Playstation 3 jako odtwarzacz Blu-raya ?

Jussi

New member
Bez reklam
Nie wiem ale porownujac do Xboxa 360 to chyba jednak dopiero playka 3 bedzie konsola nowej generacji i niech panowie z Microsoftu sobie mowia co chca...
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli chodzi o funkcjonalność to oczywiście PS3. Nie będzie potrzebna plątanina kabli między konsolą a pecetem, Media Center na kompie, i kombinacje z końcówkami plików. Po prostu ładujesz jakąś dystrybucję Linuxa do Playa i masz wszystkie kodeki pod ręką. Myślę, że Sony samo zadba o dobrego Linuxa na pokładzie.
No i PS3 będzie ciche. Naprawdę ciche w porównaniu do Xboxa 360. Podobno zeszli z hałasem do 28dB, czyli na poziomie PSOne.
Jeśli chodzi o gry to przynajmniej przez pierwsze pół roku nie będzie zbytniej różniecy w jakości, jeśli w ogóle kiedykolwiek będzie. Poza ceną oczywiście.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Co do jakosci gier (akurat to mnie najmniej interesuje ale spytam) to czy xbox robi gry w rozdzialce wyzszej niz 720p? i czy ps3 w momencie premiery bedzie mialo jakies gry dzialajace w 1080? wiecie cos o tym

pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Naturalnie, że Xbox360 ma gry w 1080i. Nowy Hitman jest w tej rozdzielczości. Jednak zdecydowana większość gier jest w 720p i chyba tak już zostanie. PS3 będzie miało na starcie kilkagier w 720p, kilka w 1080p.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Nie wiem, moim zdaniem jesli zalezy Ci na grach to lepiej wybrac xboxa... to jednak nie bluray a zwykle dvd wiec latwiej Ci bedzie o gry, chyba ze Cie bedzie stac na gierki na PS3, wiec wtedy poczekaj.

XBOX 360 - gry i ich cena
PS3 - funkcjonalnosc
 

Kerhold

New member
Sam miałem wątpliwości, czy poczekać ...

Ale chociażby dla tego Linuksa poczekam na PS3.

BD nie wiem, czy będzie jakoś przeze mnie wykorzystywane, poza grami, bo filmy pewnie będą straszliwie drogie na niego.

No a ponieważ mój Soniak nie posiada 1080p, to i tak będę grał w 720p.

Te 4 miesiące szybko przemkną. Zresztą, wtedy też będzie premiera oficjalna Xboksa 360 w Polsce (sic!), więc może i też warto poczekać, bo ceny spadną ...?

Pozdrawiam.
K.
 

welshy11

New member
Jeszcze miesiąc temu byłem na 100% zdecydowany(na zakup PS3). Zacząłem jednak szperać, szukać, dowiadywać się i po prostu jest mnóstwo niepewności i wątpliwości.

Co do ceny i gier to nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, i tak zamierzam kupować oryginalne więc nie robi mi różnicy czy będą to gry na xboxa czy na PS3.

Xboxa można kupić na dwa lata, zobaczyć jak będzie prezentował się produkt Sony, czy będą się psuły, co z awaryjnością, serwisem, gry i tak przez pierwsze dwa lata będą na 720p( w większości). Przeczytałem gdzieś, że jak w PS3 coś się stanie z jednym z rdzeni to cała konsola będzie to wyrzucenia(po okresie gwarancyjnym).

Czekać 4 miesiące jest ciężko, ostatni raz grałem ponad dwa lata temu w, jeszcze, Championship Managera ;).
 

Jussi

New member
Bez reklam
Filmy nie sa drogie. Poki co kosztuja 15-20 funtow, czyli jak niektore plyty dvd i wlasnie dlatego nie moge sie doczekac juz tego :D, bo pewnie zanim wyjda dwuformatowe odtwarzacze to troche minie.. (T2 jest juz na BD, dla tego filmu kupie wszystko zeby tylko obejrzec go w HD ;) )
 

soro

New member
Co do ceny PSX-a i PS2 wynosiła ona odpowiednio cenę przeliczoną z marek(teraz już z ejro) plus koszt transportu plus to na ile sprzedawca chciał Cię naciąć. Cena PS3 w PL na dzień dobry będzie koło 3k zł(ja kupiłem pierwszą europejską wersję PS2 zaraz po premierze za 2,8k). Co do Linuxa na PS3 to uważam za zły pomysł, wprowadzi tylko niepotrzebne komplikacje w konsoli (choć może niewątpliwie wyniknąć z tego wiele dobrego)

