PlayStation vs Pioneer

asoz

New member
Ponieważ stałem się szczęśliwym posiadaczem PS3 oraz Pioneer'a BDP-LX71,
chciałbym napisać parę zdań dotyczących porównania tych
urządzeń w roli odtwarzacza BluRay.
Do mojego mini testu posłużyły mi oprócz odtwarzaczy,

Pioneer LX5090, Pioneer SC-LX71 oraz KEF 3005SE.
Płyty to Michael Jackson - CD,
Phil Collins - DVD, oraz koncert Santany - BD.
Konsola cały czas włączona na PCM, oba urządzenia połączone przez
HDMI - QED Performance.

Na szczęście różnic nie trzeba było się doszukiwać.

Na płycie CD Pioneer zjadł konsolkę na śniadanie. Sądzę, że to głownie zasługa funkcji PQLS.

Koncert Phila Collinsa, dźwięk DTS, przy odtwarzaniu tego koncertu z PS3,
większa część jego magii prysła. Tutaj Pioneer również udowodnił różnicę pomiędzy
konsolą do gier a sprzętem do tego dedykowanym. Różnica w obrazie była pomijalna.

Koncert Santany, 1080i, DTS HD. Odczucia podobne jak wyżej, z tym że zaczynało być
widać różnicę w obrazie. Sądzę, że duży wpływ na nią miały dedykowane do
PDP Pioneer'a nastawy obrazy w LX71.

Reasumując, fajna to zabawka, mówię o PS3, szybką się włącza, ma ładne menu,
dużo funkcji, twardy dysk itd. ale jak ktoś chcę wyciągnąć ze swoich płyt jak najwięcej - odradzam.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Hah napisales to co chciales napisac i zapewne to co chcialbys uslyszec. Ja posiadam rowniez PS3 i planuje kupic LG 370. Jednak nie zgadzam sie z twoja opinia. Malo tego polecam PS3 nawet tym ktorzy chce ogladac tylko filmy. Wszystko dzieki wielofunkcjonalnosci konsoli i naprawde swietnemu obrazowi z plyt BD. Nie tylko ja moge ci to powiedziec... Poszukaj w necie roznego rodzaju testow w ktorych porownywane jest PS3 do innego sprzetu a twoje zdziwienie bedzie ogromne. Wiem, ze kazdy test ma inny wynik, ale najwazniejsze jest to, ze w kazdym tym tescie w PS3 za plusy uwazane sa

-dzwiek
-OBRAZ
-czas wczytwania plyt (16 sekund)

Kolejna sprawa jesli chodzi o twoj test. Polacz odtwarzacz BD kabelkiem HDMI a dzwiek pusc przez optyk. Podobnie zrob z PS3 ale podlacz je tymi samymi kablami ( nie tej samej firmy, ale dokladnie tymi samymi. Wyciagnij z odtwarzacza i wloz w PS3). Wtedy sprawdz efekty. Malo tego widze, ze ludzie sie uparli na PS3, bo nawet najnowsze odtwarzacze porownuja do konsoli a jak wiemy PS3 jest na rynku ponad 2 lata a standardy sie zmienily. To tak jakbysmy porownali najlepsze ferrari z przed dwoch lat do najnowoczesniejszego dzis. Tak wiec z czystym sumieniem polecam PS3, bo naprawde ta konsola potrafi wiecej niz nam sie wydaje.

P.S. Jak PS3 az tak zostalo z tylu to zapodaj jakies fotki niech swiat to ujrzy...
 

KKuba

New member
Bez reklam
Osobiście mam PS3 jak i (aktualnie) LX71. PS3 jest super, ale ma parę poważnych ograniczeń. Jak ktoś tego nie widzi to trudno - niech się cieszy swoim sprzętem. A z kolei LX71 też ma parę problemów. W sumie te urządzenia się uzupełniają. Jedna tylko uwaga - nie porównujmy dźwięku z PS3 z LX71. Nie ma co porównywać, a PS3 ma na razie skromne możliwości. Piszę na razie bo mówi się o sporych zmianach w sofcie 3.0 do PS3 i w tej sprawie.
P.S. Test polegający na łączeniu optykiem jest lekko bez sensu w zakresie nowych formatów dźwięku. Nie da się ich przesłać w ten sposób ;) A do tego nie wiem co chciałeś osiągnąć wpinając do testów dwa identyczne światłowody. Jak takie kable nie są przerwane to dwa zupełnie różne przewody (co do konfekcji) są tak naprawdę identyczne (co do parametrów) tak gdzieś spokojnie co najmniej do 20 metrów. Taka już cecha kabli cyfrowych. :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
testujemy od kilku dni najnowsze modele odtwarzaczy blu raya :
Sony
Harman
Panasonic
Pioneer
JVC
Sharp.
Jest sporo pracy z tym.
I już na tym poziomie widać wyraźne różnice. Trwa dokumentacja porównań.
Więc porównanie PS3 do Pioneera LX71 traci po prostu sens.
To tak jakby porównać Małego Fiata i Mercedesa :D.
Oczywiście że mają koła i nazywają się samochodami.
Ale więcej podobieństw trudno się doszukać.
 

asoz

New member
Kiki ja to wiem, ale mamy tutaj takie asy, które twierdzą, że "Fiat" jest lepszy od "Mercedesa", a co najmniej taki sam.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Więc porównanie PS3 do Pioneera LX71 traci po prostu sens.
To tak jakby porównać Małego Fiata i Mercedesa :D.
Oczywiście że mają koła i nazywają się samochodami.
Ale więcej podobieństw trudno się doszukać.

No nareszcie ktos zrozumial. Wlasnie mowie, ze nie ma sensu porownywac dwouletniego sprzetu jakim jest PS3 do najnowszego odtwarzacza. Wiadomo, ze odtwarzacz zje PS3 na sniadania, ale nie zmienia to faktu, ze jeszcze rok temu PS3 bylo w scislej czolowce najlepszych odtwarzaczy BD. I do dzis SONY ma prawo sie chwalic, ze jest to jeden z najlepszych (ALE NIE NAJLEPSZY) odtwarzaczy BD na rynku.
 

alyjen

New member
normalna sprawa że jak się "zmarnuje" ładnych parę stówek na sprzęt który się już posiadało to szuka się uzasadnień ;) w ślepym teście Twoje zachwyty mogłyby być odrobinę mniejsze, choć coś jest na rzeczy bo procesory robią coraz mocniejsze, zwłaszcza te dedykowane do audio/video

moim zdaniem większość ludzi jednak nie ma odpowiednich warunków (głośniki, wzmacniacz, porządny telewizor lub projektor) żeby dostrzec jakiekolwiek różnicę w porównywanym przez Ciebie sprzęcie
 

bluray

Banned
Proszę mi podać nastawy w PS3.
Czy kolega włączył upsampling AUDIO ?
Czy kolega włączył upsampling chroma ?
A co nastawiłeś w sekcji DVD ?
Jakie systemy przeciw-szumowe ?

CD od MJ nie nadaje się do żadnych testów.
KOLEGO !!!
To są nagrania z przed 27 lat.
Phil Colllins to słabe muzeum. Nigdy nie błyszczał realizacyjnie.
BD Santany to kicz realizacyjny. Tu weź Davida Fostera.

Zagraj SACD GO-GO Spyro Gyra z PS3 i porównaj z Pioneerem.

Najpierw referencyjne materiały żródłowe a później bierz się za testy.

PS3 nie jest starym sprzętem. Jest ciągle aktualizowane. I póki co nie widać procesora i podobnej mocy obliczeniowej.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
bluray napisał:
PS3 nie jest starym sprzętem. Jest ciągle aktualizowane. I póki co nie widać procesora i podobnej mocy obliczeniowej.

Racja, ale nie mozemy powiedziec, ze PS3 jest teraz najlepszym odtwarzaczem BD na rynku...Chociazby LG 370 jest troszeczke lepszy, ale oczywiscie nie pod kazdym wzgledem (mowie o obrazie, bo tu jest to minimalnie na korzysc LG- przynajmniej tak wynika z testow w necie). Mimo to tak jak mowielm w pierwszych dwoch postach. PS3 to swietny odtwarzacz, ale za cene 399 euro/dolarow mozna miec nieco lepszy sprzet do ogladania filmow. Gdyby natomisat cena PS3 zostala obnizona do np. 299 euro/dolarow to PS3 by zmiatalo wiekszosc odtwarzaczy w tym przedziale cenowym z powierzchni ziemi.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
asoz napisał:
Kiki ja to wiem, ale mamy tutaj takie asy, które twierdzą, że "Fiat" jest lepszy od "Mercedesa", a co najmniej taki sam.

A nie mówiłem ?! KOLEGO !!! Zainwestuj sobie w porządny odtwarzacz to będziesz widział różnicę pomiędzy tym marnym PCM z PS3 a bitstreamem z stacjonarnego odtwarzacza. Zresztą, pamiętając rozmowę na temat Logitechów Z-5500 nie mam o czym z Tobą rozmawiać drogi BluRay'u.

