Plazma C6500 i dlaczego telewizor Samsung nie służy do oglądania telewizji

saint74

New member
Zdecydowanie nie jestem typem pieniacza czy też szalonego klienta ale tym razem miarka się przebrała i muszę podzielić się w Wami moją przygodą związaną z zakupem a następnie reklamacjami telewizora plazmowego Samsung serii 6500, który kosztował bagatela prawie 7000 PLN.

Moja historia wygląda następująco:

Około roku po zakupie okazało się, że matryca zamiast wyświetlać kolor biały wyświetla wszystkie odcienie kolory różowego. Po zgłoszeniu usterki telewizor został zabrany przez serwis z Katowic (firma Elton) i matryca została wymieniona.

Pół roku po tej naprawie matryca ponownie przybrała piękny różowy kolor. Znowu po zgłoszeniu telewizor został zabrany do serwisu Elton i doszło do już drugiej wymiany matrycy.

Telewizor został odwieziony do mnie ale już po dwóch dnia zauważyłem, że na ekranie bardzo wyraźnie wypaliły się logotupy TVN24, TVP itp. Było to na dwa dni przed rozpoczęciem Euro2012.

Tego samego emailem zgłosiłem usterkę i poprosiłem aby TV został odebrany przez serwis dopiero po zakończeniu Euro, tak aby mógł spokojnie oglądnąć wszystkie mecze.


Z uwagi na rozpoczynające się w tych dniach Euro 2012 nie zdecydowałem się na szybkie wydanie telewizora do Elton umawiając się na jego odbiór po zakończeniu Euro.

Po zakończeniu Euro okazało się, że kierowca firmy Elton przebywa na urlopie. Potem na kilka dni wyjechałem ja i telewizor został odebrany w dniu 30.07.2012.

Był już w stanie kompletnie nie nadającym się do normalnego używania. Dół jest cały w poświacie w kolorze różowym, logo TVN24 jest wyraźnie widoczne. Także górna część ekranu posiada wyraźnie widoczne smugi powstałe w wyniku wypalenia ekranu poprze logo TVP1, Polsat itp.

W trakcie użytkowanie telewizora wszystkie systemy ochrony przed wypalaniem były aktywne i dodatkowo kilka razy zastosowałem przewijanie w celu usunięcia przebarwień (zgodnie z instrukcją obsługi) . Nie dało to żadnych efektów.

Po oględzinach telewizora serwis firmowy Samsung przesłał mi następujące wyjaśnienie:


"Dotyczy telewizora Samsung, model PS58C6500TWXXH o nr ser. B26V34PZ500264H -
w telewizorze stwierdzono utrwalony obraz statyczny - zgodnie z instukcją
obsługi zgłaszane zjawisko nie podlega naprawie gwarancyjnej. Decyzję
podjęto po konsultacji z Samsung Polska, wykonano również dokumentację
fotograficzną."


Serwis Elton powołuje się na instrukcję obsługi telewizora więc także ja pozwolę sobie na kilka cytatów.

Instrukcja na stronie 2 wyraźnie stwierdza, że: "Utrwalanie obrazu Na ekranie plazmowym nie należy wyświetlać nieruchomego obrazu (NA PRZYKŁAD GRY KOMPUTEROWEJ) przez więcej niż kilka minut" i dalej w tym samym akapicie: "Aby UNIKNĄĆ tego zjawiska, przejdź na stronę 15 niniejszej instrukcji i zapoznaj się z informacjami ..."

Dalej na stronie 2 czytamy, iż: "Wyświetlanie nieruchomych obrazów z KONSOLI DO GIER lub KOMPUTERA przez DŁUGI OKRES CZASU może spowodować powstanie obrazu szczątkowego."

W ostatnim akapicie instrukcja stwierdza, że: "Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń związanych z UTRWALANIEM OBRAZU. Gwarancja nie obejmuje WYPALANIA EKRANU"


Co ciekawe na stronie 17 niniejszej instrukcji znajduje się informacja, iż przy aktywnym Czasie automatycznej ochrony "jeżeli obraz nie będzie się zmieniać... zostanie włączony wygaszacz ekranu. Pozwoli to zapobiec tworzeniu się odbić na ekranie"

Idąc dalej strona 52 tej samej instrukcji podaje następujące informacje: "Problem wypalania obrazu (utrwalania) Aby zminimalizować prawdopodobieństwo wypalania ekranu, telewizor został wyposażony w technologię redukcji wypalania ekranu"

Biorąc bardzo serio postanowienia instrukcji wyjaśniam iż:

- nie używałem z telewizorem nigdy komputera PC oraz konsoli
- stosowałem się zawsze do zaleceń instrukcji dotyczących ochrony przed wypalaniem
- nigdy podczas użytkowania telewizora nie doszło do włączenia się wygaszacza ekranu co oznaczałoby, że telewizor stwierdził, iż OBRAZ SIĘ NIE ZMIANIA
- instrukcja jasno definiuje co może powodować wypalanie / utrwalanie obrazu jako komputer PC, konsolę do gier, grę komputerową
- wypalone logotypy stacji TV z pewnością nie powstały w żadnych opisanych przez instrukcję okolicznościach
- systemy jakie powinny chronić ekran nie zadziałały prawidłowo

Logotypy zostały utrwalone PODCZAS ZGODNEGO Z PRZEZNACZENIEM UŻYTKOWANIA telewizora. Instrukcja obsługi nie zabrania ani nie przestrzega przed oglądaniem JAKIEGOKOLWIEK PROGRAMU telewizyjnego.

Co więcej obecnie wszystkie programy TV są co kilka chwil przerywane reklamami co powoduje, iż kolejny warunek opisany w gwarancji na stronie drugiej czyli: "więcej niż kilka minut" jest de facto niemożliwy do osiągnięcia szczególnie w przypadku stacji TVN24 gdzie reklamy pojawiają się prawie co kwadrans i trwają po kilkanaście minut. W tym czasie oczywiście logo TVN24 nie jest wyświetlane.

Stanowisko Elton a także firmy Samsung oznacza ni mniej ni więcej to, że firma Samsung oferuje telewizor przeznaczony do oglądania telewizji ale to ta czynność właśnie uszkadza telewizor!!! To przecież jest paranoja!!!


Co ciekawe mimo licznych interwencji Samsung podtrzymał swoje stanowisko twierdząc, że "w niewłaściwy sposób" użytkowałem telewizor!!!




W związku z powyższym bardzo serio przestrzegam Was przed telewizorami plazmowymi tej firmy - ONE NIE SŁUŻĄ DO OGLĄDANIA TELEWIZJI!!! Można je jedynie powiesić na ścianie jako element dekoracyjny!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety plazmy mają taką przypadłość jeśli chodzi o powidoki. One ustępują z czasem ale gdy nie ogląda się non stop tego samego materiału.
Całą sytuacja przypomina czas jak pada świeży śnieg.
Gdy chodzimy po takim śniegu zostawiamy ślady. Jeśli codziennie chodzimy po tych ślady i to często to się pogłębią i ciężko je zasypać.
Jeśli inni chodzą po tym śniegu to znikną nasz ślady(gdy często korzystasz z innych programów).
Pisaliśmy osoby uczulone na tym punkcie o konieczności docierania plazmy.
 

bzyq

Member
Miałem też kiedyś styczność z tym serwisem. Co prawda dotyczyła to płyty gazowej samsunga, ale sentencja braku uznania reklamacji była podobna. Nadtopił mi się kurek do regulacji płomienia gazu - jak stwierdził ten serwis wespół z samsungiem to dlatego, że zbyt duży go nastawiłem :fool: i też żadne odwołania nie pomogły. Widać, że samsung jest dobry póki nie będziesz chciał coś reklamować, zaś ten serwis w Katowicach to jest jakaś pomyłka i nie powinien mieć w ogóle autoryzacji żadnej firmy :twisted:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
to chyba skłonność wielu serwisów choć szajsung z tego słynie, podobną przygodę mialem kiedyś z produktami szacownej firmy SHARP, mającej problemy klieta z ich TV LE820E głęboko w d....e.
Mało osób decyduje się na proces a skurczybyki o tym wiedzą, pomaga najczęściej w takiej sytuacji kopia pozwu do siedziby producenta jak i do jego centrali...
Ja po 1,5 miesiącu zmagania się z serwisem SHARP który uważał że wszystko jest OK i mieści się w normach po prostu pozbyłem się tego dziadostwa i nigdy więcej ich produktów...
Koledze niestety pozostał UOKiK, Federacja Konsumentów lub prawnik :( i zacznie się serial... :(
 
Ostatnia edycja:

xadamux

New member
niedobrze, niedobrze...miałem chęć na ten tv...orientujecie się czy w serii e6500 montowany jest tylko jeden model matrycy czy można trafić na różne rodzaje ?
 

