Plazma 42-46 cali od czego zacząć ?

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Ja też raczej zamierzam kupić telewizor na kilka lat jakość obrazu jest dla mnie najważniejsza fakt jak już kupować to pełna funkcjonalność multimedialna też mile widziana, może jak mówicie jak się ukażą nowe modele będą już w pełni multimedialne.
W LG na ten rok dojda jakies gry, samsung tez cos pewnie zmieni ,moze zmienia sie tez ceny starych modeli,ewentualnie zobaczymy czy bedzie warto dac troche wiecej za nowy tV,a jak nie to kupie samsunga albo LG :)
tu poczytaj co wprowadza LG
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...g-beda-mialy-extra-dodatkowe-wyposazenie.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja podałem tylko linka do strony newsów. Tam są i tańsze modele , równie powalające wyglądem .
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Ja podałem tylko linka do strony newsów. Tam są i tańsze modele , równie powalające wyglądem .
No w tym linku akurat nie ma,ale ogladalem i te tansze w newsach,powiem ci ze w koncu panasonic poszedl po rozum do glowy i zaczeli robic ciensze ramki jak samsung i LG .
ciekawe tylko jak bedzie z ta ich multimedialnoscia bo za duzo o niej nie pisza a na tym duzo traca na korzysc Samsunga czy LG ,moze w koncu zaczna jak konkurencja dawac okulary w zestawie w tanszych seriach TV :)
 

cigane

New member
Mam plazmę 42 cale Panasa , jest wystarczająca a i cena bardzo dobra przy tej klasie , ale już teraz oceniam , że 50 cali też bym zaakceptował , nie brałem ze względów ekonomicznych mego budżetu domowego...
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Mam plazmę 42 cale Panasa , jest wystarczająca a i cena bardzo dobra przy tej klasie , ale już teraz oceniam , że 50 cali też bym zaakceptował , nie brałem ze względów ekonomicznych mego budżetu domowego...
Zawsze mozna wziasc w cenie 42 calowej plazmy Panasonica 51 cali samsunga badz LG bo tak to cenowo do tej pory wygladalo :D.
Druga sprawa ze niektorym 50 cali wydaje sie za duzo a tak wcale mysle nie jest chociaz w pokoju 14m w bloku taka duza plazma bedzie sie w oczy rzucac ,no ale jaki pozniej jest efekt z ogladania :D
 

wulisu

New member
Dobra słuchajcie myślę sobie że poczekam na nowości i aż ceny się unormują, a do tego czasu kupiłbym jakieś LCD-LED 37-40 cali bez 3D, potem ten telewizor przeniosę do sypialni. Więc co możecie polecić coś taniego i miarę dobrego, w grę wchodzi też używka więc mogą być jakieś ciut lepsze modele.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Pytałem o tą odległość i zalecaną wielkość ekranu ponieważ są sprzeczne informacje na ten temat. W necie znalazłem zestawienia gdzie przu odległości do 3.20 m spokojnie może być 42 calowy TV, a ty sugerujesz 50 a na jakiej podstawie uważasz że taka przekątna jest optymalna ? Pytam bo chciałbym wiedzieć w jaki sposób prawidłowo dobiera się wielkość ekranu. Pozdrawiam

Witam!

Optymalna odległość oglądania zależy od wielkości ekranu i rozdzielczości. Ze względu na ograniczoną rozdzielczość kątową oka ( 1' ) z pewnej odległości nie zobaczymy już wszystkich szczegółów obrazu, z kolei, gdy usiądziemy za blisko dostrzeżemy strukturę pikseli.

Dla sygnału FullHD 1920X1080 pikseli odległość powinna być 1.8 razy większa niż szerokość ekranu.
Jak łatwo obliczyć przy 50" będzie to 2 m, a w twoim przypadku przy odległości 3.2 m optymalną przekątną będzie ... 80". W praktyce te zależności sprawdzają się dobrze przy najwyższej jakości materiale HD z płyt Blu-Ray i najlepszych, niestety nielicznych, transmisji satelitarnych. Gdy jakość materiału HD jest nieco gorsza można tę odległość zwiększyć 10-20%. Już przy odległościach rzędu 3.5m telewizory przestają wystarczać, trzeba użyć projektora, jeśli ktoś chce wykorzystać cały potencjał standardu 1080i/p. Może za 10 lat będziemy kupować 85" OLED-y w "normalnych" cenach.

W przypadku SD dobrej jakości, np. starannie wydane filmy DVD przeskalowane do 1080p w dobrym odtwarzaczu Blu-ray, można całkiem dobrze oglądać na 50" z odległości 3-3.5 m. Problemem są jednak zupełnie skandalicznej jakości audycje SD, np. nadawane z platform satelitarnych, często również na kanałach ze znaczkiem ...HD. Nie trzeba się tym po prostu przejmować i skupić na HD, które jest obecnie szeroko dostępne.

Jeżeli ktoś twierdzi, że ogląda obraz HD na 50" z 4 m z płyty Blu-ray, ponieważ kupił znakomity sprzęt za duże pieniądze, to niestety jest to i pozostanie fizycznie niemożliwe. Z tej odległości będzie to bardzo dobrej jakości obraz, ale nadal raczej ...SD - widz dostrzeże zaledwie maksymalnie 300-400 tys. pikseli, a wrażenia będą mało "kinowe".

Pozdrawiam.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Ludziom wydaje sie czesto ze jak TV jest duzy to jak mozna z tak bliskiej odleglosci ogladac jak ktos planuje ogladac np na 32-37 calowym TV z 3-3,5 m to nie ma sensu kupowac HD bo nie dostrzeze i tak wszystkiego.
Dla 50-51 cali to wydaje mi sie optimum to 2,5 do 3 m.
Sam planowalem dac TV jak kupie na krotszej scianie pokoju tak zeby do TV bylo okolo 4m ale zdecydowalem ze jednak lepiej bedzie dac go tak zeby do TV (50-51 cali) miec 2.3 -3m.
Lepiej sie czuje ten obraz przestrzennie :D a jak ktos planuje siedziec dalej to starczy mu HD Ready :)
 
Do góry