Plazma 46-50" do 4000zl

Sekwens

New member
Witam!

Po przeczytaniu wielu artukulow nadal mam wielki mentlik w glowie. Wiem jedno, zalezy mi na plazmie ze wzgledu na ogladanie sportu, glownie pilki noznej.

Troche wiecej danych:
1. odległość od ekranu: 2-3.5m
2. jak słońce świeci w pokoju: tv na sciane polnocnej, raczej ciemno+ dobre zaslony wiec o odbijanie nie ma co sie martwic.
3. Jak duży jest pokój: ok. 30 m2 lecz przedzielony lekko kolumna
4. jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, dokumenty przyrodnicze, piłka nożna
5. więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień 20% 80% w nocy
6. preferowana wielkość telewizora: od 46 do 50" mi sie wydaje zeby nie wymienic na wiekszy w najblizszej przyszlosci.
7. preferowana marka: Pewnie znacie sie bardziej. LSyszalem ,ze LG ma dobra cene/jakosc ,ale chyba w plazmach nie przoduja?
8. jakie urządzenia będą podłączone: dvd, wzmacnicz, ewentualnie jakas konsola dla syna
9. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80%-20%
10. siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: glownie z przodu, lecz rowniez z obu katow.
11. telewizor ma mieć wifi: nie musi
12. ma czytać przez USB filmy: tak, im wiecej formatów tym lepiej
13. jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi probobly?;)
14. jaki masz sygnał: UPC z pakietami canal+ hd, max programow hd(cos kolo 12)
15. ile programów HD: z canal + kolo 15
16. ile godzin dziennie ma grać telewizor: różnie ale średnio 3h
17. ile osób zasiada przed telewizorem: raczej 2 w porywach do 8;)
18. ma stać czy wisieć: stac lecz mile widziana bylaby opcja wiszenia
19. jaka klasa cenowa: do 4000zl jesli wystepuje jakis skok jakosciowy to dam troszke wiecej lecz wcale koniecznie 4tys zl wydawac nie chce jesli nie zajdzie taka potrzeba.

Chcialbym dodac ,ze zalezy mi tez na jak najbardziej eleganckim wygladzie i "cienkosci".

Prosze poratujcie mnie w tym calym zamecie!

Dziekuje z gory,
Sekwens
 

keszelski

New member
Panasonic 50G30/50ST30 + Asus O play (filmy z usb)
dlaczego widzisz konieczność podłączenia odtwarzacza do panasa? Nie wystarczy z dysku lub pena?
Pytam, bo wydawało mi się, że wszystkie plazmy panasonic'a mają możliwość bezproblemowego odtwarzania z usb. M.in. tą funkcjonalność uwzględniam przy wyborze tv.
Co prawda odtwarzacz nie kosztuje dużo, no ale ...
 

Sekwens

New member
PANASONIC TX-P50ST30, SAMSUNG PS51D6900 zastanawiam sie nad tymi modelami, lecz zastanawia mnie czemu nigdzie nie pisze o jakis okularkach do tego 3d? Trzeba samemu kupic? I czy na oba tv przez usb beda odtwarzane filmy z polskimi znakami/napisami?
 

cactusek

New member
Bez reklam
dlaczego widzisz konieczność podłączenia odtwarzacza do panasa? Nie wystarczy z dysku lub pena?
Pytam, bo wydawało mi się, że wszystkie plazmy panasonic'a mają możliwość bezproblemowego odtwarzania z usb. M.in. tą funkcjonalność uwzględniam przy wyborze tv.
Co prawda odtwarzacz nie kosztuje dużo, no ale ...

Panasonici nie radzą sobie z większością kodeków a nawet jak już film odpali to napisy są beznadziejne albo są nieczytelne albo nie ma ich wcale albo synchro sie psuje co kilka minut.
 

crimson-pirate

New member
Ja polecam Ci 50G30 . NIedawno sam szukałem kilka miesięcy TV i po wielu porównaniach testach u znajomych padło właśnie na ten model.
Zaczne moze od plusów:
- obraz w SD , obraz w HD - to jest chyba najważniejsze
- gry na PS3 , gry na PC
- sportu niestety nie widziałem dużo poza 2 meczykami oraz walkami boxerskimi (moim zdaniem obiektywnie było ok)

teraz minusy:
-jak jest bardzo cicho i dużo białego na ekranie to delikatne buczenie ( mnie nie przeszkadza ale niektórym może) przy zwykłym oglądaniu filmu wieczorem nic nie słychać.
-musisz liczyc się z podłączeniem PC lub innego odtwarzacza filmów , bo przez port USB raczej wiele nie oglądniesz (mkv,itp)
-wygladowo nie jest to majstersztyk ale rodzinei i znajomym bardzo się podoba również jako mebelek.

zastanawiałem się także nad 3D ale mi się to porpsotu nie podoba, zbędny bajer. Fajne ,żeby pokazać znoajomym na 10 minut , a potem i tak oglądałbym porządne 2D :) Więc moja rada jeśli nie masz za dużo kasy to nie ładuj w 3D ,a lepiej w wyzszą jakośc 2D . Filmy z komputera w HD,FHD przez kabelek HDMI wyswietalja sie rewelacyjnie , tak samo jak i gry .
Polecam obiektywnie ten TV poniewaz sam jestem z niego bardzo zadowolony.

Kupilem go w saturnie w krakowie gdy byla jakas promocja bez vatu czy cos takiego. 2 meisiace temu wyszlo mnie jakies 3700 (transport we wlasnym zakresie)
 
Ostatnia edycja:

Sekwens

New member
Tyle ,ze PS3 czy Xbox to jakies waze nie sa bo jak narazie nie mam takiego sprzetu a sam speljalnym fanem ich tez nie jestem. Wygladowo Samsung 3d wygloada ciekawiej no i taniej niz ten Pans 3d.

Ale jeszcze raz sie zapytam czemu do zadnego z nich nie dodaja okularkow?

Co wlasciwie w tym 3d mozna ogladac bo przeciez kanalow takowych jeszcze nie ma?

Faktycznie duzo lepszy jest ten Pans 2d?
 

mrxn

New member
Jak nie zależy Ci na 3D to bierz G30, jak dla mnie ST30 ma trochę za ciemny obraz a po dołożeniu okularów jest jeszcze ciemniej. Ja mam dysk podpięty do G30 i elegancko czyta filmy bez żadnego dodatkowego boxa.
 
Do góry