Plazma 37"

dagelf

New member
Zastanawiam sie nad wyborem plazmy Panasonica. Nie widziałem jeszcze telewizora o takich wymiarach w akcji - nietypowy rozmiar. Prosze o odpowiedź - ponieważ martwi mnie troche niska rozdzielczość w plazmach - czy wobec tego, że taki 37" ekran jest mniejszy od standardowego, to czy ta cecha (widoczna zwłaszcza z bliska) bedzie mniej zauważalna na mniejszym ekranie - czy tez jego wielkość nie ma znaczenia? Czyli inaczej - czy obraz będzie tak samo wyglądał na modelu 37 i 42?
A także, czy bedzie widoczna róznica w obrazie telewizyjnym - pomiedzy modelem o roz. 850/480 a nowymi o roz. 1027/720?
 

dagelf

New member
Odległość min. 3 m max 4 m (kwestia aranżacji pokoju ale dla nowego TV warto :)) sygnał z analogowej kablówki czasem raz na tydzień film DVD.
 

gad7

New member
Osobiscie mam 3 metry i 37 cali i jest extra mysle ze i 42 byloby niezle, przy twoich 3,5 nie masz sie co zastanawiac 42 to dobry wybor. Mozesz tylko na poczatku, jak miales maly telewizor, klopoty z przyzwyczajeniem ale po tygodniu znikaja. Jesli chodzi o rozdzielczosc mialem pa50 i pv500 Roznica w dvd widoczna, w kablu niekoniecznie aczkolwiek i tak pv jakos sobie lepiej radzi. Pytanie teraz czy warto pchac sie w 42pa50 chyba nie jest nowa pv60 z rozdzielczoscia pv500 ale lepszym kontrascie 10000:1, i jest to nowy panel, pa50 chyba ostatnie sztuki schodza z magazynow. Oficjalna cena 42pv60 oscyluje cos 7500 ale pewnie po negocjacjach zejdziesz z 200-300. Pamietaj tylko iz trzeba kupic oddzielnie nogi lub stolik. Kup sobie tez kabel do anteny ekranowany z porzadnymi koncowkami jakos obrazu wzrasta conajmniej o 20-30% w stosunku do zwyklego z hipermarketu no i leprzy kabel do dvd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Plazma 37" jest jak najbardziej typowa.
Są również plazmy JVC 35" B 50 . Jesli chodzi o rozdzielczość to zanika ona wraz z percepcją jakości oka . Twoja odległość spokojnie sprawia że możesz sięgać po 37" również w rozdzielczości 1024
/ 37 PV 500 Panasonica - w tej klasie nie ma sobie równych/
Ale również 42" - powinna spełnić oczekiwania.

podaj jeszcze ile chcesz wydac?

pozdrawiam
 

dagelf

New member
Wydać to ja chce jak najmniej bo jeszcze kino dom. (ok. 3000 co jak zona słyszy to muszę ziólka parzyć:)) ale tak realnie do 6000 PLN.
 

gad7

New member
No realnie to tylko pa50 jakies 5400 + podstawa 300-400. Ale przemysl sprawe moze warto kupic 42pv60 za 7000-7500 a mniej na kino wydac? Choc jesce nie pojawily sie na polskim rynku 37pv60 ciekawe jaka by byla cena, ale podzwon moze cos znajdziesz.
 

Darek

New member
Može by rowniez LG42PX3RV albo LG42PX4RV (cena okolo 6000-6500).
O tych modelach mozesz sporo poczytac na tym forum.
Pozdrawiam
 

dagelf

New member
gad7 napisał:
No realnie to tylko pa50 jakies 5400 + podstawa 300-400. Ale przemysl sprawe moze warto kupic 42pv60 za 7000-7500 a mniej na kino wydac? Choc jesce nie pojawily sie na polskim rynku 37pv60 ciekawe jaka by byla cena, ale podzwon moze cos znajdziesz.

Bardzo ciekawa propozycja Panasonic 37PV60 - ale czy w ogóle taki model się ukazał (ukaże) to ja nie wiem nic i nie wiem też, gdzie miałbym w tej sprawie dzwonić? Bo rozumiem że rozdzielczość 1024/720 przy takim modelu obraz z kabla i dvd powinien być akceptowalny(czytaj ma być dobry :D )?
 

Darek

New member
Model o nizszej rozdzielczosci 37PA60 juz praktycznie wchodzi. Model 37PV60 czyli taka rozdzielczosc jaka cie interesuje ma wejsc w polowie Kwietnia (podobno). Sam czekam bo jestem zainteresowany 42PV60

Pozdrawiam
 

gad7

New member
Ostatnio cos slyszalem iz nowa seria pa ma nie wejsc do polski? Dziwne? Sprobuj podzwonic do sprzedawcow panasonica chocby z allegro, ci co sprzedaja nowa serie 42pv60 a ta juz jest sprzedawana w polsce.
 
Do góry