Playstation 3 dopiero w marcu 2007 !

JACEK2

New member
autorus napisał:
Jezeli do marca hd-dvd toshiby się rozpropaguje to będzie po standardzie sony. Rynek nie lubi pustki.:cool:
Jest to calkiem prawdopodobne , pod warunkiem , ze na rynku europejskim pokaze sie podobny klasa odtwarzacz HD DVD do tego z USA .
Sony ten blad moze bardzo duzo kosztowac .....
 

arsenal

Moderator
VIP
JACEK2 napisał:
Jest to calkiem prawdopodobne , pod warunkiem , ze na rynku europejskim pokaze sie podobny klasa odtwarzacz HD DVD do tego z USA .
Sony ten blad moze bardzo duzo kosztowac .....
Hitachi w Europie wypuści odtwarzacz HDDVD w wersji ulepszonej. Z HDMI 1.3 i 1080p.
 

Kerhold

New member
JACEK2 napisał:
Jest to calkiem prawdopodobne , pod warunkiem , ze na rynku europejskim pokaze sie podobny klasa odtwarzacz HD DVD do tego z USA .
Sony ten blad moze bardzo duzo kosztowac .....

Będzie ich to dużo kosztowało.
Dużo osób nie będzie czekało i kupi Xboksa 360. Ja mam tak zamiar zrobić, chociaż bardzo bardzo oczekiwałem PS3, a gracz ze mnie niewielki. A pół roku lub więcej nie będe czekał. Możliwe, że za rok kupię PS3, ale nie jest to pewne (możliwe, że spodoba mi się nowy nabytek lub stwierdzę, że gracz ze mnie żaden). Ponadto, może być wtedy tańszy, więc Sony na mnie nie zarobi. Wystarczy, że zarobiła na telewizorze.

Pozdrawiam.
K.
Ps. Nie zmienia to faktu, że uważam, że BlueRay może nadal wygrać, chociaż sytuacja się na pewno mocno zmieniła - rynek liczył na PS3.
 

smiglostopy

New member
nie wydaje mi sie zeby sony az tak bardzo stracilo na spoznionym wejsciu na rynki europejskie. premiera w stanach planowana jest na 17 listopada. w sam raz przed swietami. nie wiem jak w japonii, ale jesli opanuja te dwa rynki to nie beda duzo stratni ;)

ja planuje zakup ps3 wlasnie ze wzgledu na bluray (jak dobrze pojdzie to wlasnie na gwiazdke :). gdyby xbox oferowal hddvd moze bym sie zastanowil...a tak postawie na bluray i jak sie nie przyjmie dokupie hddvd. konsola zostanie. niewielka strata. gorzej gdy ktos teraz wyda $500 na odtwarzacz toshiby i za rok nie bedzie na to filmow...
 

Mazoku

New member
Coś czuję, że szanse Blu-Ray maleją z każdą chwilą. HD DVD ma lepszą jakość obrazu i tańsze odtwarzacze (co brzmi dziwnie, ale jest prawdą). Nie wiem, jak Sony zamierza wygrać wojnę formatów, odkładając w nieskończoność premierę swojego głównego asa w rękawie - PS3.

Hitachi w Europie wypuści odtwarzacz HDDVD w wersji ulepszonej. Z HDMI 1.3 i 1080p.
Masz chyba na myśli Toshibę ;)
 

Dara

New member
PS3 raczej zdobędzie największy udział w rynku konsol dzięki swojej sile rozpędu którą dałą PS2'jka no i słąwny PSOne, raczej o przyszłość PS3 można być spokojnym, zresztą nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ponieważ gdy odbędzie się premiera PS3 w JP i U.S.A to i tak moc konsoli na początkowych grach nie będzie widoczna, nie będzie zbyt wielu tytułów w których można będzie wybierać itp, a za pare miesięcy pojawi się wiecej gier, programiści mniej więcej poznają możliwości sprzętu i wtedy odbędzie się premiera Europejska z wiekszą ilością gier oraz lepszą grafiką w nowszych grach, no i oczywiście pomijam fakt że przez opóźnienie premiery w Europie dostaniemy konsolke bardziej dopracowaną, bo jak wiadomo pierwsze serie produkcyjne mają zawsze jakieś usterki.
Pozdrawiam.
 

Piotrek_PP

New member
Bardzo dziwi mnie polityka Sony i to nawet nie w dziedzinie hardwaru i jego marketingowo-geograficznego pozycjonowania (w sumie dla większości firm rynek USA i Japoni jest priorytetowy) lecz w dziedzinie softwaru.
Oficjalne stanowisko Sony w kwestii reanimowania dinozaura o nazwie MPEG-2 na płytach blue-ray można parafrazować następująco: nie umiemy zrobić porządnego transferu do VC-1 albo H.264. Zabawne, zważywszy na to, co robi konkurencja i jaką czkawką odbija się ów brak umiejętności firmie Sony.
Nie wiem czy Microsoft wydał jakiekolwiek oficjalne oświadczenie w sprawie dodatku hd-dvd do XBox'a na terenie Europy. Ogłosił natomiast takowe dotyczące terenu Azji. Wstrzymuje on dostawy na ten rynek na czas nieokreślony argumentując swą decyzję (i tu uwaga) brakiem filmów w tym formacie. Bu ha ha ha... rozumiem, że czekają aż rynek zostanie zalany softwarem i wszyscy rzucą się kupować go do sklepów w nadziei, że może Gates zmieni zdanie i da im łaskawie hardware.
Prawda jest taka, że Europa od Azji w oczach Jankesa niedaleko i jawi mu się w takim samym stopniu plugawym siedliskiem hakerstwa i piractwa. Świętoszki jedne.
 

JAREK

New member
Szanowni Państwo, coś mi tutaj nie gra :confused:
Z tego co czytam, to dyskusja dotyczy zakupu konsoli, albo PS3 , albo X-box 360, jak dobrze rozumiem, z uwagi na to, że jedna ma napęd Blu-ray, druga HDDVD. Może głupio myślę, ale konsole służą do grania, a odtwarzanie płyt jest tylko dodatkiem. Może by tak poczekać na normalny odtwarzacz:?: Natomiast, jeżeli już ktoś chce pograć to jasne, że może kupić konsolę. Natomiast nie mam do końca zaufania do produktów 2 w 1 lub 3 w 1. Zazwyczaj któryś element albo ma słabe parametry, albo nie najlepiej funkcjonuje.
 

Tanhauser

New member
smiglostopy napisał:
nie wydaje mi sie zeby sony az tak bardzo stracilo na spoznionym wejsciu na rynki europejskie. premiera w stanach planowana jest na 17 listopada. w sam raz przed swietami. nie wiem jak w japonii, ale jesli opanuja te dwa rynki to nie beda duzo stratni ;)

A czymże to ma Sony opanować te rynki? Nędznymi 500 tys. konsol na starcie??? Podobno w Japonii, bezpośrednio po ogłoszeniu, że trafi tam tylko 100 tys konsol, znacząco wzrosła sprzedaż namiotów, śpiworów i koksowników ;) .
Jak dla mnie, to Sony zaliczyło wtopę na całej linii i bardzo wątpię, czy będzie jeszcze się w stanie podnieść, po takiej klęsce na rynku konsol, bo że to klęska to nie ma najmniejszych wątpliwości.
Nie wie czy ktoś, jeszcze pamięta, że w latach 90-tych w podobnej sytuacji było Nintendo, które rządziło niepodzielnie na rynku konsol, ale wystarczyło kilka potknięć i kolos runął na pysk.
Bill, to chyba jeszcze do dziś nie wytrzeźwiał po imprezce, jaką urządził na wieść o poślizgu Sony. Moim zdaniem święta będą należały do X360 i Gears of War oraz Wii, które pewnie w Japonii pożre PS3 na śniadanie. :D
 

arsenal

Moderator
VIP
JAREK napisał:
Szanowni Państwo, coś mi tutaj nie gra :confused:
Z tego co czytam, to dyskusja dotyczy zakupu konsoli, albo PS3 , albo X-box 360, jak dobrze rozumiem, z uwagi na to, że jedna ma napęd Blu-ray, druga HDDVD. Może głupio myślę, ale konsole służą do grania, a odtwarzanie płyt jest tylko dodatkiem. Może by tak poczekać na normalny odtwarzacz:?: Natomiast, jeżeli już ktoś chce pograć to jasne, że może kupić konsolę. Natomiast nie mam do końca zaufania do produktów 2 w 1 lub 3 w 1. Zazwyczaj któryś element albo ma słabe parametry, albo nie najlepiej funkcjonuje.
X360 jest w o wieeele lepszej sytuacji. Konsola jest dostępna bez problemu, niedługo będzie oficjalnie w Polsce. Napęd HDDVD możesz kupić lub nie. Wybór należy do ciebie.
PS3 może dużo stracić właśnie przez Bluray'a. Problemy z produkcją lasera, przenoszą się na problemy z producją konsoli. Te z kolei powodują brak dostateczne ilości konsol w sprzedaży. Nie ma konsol, kupujący idzie do konkurencji.
M$ pewnie dobrze wykorzysta te 100tys. sztuk PS3 na Japonię. To ilość nawet nie śmieszna. Ona jest tragiczna a X360 na jesieni dostanie kilka mocarnych tytułów robionych przez Japończyków dla Japończyków.
O Nintendo Wii nie wspomnę. Prosta maszyna, w produkcji jak i w użytku.
Rzucą milion czy dwa na start w USA i Japonii.
 

Kerhold

New member
smiglostopy napisał:
nie wydaje mi sie zeby sony az tak bardzo stracilo na spoznionym wejsciu na rynki europejskie. premiera w stanach planowana jest na 17 listopada. w sam raz przed swietami. nie wiem jak w japonii, ale jesli opanuja te dwa rynki to nie beda duzo stratni ;)

No tak, ale w dniu premiery będzie dostepny tylko 400 tysięcy dla USA i 100 tysięcy dla
Japonii. Myślę, że to mało. 2 miliony ma być do końca roku, ale obawiam się, że sprowadzenie tutaj konsoli może nie być takie proste.
Fakt, że jeśli Sony przebrnie przed te problemy, to pewnie wyjdzie na prowadzenie,
ale nie wcześniej niż za 2 lata.
Poza tym, producenci do marca raczej nie będą robić gier na PAL-a prawdopodobnie,
bo i po co, skoro konsola ma być dopiero w marcu. Swoją drogą, ciekawe, czy
faktycznie będzie to marzec.
Zakupiłem X360 i poczekam do tego czasu spokojnie rozkoszując się rozrywką
na tym pudełku. A później sprzedaż konsoli i przejście nie jest problemem.

Pozdrawiam.
K.
 

JACEK2

New member
smiglostopy napisał:
nie wydaje mi sie zeby sony az tak bardzo stracilo na spoznionym wejsciu na rynki europejskie. premiera w stanach planowana jest na 17 listopada. w sam raz przed swietami. nie wiem jak w japonii, ale jesli opanuja te dwa rynki to nie beda duzo stratni ;)

ja planuje zakup ps3 wlasnie ze wzgledu na bluray (jak dobrze pojdzie to wlasnie na gwiazdke :). gdyby xbox oferowal hddvd moze bym sie zastanowil...a tak postawie na bluray i jak sie nie przyjmie dokupie hddvd. konsola zostanie. niewielka strata. gorzej gdy ktos teraz wyda $500 na odtwarzacz toshiby i za rok nie bedzie na to filmow...
W Amazon.com cena odtwarzacza HD DVD Toshiby spadla do 404 dolarow (318 euro)!!:shock: Czy kiedys w Europie doczekamy sie podobnych cen ???
Jak narazie HD DVD wyraznie prowadzi ... Filmow zdzecydowanie wiecej i lakosc lepsza od BR .
 

Yuiren

New member
Niejestem fanbojem Sony, ale widze coraz wieksza tendencje do "wsiadania" na te firme. Wszyscy jakby calkowicie zapomnieli o koszmarnej dostepnosci konsoli Xbox 360 przez prawie 6 miesiecy po launchu. W polsce cena dochodzila do 4000zl. Ale to juz widze nieistotne, czyzby Microsoft wracal do lask ? Nowy chlopiec do bicia "online" ? :)
Jesli o mnie chodzi to na bank nie kupie HDDVD w tym czy przyszlym roku. Wydatek kompletnie bez sensu. Klocek kupiony dla szpanu i nic pozatym, filmy na to wydadza najblizej w 2009 (mowie o wersjach europejskich/polskich).
Zreszta sprawa z BlueRay ma sie podobnie, z tym ze Sony ma w Europie/Polsce zaplecze technologiczne do produkcji filmow zlokalizowanych a oboz Warnera juz niebardzo.
Jednym slowem HDDVD tak, w Stanach Zjednoczonych.
Jestesmy w Europie Panowie i Panie.
Racja, Sony dalo plame, ale niezapominajmy o tym co im w Stanach ostatnio zrobili. Nieistniejaca firma opatentowala 4 kilobajtowy kawalek kodu ktory obsluguje dzialanie funkcji wibracji w padach do Playstation. Sony nie przewidzialo koniecznosci patentowania 4 kilobajtow kodu typu "włącz/wyłącz". I teraz jest 14 miliardow dolarow ubozsze :)
Ustawa patentowa USA przewiduje takie procedery. Dla mnie, sredniego programisty, jest to zlodziejstwo. Szczegolnie ze w Polsce opatentowanie czegokolwiek trwa 5 lat...
Tak, kupie Sony. Tak jak kupilem X360 (na ktorym notabene sie zawiodlem, na to prawde mowiac niema gier...kilka ładnych tytulow i nic wiecej).
Jednak mam wrazenie ze Sony da mi wiecej niz Microsoft.
 

Tanhauser

New member
Yuiren napisał:
Niejestem fanbojem Sony, ale widze coraz wieksza tendencje do "wsiadania" na te firme. Wszyscy jakby calkowicie zapomnieli o koszmarnej dostepnosci konsoli Xbox 360 przez prawie 6 miesiecy po launchu. W polsce cena dochodzila do 4000zl.
A co to za herezje? W dniu premiery konsole chodziły po 2,5k. W 3 miesięce później nastąpił wysyp X360 i ceny spadły do 1800 zł za wersję Premium.
Zresztą zobaczymy ile będzie kosztować w dniu premiery PS3... 5000 zł? ;)
 

kamon

New member
Yuiren napisał:
Jesli o mnie chodzi to na bank nie kupie HDDVD w tym czy przyszlym roku. Wydatek kompletnie bez sensu. Klocek kupiony dla szpanu i nic pozatym, filmy na to wydadza najblizej w 2009 (mowie o wersjach europejskich/polskich).

Warner Home Video potwierdzil na tegorocznych targach IFA, ze wyda pierwsze tytuly w Niemczech i Austrii jeszcze w tym roku. Wiem , ze nic nam z tego, ale oba te kraje leza w Europie wiec moze sie jednak cos ruszy. Zgadzam sie w kwestii zasadnosci zakupu juz teraz odtwarzacza HDDVD dostepnosc tytulow bedzie na poczatku bardzo znikoma.

Pozdro
 

ein

New member
Yuiren

widze, ze sie srednio orientujesz, o co w tym wszystkim chodzi. Dla Sony PS3 to promocja BR i to jest KLUCZOWA dla firmy sprawa. Albo BR wygra wojne formatow, albo Sony idzie z torbami. To wlasnie o to idzie cala gra (to nie jest glownie konsola - wlasnie samo Sony popelnilo blad imho mowiac milion razy, ze to nie jest ZADNA konsola a cos znacznie wiekszego, ze to MULTIMEDIALNY KOMPUTER... oni sami uznali, ze ich sprzet to wlasnie takie centrum rozrywki, z obowiazkowa i rownie wazna co reszta funkcja odpalania np. filmow). Problemem Sony jest to, ze:
- jakosc filmow na BR jest GORSZA od konkurencyjnego formatu
- ilosc filmow jest wielokrotnie mniejsza niz w przypadku HDDVD
- sprzet HDDVD jest tanszy
- konkurencyjna konsola zaraz bedzie miala odpowiedni naped za stosunkowo niewielkie pieniadze
W zalozeniach ma to byc najtanszy na rynku player BR (PS3) i rozruszac rynek. Juz widac, ze sie to nie uda, bo konsol bedzie po prostu smiesznie malo. Gwiazdka nalezec bedzie do konkurencji, a to juz jest kleska marketingu na calej linii, bo NIGDY nie oddaje sie okresu przed i swiatecznego konkurencji. To juz jest KLESKA. Pierwszych dobrych tytulow na PS mozna sie spodziewac dopiero w 3-4 kwartale 2007 podczas gdy na X-a juz jest i bedzie prawdziwy wysyp perelek (stad twoje zale nt slabego softu sa imo absolutnie nieuzasadnione). Co wiecej przewaga czasowa jaka MS uzyskal, daje mozliwosc wypuszczania coraz lepszych tytulow i odwracania uwagi (imho skutecznego) od konkurenta. Nie wiem, moze po prostu lubisz japonskie rpg-i i czesc specyficznych dla Japonczykow typow gier - ok, ale wiesz, trudno wtedy mowic o obiektywizmie. Trzeba bylo nie kupowac X-a, tylko czekac jeszcze nastepne pol roku na PS.
Konczac - Twoj wybor, ze nie kupisz HDDVD oczywiscie. Po prostu rezygnujesz wtedy, z jednego z waznych elementow HD. Powody przedstawione przez Ciebie sa, imo kompletnie nieracjonalne (w 2007 roku ilosc wydan na ten format HDDVD bedzie zacna, w Europie ruszy ostro z kopyta takoz). HDDVD jest lepszej jakosci jak juz wspomnialem. To wszystko to wlasnie jest jeszcze jeden kamyczek do ogrodka Sony - przegrywa na starcie wojne formatow, a to dla tej korporacji bedzie prawdziwa kleska. Mpeg2HD... dobre sobie! IMHO mimo szumnych zapowiedzi i ogromnej dawki marketingowego kitu, kopia sobie grob. Niestety - bo konkurencja to podstawa, ale jak ktos postanawia popelnic seppuku? Coz poradzic.

ps. Z wibracja mi jest tak - inni (nie Sony) zaplacili za takie mozliwosci hwaru, nigdy nie mowili, ze to ich patent. Sony (nie pierwszy raz zreszta) "wymyslil" cos, co nie bylo jego wlasnoscia intelektualna. To czy jest to 5 czy 10kb nie ma tu znaczenia. Dziwie sie ze ich jeszcze usprawiedliwiasz. Per analogam (choc nie ma tu, przynajmniej na razie, mowy o naruszeniu patentow) - nagle wprowadzili podobne do Wii funkcje w padzie. To oczywiscie przypadek ;) My to juz wymyslilismy 10 lat temu ;) - powie nam pewnie Sony.
 
Ostatnia edycja:
Do góry