playstation3 podlaczenie do kina domowego

ridick8

New member
mam zamiar kupc playstation3 głownie do gier ale też do filmow i mam pytanie o jakość dzwięku i mozliwościach połaczenia z amplitunerem bez weścia hdmi
 

Bambolo82

Banned
Da radę, byleby tylko amplituner miał analogowe wejście video component oraz cyfrowe coaxialne (RCA) dla audio. Nie zaszkodzi gdyby miał też cyfrowe optyczne wejście dla audio (choć nie musi).

Potrzebowałbyś wtedy:
kabel audio/video RCA component dla PS3, np. taki za 35 zł: http://www.allegro.pl/item779389026_kabel_gold_do_ps2_ps3_component_hd_av_pozlacany.html

Kabelek taki przesle obraz 720p/1080p (component) oraz audio przestrzenne DTS oraz Dolby Digital 5.1 (coaxial RCA). Jest to kompletny zatem kabel "wszystko mający" :cool: . Jakość obrazu i dzwięku powinna być wyśmienita, typowa dla HD, choć nie wykluczone sa lekkie zakłocenia obrazu z uwagi na analogowość component.

Jeżeli chcesz więcej pomocy, to napisz jaki masz model amplitunera, to zawsze coś doradzimy.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Kabelek taki przesle obraz 720p/1080p (component) oraz audio przestrzenne DTS oraz Dolby Digital 5.1 (coaxial RCA).

Że co ? gdzie tam coaxial jest ? Bo jakos nie widzę, brawo stary, brawo. I po kiego podłaczac componentem do ampa ?

@ridick8, ps3 do amplitunera podłączysz kablem optycznym
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Da radę, byleby tylko amplituner miał analogowe wejście video component oraz cyfrowe coaxialne (RCA) dla audio. Nie zaszkodzi gdyby miał też cyfrowe optyczne wejście dla audio (choć nie musi).

Potrzebowałbyś wtedy:
kabel audio/video RCA component dla PS3, np. taki za 35 zł: http://www.allegro.pl/item779389026_kabel_gold_do_ps2_ps3_component_hd_av_pozlacany.html

Kabelek taki przesle obraz 720p/1080p (component) oraz audio przestrzenne DTS oraz Dolby Digital 5.1 (coaxial RCA). Jest to kompletny zatem kabel "wszystko mający" :cool: . Jakość obrazu i dzwięku powinna być wyśmienita, typowa dla HD, choć nie wykluczone sa lekkie zakłocenia obrazu z uwagi na analogowość component.

Jeżeli chcesz więcej pomocy, to napisz jaki masz model amplitunera, to zawsze coś doradzimy.
Tia i brawo za DTS i DD 5.1 po analogu :eek:k:
Bambo po raz kolejny dał popis swojej ogromnej wiedzy, tym razem w dziedzinie cyfrowego audio i video.

@ridick8
Słuchaj matamana, na Bambo polecam Ignore.

@Bambo
Co jeszcze doradzisz?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Miałe na myśli audio poprzez cyfrowe coaxialne (a nie przez optyk). Tez jest takie połaczenie i pozwala ono na DD o DTS 5.1. U mnie tak idzie dzwięk do amplitunera z dekodera cyfrowego kablówki, ktory nie ma optycznego wyjścia a jedynie wyjscie cyfrowe coaxial audio. Idzie przez niego DD oraz DTS 5.1 (jestem tego pewien bo ogladałem już tak TV wiele razy np. czasem TVN puszcza tak filmy).

Optyk też byłby dobry, ale przy założeniu że podłączysz obraz do telewizora z pominieciem sekcji wideo w aplitunerze (PS3---> kabel HDMI--->TV oraz PS3--->kabel optyczny--->amplituner).

Ja Ci chciałem doradzić tak aby wszystko spiać sobie amplitunerkiem bez HDMI. Opcja podana przez Mataman'a też jest jednak dobra (może nawet lepsza), bo daje wideo po HDMI.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tylko, że z kabelkiem, który poleciłeś nie ma bata by to uzyskać - faktycznie świetna porada i jakże praktyczna!

Jeśli nie uzyskamy audio z HDMI lub optyka to pozostaje TYLKO stereo - tutaj wiedza Bambo jest zerowa - pokazał to po raz który? Straciłem rachubę...

Przecież widział to wiele razy z dekoderami kablówki, PS3 to w sumie to samo przecież co dekoder także musi się dać tak samo podłączyć.

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Niestety mylisz się Masta.

DD oraz DTS 5.1 można uzyskać przez HDMI, optyk oraz coaxial. To sa wszystko cyfrowe połaczenia audio.

Potrzeba więc kabelka łączacego wyjscie multiAV w PS z component oraz cyfrowy coaxial audio w amplitunerze. Tak jak napisałem pozwoliłoby to spiąc wszystko amplitunerkiem bez pomijania sekcji wideo.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tia, ja się mylę natomiast Ty nigdy.
NIE DA się tak podłączyć z PS3 i kropka.

Byłem pewny, że będziesz odwracał kota ogonem, taki to już Twój zwyczaj.

Fajnie, że potrzeba takiego kabelka tylko jest jeden problem - taki kabelek nie istnieje...

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Masta_J napisał:
(...)
Jeśli nie uzyskamy audio z HDMI lub optyka to pozostaje TYLKO stereo - tutaj wiedza Bambo jest zerowa - pokazał to po raz który? Straciłem rachubę...
(...)
Popatrz, niemożliwe.
Teraz doczytałeś?
To po kiego się wcześniej wypowiadałeś skoro nie miałeś o tym pojęcia?! :hmm:
Tak postępujesz zawsze, wypowiadasz się a nie masz zielonego pojęcia o temacie.
Teraz nie szło już dalej ciągnąc tej farsy co?

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Mam nieco szerszą wiedzę o połączeniach sprzetu AV niż Masta, dlatego od razu pomysłałem o coaxialu. Moja wiedza nie ogranicza się do podłaczenia konsoli do gier. Niestety wyjście multi AV w PS3 nie wykorzystuje mozliwości coaxial, dlatego bez HDMI pozostaje tylko optyk.

Jakbyś jednak miał kiedyś jakis inny sprzęt niż PS3, to nie zapominaj o coaxialu, bo po nim też można mieć cyfrowe 5.1.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Mam nieco szerszą wiedzę o połączeniach sprzetu AV niż Masta,
ROTFL - właśnie to pokazałeś po raz kolejny.

dlatego od razu pomysłałem o coaxialu. Moja wiedza nie ogranicza się do podłaczenia konsoli do gier. Niestety wyjście multi AV w PS3 nie wykorzystuje mozliwości coaxial, dlatego bez HDMI pozostaje tylko optyk.

Jakbyś jednak miał kiedyś jakis inny sprzęt niż PS3, to nie zapominaj o coaxialu, bo po nim też można mieć cyfrowe 5.1.
To prawda, bo ograniczeniem Twojej wiedzy jest 0 lub NULL :grin:

I przestań już po mnie powtarzać, że multi AV w PS3 nie obsługuje niczego więcej niż stereo bo porażasz nie-swoją wiedzą.

Pozdrawiam,
 

guti

New member
Nie wierzę jak czytam te kłótnie, które nic nie wnoszą. Mam wrażenie, że same dzieci się wypowiadają w temacie :blagam:To nie miejsce by obrażać siebie nawzajem.
 
Do góry