!Ktoś napisał o divixach na PS3, to się mocno zdziwi(albo będzie musiał czekać na mody do PS3).Ceny gier jestem przekonany że będą 199 -249 zeta bo nie wszystko będzie na dzień dobry na BD, wystarczające będą DVD DL, jak programiści nauczą się wykorzystywać moc PS3 czyli jakieś rok po premierze to wtedy pełną gębą wyjdą gry na BD(a poza tym zatrzęsienia ich nie będzie bo stworzenie dobrej gry na PS3 ma kosztować ogromną kupę pieniędzy a czas developingu ma być zabójczy[jak powszechnie wiadomo PS2 oraz PSX nie były platformami dającymi się łatwo programować więc i tym razem nie sądzę by PS3 było łatwe lekkie i przyjemne).Zresztą podobna dyskusja była toczona apropo PS2 i nośników DVD ;)


Ktoś też wspominał o niewiadomych nt. PS3 ale to wynika z tego iż Sony trzyma język za zębami jeśli chodzi o bardzo dokładną specyfikacje PS3 i dzięki temu mamy miliony domysłów i spekulacji, lecz prawda jest taka że PS3 jest już produkowany na magazyny żeby sprostać ogólnoświatowemu zapotrzebowaniu na PS3(premiera ma być ogólnoświatowa, nowość jeśli chodzi o PlayStation:D).


Przejedzmy teraz do gier, obcowałem zarówno z PSX-em i PS2 i musze przyznać jeśli się nie zmieni coś w podejściu developerów do gier i Sony wreszcie nie podejdzie na poważnie do tematu ONLINE poważnie to będzie bardzo kiepsko ponieważ mam już dosyć grania w "ładniejsze" gry z PSX-a na PS2 i jak na razie się zapowiada że z PS3 będzie tak samo. Pogram w ładniejszego Tekken 11, GT6, Metal Gear Solid 44, GTA9:pruszków Stories, PES87 i to nieodparte wrażenie że nie ważne w co gram to czuje że to już było...Jeśli Sony nie przestanie traktować PS3 a raczej gier na nią jako nabijaczy kabzy to już świat widział upadek niejednego potentata w branży gier (vide Sega,Amiga oraz kiedyś nie kwestiowanego króla "konsol" Nintendo).Z tego co można powiedzieć o innych konsolach to na X-a jest wręcz genialny "ONLINE", a Nina ze swoim niekonwencjonalnym podejściem i nie koncentrowanie się na grafice może poważnie zamieszać w tej branży :DJeśli Sony zrealizuje swoje zapowiedzi o usługach online i zrewolucjonizuje gry wydawane na PS3 (nie wspominając już o odtwarzaniu BD i grafice) to znowu Bill G. będzie dokładał ogromną kasę do iksa a wielkie "N" może się pokusi o walkę z IKSEM;)

Podsumowując to wszystko rozstrzygnie czas, a na pytanie czy warto czekać itp. Trzeba sobie zadać pytanie czego oczekujemy od PS3 jeśli ma to być odtwarzacz BD to wątpię bo jak sama nazwa wskazuje PlayStation to stacja do grania a BD to tylko dodatek na przyszłość(PS3 pewnie zniknie z rynku po podobnym czasie jak PS2 czyli 6-7 lat) i ukłon w stron programistów żeby nie musieli się gnieździć na DVD. Prosty przykład w PS2 mam odtwarzacz DVD a i tak nie używam go do odtwarzania DVD, tylko do grania.

I tylko zapodam na ostateczny koniec:p, iż na pewno nie kupię PS3 na dzień doby jak to miało miejsce z PS2.Dlaczego?Ponieważ występuje w niej kilka wad konstrukcyjnych oraz przypadłości wszystkich PS2 a w szczególności pierwszych modeli PS2 bardzo kiepskie lasery! Z tego co pamiętam PS2 ma 13 bądź 14 wersji które się pojawiał z upływem czasu. Oprócz awaryjności nowej konsoli jest też cena, która po pierwszym roku przeważnie spada ok. 800 zeta plus do konsoli są dołączane różnej maści bonusy(vide gry itp.).PS3 w moim wypadku tak za jakieś 1,5-2 lata oraz warunek, iż spełni moje oczekiwania.
 

Kerhold

New member
soro napisał:
Co do ceny PSX-a i PS2 wynosiła ona odpowiednio cenę przeliczoną z marek(teraz już z ejro) plus koszt transportu plus to na ile sprzedawca chciał Cię naciąć.
Cena PS3 w PL na dzień dobry będzie koło 3k zł(ja kupiłem pierwszą europejską wersję PS2 zaraz po premierze za 2,8k).

Mam nadzieję, że się mylisz, bo jak na razie wiele zapowiada, że cena będzie
w okolicach 2,5k. Gdyby jednak była nawet 3k, to możliwe, że się skuszę.
Masz prawdopodobnie rację, że za rok czy półtora cena spadnie, ale ceny
każdego sprzętu IT spadają po takim czasie. Chociażby telewizor LCD, który
niedawno kupiłem za duże pieniądze, za rok będzie starociem, a na rynku będą
inne 2x lepsze i o połowę tańsze. Czy to znaczy, że miałem czekać rok?
Wspominasz, że wszystkie PS miały problemy z lasem i jesteś pewny, że
podobnie będzie z PS3. Nie wykluczam takiej możliwości, ale skąd twoja
pewność?

