Playstation 5 - gry, sprzęt, wrażenia, nowości. Wszystko o PS5

MicheLLo

New member
Demo też 14-17.09
Lepiej pod XB, dojdzie zaraz Forza Motorsport, WRC i jest F5.
Lepszy pakiet pod ew. kierownice, a te działają (nie wiedzieć czemu) tylko pod jedną konsolą.
PS nie ma nic, po za GT.
co masz na myśli, pisząc, że PS nie ma nic, poza GT? mówisz o gran turismo? a Assetto?

co do tego całego Crew. Grał to ktoś? ma to cokolwiek więcej do zaoferowania niż Arcade?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
co masz na myśli, pisząc, że PS nie ma nic, poza GT? mówisz o gran turismo? a Assetto?

Piszę o exach. PS nie ma nic po za GT. Asseto nie jest exem, jest też na XB.

XB ma więcej do zaoferowania - jeżeli lubimy jeżdzić - Forza5 i Forza Motorsport, która zaraz wychodzi i na bank będzie hitem.
Na PS tego nie ma.

Mam 2 konsole, więc jak kupujemy kierownice, to trzeba wybrać pod którą konsole.
Wybór jest prosty - XB.
Oczywiście cała reszta gier jest multi, więc wychodzą tu i tu. (WRC/Dirt itd.)


co do tego całego Crew. Grał to ktoś? ma to cokolwiek więcej do zaoferowania niż Arcade?

W drugim wątku pisałem, dla mnie świetna zabawa.
Pod warunkiem, że masz kierownicę i lubisz tzw. cruising, a trasy są świetne.
Na kierownicy można się zrelaksować, auto fajnie reaguje. Nie ma to nic wspólnego z jakimiś arcadówkami dla dzieci pt. NFS, ale też nie jest to żadna symulacja.
Bardzo podobne do Forzy 5, z tym, że trasy o wiele ciekawsze.
 

MicheLLo

New member
Wiesz co... też mam kierownicę i nie widzę powodów dla których miałbym kupować X. To pewnie kwestia tego co jeździmy, bo jeśli ktoś woli Arcade to wybierać będzie platformę gdzie jest więcej tytułów. Dla mnie osobiście, Gran Turismo zachowuje się jak wyścigi szybkich pontonów z oponami. Do symulacji to nawet nigdy nie zapukało. Więc nie wybrałem PS5 ze względu na GT. Natomiast tak jak napisałem, dla mnie argument samych "exów" (nawet nie wiedziałem, że to o to w tym chodzi :)) nie trafia ;) Ale ja jestem skrzywiony bo nastawiam się na symulacje :)

no to szkoda miejsca na Crew nawet :) dzięki za info
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja akurat jestem miłośnikiem symulacji - od zawsze. Kiedyś tylko RBR.
Powiedziałbym nawet, że ciężko mnie pobić ; ) Z tym, że głównie szuter, ale w AC też nie w kasze dmuchał.
Fizyka to podstawa, bez względu co by to nie było, choćby Snowrunner, ale nie dajmy się zwariować - można też dobrze się bawić w Dirt Rally 2 czy WRC.
Ja wiem, że to takie arcade-sim, ale jest fun. Podobnie jest z wyścigami w... GTA5, są zamknięte grupy i mamy tam jedne z najlepszych czasów na świecie.
Spotykają się osoby którę głównie grają w sim i mimo, że wyścigi w GTA nie mają nic wspólnego z symulacją, to model jazdy daję kupe zabawy - powiedziałbym, że trzeba mieć potężne umiejętności, żeby w ogóle utrzymać poziom (zręcznościowy).
The Crew, czy Forza, to taka odskocznia, nie razi model jazdy - a przed dużym tv i audio, krążenie po górskich drogach relaksuje.
Tyle i aż tyle ; )
 

MicheLLo

New member
RBR to był i jest nadal kozak, pewnie gdybym miał możliwości to pozostałbym przy PC i korzystał też z iRacing. Jednak wygoda i życie zweryfikowały - przerzuciłem się na konsole dawno temu. Ja wolę osobiście "powkurzać" się na złe przejechanie zakrętu i 0,2sek w plecy w ACC niż szutrowanie. Odpalam na 2h i latam po torach, ale może kiedyś się pokuszę o resztę gier ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak. Ja też należę do osób które kilka godzin potrafi spędzić, żeby urwać na jednym zakręcie setne sekundy.
Dziś już nie ma tyle czasu, choć zdarzy się jak przysiądę, ale kiedyś to była "walka". Chociaż zawsze jest, z tego się nie wyrasta ; )


A z tym,to już w ogóle ;)

Śmietnik. Nie trawie takich durnot ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli fajny był Shift, to The Crew czy F5 w kwesti modelu jazdy jest kilka klas wyżej ; )
Immersyjność na zupełnie innym poziomie. Wczoraj odpaliłem F5 na kierownicy, na krętej drodze w górach, widok naturalnie z maski (lub środka) i wrażenia niesamowite.
Szczególnie w połączeniu z tą grafiką.
Jednak dla fanów gier jeżdzonych, kierownica to must have.
 
Do góry