Plazma czy JVC S90

plesniak

New member
wielkość pokoju: ok. 26m^2
Jaki sygnał: UPC Mediabox HD
Jaka odległość od ekranu: 3,5 metra
Wielkość: 42"
Jakie urządzenia do podłączenia: UPC Mediabox z nagrywarką cyfrową HD, nie gram, DVD tylko dziecko.
Jaka klasa cenowa: do 3500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: zależy od pory roku :) pół na pół
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: średnie, okna od strony południowej, TV pod kątem 100 stopni w stosunku do okien. Czyli w zimie ok 12 dobrze oświetlony kurz na ekranie.
ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Co ogladasz najczesciej: AXN, filmy C+, HBO, wiadomosci - bez sportu
Jaki masz telewizor: 29" SONY KV2964MTT od nowości :) 4/3 crt,
Ma stać czy wisieć: stać, szerokość szafki RTV 104 cm. Meble antyk ciemne.

Wczoraj już chciałem zamówić JVC S90 (LCD) ale znowu usiadłem na forum i zacząłem czytać o plazmach i się do nich przekonywać (zalezy mi na dobrym odbiorze SD - w końcu to 90% oglądanych programów. Pomóżcie, zakupu chce dokonać w tym tygodniu. Myślałem o Panasonic TH-42PY80P, TH-42PY8P,
 
Ostatnia edycja:

MJot

Member
jeżeli tylko możesz, wytrzymaj jeszcze trochę z crt, już wkrótce będą nowe, oszczędniejsze plazmy Panasonica i Samsunga
 

plesniak

New member
MJot napisał:
jeżeli tylko możesz, wytrzymaj jeszcze trochę z crt, już wkrótce będą nowe, oszczędniejsze plazmy Panasonica i Samsunga

Co to oznacza wkrótce? Czy nie wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle przy rosnącym kursie Euro, Dolara?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Nie odpowiem Ci jednoznacznie a tylko napiszę moje przemyślenia, które doprowadziły mnie do JVC S90. Znam zalety i wady obu technologii. Poprzednio miałem mniejszy LCD Sharpa. Kusiła mnie plazma Panasonica PY80 ew. PY85. Zrezygnowałem z nich z dwóch powodów: pobór energii podawany przez producenta w granicach 385W oraz szerokość ok. 106 cm. i o ile to pierwsze mogłem przeskoczyć, to to drugie raczej nie. Piszesz, że masz szafkę 104 cm, plazma ta będzie troszkę wystawać na boki. Obraz z S90 jest dobry (TVP, TV4, TVN ...) do wyśmienitego (kanały HD). Katy boczne ... jak to w LCD , jeśli zmierzasz oglądać pod kątem większym niż 20-30 stopni to może być problem. Ja oglądam z odległości 2,5 m siedząc od osi TV +_ 1 m i jest oki.
Aha, zmierzony pobór energii tego JVC to max. 120W. Jestem zadowolony.
Najlepiej sam gdzieś pooglądaj, poreguluj i zdecyduj.
ps. z tym czekaniem na nowsze modele, przy tendecji naszej złotówki to faktycznie może być jak z Zabłockim :)
 

plesniak

New member
Kąty nie są problemem. Te 20 stopni nie będzie przekraczane. Problem porównania na żywo wynika z tego że w Warszawie nie znalazłem "wystawionego" JVC i znam ten model tylko z forum. Wiem że to nieekologiczne ale pobór prądu mnie nie przeraża. Zakupu chcę i musze dokonać w tym tygodniu, bo mi się pieniądze rozejda :D
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Może jeszcze jedna rada.
Jak nie masz możliwości porównania to wykorzystaj "syndrom jedynaka" :)
Kup to co jest i nie porównuj. Powinieneś być zadowolony. Pamietaj, że plazma ma obraz bardziej zbliżony do CRT niz LCD i niektórzy nie akceptują obrazu z LCD. Piszą , że jest taki jakiś "plastikowy" i sztuczny. Mi przesiadka z 25 " CRT na 32 " LCD trzy lata temu nie przyniosła jakichś negatywnych wrażeń.
 

plesniak

New member
Na to wygląda że rynek zadecydował że zakupię jednak LCD. Plazma którą chce kupić (Panasonic PY80) jest nieosiągalna albo w cenie z kosmosu.

