Plazma 50cali 3tys ,jaka?

wader0700

New member
Witam
Preferowana wielkość matrycy - 50
Preferowane marki - jakie polecicie za najlepsze takie beda
Jaki sygnał - cyfra plus brak programow z hd
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? - i tak i tak czesciej an wprost
Jaka odległość od ekranu - 3m , 1,5m
Jakie urządzenia do podłączenia - PC , ps3, dvd
Jaka klasa cenowa - tanio... 3tys, plus minus 300zl
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy - nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju - mam zaluzje i grube firanki brazowe :p
Ile osób zasiada przed telewizorem - 1-3
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - raz tak raz tak.
Ma stać czy wisieć - wisiec, ale w ostatecznosci moze stac
Czy ma być HD Ready czy Full HD - byle by tylko tv byl dobry


Tv potrzebuje do filmow z pc, do dvd i cyfry plus, ogladam discavery itp czasem mecz i jakis film .

prosze mi nie podawac telewizorow do 4 tys i wyzej zl bo mnie nie stac :/
TV kupie zapewne w jakims sklepie w ktorym bedzie tany model podany przez was najtanszy ;]
w tv interesuje mnie dobrej jakosci obraz
jak stanieje Blu ray to moze kupie ;]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG słabo wygasza piksele. Często bardzo długo.
Nie wspominam że ma mniejszą czerń niż plazma Samsunga .
Są też co ważne bardzo dobrze wyposażone przed wypalaniem :D.
Nawet usuwają powidoki wczesne na ekranie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27552
Co tu dużo gadać , czystość i przejścia tonalne - rewelacja.
032_P1010205.JPG
 

robotxx

New member
tak oczywiscie masz racje :)

tylko wszedzie na zachodzie te plazmy sa lepiej ocenianie niz nowe panasy z serii x i g...
ale ty nie handlujesz lg , wiec tobie nie reke polecac towar na ktorym nie masz zarobku -tyle w tym temacie . dbasz o swoj interes , a nie klienta
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest Twoja opinia .
Podaj jakim sposobem testowałeś te plazmy i w jakich warunkach ?
Jakie masz programy i urządzenia do testowania?
Czy kalibrowałeś ekrany przed porównaniem ?
Przedstaw swoje zdjęcia porównawcze - ja z przyjemnością przedstawię
swoje.

Plazmy LG mam na półce - zapraszam to Ci z przyjemnością pokażę i zestawię jeszcze obok siebie.
 

Foxxx24

New member
robotxx napisał:
tak oczywiscie masz racje :)

tylko wszedzie na zachodzie te plazmy sa lepiej ocenianie niz nowe panasy z serii x i g...
ale ty nie handlujesz lg , wiec tobie nie reke polecac towar na ktorym nie masz zarobku -tyle w tym temacie . dbasz o swoj interes , a nie klienta
Plazmy LG w tej chwili są na 3im miejscu pod względem jakości w sensie ogólnym i może mają dobre wyposażenie,ale na pewno nie dorównują jakością obrazu Panasonicom,a osobiście słyszałem od sprzedawcy,który nie polecał mi konkretnej marki tylko jak to ujął : "powiem Panu prywatnie,że plazmy LG potrafią się już wypalać na obrazach testowych." A to jest tylko przykład.

Jeśli o mnie chodzi to za ok 3400zł ( http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_868_879_3757_0_0_0_0_0_0_0 )możesz kupić Panasonica TX-P50X10 i będzie to najlepszy wybór w tej klasie cenowej.
Dodatkowo polecam Ci poczytanie tematu o tych modelach.

A co do Kikiego jest rzetelnym sprzedawcą i jego opinia wynika stąd,iż skoro nie chcesz przepłacić i jednocześnie kupić bardzo dobry sprzęt to właśnie dlatego odradza Ci LG polecając Samsunga.
Ja do tego dorzucę Panasonica.:eek:k:

Jeśli chodzi o plazmy Samsunga to wyższe modele są dobrą propozycją,ale mają pewne naleciałości z LCD gdyż w tej technologii właśnie specjalizuje się ta marka.

Pozdrawiam.:cool:
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...jako użytkownik LG (42PQ200R) twierdzę że kiki...........ma sporo racji w swoim pisaniu.
(w tanich modelach pewne sprawy widać).

Jednak np to porównanie:
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=36&mo1=535&p1=5522&ma2=35&mo2=486&p2=5288&ph=14 wskazuje że tegoroczne LG zrobiły duży krok naprzód.

Mnie zaskoczyła duża lepsza jakość sygnału SD (szczególnie z analogu) niż na porównywalnym (w domu) Samsungu PDP.


Ps - nie zapominać też o układzie oszczędzania energii, który przy minimalnej stracie jakości obrazu zostawia trochę w portfelu.
 

timonek

Member
Bez reklam
Dolacze sie i powiem tak nie rozumiem jak co niektore osoby mowia ze lg sa takie super moze i tegoroczne modele sa tam i lepsze od zeszlorocznych PG na ile nie wiem ale i rok temu niektorzy mowili ze lg ma dobra czern a wystarczylo pocztac w tertach pomiary i tak zeszloroczne modele lg mialy pieciokrotnie gorsza czern niz panasonik gdzies na poziomie lcd wiec po co pisac ze maja taka super czern, a nawet kiedys czytalem test to samsung wypadl leph od panasa, co do tegorocznych modeli lg nie czytalem jeszcze zadnego testu ale watpie zeby sie raptownie tak poprawily i byly lepsze od panasa czy samsunga co do skalowania obrazu sd czy wyposazenia sa dobre ale od jakiegos tam usb wazniejszy jest obraz.
 
Do góry