego slowa, w sklepie LCD moze byc kosa, ale szkoda zeby cie gryzlo sumienie gdy okaze sie, ze mohglo byc lepiej, bo sklepowe warunki nie sa optymalne dla tego co MOIM zdaniemzle wypada w sklepie, a w domu wyglada swietnie. Kupujesz w internecie i probujesz, nie podoba sie to odsylas i bierzesz inny towar.
 

bluray

Banned
Na piątej stronie (prawy górny róg) polskiej instrukcji do plazm, ich ostatni japoński producent PANASONIC apeluje:
Nie wyświetlaj nieruchomego obrazu przez długi czas.
Następnie Panasonic opisuje dramatyczne skutki:
Powoduje to pozostawanie obrazu na ekranie plazmowym („obraz szczątkowy”).
Kolej na ważną, wręcz kluczową w marketingu informację od producenta:
Nie jest to uważane za usterkę i nie podlega gwarancji
Producent uściśla definicję "nieruchomych obrazów":
Typowe nieruchome obrazy:
- Numer kanału i inne znaki firrmowe
- Obrazy wyświetlane w trybie 4:3
- Gry wideo
- Obrazy komputerowe
Na szczęście można temu jednak zaradzić gdyż:
Aby zapobiec powstawaniu obrazu szczątkowego, kontrast jest zmniejszany automatycznie po kilku minutach, jeżeli nie są przesyłane żadne sygnały i wykonywane żadne operacje.
PODSUMOWANIE:
Jeżeli wypalicie sobie plazmę Panasa to nie musicie już zgłaszać tego do serwisu. Szkoda prądu.
Może dlatego jest 9:1 dla LCD.

Proszę o kierowanie ewentualnych uwag do PANASONIC POLSKA.
A nie do mnie.
Każdy powinien się z tym zapoznać.
Oto więc link to chwalonej serii PY800:
Strone nr. 5; prawy górny róg !
http://www.panasonic.pl/obsluga_klienta.php?kat_id=320&cat=2&model=1711&zgoda=tak
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Tzw. obrazy szczątkowe nie są domeną tylko i wyłącznie plazm. Uczciwie byłoby to zaznaczyć. Ewentualne uwagi proszę kierować nie do mnie ale do użytkowników, których to spotkało.
LG, wypalenie na ekranie ?
LE32R32B - Wypalone pasy

Na samym początku polskiej instrukcji do telewizora LCD Samsung LE37A451 czytamy przykładowo między innymi:
"Nieruchomy obraz może spowodować trwałe uszkodzenie ekranu telewizyjnego.
- Nieruchomych obrazów nie należy wyświetlać na ekranie LCD dłużej niż przez 2 godziny, gdyż może to spowodować utrwalenie obrazu na ekranie.
Zjawisko utrwalania obrazu określa się także mianem „wypalania ekranu”. Aby uniknąć tego zjawiska, należy przy wyświetlaniu nieruchomych obrazów zmniejszyć jasność oraz kontrast ekranu.
- Oglądanie obrazu w formacie 4:3 na ekranie telewizora LCD przez długi okres czasu może powodować pozostawanie śladów krawędzi po środku ekranu oraz po jego lewej i prawej stronie. Przyczyną tego zjawiska jest różnica w natężeniu emitowanego światła. Odtwarzanie płyty DVD lub wyświetlanie obrazu z konsoli do gier może powodować powstawanie podobnego zjawiska. Wymienione powyżej objawy nie są objęte gwarancją.
- Wyświetlanie nieruchomych obrazów z konsoli do gier lub komputera przez długi okres czasu może powodować powstawanie obrazu szczątkowego."