Poprawka. Zakupiłem JVC :)
 
Ostatnia edycja:

plesniak

New member
Pierwsze wrażenia z obcowania z JVC 42S90.
Wcześniej 29 CRT SONY topowy model w 1991 roku :) Kolor nadal super - TV poszedł do sypialni (Sony oczywiście).
Teraz JVC podłączony do UPC MediaBox HD.
Godzinę walczyłem ze skalowaniem. Okazało się że ustawiłem na Mediaboxie 1080p dla wszystkich programów. JVC jak dostaje sygnał z MBHD 1080 to uniemożliwie automatyczne skalowanie - co wydaje się logiczne choć osoby oglądające TVN pseudo HD mogą się zdziwić :).
Jedna uwaga, trochę długo przełącza się na program w HD.
Obraz w HD super. Aż żałuję że nie jestem fanem ligi mistrzów w siatkówce (akurat był mecz na C+HD).
Kanały SD: AXN super (Wzór i Kryminalne Zagadki jakiejś miejscowości w stanach). TVN, Polsat ok ale tylko po HDMI.
MINI MINI rozwala. Bear In The Big Blue House (odkryłem że myszka Tutek jest koloru morskiego a nie niebieskiego), Fifi Niezapominajkę można oglądać godzinami szczególnie że jest 16:9. (mam 34 lata ale córka ma 2,5 :) więc z przymusu oglądam :).
TVP1 to tragedia właściwie nie wiadomo w jakim formacie mają obraz. Wczoraj w tym samym czasie leciała FIFI na Mini Mini i na TVP1. Ta sama kreskówka a jakość obrazu nieporównywalna. Nie rozumiem.
TVN24 jest niewiadomego formatu. Dlaczego nie puszczają sygnału 16:9. CRT moga mieć paski. Jakoś jestesmy chyba jeszcze w XX wieku w temacie formatu obrazu.

Dynamiczne sceny rewelacyjne. Mam wrażenie że na programach TVP twarze są rozmyte w nienaturalnych kolorach (może kwesta braku kalibracji), choć na AXNie twarze mają naturalny kolor.

Ogólnie wrażenia super. Czarny jest czarny. Kiedy czarna krowa schodzila z ekranu to zlała mi się z czarną obudową TV. Biały jest biały. Czerwony jest za czerwony :)

W tej kategorii cenowej nie widze alternatywy szczególnie jak się ogląda coś w HD choć mam wrażenie że w większości to HD jest takie naciagane. Ten test to chyba bardziej do wątku o UPC a nie o LCD :)

Ostatnia uwaga. Podłączyłem też sygnał analogowy. Tragedia. Moda na sukces nie do oglądania :) w TVN i Polsat juz trochę lepiej ale niestety równie dobrze można oglądac CRT. Amplitunera DVD nie podłączyłem bo mam tylko przewody czinczowe a Euro mi zabrał pan z UPC wymieniając mediaboxa. I teraz pytanie. Jak podłączyć amplituner DVD do tego TV. Po Euro czy lepiej zakupić jakieś kable?
 

gatar

Active member
Bez reklam
plesniak napisał:
Jak podłączyć amplituner DVD do tego TV. Po Euro czy lepiej zakupić jakieś kable?
Witaj.
Najlepiej po HDMI lub Component , oczywiście jak ma takie wyjścia.
 

plesniak

New member
Czeka mnie zakup kolejny :) mam tylko dwa czincze na wejście :) chodziło mi oczywiście o podłączenie Mediaboxa HD do Ampli/DVD. Już sobei poradziłem dzięki :)
 

plesniak

New member
Zdecydowanie nie musi być CRT ani plazma. Natomiast dla 3 metrów odległości 42 cale idealne. 46 cali juz by mi przeszkadzało.

Zauważyłem tylko jedną rzecz, że zamiast skupiać się na treści filmu skupiam się na szukaniu czerni, rozmyć, prawidłowości skalowania obrazu, ilości szczegółów w HD. Mam nadzieję że to minie, bo z wczorajszego meczu Lecha z Udinese pamiętam tylko tyle że śniezyło i psioczyłem na jakośc przekazu na TVP2. Dopiero potem oglądając sport w Wiadomościach dowiedziałem się że śnieg sypał.:p
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
To takie lekkie "zboczenie videofilne" :D
Wskazane z tym walczyć, aby nie odbierac sobie przyjemności z treści płynących z ekranu.
Swoja drogą, z ogromną przyjemnością oglądam filmiki przyrodniczo-podróżnicze w HD
"rozkoszując się" wrażeniemi wizualnymi.:)
 

plesniak

New member
History Channell HD można oglądac godzinami. HD bez ściemy, a nie jakies przeformatowane filmy na C+, np. dzisiejszy Monk.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
mnie to nie dziwi. Sam nie jestem uzytkownikiem zadnej z platform cyfrowych, ty bardziej HD. Mam tylko PS 3, kablowka, jakosc ok. Mam duuuzo trailerow, filmow w HD (720p, 1080i, 1080p). Ogladam na projektorze DLP 720p i... jak dla mnie filmy przyodnicze na BluRay wygladaja rewelacyjnie, wszytko widac, szczegoly, itp... A filmy fabulralne ... jak w kinie, nie maja tej glebi... ot co...
 
Do góry