Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

ArtS007

New member
Bez reklam
Drogi Arku, korzystaj czasami z przycisku Edytuj. Nie umieszczaj jednej wypowiedzi po drugiej.

Cytaty można znajdować. Ciekawe, że znajdujesz cytaty jednostronnie oddające wady plazm. Nie tędy droga. Musisz wiedzieć, że naprawdę trudno znaleźć wyważony i rzetelny materiał porównawczy dla obu technologii. Z reguły autorzy są skrzywieni w jedną lub drugą stronę.

Ja osobiście preferuję plazmę i takiego też wyboru dokonałem zakupując w czerwcu telewizor. Dlaczego? Bo miał służyć przede wszystkim do oglądania filmów z płyt DVD. Gdybym kupował ekran do gier komputerowych, nie wspominając już o telwzirze w roli monitora komputerowego, bezwzględnie wybrałbym LCD. Ale mnie do komputera wystarcza CRT 19" Philips. Trzymam się tradycyjnego wyświetlacza, gfdyż żaden typowy monitor LCD nie podskoczy mu w reprodukcji barw. A zajmuję się czasami grafiką.

ArtS :)
 

bluray

Banned
Sfrustrowana to jest tam jedna osoba, która w wątku o Kuro wypisuje jaki to on jest BE, chore - ale ta osoba ma do tego prawo.
Marketing tu nie ma nic do rzeczy - wszyscy w tamtym wątku oczywiście oprócz rzeczonej osoby posiadają Kuro

Mam ogromną nadzieję, że chodzi o mnie.
Ale skąd info, że nie mam KURO 5090H ?
Zamiast podsumowania tematu:
- smużenie
- migotanie
- wypalanie się (zgarożenie realne)
- trzęsiawka przy 1080p/24
- słaba biel
- zwalony firmware
to są niezaprzeczalne cechy plazmy KURO 5090H.
Tego żaden PR-owiec ani innej maści krasomówca nie zmieni.

Czy zamienił bym na topowy LCD ?
Chyba nie, bo 9G ma czerń.
To ważniejsze od w/w wad.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Otóż może Ciebie zaskoczę ale nie chodzi mi o Ciebie.
Wiem, że masz Kuro i lubię czytać Twoje posty.

Jak dla mnie:
- nic nie smuży (to nie LCD)
- nic nie migocze
- nic mi się od prawie roku nie wypaliło
- trzęsiawka to moim zdaniem po prostu urok materiału 1080p/24 podobnie jak czarne pasy są urokiem nowych wydań BD w aspekcie 2,40:1 czy podobnym
- słabą biel nie bardzo zauważam, za to świetną czerń owszem
- w firmware coś tam faktycznie by się znalazło do poprawy

Może tak odpowiadam bo mam 8G? ;)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

arekw99

New member
Masta_J napisał:
Wygląda jakby ten artykuł z wyborczej był pisany na bazie tomshardware :grin:


Podobnie jak Pooh postuluję o przemyślenie odrobinę tego co się cytuje bo można się strasznie wygłupić.

Pozdrawiam,

zacytuj prosze wiarygodne zrodlo (najlepiej daj linka), ktore przeczy migotaniu plazm. nie fragment dyskusji z forum, w ktorym mniej lub bardziej anonimowi uzytkownicy wymieniaja sie swoimi dosw. odnosnie sprzetu.


ps. tym razem absolutnie juz koncze dyskusje w tym temacie.

malo wazna uwaga o migotaniu niemal nie doprowadzila do zamkniecia watku:)

strach cokolwiek napisac...

a to przeciez idzie tylko o TV !!! :???:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ja również napisałem o wrażeniu migotania ale nie czuję się winny.
Poza tym nikt się do tego nie odniósł - zmowa milczenia? ;)

Pozdrowienia!
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Cóż - jedni widzą zielone duszki na Panasonikach, ja tego nie dostrzegłem (może za krótko się wpatrywałem, a może dlatego, że mam obecnie Samsunga PS50A451, na którym wg mnie ten efekt nie występuje, albo nie jestem tego w stanie dostrzec), inni widzą migotanie plazm (na 100Hz tv tego nie dostrzegałem i na obecnej plazmie też nie widzę tego efektu). Mogłem porównać obok siebie na tym samym sygnale odpowiadające (mniej więcej) sobie cenowo i rocznikowo produkty Samsunga i przy plazmach 50" (451, 551 i 656) LCD 52" (656) wypadał marnie (przy sygnale HD) i żenująco słabo (przy SD - chodzi o smużenie w ruchu).
 

-AS-

New member
bluray napisał:
Mam ogromną nadzieję, że chodzi o mnie.
Ale skąd info, że nie mam KURO 5090H ?
Zamiast podsumowania tematu:
- smużenie
- migotanie
- wypalanie się (zgarożenie realne)
- trzęsiawka przy 1080p/24
- słaba biel
- zwalony firmware
to są niezaprzeczalne cechy plazmy KURO 5090H.
Tego żaden PR-owiec ani innej maści krasomówca nie zmieni.

Czy zamienił bym na topowy LCD ?
Chyba nie, bo 9G ma czerń.
To ważniejsze od w/w wad.

? Osz... Jak sie ciesze, ze mam 8G, a nie 9G, w takim razie.

A tak serio... to brzmi bardziej, jak uszkodzony egzemplarz.

Pierwsze cztery punkty, na szczescie, nie odnosza sie do mojego egzemplarza: smuzenie???; migotanie - nie zauwazylem zadnego migotania, ani przy DM1, ani przy DM2, ani przy DM3 (czy aby nie masz zainstalowanej jazeniowki gdzies w pokoju?). Wypalanie sie??? uzywam moj TV od poltora roku do gier, filmow i telewizji, nie zauwazylem nawet sladu wypalenia czegokolwiek; o 'trzesiawce' nawet nie wspomne, bo bylo juz o tym na forum wiele razy; polecam bardziej wnikliwie przestudiowac temat 1080p/24. Slaba biel, to kwestia mocno indywidualna - nie kazdy potrzebuje swiatlo, jak z latarki w oczy (LCD) i niebieska biel. Ja lubie ciepla tonacje i biel w Kuro mi odpowiada. 'Zwalony firmware' - nie wiem co masz na mysli.

Pozdrawiam

PS. Nie mam zamiaru sie wiecej odzywac na ten temat. Jestes jedna z nielicznych osob mocno niezadowolona z tego TV i masz do tego prawo. Ja staralem sie ustosunkowac do Twojej listy wad, poprzez pryzmat mojego doswiadczenia z moim egzemplarzem (co prawda nie 5090H), tylko dlatego zabralem glos w sprawie (mam nadzieje, ze po raz ostatni).
 

Hopkirk

New member
pooh1968 napisał:
Mam Pioneera, ale nie uważam się za sfrustrowanego wyznawcę. Wybrałem go po porównaniu w domowych warunkach z innymi wtedy topowymi modelami. Czy jestem z niego zadowolony? TAK, ale wiem też jakie ma wady. Denerwuje mnie jak ktoś jest ślepo zapatrzony we własny zakup, ale ma do tego prawo. Jeżeli jednak przy tym zaczyna się obrażanie uważających inaczej to mnie to badzo wkurza.
Myślę dokładnie tak samo jak Ty - z tą różnicą, że dla mnie obecnie faworytem jest LCD Sony 46/55X4500. Jednak przez myśl by mi nie przeszło poniżać czy wyszydzać kogoś kto ma krytyczne zdanie o tym modelu. Co więcej, zmartwiłbym się opisywanymi wadami ale z drugiej strony ucieszył, gdyż być może uchroniłoby mnie to od decyzji jego zakupu.

