Plazma 46-50 najlepsze SD ?

noeee

New member
Witajcie.

Nadszedł czas wymiany wysłużonego Panasa 37 PV-500 (do dziś pięknie świeci momo że to tylko 8 generacja) na nową plazmę ... i mam dylemat ...
Planuję zakupić 46-50 calową ...
Odległość 3-3.5 metra
Źródła sygnału to Cyfra+ i Polsat Cyfrowy oraz DVD i matroski 720p z laptopa ...
ale głównie leci TV SD niestety (TNV TVN Style i inne np. Discavery SD)....
o ile o jakość 720p wzwyż tj. 1080i z Cyfry (np. mecze) to jestem spokojny z każdą obecnie sprzedawaną plazmę HD .... ale jak będzie ze skalowaniem SD (PAL) do takiej wielkości .... 46-50 cali z odległości 3-3.5 metra ?

Czy nowe Panasy serii G10/V10 nadadzą się ?
Kto z was ma np. Cyfrę+ i Panasa 46/50 i ogląda z takiej odległości ?
Widać pikselzę ? kwadracikozę ? itp .... artefakty mpg'a
Czy da się przeżyć ?
A może jednak LCD ... (choć ja osobiście nie preferuję obrazu LCD - dla mnie ma jakiś taki zimno-niebieski zafarb)
Obecnie na 37 calach praktycznie obraz SD jest super ....
ale oglądając HD przysuwam się do TV (na fotelu i spokojnie mogę oglądać z 1.5/2 metrów i wtedy naprawdę jest super .....) więc chyba czas na 46/50 tylko jaki ?
Cena w zasadzie do 8000 PLN ale jestem raczej osobą praktyczną więc większy wydatek musi być naprawdę uzasadniony ;)
Ostatnio ta branża dostała przyśpieszenia i nie wiadomo co będzie za 1-2 lata i .... szkoda inwestować .... lepiej chyba częściej zmieniać .....
 

BaDD

Member
Jak masz 8k budżetu to koniec dylematu. Kupujesz Pionka 5090 i po temacie.

A jak już koniecznie chcesz się upewnić, to zamów prezentację do chaty Panasa i Pionka, plus jakiś LCD.
 
Do góry