plazma 3k zl do 3,5k zl

Pytanie grzecznosciowe- kolega ma do wydania na plazme 3-3,5 tys zl
mieszka w bloku, kablowka i dvd a odleglosc od telewizora wynosi 3-5 m.
37-42 cale.
Co byscie polecili- KIKI zapraszam ;-)
 

jjb

New member
Witam,

ja polecam panasonic TH-37PV70P. Jest to mniejszy brat modelu TH-42PV70P ktory blyskawicznie zdobyl rynek. Model ten zbieral i zbiera doskonale recenzje potwierdzajace doskonala jakosc obrazu. Jedna z najwazinejszych nagrod jest nagroda EISA w kategorii Plazma HD-Ready.


pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu nie masz dużego wyboru. Zmieści Ci się właśnie plazma Panasonica 37 PV 70 z uwagi na cenę. Ale uwzględniając odległości wziąłbym pod uwagę plazmę 42 Samsunga C91H . Jest naprawdę dobry wybór i świetnie się prezentuje.
 

mr_wtyczka

New member
kiki napisał:
Tu nie masz dużego wyboru. Zmieści Ci się właśnie plazma Panasonica 37 PV 70 z uwagi na cenę. Ale uwzględniając odległości wziąłbym pod uwagę plazmę 42 Samsunga C91H . Jest naprawdę dobry wybór i świetnie się prezentuje.



Mam pytanie do Ciebie kiki - a w/w plazmę porównywałeś może do model Q91H? W sklepach nie widać za bardzo różnicy w jakości obrazu, i dlatego jeszcze wstrzymałem się z zakupem, bo nie wiem czy warto dopłacać te kilkaset złotych do modelu Q. Poza tym tak się zastanwiam, czy nie pokusić się o model 50 cali C ( jeżeli nie ma dużych różnic w jakości obrazu - wiadomo jak to w sklepach jest z tymi ustawieniami ).



Pozdrawiam
 

lennox2

New member
jjb napisał:
Witam,

ja polecam panasonic TH-37PV70P. Jest to mniejszy brat modelu TH-42PV70P ktory blyskawicznie zdobyl rynek. Model ten zbieral i zbiera doskonale recenzje potwierdzajace doskonala jakosc obrazu. Jedna z najwazinejszych nagrod jest nagroda EISA w kategorii Plazma HD-Ready.


pozdrawiam

Wszystko to prawda. Z powodu tych recenzji właśnie i EISY sam sobie ostrzyłem na niego do niedawna zęby - do czsu, aż zapoznałem się z opiniami użytkowników tego modelu na tym forum... dalekimi niestety od zachwytów z powodu sporej awaryjności tego telewizora. Wystraszyłem się ich trochę no i zacząłem popatrywać w kierunku najnowszego LG... o którym właściwie się milczy na tym forum, ale może to właśnie dobry prognostyk, sugerujący, że to może wreszcie model pozbawiony bolączek trawiących powyższe plazmy Panasonica? Choć z drugiej strony pasowałby mi ten 37-calowy panas jak cholera, bo odległość u mnie to niecałe 3 metry, więc 42 cale to chyba - biorąc pod uwagę źródło sygnału (kabel i dvd) - trochę za dużo, prawda?
 

median

New member
Wlasnie z LG jest o tyle dobrze ze nie jest takie drogie jak panas a jak wiemy jest bezawaryjne co widac nawet na forum, a jakosc obraz wg mnie jest porownywalna!
 

lennox2

New member
Wczoraj kupiłem! PC51. Jak na razie (odpukać w niemalowane, tfu, tfu, tfu przez lewe ramię!) wszystko jest OK, podoba mi się bardzo. żonie trochę mniej, bo mówi, że nieco za duży, ale ja już wiem, że gdybym kupił 37-calówkę, to już bym żałował, że nie wziąłem 41 cali... Ba, myślę, że nawet 50 by nie zaszkodziła chyba...

Obraz z kablówki jest taki sobie - na jednych kanałach lepszy, na innych gorszy, z dvd - zgodny z oczekiwaniami. Jak na razie wygrzeam ekran, wszystkie suwaki mając na 50% i oglądając głownie dvd, czyli bez tego cholernego znaczka i/lub paska (np. w przypadky TVN24) na ekranie. A Wy jakie macie ustawienia?

Jutro muszę sobie w pracy wydrukować z płytki instrukcję obsługi, bo obfitość tej w książce woła o pomstę do nieba - mogliby jej w ogóle nie dawać.

Aha, uprzedzając ewentualne pytania - tv kupiłem za 3080 zł, z tytm że musiałem osobiście go odebrać ze sklepu.

PS. Powiedzcie mi, czy warto inwestować w kabel component? Poprawi nieco jakość obrazu w porównaniu do tego z euro?

Pozdrawiam.
 

Tanhauser

New member
lennox2 napisał:
Wczoraj kupiłem! PC51. Jak na razie (odpukać w niemalowane, tfu, tfu, tfu przez lewe ramię!) wszystko jest OK, podoba mi się bardzo. żonie trochę mniej, bo mówi, że nieco za duży, ale ja już wiem, że gdybym kupił 37-calówkę, to już bym żałował, że nie wziąłem 41 cali... Ba, myślę, że nawet 50 by nie zaszkodziła chyba...

Obraz z kablówki jest taki sobie - na jednych kanałach lepszy, na innych gorszy, z dvd - zgodny z oczekiwaniami. Jak na razie wygrzeam ekran, wszystkie suwaki mając na 50% i oglądając głownie dvd, czyli bez tego cholernego znaczka i/lub paska (np. w przypadky TVN24) na ekranie. A Wy jakie macie ustawienia?

Jutro muszę sobie w pracy wydrukować z płytki instrukcję obsługi, bo obfitość tej w książce woła o pomstę do nieba - mogliby jej w ogóle nie dawać.

Aha, uprzedzając ewentualne pytania - tv kupiłem za 3080 zł, z tytm że musiałem osobiście go odebrać ze sklepu.

PS. Powiedzcie mi, czy warto inwestować w kabel component? Poprawi nieco jakość obrazu w porównaniu do tego z euro?

Pozdrawiam.

Zalezy co masz na myśli pisząc EURO - bo jeśli RGB, to raczej Component na zbliżonym jakościowo źródle sygnału powinien być podobny. A do wysokiej rozdzielczości masz HDMI.
 

lennox2

New member
Tanhauser napisał:
Zalezy co masz na myśli pisząc EURO - bo jeśli RGB, to raczej Component na zbliżonym jakościowo źródle sygnału powinien być podobny. A do wysokiej rozdzielczości masz HDMI.


Rzecz w tym jednak, że moje dvd nie ma wyjścia HDMI:(
 
Do góry