Fankis

New member
smutne to jest!u mnie w nowym panasonicu st50 wypalil sie panel adresu www przegladarki!usuwalem go ok.miesiaca.pasy pozione z menu zostawialem nawet po 20h,dodam ze przestrzegalem restrukcyjnie zasad docierania,a powidoki powstaly po ok.30minutach wyswietlania owej przegladarki.jak masz takie pasy nazmienne bialy/czarny poziome to zalaczaj je dlugimi godzinami az do skutku!uwazajcie na powidoki,bo szkoda tyle kasy dajemy,a pozniej gorycz i serwis ma wyj...ne!moj tv ma 400h nalatane,a dalej docieram,bo polowe z tego czasu latal na tych pasach z menu.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja 3 lata temu poszedlem do adwokata,adwokat poslal pismo i po mc dostalem kase za tv.Warto walczyc o swoje .
 

saint74

New member
Serwis jest winny ale myśle, że to zdecydowane wytyczne Samsunga powodują takie podejście.

Tak czy inaczej szefowa działu reklamacji Samsunga poinformowała mnie, że "używałem telewizora w niewłaściwy sposób". Na pytanie co to konkretnie za sposób odpowiedziała: "Niewłaściwy"

Doskonale wiedzą, że coś jest nie tak z tym tv i stosują wyuczone, korporacyjne formułki do obrony.

MASAKRA. Nigdy więcej niczego z Samsunga.
 

valjean

New member
Wydaje mi się, że jedynym, co możesz zrobić to zakup nowego telewizora lub nowego panelu. W przypadku wszystkich urządzeń z wyświetlaczem PDP. Istnieje duże prawdopodobieństwa utrwalenia się na ekranie obrazu. Jest to cecha charakterystyczna dla tego typu telewizorów. Nieważne czy Samsung, czy kto inny. Funkcje, o których wspominasz mają na celu zapobiegać, ale nie dają 100% pewności. Zauważ, że takich funkcji nie ma np. w telewizorach LCD lub LED, gdzie prawdopodobieństwo utrwalenia jest znikome.

Ale to jest dobre: na pytanie co to konkretnie za sposób odpowiedziała: "Niewłaściwy". Mi kiedyś ta Pani bardzo pomogła z moim telefonem marki Samsung. Często spotykam na jej temat bardzo pochlebne opinie w internecie i powiem więcej, że kiedyś mój znajomy miał też jakiś problem ale bardziej z serwisem i też uzyskał od niej pomoc.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
PDP - powidoki. LCD - clouding i banding. Samsung, LG, Sharp i cała reszta. Wszędzie jest to samo. Spychologia i kombinacja jak zlać klienta ciepłym moczem.
 

sapin

New member
Hmm tak czytam się zastanawiam - czy ja trafiłem na wyjątkowy model plazmy [oczywiście panas :p], czy Wy trafiacie na jakieś felerne...
Ja na swoim normalnie gram, oglądam co chce kiedy chce i jak chce - i żadnych powidoków nie mam ;) [odpukać jakby co :)]
 

maxan

New member
Bez reklam
Hmm tak czytam się zastanawiam - czy ja trafiłem na wyjątkowy model plazmy [oczywiście panas :p], czy Wy trafiacie na jakieś felerne...
Ja na swoim normalnie gram, oglądam co chce kiedy chce i jak chce - i żadnych powidoków nie mam ;) [odpukać jakby co :)]
Powidoki na bank występują jak w każdej plaźmie ...ale szczęśliwie nie masz wypaleń a to różnica.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu bym się nie zgodził . Nawet mocno narażone plazmy Pioneera na wypalanie przy właściwym "dotarciu" działają do dziś bez żadnych powidoków.
 

saint74

New member
Wczoraj przyszła odpowiedź z Samsunga. Zgodzili się***łaskawie na wymianę matrycy. Co ciekawe napisali, że po tej wymianie nie biorą już żadnej odpowiedzialności za to co się będzie działo z TV.
 
Do góry