Plazma 42 cale

Zwiras

New member
Witam Serdecznie,

wczoraj udałem się do media markt w celu znalezienia dla siebie odpowiedniego tv, w tym celu poprosiłem sprzedawce o pomoc w wyborze, jednak jego pomoc wydala mi się conajmniej mało obiektywna a już na pewno mało profesjonalna(do tej pory nie wiem czym do końca w PRAKTYCE różnią sie standardy "hd" "hd ready" "full hd").
Z tego powodu chciałem prosić Was = forumowiczów o pomoc, bo przyznam szczerze że niebardzo znam się na rzeczy.

dległość od ekranu: 2,5-4m

jak słońce świeci w pokoju: pokój jest raczej ciemny, ale okno usytuowane jest po lewej stronie tv

Jak duży jest pokój
: około 18m

jaki masz obecnie telewizor
: CRT 21"

jakie programy najczęściej oglądasz
: filmy, wiadomości,

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem
: po równo

preferowana wielkość telewizora
: 42"

preferowana marka
: Panasonic

czego nie lubisz w telewizorach
: złej jakości tzn gdy widać jakiąś dziwna teksture obrazu, poszczgolne piksele, rozmazany obraz itd,a także gdy z ogladajac z konta zanikają kolory

jakie urządzenia będą podłączone
: laptop (wyjścia DVI-D, TV-out, VGA 15-pin out)

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
50%-TV, 40% - PC, 10% - PlayStation 2

siedzisz na wprost czy również z katów bocznych
? na wprost a także z kątów bocznych

telewizor ma mieć wifi
? nie

ma czytać przez USB filmy ?
nie ma to dużego znaczenia

jakimi złączami i co chcesz podłączyć ?
Bardzo zależy mi na podłączeniu laptopa który posiada następujące wyjścia: DVI-D, TV-out, VGA 15-pin out

jaki masz sygnał ?
analogowy, w przyszłości kablówka

ile programów HD ?
nie wiem

ile godzin dziennie ma grać telewizor
? 3-5

ile osób zasiada przed telewizorem
? 1-3

ma stać czy wisieć
? Wolałbym żeby stał aczkolwiek to nie jest kryterium decydujące


Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na tv to max 2000zł, wiem że jest bardzo podobny topic na forum aczkolwiek w tamtym wypadku kolega głownie potrzebuje tv do playstation a u mnie jest odwrotnie głownie to tv + laptop. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Paweł
 

Zwiras

New member
A tx - p42x20e ? Jaka w ogole jest róznica miedzy 42x20e a 42x10 bo jak narazie widze tylko różnice w cenie ? bo kontrast itp jest taki sam.

 

Adrian85

New member
Bez reklam
Sorry.Mój błąd,chodziło o X20,ale X10 też jest dostępny i jakościowo lepszy od następcy,jedyny problem to trafić nie chodzony.
 

Zwiras

New member
Ok ok, ale z tego co wyczytałem to jednak różnice są spore.
X10 ma duzo wiecej wejśc niż x20 (pomimo tego ze x20 jest nowszy ?)
źródło -> euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=69152920&p2=227249200

Idąc dalej tym tropem, x20 nie posiada:
Wejścia PC
wejścia s-video

czy w takim wypadku podłącze pod niego laptopa z wyjściami:
DVI-D,
TV-out,
VGA 15-pin out

?
 

Zwiras

New member
I jeszcze jedno pytanie, czy używanie plazmy jako drugiego wyświetlacza dla laptopa to aby na pewno dobry pomysł (wypalanie) ? bo im wiecej szukam info tym mam wieksze watpliwosci
 

babylock

New member
Na moim 42X10Y rozdziałka 1024 lapptok jest spoko obraz z BR też bardzo dobry. Koszt 1800zł ale fakt teraz trudno go wyhaczyć, wiem bo znajoma chciała tani TV o ładnych kolorach i w sklepach wszystko już fullHD. Oczywiście coś tam się znajdzie w HDready ale nie z takim wyposażeniem.
 
Do góry