plazma 50-58" budżet - ok 8 tyś

kal800

New member
Jak w temacie - źródło tuner HD albo Blu-Ray. Odległość od ekranu - około 5 metrów. Tylko TV i Blu-Ray, bez grania.

Nastawiałem się na Panasonica 58 V10, jednak ceny 12 generacji ekranów raczej zaporowe. Pioneer odpada z tego samego powodu. Jedyną sensowną opcją są Samsungi z serii 8 - PS58B850 wygląda bardzo ciekawie.

Co radzicie - czy lepiej kupić 50tkę Panasonica albo Pioneera i odpuścić sobie te 8 cali (obecnie mam 42" i nie wiem czy upgrade do 50" będzie aż tak odczuwalny)?

A jak z technologią? O ile porównanie LCD do Plazmy jest dla mnie oczywiste na korzyść PDP, to jak wygląda porównanie z LED?

pozdrawiam

Kal800
 

donek

New member
Co radzicie - czy lepiej kupić 50tkę Panasonica albo Pioneera i odpuścić sobie te 8 cali (obecnie mam 42" i nie wiem czy upgrade do 50" będzie aż tak odczuwalny)?

Będzie, będzie.

Ja jestem niechętny wszelkim produktom "Szajsunga" więc moja wypowiedź nie będzie do końca obiektywna. Miałem parę produktów tej firmy i ZAWSZE kończyło się w serwisie. Jednak nigdy nie miałem TV tej firmy, tu też muszę być uczciwy.
Przy budżecie jaki sobie założyłeś moim zdaniem ciężko jest znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie o wielkości 58 cali. Ja na Twoim miejscu postawiłbym na dobre, z naciskiem na dobre, 50 cali. Tu już masz większy wybór, a różnica pomiędzy 42 a 50 cali naprawdę będzie widoczna, o ile nie zmieniła się odległość oglądania.
Wystarczy porównać sobie wielkość ekranu obecnego TV, a wymiary przyszłego zakupu.
Co do Panasonica to sam polecałbym Ci serię G20, ale przy Twoim budżecie wstrzymałbym się do premiery serii V20, zostało kilka dni, a różnica podobno ma być znaczna, jeśli chodzi o jakość TV.
Jeśli chodzi o TV w rozdziałce SD to moim zdaniem nic lepiej tego nie odtwarza, niż plazma Panasonica, a niestety jak na razie jest to większość kanałów oferowanych w Polsce to kanały SD.
Moim zdaniem kanały SD na TV tej wielkości na TV 58 cali będą wyglądały koszmarnie, a chcąc nie chcąc od czasu do czasu trzeba jakieś SD obejrzeć.
Podsumowując przy Twoim budżecie moim zdaniem możesz kupić coś marnego o wielkości 58 cali, lub coś z wyższej półki o wielkości 50.
 

alfi

New member
Kolego kal800 także miałem plazmę 42" Panasonica i też się wachałem co kupić czy 50 czy wiekszy. Kupiłem Panasoniga 50G10. Super telewizor róznica też jest widoczna między 42 a 50;) Także śmiało polecam 50", będzie Cię kosztował o wiele mniej niż 8 tysęcy to za reszte możesz jakieś dosyć dobre kino domowe kupić:D
 
Do góry