Pisząc o "wyznawcach" miałem na myśli tylko takie osoby, które zapatrzone w swój telewizor nie dostrzegają jego żadnych wad, a kogoś kto je widzi starają się od razu poniżyć aby go zniechęcić do wygłaszania swojego zdania. Niestety to czasem skutkuje i osiągają swój cel.

Jeśli ktoś z "wyznawców" poczuł sie dotknięty tą nazwą to przepraszam - nie przychodzi mi na myśl łagodniejsze określenie.

arekw99 napisał:
ps. tym razem absolutnie juz koncze dyskusje w tym temacie.

malo wazna uwaga o migotaniu niemal nie doprowadzila do zamkniecia watku:)

strach cokolwiek napisac...

a to przeciez idzie tylko o TV !!! :???:
No właśnie. Masta_J, czy o to Ci chodziło?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
arekw99 napisał:
Kolego - znalezienie tego artu z Tom"s hardware zajelo mi 15 sek. teraz w 30 sek znalazlem kolejny z XII 2007 (rok temu). Wybacz, ale dalej nie bede szukal. Mozesz nie wierzyc... i juz.


http://wyborcza.pl/1,76842,4761524.html

aha - serwis wyborcza.pl wciaz dziala :)

A czy Ty czytasz co cytujesz. Pewnie zajmuje Ci to mniej niż 15 sek. Mogę Ci przytoczyć równie bzdurne artykuły odnośnie LCD - ale byłoby mi wstyd. Cieszę się, że wyborcza działa, ale generalnie nie znam branżowej gazety o tym tytule. A jak jakiś redaktorzyna napisze, że plazmy czy tez LCD powodują raka to też będziesz to cytował. Powtarzam - więcej rozwagi w tym na co się powołujesz.... i prosze Cię NIE SZUKAJ JUZ WIĘCEJ.

Poza tym nie napisałem ani słowa o tym, że plazmy nie migoczą. Ale zdradzą Ci większą tajemnicę. Żebyć cokolwiek zobaczył - piękną łąkę, gwiazdy na niebie, morze - obraz musi Ci migotać. Taka jest fizjologia widzenia. Jeżeli nie byłoby migotania (mruganie oczami i przeskoki w patrzeniu) za moment nic byś nie widział - ponieważ barwnik nie odnowił by się (to tak w ogólnym skrócie). Więc migotanie jest fizjologiczne. Bardziej szkodliwy dla wzroku jest jasny, jaskrawy obraz - nie daje czasu na pełne odnawianie się barwnika oczu, powodu stałe napięcie mięśni źrenic, wtórnie do zwiększenia ciśnienia wewnątrzgałkowego i ostatecznie szybszego męczenia się i bóli głowy. Są osoby bardziej i mniej wrażliwe na taki obraz, podobnie jak mniej i bardziej wrażliwe na migotanie.
Migoczący obraz tak naprawdę jest szkodliwy dla ludzi z uszkodzeniem mózgu - może wywołać u nich napad padaczkowy. PZDR

Hopkirk napisał:
obecnie faworytem jest LCD Sony 46/55X4500.

Bardzo dobry faworyt. Myślę, że jeżeli miałbym myśleć o LCD - to pewnie mocno bym się nad nim zastanawiał. Ma go mój dobry znajomy - dobry obraz SD no i bajeczny HD. Nie miałem możliwości porównywać go bezpośrednio z moim TV:). Jedyny problemem jest to, że nie trawię obrazu z LCD, sam nie wiem dlaczego. Może jest za ostry, może kolory za bajeczne?? Tak, że na chwilę mnie to Sony zachwyciło, ale wolę mój TV. Ale myślę, że jeżeli Tobie LCD odpowiada, to nie masz sie co za dużo zastanawiać. No i z mojego doświadczenia - jeżeli Cię stać - to tylko 55 cali:) Ja mam 50 (po wielkich awanturach z żoną), a teraz moja małżonka twierdzi, że 60 cali to byłoby coś:) PZDR

ps. a słowem wyznawca nie czuję się obrażony, bo właściwie.... czemu nie :p
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
(...)
No właśnie. Masta_J, czy o to Ci chodziło?
To jego sprawa. Nic mi do tego. Jak widać wiele osób pisze i można z nimi podyskutować, niestety a arkiemw99 się nie da po tym co wypisuje więc nie będzie mi szkoda.

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dawno temu czytałem o prostym eksperymencie. Pacjentowi unieruchomiono gałki oczne. Po chwili przestał widzieć. :)

U gadów jest na odwrót. One mają nieruchome gałki oczne. To znaczy mogą nimi poruszać, ale tylko świadomie. Dlatego nie widzą statycznie.

Widzenie takich zjawisk, jak migotanie jest kwestią indywidualną. Znam osoby, którym nie przeszkadza 60 Hz na monitorze CRT. Ja dostaję padaczki. :)

Ale, jak już wspomniałem, mam doświadczenia z plazmą 50 Hz i 100 Hz. W jednym i drugim przypadku nie zauważyłem, aby denerwowało mnie jakieś migotanie. Nie przyglądam się pod tym kątem, ale wiele godzin spędzonych przy filmach DVD nie powodowało dyskommfortu.Może jestem szczęściarzem i tego nie widzę?

ArtS :)
 

snowar

New member
hmm

chciałbym się piodzielić moim spostrzeżeniami co do migotania, a może inaczej opowiem pewną historyjkę jednakże, byłem naocznym świadkiem tejże historyjki. Koleżanka zakupiła telewizor lcd właśnie ze względu na to iż plazmy"migają" i ją bolą oczy strasznie od tego :) .No i przyszedł dzień w którym przyszła do mnie, usiadła w błogiej nieswiadomości pół metra od plazmy i tak oglądała ze 4 godz filmy na dewede bo jej się film podobał a jeszcze bardziej obraz :D. na koniec zastanawiała się dlaczego jej lcd tak nie odbiera :D Do dzisaj myśli że mam lcd z super obrazem ;) No i jakoś oczy ją nie bolały ani nawet się nie zmęczyły :D Natomiast idąc do swojej siostry i wiedząc że ma plasme to odrazu każe wyłączać bo ją oczy bolą :) . Dlatego uważam że migotanie plasmy jest sprwą marginalną i widzą je tylko przeciwnicy plasm albo jiak kto woli zwolennicy (fanatycy)lcd.
A co do artykułów tutaj przytaczanych (chodzi o ten z wyborczej)to woła o pomstę do nieba. Takich mitów już dawno nie czytałem i chyba nie chodzi w dyskusji aby przytaczać coś co ma w sobie słowo migotanie :D przecież to czysta amatorszczyzna.
pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Moim zdaniem nie zachowujesz się do końca uczciwie względem koleżanki - powinieneś ją uświadomić ;) Wziąć na stronę... przypomnieć jak to kiedyś oglądała u Ciebie telewizor z odległości metra przez 4 godziny. Zapytać/przypomnieć jak się wtedy obraz podobał. A następnie oświadczyć, że to plazma była. Aby koleżanka uświadomiona była ;)

Pozdrowienia!
 

snowar

New member
bogdan

wiem, ale jakby się dowiedziała to jeszcze by przyjść nie chciała bo ją "oczy będą bolały" albo co ;). Ale właśnie tak to jest jeżeli wierzy się w mity które są bezpodstawnie rozgłaszane, dlatego często do warunków jakie się ma w domui, oraz sygnału dobierany jest niewłaściwy sprzęt i później są narzekania. No i przeraża mnie również"przyszłościowość" kupowania sprzętu vide dvb-t. Bo tak naprawdę podejrzewam że znikomy odsetek użytkowników będzie kiedykolwiek z tego korzystał, zresztą u nas to taki fajny kraj jest, że nie wiadomo również jaki będzie tak naprawde standard :) a po drugie większość będzie korzystała z tunerów cyfrowych telelewizji, czy do darmowych, czy płatnych. . Ale to to tylko takie moje osobiste przemyślenia
pozdrawiam
 

ANDGAJ

New member
ArtS007 napisał:
Bo miał służyć przede wszystkim do oglądania filmów z płyt DVD. Gdybym kupował ekran do gier komputerowych, nie wspominając już o telwzirze w roli monitora komputerowego, bezwzględnie wybrałbym LCD. Ale mnie do komputera wystarcza CRT 19" Philips. Trzymam się tradycyjnego wyświetlacza, gfdyż żaden typowy monitor LCD nie podskoczy mu w reprodukcji barw. A zajmuję się czasami grafiką.

ArtS :)
Ty masz fajnie :)
Ja filmy DVD i BR.
Druga połowa podpięcie laptoka, seriale m, taniec, etc. i....ramka cyfrowa...najlepiej ze dwa dni.No, trochę przesadzam.
36" CRT jakoś to łączy bez żalu i obaw...

może ja też coś wybiorę może...w czerwcu ;)

PS.
19" Eizo podskoczył.W palecie wyjątkowo niewiele brakuje za to ostrość równa na całym ekranie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zgadza się. Ale EIZO, to nie jest typowy monitor LCD. Obiecałem sobie, że Phila zamienię na Eizo, jak mnie już będzie stać. :)

ArtS :)
 

Ranger

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego przedmówcy. ArtS :)

Mam 2-letniego EIZO S1931 i kosztował mnie niewiele mniej niż Plazma Panasa 42PV80 która dzisiaj dotarła do mnie kurierem. Z perspektywy patrząc przy dzisiejszych cenach monitorów LCD innych marek chyba nie zdecydowałbym się ponownie na zakup EIZO.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

exmister

New member
Witam! to mój pierwszy post na tym forum ;)

Ogólnie to bylem zdecydowany na Panasonic'a 42PY80, ale mam wątpliwości czy w swojej pazerności nie kupić jednak Panasonic'a 42PV80, tańszego bagatela o 1200zł. Już opisuje jak wygląda otoczenie dla TV:

Preferowany rozmiar TV ? - 42"
Wielkość pokoju ? -2m x 4.5m czyli 9m2 ;)
Jaki sygnał ? - jest kablówka cyfrowa i parę kanałów HD, ale szczerze mało oglądam TV, najczęściej jest to sport lub jakiś film na tvn, polsat ;)
Jaka odległość od ekranu ? - 1,5-1,8m
Jakie urządzenia do podłączenia? - xbox360, dvd, pc
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej po zachodzie słońca do pozna w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? mam nonstop opuszczone żaluzje i do tego las za oknem, wiec jest generalnie szaro i ciemno nawet za dnia
Ile osób zasiada przed telewizorem? jedna, dwie
Jaki masz telewizor? – 22" samsung 226bw (monitor) z zewnętrznym tunerem
Przeznaczenie – xbox360, filmy z dvd, sport z kablówki, ewentualnie jakiś film z PC
Ma stać czy wisieć? - raczej się powiesi ;)
fundusze- max 3500zł

Głównie interesuje mnie czy do takich zastosowań plazma się sprawdzi, czy odległość od TV i taka wielkość matrycy dadzą zadowalający efekt oraz czy uwzględniając powyższe warto dopłacić 1200zł do fullhd, lepszego gradientu i kontrastu?

Czy ktoś wie jak w rozdzielczości 1024x720 wyglądają gry z xbox'a360 z odległości 1,5m?

I czy do 42PV80 jest sens inwestować w blu-ray bo myślę również o tym?

z góry dziękuje za rozwianie choć części moich wątpliwości,

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Muszę Cię "zmartwić". Przy odległości 1,6-1,8 m i przekątnej 42" znajdujesz się w polu, gdzie dostrzeżesz wszelkie zalety sygnału HDTV. Dlatego powinieneś kupić PY.

ArtS :)
 
Do góry