Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak czy tak wychodzi na plazmę . LCD tej wielkości w tej klasie dobrych nie dostaniesz.
Panasonic 50s20
Panasonic 46s20
 

link2jack

New member
Skoro LCD odpada to już coś wiem ;)
Czy Panasonic Panasonic 50s20 bedzie lepszy od 50PK750 (porównywalna cena) ??
Ogólnie telewizor muszę mieć na wtorek - wiec czasu nie duzo ;/


Edit: Ewentualnie jeśli jakość dwóch powyższych daje dużo do życzenia może warto "zejść" z cali i kupić:
Panasonica TX-P42V20E ?
 
Ostatnia edycja:

stanw

New member
jaki rozmiar LED

zastanawiam sie na Samsungiem LED 46 czy 55 cali, jak podejsc do okreslenia ktory rozxmiatr bylby odpowiedni
 

prodigy

New member
Witam tu jeszcze nie byłem

standardowe pytanie o tv

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? 3,5 do 4m
jak słońce świeci w pokoju ? Pokój jest bardzo słoneczny, w zasadzie tylko z prawej strony nie ma okna.
Jak duży jest pokój ? 37,2 m2
jaki masz obecnie telewizor? nie mam, używam tylko projektora Benq MP624
jakie programy najczęściej oglądasz? W tej chwili najczęściej filmy, na telewizorze będę oglądał przyrodnicze, sport i informacyjne, czasami jakiś film, na projektorze koncerty, mecze, filmy.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorami
preferowana wielkość telewizora? z tego co czytałem to raczej 46
preferowana marka ? brak
czego nie lubisz w telewizorach? strasznie pożerają czas, nie lubię kiepskiej jakości obrazu
jakie urządzenia będą podłączone ? Amplituner przez HDMI połączony również z kompem i projektorem, pod amplituner podłączę również tuner N-HD i w przyszłości jakiś player w tej chwili raczej nie będzie mnie stać
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? będzie głównie do TV, Projektor będzie do innych urządzeń
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ? Kanapa na wprost, fotele pod kątem około 30%
telewizor ma mieć wifi ? nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy ? nie koniecznie Ampli się tym zajmie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? Jak się da to tylko Ampli przez HDMI a reszta do Ampli
jaki masz sygnał ? będę się starał dobrej jakości
ile programów HD ? chyba N-ka ma 13
ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 2 max 3
ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 - 4
ma stać czy wisieć ? wisieć
jaka klasa cenowa ? 3000 (niechętnie mogę dopłacić)

Proszę o pomoc w wyborze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
stanw - zdecydowanie 55"
I jeśli masz na myśli jeszcze 55c8000 to już będzie extra wypas.

================================
prodigy - wielkość ok. Ale kasy za dużo to nie ma.
Wystarczy na 46s20 Panasonic
 

prodigy

New member
Dzięki Kiki. Zaproponuj więc może coś innego w większej kwocie. Powinien być przyzwoity ale nie mam zamiaru siedzieć przed nim Non-Stop. Budżet mogę trochę nagiąć ale w sumie to bardziej wolę zainwestować w Ampli i głośniki.
 

Bar_tek

New member
heh zbieg okoliczności, mam podobne warunki i wymagania jak prodigy (jasny salon 24m i ok 3m do tv) :)

tylko ze ja bym wzial TX-P42G20. Jest w tej samej cenie co S20 46", ale chcialbym miec mozliwosc podlaczenia do sieci wifi no i G20 ma certyfikat THX i roche lepsze parametry.

zastanawiam sie jak ma sie obraz w G20 w porownaniu to ekranow innych firm np.

Samsung LE40C650 i Sony KDL-40EX503U.
 

Bar_tek

New member
Największy błąd to jest brać mniejszy rozmiar zamiast większego - taka prawda.

Pozdrawiam,


tia, to daje do myslenia, ale mozliwosc odpalenia filmu z USB moze byc bezcenna. Maja oba modele w MM na ostrobramskiej. W Pn wezme film na pendrive'ie i zobacze czy to dziala.

Już doczytałem tu na forum że lipa z mkv i usb;/ przynajmniej ocenie obraz
 
Ostatnia edycja:

Memciu

New member
chciałbym się dowiedzieć jaka odległość powinna być od telewizora [LG 42LD420] podczas oglądania ? :>

Pytam z ciekawości bo u mnie jest pokój który ma 5,6 m a odległość od tv jest ok 3,4 m .
 

prodigy

New member
Kiki jeszcze jedno pytanko wiesz czym się różni TX-P46S20 od TX-P46S20 albo od TX-PF46S20. Dla mnie szczerze mówiąc to to samo a różnica w cenie miedzy TX-P46S20 a TX-PF46S20 to 1500 zł.

A da się go podwiesić?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Ciekawa informacja dla posiadaczy plazm

"Re: Plazma Panasonic 37pv80p czy to dobry wybór

Witam
Temat już dość stary ale dorzucę parę słów. 37pv7 mam już od półtorej roku, jest po prostu super jak za tą kasę. Teraz jest już niedostępny ale ogólnie gorąco polecam plazmy panasonica. Jestem instalatorem TV SAT i napodłączałem się już trochę różnych TV i przyznam że plazmy Panasonica biją na łeb wszelakie LCD. Aha, swoją plazmę już rozbierałem, albowiem zaprzyjaźniony serwisant z Panasonica kazał mi usunąć piankową taśmę dociskającą dolne taśmy do panela gdyż zachodzi tam jakaś chemiczna reakcja i utleniają się ścieżki. Średnio po dwóch latach albo jak ktoś ogląda więcej to i przed drugim rokiem użytkowania matryca do wymiany (coś wspominał o 2000 godzin pracy)!!!! Jak ktoś ma trochę odwagi i pojęcia to naprawdę radzę usunąć tą taśmę bo matryca to koszt ok 2 tyś. albo oglądać tak intensywnie żeby padła na gwarancji. Pierwsze objawy to pojawiające się martwe paski na ekranie, z czasem jest ich coraz więcej aż wreszcie nie daje się oglądać w ogóle."
A tu więcej Plazma Panasonic 37pv80p czy to dobry wybór
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prodigy - a możesz podać max klasę cenową będzie naprawdę łatwiej.

================================
Memciu - 2,5 metra

================================
Bar_tek - jeśli chcesz głównie mkv - to masz inne warunki niż poprzednik. Panas nie czyta mkv.
Więc musisz jeszcze raz podać dane.
 

Bar_tek

New member
ok

podaj jakie masz warunki :

odległość od ekranu ? 3,5m
jak słońce świeci w pokoju ? weranda po prawej od telewizora, okno na wprost z roletami
Jak duży jest pokój ? 25 m2
jaki masz obecnie telewizor? jakis panasonic, banka 28", HP LP 2475w w kompie do filmow
jakie programy najczęściej oglądasz? seriale, wiadomosci, przyrodnicze. w planach filmy HD ktore obecnie ogladam na komputerze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorami
preferowana wielkość telewizora? 42 wydaje sie juz duzy
preferowana marka ? brak
czego nie lubisz w telewizorach? pokazuja reklamy
jakie urządzenia będą podłączone ? kino domowe panasonic, niestety sprzed ery hdmi, chciałbym łączyć sie z routerem i siecia wifi w domu
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? powiedzmy ze 75% to bedzie TV
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ? na wprost, ew pomijalne katy
telewizor ma mieć wifi ? chciałbym
ma czytać przez USB filmy ? tylko i az mkv
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? na poczatku mam do dyspozycji RCA i SCART, ale zaraz konczy mi sie umowa z polsatem i wezme jakis nowoczesny dekoder wiec HDMI. RCA zostanie do kina
jaki masz sygnał ? cyfra z satelity
ile programów HD ? do dogadania, mysle ze min 10, te co ogladam
ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 2 max 3
ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 - 4
ma stać czy wisieć ? bez znaczenia
jaka klasa cenowa ? 3000

Z tego co się dowiedziałem do tej pory bardzo dobrze się prezentuje Panasonic TX-P46S20, jak kiki sugerowałeś duży dobry i w rozsadnej cenie. Seria G ma atuty ale internetu nie potrzebuje, przez usb nic ciekawego nie odpali a roznica w czerni podobno pomijalna wiec wydaje sie ze za ta sama kase 4" wiecej jest dobrym biznesem. Wolałbym odpalić film MKV z pena ale jakos przezyje HDMI z laptopa. No chyba że to wszystko da sie pogodzic jakos.

Nie wiem czy orientujesz się, ale ciekawi mnie jakosc obrazu na tej plazmie w stosunku do mojego IPS (Hp w/w). moja czern jest zdecydowanie lepsza niz na TN ale w porownaniu do CRT to wielkie rozczarowanie niestety.

moj salon: (bez***)

bankfotek.pl***/image/913789.jpeg


czasem jak slonce dowali to widze ogrod a nie tv..
 

prodigy

New member
Dzięki Masta_J. Kiki budżet mogę nagiąć do 4000 zł ale zrobiłby to tylko wtedy gdy różnica w jakości będzie "niesamowita". W tej chwili jestem zdecydowany na to co mi radziłeś wcześniej tj P46S20.
 

kozand

New member
TV do bardzo jasnego pomieszczenia

Pytanie o TV do bardzo jasnego pomieszczenia - 3 okna dachowe. Jedno w odległości 40 cm od TV który będzie wisiał na ścianie ! :)

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? 3,5 do 4m
jak słońce świeci w pokoju ? Pokój jest bardzo słoneczny 3 okna dachowe po lewej z prawej aneks kuchenny
Jak duży jest pokój ? 20-25 m2
jaki masz obecnie telewizor? nie mam, laptop 17 cali :)
jakie programy najczęściej oglądasz? Najczęściej filmy Divix, Xvid z NAPISAMI, na telewizorze będę oglądał sport, informacyjne, film, koncerty, mecze.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 50% na 50%
preferowana wielkość telewizora? z tego co czytałem to raczej 46
preferowana marka ? SAMSUNG, PANASONIC, SHARP, SONY
czego nie lubisz w telewizorach? nie lubię kiepskiej jakości obrazu, brak czytanie formatow filmow, obrazów i muzyki z USB, brak DVB-S2, Brak cztania AVHDC z USB, brak internetu i VOD
jakie urządzenia będą podłączone ? Amplituner w przyszłości, teraz tylko laptop
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? będzie głównie do TV i do laptopa
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ? Kanapa na wprost, fotele pod kątem około 30%
telewizor ma mieć wifi ? tak
ma czytać przez USB filmy ? tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? hdmi
jaki masz sygnał ? będę się starał dobrej jakości, najwiecej filmow na divix i vvid i mkv
ile programów HD ? nie wiem :)
ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 2 max 3
ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 - 4
ma stać czy wisieć ? wisieć
jaka klasa cenowa ? 5000 (niechętnie mogę dopłacić)

Proszę o pomoc w wyborze.
 
Do góry