Plazma a komp??

deari

New member
Witam serdecznie – po raz pierwszy.
Jestem nowy więc pozwolę sobie na mały komplement dotyczący większości forumowiczów za wkład i pomoc w dzieleniu się radami.
Pytanie moje już przewinęło się przez forum – choć nie do końca było takie samo.
Plazma – a komputer? To jest pytanie na które szukam odpowiedzi.
Większość czasu mój telewizor podłączony jest do komputera i to właśnie komputer stanowi 50% całości czasu spędzonego przed TV. Zaznaczyć chcę iż nie siedzę przed Wordem lub innymi programami tego typu.
Nie za bardzo orientuję się jak to się ma na przełożeniu z plazmą?
Jestem przed zakupem plazmy na pewno 42 cale. No i dalej …………….. nic nie wiem
Są różne rozdzielczości ? Ostatnio widziałem (chyba) Samsunga za 4500zł z rozdzielczością
852 x 480 jakoś nie widzę tej rozdzielczości w przejściu z kompa na plazmę?
Obecnie na zwykłym TV używam 800 x 600 i w zupełności mi wystarcza, gdyż jak mówiłem nie pracuję przed TV tylko wykorzystuję go do innych celów.
Czy przy rozdzielczości 852 x 480 da się oglądać filmy z kompa, będzie można zagrać w jakąś grę?? czy oglądnąć film z DVD, posiadam Cyfrę i jestem ciekaw jak się będzie spisywać?
Czy wogóle jest sens kupować plazmę o takiej rozdielczości - może lepiej kupić coś innego??


Zakładam że obraz nie może być raczej długo w bezruchu? Więc użycie wygaszacza powinno rozwiązać problem?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz bo jeśli szybko nadejdzie, to uda mi się kupić tą plazmę.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i będę wdzięczny za szybką odpowiedz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Pierwsze prezentacje które robilismy w Polsce z Komputera - prowadzone były na plazmach o rozdzielczosci 856 , a ich jakość paraliżowała ludzi.
Oczywiscie wszystko zależy co bedziesz pokazywał na plaźmie , jaką masz odległość od ekranu ?
Ale sprawdź jakość najlepiej sam i nie kupuj ceny bo mozesz gorzko pożałować.
 

deari

New member
Dzięki za odpowiedz, lecz właśnie w tej odpowiedzi jest już problem :(
Nie udało mi sie nakłonić sprzedawcy w sklepie by podłączył kompa do plazmy, tłumaczył sie tym iż ma słabego kompa, a sklep obok sprzedaje kompy i skoleji nie udało mi się nakłonić sprzedawcy w sklepie komputerowym by przyszedł dosłownie 10 kroków do sklepu obok by podłączyć kompa :( :(
Chcaiłem "kupić" dosłownie kompa na 15 min ale człowiek był dość tępy i mówił że to za wiele papierków itd...
Więc nadal nic nie wiem?!?!

Odległość od plazmy byłaby około 2 metrów.
Głównie chodzić będzie w kompie no i na plazmie Meedio, filmy, muzyka, fotografie. Jednym słowem tak zwane domowe centrum rozrywki.

A tak przy okazji to byłbym wdzięczny za resztę odpowiedzi - bo temat nadal otwarty.
Jak to wszystko się ma do innych moich pytań.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Lukass

New member
Mojim malym zdaniem jesli i nawet 30% bedziesz uzywal kompa podlaczonego do TV to wybor jest tylko jeden LCD TV podlanczasz DVI - HD i masz obraz krysztal po drugie nie ma problemu z *wypalaniem*
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zależy w jakiej rozdzielczości chcesz pracować, ile masz kasy i jaką chcesz wielkość, używałem kilka plazm i jakoś żadnej nie udało mi się wypalić. Jeśli plazma jest EDTV czyli rozdzielczości 854... i chcesz na niej pracować to może być ciężko. Napisz coś więcej.
 

deari

New member
Lukass
Masz może i rację - bo nie dawno jeszcze byłem również za LCD, lecz pamiętaj , że chcę kupić 42 calowy ekran. Troszkę przeczytałem wiadomości z tego forum i jakoś 42 cal LCD nie ma tak wielu pozytywnych opini.
No i oczywiście kwestia ceny, za LCD 42 cal musze już niestety troszkę wyłożyć a za plazmę o której wcześniej była mowa raptem 4 z kawałkiem.
Chciałem na daną chwilę znaleźć jakiś kompromis......
Bo moze i warto wziąść plazmę .....sam nie wiem i szukam jakiś podpowiedzi, zważywszy na to iż nie mam tyle kasy by kupić coś za 4tyś i po tygodniu stwierdzić że to faktycznie nie to i szukać czegoś nowego i droższego?!
Więc każda podpowiedz na pewno się przyda - gdyż lada dzień i nie będzie już tych plazm b- idą szybciutko.

Do ar2
Pisałem już wcześniej cena plazmy to 4500zł.
Chodzić będzie pod tym komp z Meedio ( tak zwane domowe centum rozrywki) - (o niebo lepsze od MMC) zainteresowanym mogę podeslać fotki jak to cudo wygląda. I z chęcią polecam wszystkim doceniającym takie rozwiązanie.
filmy, fotki, czasem można było by zagrać w coś .
nie zamierzam jak pisałem wcześniej pracować na nim np. wordzie itd
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
O rzeczywiście jest napisane jakoś nie dojechałem do samej góry :fool:

Najlepiej to sprawdź na własne oczy czy obraz będzie Tobie odpowiadał, ważna jest też kwestia samego podłączenia kompa do plazmy. Jeszcze jest jedno ale, rozdzielczość jaką komputer da radę udźwignąć.
 

deari

New member
ar2, również wcześniej pisałem że właśnie ze sprawdzeniem tego na własne oczy jest największy problem :)
Napisze jeszcze raz, w sklepie nie chcę podłączyć kompa bo twierdzą że mają za słabe, 10 kroków obok jest sklep z komputerami ale oni również nie chcę wziąść kompa i podłączyć go pod plazmę, chciałem im nawet zapłacić, chciałem kupić na 10 min kompa , ale nic do nich nie dociera, zatrzymali sie gdzieś chłopaki w czasoprzestrzeni :)
Więc dlatego zgłosiłem sie o pomoc na forum.
Jeśli chodzi o grafikę na kompie to z tego co widziałem to najniższa jest 800X600 nie pamiętam jaką dokładnie mam kartę bo siedzę przed laptopem i nie mam mozliwości teraz tego sprawdzić.
Ale jak to się ma do rozdzielczosci samej plazmy???
Gdy ustawię na kompie np 1200X768 to jaki obraz uzyskam??
Wydaje mi się że będzie większy niż ekran i będzie poobcinany!?
Obecnie mam podłączonego kompa do TV i w ustawieniach mam 800X600 i to mi wystarcza bo jak mówiłem chodzi coś innego niż winda, a tam nie mam żadnych detali itd. Nie licząc fotografii itp.
Własnie i jak na tą rodzielcość patrzeć??? Jestem zielony w tym temacie??
Pozdrawiam
 

deari

New member
Witam
Nie wierzę, że nikt nie chce odpowiedzieć na moje pytanie.
Bardzo mi zależy na odpowiedzi. Widzę ze większość tylko ogląda:(
A problem pozostaje problemem:(
Zadam kolejne (może dla niektórych śmieszne pytanie) jeśli plazma ma rozdzielczość wspomnianą 854 to jak to się ma do oglądania jakiś pozycji HDTV np. ściągniętych filmików reklamowych np w opcji 700 lub wyższej?
Da się oglądać czy nie?
No i nadal nie wiem jak to się ma do oglądania filmów, fotek, itp z komputera na takiej rozdielczości?
Bardzo będę wdzięczny za odpowiedz.
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Każdy TV cyfrowy ma taką rozdzielczośc jaką przypisał mu producent. Jesli masz TV 852x480 to liczba pikseli mogących wyświetlić obraz wynosi około 400 tyś. Dla rozdzielczości 1024x768 sięga już 800 tys a 1280x720 prawie 1 mln. Stąd jak widac im więcej pikseli mogących wyświetlić obraz tym lepsza będzie jego jakość, ostrość kontrast, zrównoważenie barw, itd. Oczywiście pod warunkiem, że materiał źródłowy będzie conajmniej takiej jakości jak TV. Jeśli zatem mamy TV o rozdzielczości 1280x720 i puścimy mu materiał 720p, wtedy dokładnie każdemu pikselowi na ekranie będzie odpowiadać piksel jako część materiału źródłowego. Jeśli zatem masz TV 852x480 to materiał o rozdzielczoci 480p będzie najlepiej dopasowany do danego TV. Ale jeśli podasz mu materiał 720p lub 1080i to wtedy część obrazu zostaje zatracona wskutek małych możliwości wyświetlania obrazu przez TV( za mało pikseli). Im lepszy materiał źródłowy tym lepszy TV można stosować. Teoretycznie tak jest. W praktyce bywa juz różnie. Bo wszystko zależy od tego czy to materiał ze źródła analogowego czy cyfrowego czy sygnał ma większy bitrate czy mniejszy czy to jest MPEG2 czy MPEG4 itd.
Jedno jest pewne. Żeby mieć najlepszy możliwy obraz trzeba mieć do niego dostosowane źródło sygnału.
 

maszek

New member
Bez reklam
"Jestem przed zakupem plazmy na pewno 42 cale."
"Odległość od plazmy byłaby około 2 metrów."
Dwa metry to stanowczo za mała odległość dla plazmy 42 cale zwłaszcza, że chcesz ją wykorzystywać jako monitor.
"Nie udało mi sie nakłonić sprzedawcy w sklepie by podłączył kompa do plazmy, tłumaczył sie tym iż ma słabego kompa..."
"Jeśli chodzi o grafikę na kompie to z tego co widziałem to najniższa jest 800X600 nie pamiętam jaką dokładnie mam kartę bo siedzę przed laptopem i nie mam mozliwości teraz tego sprawdzić."
Jeśli mogę coś doradzić - weź laptopa "pod pachę", przejdź się do sklepu, zapytaj czy możesz podłączyć laptopa i jeśli Ci pozwolą... sprawdź naocznie jak wybrana przez Ciebie plazma będzie wyświetlać obraz.
 
Do góry