Pozdrowienia!
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Tzw. obrazy szczątkowe nie są domeną tylko i wyłącznie plazm. Uczciwie byłoby to zaznaczyć.
też to czytałem w instrukcji od mojego TV lcd samsunga;)

Swoją drogą takie zostawanie obrazów szczątkowych zaobserwowałem na moim necu 20wgx2(IPS). Gdy jakaś strona ma ciemne tło a w nim białe okno, to wcale nie trzeba długo czekać by na nowo otwartej, ciemnej stronie dostrzec w miejscu białego paska jego duch. Bardzo mało widoczny ale jest. Tak czy inaczej nic nigdy nie wypaliło mi się na stałe, po mimo sporej ilości obrazów statycznych, więc na pewno problem nie jest tak poważny jak na plazmach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chce wam sie tak spierac, przeciez NIEMA tu jednego zwyciezcy i tylko
zwyczajny troll moze uwazac inaczej przekonujac na sile o swoich racjach, kazdy ma inne preferencje, inne nie oznacza gorsze. Mialem juz kilkanascie tv w domu i ZADEN, absolutnie zaden nie jest idealem, na to przyjdzie nam jeszcze poczekac.
Jedna i druga technologia ma pelno wad a pisanie obrazajac sie nawzajem i te pseudo fachowe elaboraty o jakis znajomych kolegach i udawadnianie kto gdzie i kiedy jakie racje przyznawal , przeciez to jest zenujace i jak widac wiele osob jest podobnego zdania.

Masta_J napisał:
[...]
Choćby pierwsza z brzegu czerń na plazmach jest lepsza i to jest przewaga plazmy nad LCD - to widzi każdy i przecząc temu wychodzisz wiesz na kogo.

Temat czerni na pdp juz dawno zostal poruszony obiektywnie na zagranicznych forach i nikt nie robi z tego zamieszania a sama sprawa jest prosta jak drut, samo pojecie czerni jest pojeciemi WZGLEDNYM, w danych warunkach naswietlenia pomieszczenia bywa rozne dla omawianych technologi.
Cos co z natury i swojej budowy jak i przedewszystkim jakosci matrycy jest szare, ciemno szare, lub prawie czarne, nie moze zaczac swiecic nagle na czarno. Czarny nie SWIECI. CIEMNO SZARY nie moze byc tez nazywany czarnym.
Dlatego tez czarny uzyskujemy w calkowicie zaciemnionym pomieszczeniu i tutaj niewatpliwie jest zaleta pdp wzgledem lcd, o tanich lcd nawet nie wspominajac ktore potrafia swiecic na niebiesko.
Lcd za to swoja czern uzyskuje w dzien, gdzie jest to "smola" z racji
budowy i co za tym idzie koloru swojej matrycy, podswietlanie ktore w nocy moze irytowac i uwypukla wady lcd, w dzien nie jest widoczne.
Dla przykladu sprawe rozwiazuje tv led, SMOLA w dzien, SMOLA w nocy.
czern matrycy przy calkowicie zaciemnionym pomieszczeniu:
http://img25.imageshack.us/img25/7810/dsc00164tvled.jpg

PDP:

http://img25.imageshack.us/img25/5690/plasmaglare.jpg
 
Ostatnia edycja:

neutron1

New member
Nowa generacja plazm rzeczywiście pobiera mało prądu,
nowe LG pobierają odpowiednio:
42PQ3000 - 175W
50PQ3000 - 230W
to jest mniej od nie jednego lcd o takim samym rozmiarze !!!!!
Do niedawna duże zużycie prądu było głównym powodem
dla których ludzie nie kupowali plazm.
Mam nadzieję że teraz to się zmieni bo według mnie plazma jest o niebo
lepsza od lcd a ci co twierdzą inaczej są po prostu nie doinformowani.
 

WaJa

New member
armanig napisał:
"Temat czerni na pdp juz dawno zostal poruszony obiektywnie na zagranicznych forach i nikt nie robi z tego zamieszania a sama sprawa jest prosta jak drut, samo pojecie czerni jest pojeciemi WZGLEDNYM, w danych warunkach naswietlenia pomieszczenia bywa rozne dla omawianych technologi".

---
Niestety ale na wszystkich forach i polskich i zagranicznych temat "czerni" jest poruszany prawie zawsze przy ocenie plazmy czy też LCD.

Wynika to stąd, że czym bardziej "czarniejsza czerń" i "bielsza biel" to tym bardziej można uzyskać lepszy kontrast, wyświetlanie szczegółów i barwę kolorów.

Między innymi takie założenia (chodzi o czerń ale też i o biel) doprowadziły firmę Pioneer do uzyskania topowych paneli, które wciąż nie mogą znaleźć godnych następców.

A to, że panele LCD lepiej się sprzedają, wcale nie świadczy o przewadze tej technologi.

Jako już "senior" pamiętam wiele innych technologi, które przegrywały ze słabszymi z różnych względów.

Chciałbym dodać, że nowe panele LED, również nie są pozbawione wad.

Pozdrawiam :).
 

anula125

New member
wątpliwość...

Witajcie, to pierwszy post, więc nie krzyczcie zbyt głośno jak coś nie tak... ;)

3 dni upłynęło mi na czytaniu Waszego forum. Ewidentnie przekonaliście mnie do jedynego słusznego wyboru jakim jest plazma ;)

Moja wątpliwość dotyczy tylko 1 sprawy - będę oglądać ją z odległości 3,5 do 4 (jeśli powieszę go na ścianie) metrów. Zdecydowana byłam na 42" lub 46" ale HAF wierci mi w brzuchu dziurę co do zakupu 50". Zastanawiam się tylko czy nie jest to przerost formy nad treścią jeśli mam cyfrową kablówkę (odbiornik SD C311CX w Toya) z ewentualną zamianą na HD w przyszłości? Czy 50" w stosunku do posiadanego odbiornika to nie za duży rozmiar? Czy obraz będzie jak żyleta?

No i kolejna rzecz - czy w tym rozmiarze wystarczy HD ready czy powinnam raczej zdecydować na Full HD?

Przyglądałam się bliżej modelowi TX P50X10 - doradźcie proszę czy to dobry wybór? (Nie mogę nigdzie znaleźć info czy ten model ma czytnik kart SD). Ogranicza mnie cena - 4000zł.Pozdrawiam serdecznie!
 

El Greco

New member
Aniu,
witamy na forum i uspakajamy, ze na rodzynki nikt nie krzyczy:D to raczej my bedziemy zestresowani faktem, ze "slaba plec" patrzy na nas krytycznym okiem:???: Dobrze, ze decydujesz sie na plazme, co do firmy poszerzyl bym do dwoch marek dodajac do tego faworyta insiderow Samsunga :cool: jestem w posiadaniu 50" i choc mam odleglosc do 8 metrow, to z reguly siedze albo na kanapie oddalonej 5,5 metra, albo na fotelu 3,5 metra. W przypadku 5 metrow, roznica miedzy normalnym sygnalem, a HD jest tylko w jakosci jako takiej, jesli not HD mialby slaby sygnal/material, za to w przypadku 3,5metra, to HDTV jest tak czy inaczej spoko, a normal TV jesli dobrej jakosci, jak "u mnie" w Niemczech rowniez nalezytej jakosci. Z jakoscia na polskiej TV jest roznie, wiec tu czasami moze ci nawet potezna odleglosc nie pmoc, nie wiem jednak jak jakosciowo, wyglada ta twoja cyfrowa kablowka... Ogladalem wczoraj mecz plskiej reprezentacji z Irlandia i moze to nieprawdopodobne, ale jakosc transmisji byla jeszcze gorsza od samego meczu:shock: tu nie pomogl by nawet 100 metrowy dystans:mrgreen:
Pamietaj, ze HD programow bedzie przybywalo, a jakosc TVP tez moze byc tylko lepsza z czasem. na twoim miejscu nie widze sensu kuüpowania ready HD, (bo i po co?) a co sie tyczy przekatnej, to w zadnym wypadku 42" ale miedzy 46 a 50". Kup 50" i powies go na scianie, 4 m jest wystarczajaca odleglascia, a jak bedziesz miala HD siadac bedziesz alternatywnie na fotelu zeby nie zgubic szczegolow.

Na se kala kai kalorisiko!

Link przykladowy z nowymi samsungami wszystkich serii:
http://www.youtube.com/watch?v=qWgl2wasIK8
 
Ostatnia edycja:
Do góry