Co do Linuxa na PS3 to uważam za zły pomysł, wprowadzi tylko niepotrzebne komplikacje w konsoli (choć może niewątpliwie wyniknąć z tego wiele dobrego)

!Ktoś napisał o divixach na PS3, to się mocno zdziwi(albo będzie musiał czekać na mody do PS3).

Ja o tym wspominałem i nie rozumiem, czemu miałbym się zdziwić. Oficjalnie
wiadomo, bo wielokrotnie o tym było pisane, że tym razem Sony nie będzie
robiło jakichkolwiek ograniczeń w tym względzie, przeciwnie niż kiedyś. Tzw.
aplikacje homebrew są nawet przez nich mocno popierane przy okazji PS3.

Ceny gier jestem przekonany że będą 199 -249 zeta bo nie wszystko będzie na dzień dobry na BD, wystarczające będą DVD DL, jak programiści nauczą się wykorzystywać moc PS3 czyli jakieś rok po premierze to wtedy pełną gębą wyjdą gry na BD(a poza tym zatrzęsienia ich nie będzie bo stworzenie dobrej gry na PS3 ma kosztować ogromną kupę pieniędzy a czas developingu ma być zabójczy[jak powszechnie wiadomo PS2 oraz PSX nie były platformami dającymi się łatwo programować więc i tym razem nie sądzę by PS3 było łatwe lekkie i przyjemne).Zresztą podobna dyskusja była toczona apropo PS2 i nośników DVD ;)

Od kilku miesięcy śledzę sprawę PS3 bardzo dokładnie i mam inne zdanie na ten
temat. Według moich informacji na początku wszyscy odgrażali się, że nie będą
robić gier na PS3 (było to związane m.in. z ogłoszeniem cen na PS3), ale teraz
sytuacja zmieniła się diametralnie. Coraz więcej producentów gier zmienia zdanie,
bo widzi, że chociaż ludzie mają żal za taką cenę PS3, to oczekiwanie wciąż jest
ogromne. I myślę, że te 2 mln egzemplarzy szybko pójdzie, które mają mieć
gotowe na premierę, a kolejne 2 mln do marca 2007, gdy będzie już bardzo
dużo tytułów i być może jakaś obniżka cen.

domysłów i spekulacji, lecz prawda jest taka że PS3 jest już produkowany na magazyny żeby sprostać ogólnoświatowemu zapotrzebowaniu na PS3(premiera ma być ogólnoświatowa, nowość jeśli chodzi o PlayStation:D).

Kolejna niesprawdzona informacja. Według najnowszych informacji od prezesa
Sony, PS3 wciąż nie jest produkowany, ale zapewniają, że będą mieć 2 mln
do listopada. Wszelkie domysły będą rozwiewane na Tokio Game Show pod
koniec września, gdzie ma być wszystko (lub prawie wszystko) ogłoszone o PS3,
w tym dostępne 27 grywalnych demek gier na PS3.

Przejedzmy teraz do gier, obcowałem zarówno z PSX-em i PS2 i musze przyznać jeśli się nie zmieni coś w podejściu developerów do gier i Sony wreszcie nie podejdzie na poważnie do tematu ONLINE poważnie to będzie bardzo kiepsko ponieważ mam już
(...)
powiedzieć o innych konsolach to na X-a jest wręcz genialny "ONLINE", a Nina ze

Nie wiem, czemu uważasz, że Xbox Live jest genialny. Na pewno jest dobrze
rozwiązany, ale jest płatny, co dla mnie jest już pewnym problemem. Rozwiązanie
Sonego podobno ma być bezpłatne i oferować to samo co Xbox Live. Myślę, że
jeśli nawet ściągną dokładnie wszystko, to mają potencjał, aby zrobić to jeszcze
lepszym.


Podsumowując to wszystko rozstrzygnie czas, a na pytanie czy warto czekać itp.

Na pewno. Ja kupię PS3 jak tylko się da za rozsądne pieniądze, czyli nawet
za te 3k, bo chociaż nie będzie zapewne tak dobre jak dedykowany odtwarzacz
BD, to jednak będzie wystarczający, a już na dodatkowe urządzenie nie będzie
mnie stać.

Pozdrawiam.
K.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Zgadzam sie ze wszystkim poza tym ze programowanie na PSXa bylo trudne... na pierwsza konsole wychodzilo wlasnie od groma roznych, w wiekszosci nic niewartych gier, co bylo argumentem segi ku swojej konsoli, ktora z kolei miala mniej tytulow, ale za to byly konkretniejsze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry