Plazma 37PV80 czy jakiś LCD co lepsze do kablówki

gregor3411cr

New member
Witam .Pytanie jak w opisie.Tylko problem jest taki, że jak cytam opinie na ww temat na forum LCD to wynika z nich ze w sumie LCD lepiej sparwuje sie do kompa lub jakas platforma cyfrowa.Czytam na forum plazmy -tu wszyscy za wlaśnie tą technologią.Budżet mam niewielki ale mysle nad LCD32LX70,lub philips327862D.Jesli zaś chodzi o plazme to wlasnie Panas 37PV80.Tylko prosze wyjasni mi moze ktos dlaczego w sumie niezła (ta) plazma i wogóle plazmy sa niezbyt drogie w porównaniu z LCD.Może to jest tak , że plazmy sa OK (czerń,kolory...)ale tylko na kilka lat a potem kto wie co sie bedzie dzialo(wypalanie).Wogóle nowe technologie są dosc problemowe(docieranie plazmy, kalibracje, wypalanie,lepszy do platform, lepsze do kablówki.do PC itp),dla przecietnego Kowalskiego to twardy orzech do zgryzienia, tym bardziej ze nie jest tak wcale tanio.Z crt nie bylo tylu zagadek a jak wszyscy wiemy nie bylo wcale tak źle.Sam czytałem wiele pochlebnych wypowiedzi na temat crt.Wiem ze teraz to nie tedy droga.Czy jest ktos na tyle odważny zeby mi powiedzil-stary jesli chodzi o kablówke to nie wachaj sie i bierz Plazme(LCD) i to tyle.Z góry dziekuje za ewentualną pomoc.
 

Ciemar

New member
Mam ten tv od wczoraj. Podłączony do słabej kablówki. Obraz podobny do crt. Tylko większy :) Oglądam z 2m i nie widzę żadnych duszków, powidoków itp. LCD to porażka. Nie nadaje się do TV.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Ciemar napisał:
LCD to porażka. Nie nadaje się do TV.
Nie feruj opinii , które nie są w 100% zgodne z prawdą.
Pisano już o tym wielokrotnie.
Uogólniając, birorąc pod uwage jakość sygnału SD plazma lepiej sprawdza się w tym zastsosowaniu, ale LCD także może byc dobry. Sygnał sygnałowi nierówny, jak również maszyna maszynie nierówna. Postrzeganie obrazu jest dość subiektywne. Cieszę się, że jesteś zadowolony z plazmy, ale ja równiez cieszę sie z LCD. :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim zdaniem LCD wymaga dobrej (drogiej) elektroniki, aby nadrobić słabe strony matryc LCD w stosunku do plazmy (smużenie, kolor). Plazma jednak wymaga trochę więcej dbałości. Nie ma ideału, ale jeśli ogranicza Cię budżet, to zdecydowanie postawiłbym na plazmę.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
Ciemar napisał:
Zgadzasz się więc, że plazma jest lepsza od LCD do sygnału SD.
O to mi właśnie chodziło.

LOL......ze swoją klarownością wyrażania opinii musiałeś być faworytem pani od polskiego...:)
 

Ciemar

New member
Myślę, że gatar zrozumiał co miałem na myśli. Nie mam zamiaru rozpoczynać dyskusji o wyższości plazmy nad LCD. Odnoszę się jedynie do tematu wątku i wyrażam swoje zdanie.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Fakt, w przypadku sygnału SD plazma lepiej się sprawdza niż LCD, ale za to LCD jest lepszy do sygnału HD oraz gier z PS3 i Xboxa360. Wszystko zależy od tego do jakich zastosowań będziemy przede wszystkim TV wykorzystywać :) Grunt to zadowolenie i satysfakcja z jakości TV :mrgreen:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jacek5d

New member
Na jakiej podstawie sądzisz żę LCD lepiej nadaje się do sygnału HD niż plazma - na podstawie płyt demo Hd puszczanych w sklepach ? Być może LCD jest lepsze ale tylko przy wyświetlaniu nieruchomego obrazu. Śmiać mi się się chce w sklepach jak widzę te demówki - krajobrazy,piękne widoczki z ogromną ilością detali zmieniające się w powolnym tempie. Obejrzyj w HD film akcji a najlepiej mecz piłkarski to wyrobisz sobie zdanie. Poza tym zdaniem expertów w porównaniu LCD-PLAZMA na chwilę obecną najlepszą jakość obrazu HD zapewnia jednak plazma.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gatar

Active member
Bez reklam
Ciemar napisał:
Zgadzasz się więc, że plazma jest lepsza od LCD do sygnału SD.
O to mi właśnie chodziło.
Witam.
Znowu UOGÓLNIASZ. :) Zapewne zdziwiłbyś sie jak niektóre LCD "grają na SD".
Osobiście wybierając jakieś urządzenie sam chcę przekonać się jak ono działa i ogólnikami się nie przejmuje.
 

wader69

New member
Plazma Panasonic vs. LCD Toshiba i Sharp

Chciałbym krótko napisać w swoim pierwszym poście, że byłem już zdecydowany na plazmę 37'' Panasonica ze względu na konieczność korzystania z sygnału kablówki, ale przez przypadek widziałem w sklepie 37 calowe LCD Toshiba Regza i Sharp Aquos podłączone też do zwyklego sygnału SD i muszę wrócić do punktu wyjścia, czyli wyboru między plazmą a LCD.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
W kwietniu pojawią się nowe modele LCD Panasonica, w tym model 37 cale LZ85 wyposażony w matrycę FullHD i układ 100 Hz. Będziesz więc miał jeszcze większy dylemat :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafcio76r

New member
Bez reklam
jacek5d napisał:
Na jakiej podstawie sądzisz żę LCD lepiej nadaje się do sygnału HD niż plazma - na podstawie płyt demo Hd puszczanych w sklepach ? Być może LCD jest lepsze ale tylko przy wyświetlaniu nieruchomego obrazu. Śmiać mi się się chce w sklepach jak widzę te demówki - krajobrazy,piękne widoczki z ogromną ilością detali zmieniające się w powolnym tempie. Obejrzyj w HD film akcji a najlepiej mecz piłkarski to wyrobisz sobie zdanie. Poza tym zdaniem expertów w porównaniu LCD-PLAZMA na chwilę obecną najlepszą jakość obrazu HD zapewnia jednak plazma.

Tak jak pisałem - najważniejsze jest zadowolenie. Generalnie plazmy wyposażone są w matryce HD Ready (poza wyraźnie droższymi wyjątkami). Wystarczy więc podłączyć LCD FullHD (np. Panasonica 37" LCD Viera TX-37LZ70 w cenie 3200 zł) pod odtwarzacz Blu-ray i już widać różnicę w stosunku do Plazmy HD Ready. Natomiast do sygnału SD np. kablówka lepszym wyborem jest plazma.
Ideałów nie ma. Zarówno plazmy jak i LCD mają swoje wady i zalety.
Zaznaczam, że jest to wyłącznie moja opinia w tym temacie. :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie , właśnie - zależy kto ma jakie potrzeby.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

Czas na ferrię barw. Kolory są nasycone , czyste i pełne. Gradacja ilości odcieni jest imponująca.
A przecież większość telewizorów plazmowych nie pozwala się fotografować z bliskiej odległości.
68af2f3b8e836439med.jpg



TVP1 - wreszcie radość z wyrazistości. Zamiast sygnał się poprawiać szybciej
poprawiła się technologia.
d42f4bd43f1f2426med.jpg


Toshiba z 3030
ma zapierajace dech w piersiach - kąty boczne.
0998fedf47162571med.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438
fe49e4456137458fmed.jpg


Sharp B 20
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23842

Dynamiczne sceny i zero kłopotów z szumami . Widać że matryca i procesory spokojnie dają sobie radę z płynnościa ruchu.
4d54d9708ebff8b6med.jpg



Przy okazji sprawdziliśmy sygnał SD. Przypominam że odległość 0,5 metra od ekranu. i co?
I rewelacja. Nowe skalery są poprostu znakomite.
5ff93548247c41a2med.jpg


Czyli - prezentacja w domu i wybór staje sie prosty.
 

Ciemar

New member
gatar napisał:
Zapewne zdziwiłbyś sie jak niektóre LCD "grają na SD".
Witam.
gregor3411 napisał, że ma ograniczony budżet. Za kwotę niewiele ponad 3 tys. nie znajdzie lcd, który odbierałby sygnał SD lepiej od plazmy PV80. Oczekiwał prostej odpowiedzi i podał nazwy modeli LCD nad zakupem których się zastanawia. W jego przypadku, nie ma się nad czym zastanawiać :)
Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Ciemar .... ten mój "wywód" dotyczy Twojego stwierdzenia "LCD to porażka. Nie nadaje się do TV". Jak widzisz nadaje się, nie zawsze ale jednak.:D Wracając do pomocy dla gregora 3411 to równeiż polecam plazmę Panasonica serii PV80. Koszt ok 3500 zł, ale moim zdaniem warto.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No u mnie na prezentacji LCd JVC dość szybko odpadła, na wprost ok i całkiem nieźle ale kąty szybko odczuwalne, Sprawdzałem głównie na kablówce - SD ;)
 

tkirmuc

New member
Powiem tak - po bezpośrednim, wielogodzinnym porównaniu na tym samym materiale (DVD, HD z "n", itp) wiem jedno - dla mnie LCD w ogóle odpada, jako że produkuje jakiś dziwnie nienaturalny obraz. Po zabawie z ustawieniami można powiedzieć: da się to oglądać. Ale jak włączyłem DVD (dobre, dwuwarstwowe) po componencie na 42PY700 -> szczęka opadła i LCD-eki zostały raz na zawsze skreślone z listy do rozpatrzenia. Dla moich oczu, plazma produkuje znacznie bardziej naturalny obraz, taki bardziej kinowy, a LCD tylko udaje telewizor.
Tak więc, zanim OLED-TV będzie można kupić w sklepie za rogiem, swoje uciułane grosze przeznaczę z pewnością na któreś PDP z oferty Panasonica. 37PV80 bardzo mi się podoba a i w sklepie na półce gra bardzo ładnie.
 

de.camillo

New member
witam
Miałem możliwośc porównania obrazu na LCD32" Samsung (Polsat cyfrowy) a teraz na PV80 (kablówka UPC).
Początkowo też myślałem o LCD, jednak po paru godzinach oglądania LCD miałem dosyć (możliwe że źle poustawiany), nienaturalne kolory, rozmazania.
Zmieniłem szybko zdanie i uważam że do SD lepiej nadaje się plazma.
Polecam też samemu poczytać:
http://plazma-lcd-fakty.pl/
lub strona główna zakładka "przedsięwzięcia"

Moim zdaniem bierz plazmę

pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry