plazma 32 cale

timonek

Member
Bez reklam
lukasx napisał:
jaka najlepiej plazme 32 calową kupic?? i czy warto?? wieksza niestety nie miesci mi sie w meblościance...
Z tego co wiem to chyba lg sprzedaje tak male plazmy a tak wogole to dziwia mnie osoby ktore kupuja tv w ten sposob zeby sie zmiescil w regal nieraz takie zeczy slysze w sklepach telewizor kupuje sie po to zeby bylo z niego przyjemnie ogladac programy lub filmy w wiekszej rozdzielczosci zeby widziec ta wieksza ilosc szczegolow ekran powinien byc dostatecznie duzy zeby lepiej wciagal widza np podczas filmu wedlug mnie w dzisiejszych czasach minimum to 42 cale do kupowania chyba ze masz naprawde mala odleglosc do ogladania ale z tego co piszesz to chcesz aby zmiescil sie w regal nawet jak bys mial duzy pokoj napisz z jakiej odleglosci bedziesz ogladal
 

Hans68

New member
lukasx odpuść sobie 32 calową plazmę. Szkoda na to kasy. Lepiej wdepnąć w jakiś LCD oczywiście HD Ready. Przy tak małej przekątnej nie ma sensu inwestować w wiekszą rozdzielczość. Jedynie dobrze jest zwrócić uwagę na odświeżanie ekranu. Dobry jakościowo - pod tym względem LCD trochę jednak kosztuje !
 

digitalus

Banned
witam
kup 32 calowa plazme LG 32PG6000. Na pewno bedziesz zadowolony. uwazam ze plazma ma znacznie lepsza jakosc obrazu od lcd jesli ogladamy kanaly sd. telewizja kablowa, antena zewnetrzna. przeciez takich kanalow jest najwiecej. jesli chcesz ogladac tylko kanaly hd to mozesz wybrac lcd. takie jest moje zdanie. kupilem sobie wczesniej daewoo dpp 32f1.ktos moze napisac ze to badziewie, mala rozdzielczosc i inne bzdury. oceniam jakosc obrazu a nie parametry techniczne, co mi po full hd jesli obraz np z telewizji kablowej z takiego telewizora to pomylka. mialem w domu telewizor full hd. bardzo dobrze prezentuja sie tylko kanaly hd, ale kanaly sd to dno i pomylka.producenci chyba nie maja dobrego wzroku.
ogladam telewizje z 3 metrow. uwazam ze jakosc obrazu jest dobra. jesli masz tuner satelitarny i wlaczysz np niemieckie kanaly fta albo polskie ktore nadaja z dobra jakoscia np tvn albo polsat news to na pewno bedziesz zadowolony.jakosc obrazu bardzo dobra.
lcd bedzie mial taki obraz?
http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1661&stc=1&d=1213216913
albo taki? takiego obrazu nie bedzie na lcd, przede wszystkim drugi plan nie jest ostry w kazdym lcd
http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1659&stc=1&d=1213216770
tu widac jak wyglada kolor czarny
http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1663&stc=1&d=1213217635
to zdjecia z plazmy daewoo, z LG jakosc obrazu powinna byc jeszcze lepsza.
uwazam ze LG 32PG6000 to bardzo dobry wybor, 4 wejscia hdmi, usb, rozdzielczosc 1024x720, czyli taka sama jak w 37 calowej plazmie panasonica. cyfrowej wyjscie dzwieku.
 
Ostatnia edycja:

lukasx

New member
Z tego co wiem to chyba lg sprzedaje tak male plazmy a tak wogole to dziwia mnie osoby ktore kupuja tv w ten sposob zeby sie zmiescil w regal nieraz takie zeczy slysze w sklepach telewizor kupuje sie po to zeby bylo z niego przyjemnie ogladac programy lub filmy w wiekszej rozdzielczosci zeby widziec ta wieksza ilosc szczegolow ekran powinien byc dostatecznie duzy zeby lepiej wciagal widza np podczas filmu wedlug mnie w dzisiejszych czasach minimum to 42 cale do kupowania chyba ze masz naprawde mala odleglosc do ogladania ale z tego co piszesz to chcesz aby zmiescil sie w regal nawet jak bys mial duzy pokoj napisz z jakiej odleglosci bedziesz ogladal

odległość z jakiej bede oglądał to ok 3,5 m, a takim razie czym sie kierowac przy tak małych przekątnych??? bo pewnie wiecej jak 42 cali to napewno nie kupie...
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam a dlaczego nie kupisz 50 cali z tej odleglosci mozesz smialo taki brac chyba ze masz ograniczony budzet jak tak to wes chociaz te 42 jak pisales na 32 cale to szkoda kasy to za maly tv jak do ogladania z takiej odleglosci.
 
Odświeżę nieco temat.
Czy LG nadal produkuje jakiś model plazmy 32 cale?
A może jest jakiś inny producent, który oferuje dobrą plazmę 32 cale?
 
No to nie wiem. Plazma 37 cali z odległości 2m na obrazie analogowym SD to chyba ciut za duża. 32 cale to byłby optymalny ekran (w tej chwili jest kineskop 25 cali i jest OK).
To zostaje chyba LCD. Ale do analogowej kablówki, hmm? :???:
No w przyszłości może DVB-T i cyfrowa kablówka. Ale teraz jednak analog.
 

jarzak

New member
Zgadza się, najmniejszy na rynku (polskim) to ekran plazmowy o przekątnej 37 cali.
Jeżeli Ci pasuje to polecam Panasonic TX-P37X20E - zbiera niezłe oceny. Sam chciałem kupić do sypialni, ale w końcu do odległości oglądania wybrałem 42 calowe LG i jestem zadowolony (zdecydował wygląd, obraz bardzo podobny, choć minimalnie panas ma lepszą czerń).:-D
 

jarzak

New member
No to nie wiem. Plazma 37 cali z odległości 2m na obrazie analogowym SD to chyba ciut za duża. 32 cale to byłby optymalny ekran (w tej chwili jest kineskop 25 cali i jest OK).
To zostaje chyba LCD. Ale do analogowej kablówki, hmm? :???:
No w przyszłości może DVB-T i cyfrowa kablówka. Ale teraz jednak analog.


Bierz do dej odległości śmiało, wcale nie za daleko. Ja w saloonie mam 50 cali i oglądam z odległości 3,2-3,5 m. Do sygnału SD nie ma nic lepszego jak plazma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to określenie raczej enigmatyczne. Mam JVC 37DV1 i obraz jest znakomity. Zależy co się porównuje i w jakiej klasie.
Też bym brał 37"
 

yorik

New member
No to nie wiem. Plazma 37 cali z odległości 2m na obrazie analogowym SD to chyba ciut za duża. 32 cale to byłby optymalny ekran (w tej chwili jest kineskop 25 cali i jest OK).
To zostaje chyba LCD. Ale do analogowej kablówki, hmm? :???:
No w przyszłości może DVB-T i cyfrowa kablówka. Ale teraz jednak analog.

Jeszcze miesiąc temu sam miałem dylemat: 32"LCD czy 37" plazma przy odległości 1,5 - 2,5 w porywach do 3 m (te ostatnie wtedy jak siedzę na kanapie oparty o ścianę) i do analoga. Wybrałem plazmę 37x20 i nie żałuję. Obraz mam jak w tv kineskopowym i o to mi chodziło. Zadowolenie jest tym większe, że prawdopodobnie 37 calowe plazmy z 2010 były ostatnimi plazmami w tej wielkości a 42 cale to już chyba byłoby za dużo.
Dodam, że ludzkie oko ma naprawdę niesamowitą zdolność akomodacji. Wielkość tv była dla mnie nienaturalna może z dwa dni. Teraz jest OK.
 

jarzak

New member
Tak, tylko że nasz kolega jako jedyne kryterium podał przekątną i rodzaj ekranu, czyli plazmę. Jeśli ma być najmniejsza to tak jak zauważyliśmy tylko 37 cali panasa.
Jeżeli decyzja będzie na 32 cale LCD/LED i podane inne kryteria, w tym cenowe, itd. to można porozmawiać i doradzić inaczej. Tym niemniej kolego lukaxsie, jeżeli zdecydujesz się na plazmę tą najmniejszą to możesz ja mieć za ok. 1700 zł .
 
Kolega lukasx to pisał ten temat ponad 2 lata temu, więc na pewno już coś kupił. ;)
To ja wrednie odkopałem ten temat i zadałem podobne pytanie.
Dziękuję za podpowiedzi. :)
 
Do góry