Nie wiem, czy są jakieś różnice pomiędzy stacjonarnymi BluRay'ami, ale pomiędzy PS3 a stacjonarnymi - na pewno.

Z mojej strony to wszystko, przeszło 800 postów nauczyło mnie jak się takie dyskusję kończą. Jednak jeśli gdzieś na forum przeczytam, że "Fiat jest taki sam jak Mercedes" - będę tępił, bo są to niczym niepoparte bzdury.

Drogi Kolego wasylhh, kupiłem PS3 bo uważam je za naprawdę fajne urządzenie. Ale w sferze obrazu i dźwięku są lepsze urządzenia, co niestety nie wszyscy chcą przyjąć do świadomości i bronią się przed tym jak się da.
 
Ostatnia edycja:

hazbi

New member
Mam pytanie, czy mając PS3 naprawdę warto kupować drugi odtwarzacz BD? Czy jest aż tak kolosalna różnica w obrazie np jak miedzy dvd a bd? Coś nie chce mi się wierzyć żeby to była różnica "usprawiedliwiająca" kolejny wydatek. No chyba że ktoś chce "podnieść swój status":p w towarzystwie albo jest prawdziwym maniakiem obrazu i nowinek;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
imHo, jest jedno jedyne drobne uzasadnienie... ;) No może dwa.

Oczywiście jak komuś dutków nie zbywa na zakup drugiego sprzęta do BD... Hałas (co zależy od egzemplarza Plejki, niektórym hałasuje innym nie) i pobór prądu. :)
 

wasylhh

New member
Bez reklam
asoz napisał:
Drogi Kolego wasylhh, kupiłem PS3 bo uważam je za naprawdę fajne urządzenie. Ale w sferze obrazu i dźwięku są lepsze urządzenia, co niestety nie wszyscy chcą przyjąć do świadomości i bronią się przed tym jak się da.

Wlasnie o tym mowe, ze PS3 nie jest alfa i omega. Jest jedynie, umowmy sie najlepsza konsola na rynku. (Nawet niech nikt nie twierdzi, ze kloc jest lepszy). PS 3 jest rowniez bardzo dobrym ( co nie znaczy, ze najlepszym) odtwarzaczem BD! Dlatego ja tez zainwestowalem poltora roku temu w PS3 i dlatego tez mam aktualnie 4 sztuke... ;)
 

asoz

New member
Nie będę się tu rozpisywał, że tutaj dźwięk był taki a taki a tam brakowało tego i tego. Musi Wam wystarczyć, że różnica była, i nie była mała. Jak ktoś chce wiedzieć dokładnie to niech sobie take coś zorganizuje. Nie było to nie wiadomo co, ale gdybym najpierw do swojego sprzętu za jak dla mnie niemałe pieniądze miał PS3, to teraz nie zawahał bym się kupić Pioneer'a 51FD - bo za dotykowe przyciski w LX71 które sprawiają tylko problem płacić kilka stów to dla mnie bez sensu.

A tak, nie napisałem o hałasie, chociaż to jak i czas ładowania płyty ja przynajmniej odsuwam na dalszy plan i w ogóle przed zakupem o to nie pytam.
W każdym razie PS3 chodzi jak traktor podczas gdy Pioneer'a nie słychać wcale. Natomiast zanim włączy się Pioneer mogę sobie skoczyć jeszcze do kuchni, w PS3 tego "luksusu" nie ma :D
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Zależy kto ma jak zasobny portfel, chyba największa różnica jest w dźwięku (nie jestem audiofilem więc tutaj bazuje na opiniach ludzi którzy lepiej się orientują w temacie), wiatraczek może przeszkadzać, ale nie musi. Zawsze można poczekać na wersje slim w której tą niedogodność poprawi/usunie. Na razie nie czuje jakiejś palącej potrzeby na inwestowanie w inny odtwarzacz.
 

Mikele

New member
Nie ma sie co oszukiwać, PS3 i LX71/51FD to zupełnie różne urządzenia adresowane do zupełnie różnych odbiorców. Wiadomo, że jak ktoś głównie gra a chce mieć potencjalną możliwość obejrzenia BD to weźmie PS3 a jak interesuje go tylko a/v to będzie wybierał coś ze stajonarnych klocków.

W sumie gdyby PS3 była dźwiękowo na poziomie tych pioneerów to chyba nikt by ich nie kupował ;)
 
Do góry