Playstation 5 - gry, sprzęt, wrażenia, nowości. Wszystko o PS5

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To tak, jak mi GT7 ; )
Jakieś 10h za mną, a to dopiero początek.
Fajna recenzja na konkurencyjnym forum.
Dla miłośników rywalizacji i... a raczej maksowania czasów system seller jak nic.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To tak, jak mi GT7 ; )
Jakieś 10h za mną, a to dopiero początek.
Fajna recenzja na konkurencyjnym forum.
Dla miłośników rywalizacji i... a raczej maksowania czasów system seller jak nic.
Czytałem z ciekawości. Prawda to, że wykorzystuje genialnie pada i daje nowe wrażenia w "scigalkach"?

"Krótko mówiąc: to jest po prostu gamechanger! Zapewniam: Gran Turismo 7 to gra, która wykorzystała ten kontroler zdecydowanie najlepiej. Po raz pierwszy chwytając za pada, mam w dłoniach prawdziwą kierownicę! Haptyczny feedback i adaptacyjne triggery dają głębokie złudzenie sterowania prawdziwym samochodem. Czuć dosłownie wszystko – uślizgi na zakrętach, przeciążenie, zmianę biegów, śliski asfalt, trawę i żwir. W połączeniu z perfekcyjnym modelem jazdy, zabawa z DualSense nawet nie pozwala myśleć o zastosowaniu zestawu z kierownicą. GT7 to – głównie właśnie dzięki tak zaawansowanemu wykorzystaniu DualSense – najbardziej kompletny symulator jazdy, z jakim kiedykolwiek mieliście do czynienia."

Edit: HDR w Horizon topowy, wiadomo. Rozbłyski, wybuchy, świecące elementy maszyn itd. Ta gra jest z tych cukierkowych, gdzie HDR wygląda genialnie. Mi takie coś pasuje dużo lepiej niż szary klimat z RDR2 czy GTAIV.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest bardzo dobrze, trudno się do czegoś przyczepić, faktycznie czuć to auto i ten pad pracuje tak jak powinien, a uderzenia pada przy wbijaniu biegów to juz majstersztyk - bardzo sugestywne, ale żeby jakaś rewolucja, ta bardziej będzie jak dorzucą do gałek jakiegoś force feedbacka.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest ultra sterylnie, a auta oddane wręcz z pedantyczną starannością i to trzeba oddać, świetnie to wygląda, ale nie ma tu tych wszystkich efektów cząsteczkowych, to nie ten styl gry/grafiki. Z drugiej strony, replaye czy tryb Scapes wygląda na prawdę dobrze. Jak się ściemnia, a auto z tyłu nas oświetla, to promienie wpadają do kokpitu (widok z środka) i rozświetla deskę, ale fakt, taki deszcz nie robi już takiego efektu wow, jak w Driveclub - tam był haos i groza, w GT7 jest świat idealny ; )
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dobrze chociaż,że zrobili promkę... ;)
9cfae29f5d7edcf750a2@widescreen.jpg


Na X/S znalazło mi za 84,50 zł i 44,50 zł za GTA Online (GTA Online na PS5 jest darmowe przez 3 miesiące).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nuda, ileż można ; )

Swoją drogą, który to już mój zakup GTA5?
Policzmy:
1. PS3
2. PS4
3. PC
4. XB one X
5. XB series X
6. PS5
7. PS5 (upgrade 2022)

Brawo :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt, zapomniałem, że w ogóle miałem przez lata X360 aka Red Ring of Death vel RROD, czyli mówiąc wprost - Czerwony pierścień śmierci ; )

To nie to samo co z PS4 ?

Generalnie to samo, mniej dropów, w PS5 masz stałe 30fps, a na PS4 20-30fps.

Co nie zmiania faktu, że w porównaniu do (mojego) PC jest przepaść.
Ostatnio odpalałem w 4K i śmiga aż miło, mam nadzieję, że ten upgrejd konsolowy chociaż zbliży się do tej jakości.
 
Ostatnia edycja:
Do góry