Plazma a grzejnik (!?!)

adam-ant

New member
Witam.

Mam pytanie:
Jeśli salon jest pomyślany tak, że TV (prawdopodobnie plazma 50'' Samsung) stanie bezpośrednio przy grzejniku, to jaką odległość od tego grzejnika zachować, żeby uniknąć ryzyka przegrzewania sprzętu w zimie?
Na chwilę obecną w planach uwzględniłem 30-40 cm, ale obawiam się czy to nie zbyt mało.

PS Chodzi o mieszkanie w bloku (jeśli ma to jakieś znaczenie).

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
 

rychu

New member
wywal grzejnik plazma cię ogrzeje :D
tak poważnie ciężko coś stwierdzić bo nikt nie badał wpływu grzejnika na plazmę i kiedy jej to zaszkodzi, trzeb sprawdzić w instrukcji jaka jest dopuszczalna temperatura otoczenia w jakiej dany sprzęt może pracować jeśli w ogóle podadzą taki parametr a potem sprawdzić termometrem umieszczonym koło plazmy czy się nie usmaży...
 

Poohaty

New member
Zależy jak bardzo musisz w zimie grzać. Ale nawet 50cm to w zupełności wystarczy (wedlug mnie) do bezpiecznego uzytkowania.

A co do flozbi to poczytaj sobie zalecane odległości. Przy dobrej jakości sygnału 50" to od 2m spokojnie można oglądać. Filmy BD nawet bliżej.
A czemu Samsung a nie Panasonic to już indywidualna decyzja każdego kupującego. Dla mnie Samsung w podobnej cenie ma lepszą jakość obrazu niż Panasonic. I bezapelacyjnie lepszy design.
 

Mariusz Łódź

New member
Prawidlowym wykonczeniem grzejnika jest wstawienie nad nim parapetu powodujacego zawirowania cieplego powietrza - wiecej ciepla bedzie szlo do pokoju - wiec moze po prostu daj ladna szklana puleczke o szerokosci 22-28cm (albo wiecej).

Tak na marginesie kiedys kolega mial dobrze "ogrzewany monitor CRT" no i byly cyrki z tym monitorem.
 

Bucek

Banned
jesli grzejnik to konwektor a niepromiennik przede wszystkim to odlegloscod plazmy moze byc i 20 cm ....

dlaczego?

bo konwektor pusci 90% ciepla konwekcyjnie, do gory a ledwie okolo 10% wypromieniuje na boki, tzn. do przodu na tylka powierzchnie obudowy plazmy ...

wazne, zeby plazma nie stala w "strumieniu goracego powietrza" ...

no chyba, ze woda w twoich grzejnikach ma powyzej 60*C to te 10% wypromieniowywane starczy zeby plazme ugotowac :p

pozwyzsze jest niemozliwe o prawo zabrania w budyknach typu bloki wypuszczac na instalacje co i cw wody o temp. ponad 60*C ...

ma to chronic dzieci przed poparzeniami i ewentualnymi pozwami wobec dostarczycieli energii lub spuldzielni czy wspolnot ...

typowe grzejniki niskotemperaturowe, np, aluminiowe to juz w ogole temperatury w granicach 30 kilku stopni wiec nie ma sie co bac wcale ...
 
Do góry