Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

exmister

New member
Ok zatem tak jak myślałem py80.
Jeszcze pytanie czy zauważe różnice przy graniu na xbox 360 i odtwarzaniu dvd?
Jaki odtwarzacz dvd z hdmi i dobrym skalerem obrazu polecacie do py80 w cenie do 1500zł?
 

Hopkirk

New member
pooh1968 napisał:
Jedyny problemem jest to, że nie trawię obrazu z LCD, sam nie wiem dlaczego. Może jest za ostry, może kolory za bajeczne?? Tak, że na chwilę mnie to Sony zachwyciło, ale wolę mój TV.
Coś w tym musi być, że dla wielu osób obraz z LCD wydaje się bardziej agresywny niż z plazmy. Ale tym lepiej, że na rynku równolegle istnieją obie technologie.

pooh1968 napisał:
...myślę, że jeżeli Tobie LCD odpowiada, to nie masz sie co za dużo zastanawiać. No i z mojego doświadczenia - jeżeli Cię stać - to tylko 55 cali:) Ja mam 50 (po wielkich awanturach z żoną), a teraz moja małżonka twierdzi, że 60 cali to byłoby coś:) PZDR
O kurczę, zgoda na 60" - gratuluję żony. Ja jeszcze jestem na etapie "urabiania" mojej. Najpierw kategorycznie miało być 37", teraz mam zgodę na 46". Na szczęście zakup będzie najwcześniej za pół roku więc jest jeszcze czas "popracować" ;) .

Dzięki za sugestie.
 

leoncio

New member
Witam wszystkich,

dosłownie na dniach chciałbym sobie kupić nowy telewizor 42 cale i do niedawna byłem zdecydowany na LCD, jednak po ostatnim testowaniu Sony 46W4500 swój wzrok skierowałem na Philipsa 42PFL9703 i...plazmę Panasonica 42PY lub PZ 800 (czy Y od Z różni się tylko brakiem tunera mpeg4?). Telewizor będę oglądać z 3 metrów, a zastosowanie to wyłącznie Xbox 360, Blu-Ray i DVD. Zwykłej telewizji nie mam podłączonej więc nie oglądam:) Do wydania mam maksymalnie 6200 zł. Czy w przypadku plazmy Panasonica występuje jakiś input lag? Czy plazma jest dobrym sprzętem dla gracza? Plazmę Panasonica widziałem raz w sklepie dla idiotów i faktycznie urzekły mnie kolory i naturalność barw... W przypadku plazmy odstraszają mnie troszę te "głosy", że to już w zasadzie umierająca technologia i za parę lat nikt już nie będzie ich produkować... Czy to bzdury, czy coś w tym jest? Wątek przewertowałem już prawie cały ale chciałbym się jeszcze upewnić przed dokonaniem wyboryu i dlatego będę Wam bardzo wdzięczny za wszystkie rozsądne rady i sugestie. Na koniec dodam, że jestem fanem dobrej jakości obrazu i dźwięku...właśnie dlatego moje "kino domowe" to Creek Evo i Audio Physic Yara, czyli stare, poczciwe stereo :) Plazma zatem, jakoś naturalnie dopasowałaby się się do tego mojego "klasycznego" zestawu:)
 

pieter126

New member
też stałem przed tym wyborem, na początku był jakiś model Sharpa, później już tylko wybór między plazma Panasonica PY80 a PV80 i został ten ostatni ;)
 

mario_many

New member
:hmm: Witam,zwracam sie do znawcow ale z konkretnym zapytaniem,otoz po wielomiesiecznym wertowaniu forum wybralem ostatecznie dwa modele i tu sie zatrzymalem i nie wiem co zrobic .Kupic plazme panasonica 42 py 85 czy lcd philipsa 42 9803? dwie skrajnosci ale oba mieszcza sie w moich mozliwosciach finansowych mimo ze philips jest drozszy ,sygnal bedzie z n-ki
 

szymon0305

New member
Panowie, zastanawiam sie na zakupem Plazmy Samsung PS- 50 A410 jedyne co mnie powstrzymuje to ze ona jest 50 Hz, ma to duzy wplyw na obraz?czy lepiej zainwestowac kilka stowek wiecej i kupic Tv z odsiwezaniem 100 Hz
 

szymon0305

New member
lub ewentualnie co mozecie polecic z Plasm 50 cali do 3500 tys
dodam ze bedzie w pokoju o wielkosci 25 m2, ogladana z 4,5 m, naprzeciwko okno z roletami, podlaczony bedzie canal plus
 

gree72

New member
Zapytanie do posiadaczy plasm

Witam,zdecydowałem się Was o co zapytac ponieważ stoję właśnie przed wyborem jaki telewizor zakupic ponieważ mój stary Soniaczek dożywa swoich dni (ponoc kineskop) i teraz mam zamiar kupic TH-37PV80 i:
1-moje dzieciaki są telemaniakami :twisted: czyli powrót z przedszkola szkoły i bajki kablówka, DVD i jak się im przypomni to oglądają z odległości ok1,5-2m póżniej następuje "samoczynne" przesunięcie w kierunku ekranu i naczytałem się na innych forach o jakiś promieniowaniach i innych takich ,że to szkodliwe itp.
2-na chwilę obecną obraz będzie z kablówki z opcją zmiany na jakiś pakiet HD lub jakośc cyfrową lecz nie wiem dokładnie co tam oferują, byc może lepszy sygnał na pewno jest drożej :)
3-sam osobiście oglądam telewizorek wieczorem i to do późna więc będzie pracował jakieś 8-10 h dziennie
Ojciec na LCD Samsunga 32' i ludziki w nich karzełki(bez obrazy) w wielkimi doopami i ogólnie nawet po ustawieniach to jest porażka z kolorami i kontrastem,dlatego sam na chwilę obecną chcę zakupic plazme ale:
- jak to jest ze szkodliwością?
-wytrzymałością matrycy ?
-jakością sygnału z kablówki pomiędzy LCD i Plazmą
Jeżeli pomnożyłem wątek lub strzeliłem gafę z góry przepraszam i z góry dziękuję za rzeczową odpowiedź od fachowców i szczęśliwych posiadaczy dzieci i plazm i jak to wszystko ze sobą współgra?
 

markatan

New member
Nie obraź się ale zamiast siedzieć do późna przed TV usiądź przed monitorem i np. tym forum. Wszystkie odpowiedzi na dręczące Cię pytania tu znajdziesz.
Czytając różne wątki zapisuj modele TV jakie tam się pojawiają.
LCD-Plasma? odwieczne pytanie.
LCD - oszczędniejsze ale gorsze do sygnału SD
Plasma - bardziej prądożerna ale obraz bardziej naturalny , o wytrzymałość się nie martw ( ok 100 000 h co wystarczy na 30 lat)
Dalej - rozmiar? Zrób sobie makietę ze starego pudła kartonowego ( w sklepie wszystkie TV wydają się być inne )
Jak już się zdecydujesz na powyższe weź tę kartkę na której zapisywałeś modele i poszukaj opinii innych.
To na początek.
Ale i tak na końcu wszystko zależeć będzie od WAF ( być może nie dotyczy) lub CAF ( w Twoim przypadku )

P.S. WAF - Wife Approval Factor , CAF - Child Approval Factor
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Coś kiepsko czytałeś w takim razie skoro dla Ciebie plazma jest bardziej prądożerna od LCD, które to niby jest oszczędniejsze.
Może poczytaj raz jeszcze.

Pozdrawiam,
 

gree72

New member
Dzięki za odp.lecz i tak nie rozwiało to moich wąt[pliwości co do szkodliwości tej plazmy ,a od kilku dni przeszukuję wszystkie fora dotyczące nurtujących mnie zagadnień i w sumie ciężko wywnioskowac WAF i CAF jak najbardziej OK :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

markatan

New member
Masta_J napisał:
Coś kiepsko czytałeś w takim razie skoro dla Ciebie plazma jest bardziej prądożerna od LCD, które to niby jest oszczędniejsze.

Proszę np LCD:
http://www.samsung.com/pl/consumer/...type=lcdtv&model_cd=LE52A756R1MXXH&fullspec=F
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3847

Plasma:
http://www.samsung.com/pl/consumer/...e=plasmatv&model_cd=PS50A756T1MXXH&fullspec=F
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3801

Tyle, że LCD ma prawie stały pobór mocy a plazma zależnie od tego co jest aktualnie na ekranie i od włączonych ulepszaczy obrazu.
W skrajnych przypadkach może się okazać , że plasma ciągnie mniej prądu.
Jednak średnio plasma chyba nieco przegrywa w tej konkurencji.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Teraz muszę przyznać, że już doczytałeś.
I nie mówimy tutaj o jakiś skrajnych przypadkach tylko o codziennym oglądaniu właśnie.
Jeśli już przyjmiemy, że plazma przegrywa to na tyle nieznacząco, że w ogóle nie powinno się tego brać pod uwagę.

Pozdrawiam,
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Pytanie na ile taka "konkurencja" jest istotna.
Mam propozycję dla niezdecydowanych palaczy - kupić plazmę i jedną paczkę papierosów miesięcznie mniej ;)

Na zdrowie!
 

hornet_fry

New member
Witam

Jak Poprzednicy Mam Dylemacik Bralem Pod Uwage Kilka Lcd Ale Zadnej Plasmy Forum Naswietlilo Mi Moja Skromna Wiedze Na Dosc Wazny Problem Jaki Jest W Roznicach Pomiedzy Lcd A Plasma.

Potrzebuje Jednak Malego Przekonanaia

Moje Typy Wasze Odpowiedzi
1
pioneer Pop Lx5080d

2

lx5090h

3

panasonic Th 50py800p

4

samsung Ps50p96fd

5

sony Kdl 52z4500

6

sony Kdl 55x4500

7

samsung Le46a956


Jestem KurCZEe Ciekaw Ktory Wygra
 
Do góry