Playstation 5 - gry, sprzęt, wrażenia, nowości. Wszystko o PS5

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i gra, dla mnie najważniejsze są szybkie dyski, a że mnie poniosło i niepotrzebnie pozbyłem się dobrej płyty, z prockiem i ramem, to muszę dokończyć ten bajzel, bo już nic do siebie nie pasuje. Słabo mi się robi ; )
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Sprzedaj części,kup złożonego już kompa z RTX 4070 Ti i będziesz miał mocniejszy sprzęt od nadchodzących konsol ;-)


 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gotowca? Nie osłabiaj mnie Piruś ; )
Kiedyś jak składałem PC, to nad samymi kablami i oplotami siedziałem kilka dni, zamiast lecieć do sklepu po gotowe, zresztą temat już ogarnięty, wiem co w trawie już piszczy. Trzeba będzie też pomyśleć nad nową obudową w przyszłości.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Też zmieniłem stary PC głównie ze względu na dyski. Teraz wszędzie mam M2, pozbyłem się już standardowych SSD.


Ha ha...

A ja jeszcze siedzę na starej płycie dyskami HDD w 2x250GB Raid 0 :).

Procek 3770k

Cały czas tylko karty graficzne wymieniałem.


@armanig
To pochwal się jaka płytę wziąłeś. Też zrobiłbym podmiankę plyta/ram/dysk/procek.

Idziesz w DDR5?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, plyta z790 pod 13 generacje Intela na DDR5 (32GB) + dyski M.2 NVme
Z tych podstawowych płyt, masz Asrocka, MSI i Asusa.
Gigabyte odpadł po analizie. Ceny 1050-1300zł
Wiadomo, że możesz iść jeszcze wyżej, ale to już 1400-2000zl
To już zależy czy będzie OC, wifi, lepsze sekcje itd.


Generalnie 3770k to antyk, pewnie ddr3 1600Mhz
Tu masz ddr5 6000Mhz, w ogóle zmiana samego procesora/ram - a co za tym idzie wymaganej plyty, pewnie wniesie 2x tyle Fps'ów. Sam fakt dokładania nowych kart, też wiąże się z bottleneck, czyli z wąskim gardłem, więc jak masz lepsza kartę to się marnuje.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak, plyta z790 pod 13 generacje Intela na DDR5 (32GB) + dyski M.2 NVme
Z tych podstawowych płyt, masz Asrocka, MSI i Asusa.
Gigabyte odpadł po analizie. Ceny 1050-1300zł
Wiadomo, że możesz iść jeszcze wyżej, ale to już 1400-2000zl
To już zależy czy będzie OC, wifi, lepsze sekcje itd.


Generalnie 3770k to antyk, pewnie ddr3 1600Mhz
Tu masz ddr5 6000Mhz, w ogóle zmiana samego procesora/ram - a co za tym idzie wymaganej plyty, pewnie wniesie 2x tyle Fps'ów. Sam fakt dokładania nowych kart, też wiąże się z bottleneck, czyli z wąskim gardłem, więc jak masz lepsza kartę to się marnuje.


Który model płyty bierzesz ? Mi ten wpadł w oko. Fajnie wygląda i chyba ma wszystko co potrzeba.




W jaki procek celujesz?



O zywiscie ze 3770k i 2xHDD to antyki. Ale Wiedzmak w najnowszym patchu prawie na maksa chodzi, HZD czy Assassin's także.

A komputer swoje lata ma :) Chyba z naście lat. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Asus spoko, będę miał chyba dwie do ogladniecia Asrocka (cena/jakość), albo MSI, ja nie chce raczej jasnej płyty, a czarną. CPU i5 13600
Pamiętaj, że wif/bt możesz dołożyć potem też gniazdem NVme, jak teraz nie potrzebujesz, plyta będzie z buta tańsza. Widziałem jeszcze "tematyczne", czyli z grafiką Sonica i tam jakieś jeszcze inne, gdyby była z GTA, to brałbym w ciemno ; )

Edit: No i za rok, pewnie podstawka się zmieni z 1700, na 14-tą generacje, więc też nie swiruj z zakupami płyt, gdybyś zamierzał podmieniać.
Ja robię tak, żeby ew. za dużo nie stracić, przy odsprzedaży i centrować w złoty środek. Może być tak, że będę siedzial 5 lat i nic mnie nie będzie interesować, albo coś odbije i za rok, dwa zacznę cudować.

Chlodzenie, naturalnie wodne bierz.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bawiłbym, gdybym miał klucz do bety, ale dobrze, że przypomniałeś o tym tytule.
Wrzucaj jak coś masz, bo bym zapomniał ; ) Możesz też w drugim wątku PC

Atomic Heart widzieliście?

Jest w GamePassie i te pierwsze minuty, to absolutne mistrzostwo.
Gra wygląda jak z przyszłości, tak, jakby ktoś chciał pokazać, jak będą wyglądać gry za 5-10 lat
Nie chodzi mi tu o jakość samej grafiki, chociaż jest całkiem ok, nie chodzi tu też o fizyke, ale o WIZJE, zdecydowanie jest mi po drodze z autorami.
Ten początek i wprowadzenie, to zdecydowanie moja bajka.
Muzyka 10/10

Trzeba to odpalić na PC, bo sterowanie tutaj padem kiepskie ; )

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na XB nie ma HDR i to jest porażka, aż się prosi do takich widoków.
Sporo o tym w sieci. Sprawdziłbym na PS5, bo tam przynajmnie psedo wymoszone, ale na bank by lepiej wyglądało.
Sprawdzę to też na PC przy okazji.
 

Marlo

Active member
No ten Atomic Heart na RTX 4090 wymiata,Sony i Microsoft dawać nowe konsole za 5000 zł ,za tyle już coś w miarę sensownego sklecicie.
 
Do góry