Plazma czy LCD - 37 czy 42 ? Porada mile widziana

gryszka

New member
Mam zamiar na dniach zakupic LCD ewentualnie Plazme. Zastanawiam sie nad rozmiarami 37, 40 ewentualnie 42. Odleglosc od telewizora wynosi w mym przypadku okolo 3 metrow. Wiec raczej sklaniam sie do zakupy 37 cali. Generalnie Tv mialoby sluzyc jako odbiornik cyfry+ (w wiekszosci), kina domowego oraz dodatkowo pod divx albo dvd z kompa (stad tez wlasnie preferuje lcd) - ale kto wie, moze szanowni forumowicze poradza inaczej :) . Dodam, ze tv bede chcial zawiesic na scianie.
Jesli chodzi o
LCD - myslalem o Toshibie 37WL66 (moge ja dostac za okolo 7 tys zl w UK)
Plazma - Panasonic TH-37PX60 (7.2 tys.)
Z tego co ja przynajmniej sie orientowalem, wyzej wymienione modele charakteryzuje sie calkiem niezlymi parametrami. Oba modele wygrywaly w wielu rankingach no i sam mialem okazje sprawdzenia naocznie jak dzialaja.

Stad tez moje pytanie..... czy znacie inne modele w podobnej cenie (moga byc ciut drozsze) ktore generalnie bija na glowe w/w telewizory. No i co zalecacie w mym przypadku LCD czy jednak Plazme.
Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi z Waszej strony.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
podaj jakie masz nasłonecznienie pokoju?
Nie ma jednoznacznej oceny.
Nie znam ani tej Toshiby ani tego Panasonica.
Przy Twoich warunkach raczej kierowałbym się w strone LCD.Poważnie rozpatrywałbym:
37"Loewe Xelosa
37"JVC M 60 - najczęściej wygrywa w prezentacjach
37" Sharpa Ga 6
37 S 60 JVC

plazmy - 42 Pioneer
42" Loewe Modus
42 LG PX 5
42 samsung s5H
-----------------------
poproś o prezentację w domu - czy maja taka usługe ?
 

gryszka

New member
O naslonecznienie raczej nie musze sie martwic :) powiedzmy, ze moj pokoj plasuje sie gdzies "po srodku". Jednak do jasnych zdecydowanie sie nie zalicza.
 

Zonk

New member
ależ kiki znasz ten model ;p
z tego co się orientuje Panasonic TH-37PX60 - to praktycznie to samo co nasza Panasonic TH-37PV60E. Px ma tylko chyba jakiś dodatkowy tuner czy coś takiego..albo po prostu specjlane oznaczenie dla brytyjczyków :)
hmm .. ja bym chyba się bardziej skłaniał do plazmy w takich warunkach..
inne modele w podobnej cenie, chwalone tu na forum, to LG 42PX5R i LG 42PC1R
 

michalp

New member
Wtiam,

zanim wybrałem mojego Panasonica 42PV60 dużo czasu spędziłem na porównaniach, gdyż u nas Bydgoszczy w MM podawany jest sygnał również HD. Pewnego dnia podłączono mi dvd do jednej z plazm (Panasonic) oraz do LCD PHILIPS 9830 - i muszę powiedzieć, że po 5 minutach nie miałem wątpliwości. Obraz na LCD o natywnej rozdzielczość 2 mega piksele był widczonie gorszy niż na plaźmnie, kolorów jakby mniej, wydawały się sztuczne, mniejsze poczucie głębi. Zatem tak długo, jak będzie potrzeby kompromis między starym sygnałem SD oraz dobry DVD i HD to uważam, że plazma sprawdzi się lepiej. Powiem krótko, obraz LCD był dla mnie ze zwykłej tv SD nie do zaakceptowania, nie chciałbym za darmo mieć tego w domu i wróciłbym do starego SONY. Poza tym Panasonic 42PV60 ma piękną czerń, czego nie mają LCD i tylko projekcyjne.

pozdrawiam
 

michalp

New member
jeszcze co do wielkości:

oglądam z 3 metrów i jest super, dla dobrego obrazu z dvd po componencie podszedłbym nawet bliżej, tak do 2m - zatem 42 cale dla 3 metrów odległości jest ok, co już nie jeden forumowicz potwierdzić. Nawet przy słabym syglane po EURO, a mam polsatowskiego sagema.

pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A ja popieram głosy na plazmę, LCD jak dla mnie za zimne kolory i kąty powodujące zanik kolorków.
 

PAZ

New member
Pomijając co wybierzesz ( ja mam plazmę ) zadbaj o dobry sygnał, jak wiele razy na tym forum było pisane dobry sygnał to podstawa, o czym sam się przekonałem, żebyś w pełni był zadowolony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja powiem tak.
Wybieraj sam i na własne życzenie.
Sprawdzaj u siebie w domu. Jadynie wtedy masz pewność najlepszego wyboru.
Jeśli kupujesz na 10 lat - to koszt prezentacji sięga 1 zł miesiecznie.
Żadna kwota uwzględniając komfort,pewność, zdrowie i radość z zakupów.
A przecież liczy się przeznaczenie , wykorzystanie, korzystanie , ustawienie ekranu.
 
Do góry