Playstation 3 czy Xbox 360

Status
Zamknięty.

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Coś kiedyś czytałem że microsoft coś tam dłubie przy systemie kompresji danych właśnie w celu obejścia pojemności dvd w x360 ale może mi się śniło?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Skoro plik 4gb da się spakować na 2gb to chyba jednak troche można zyskać.Nie wiem,ale w każdym razie z 30gb bluraya z ps3 przez jego ślimacze tempo(x2) traci się 2/3 pojemności bo muszą nagrać grę trzykrotnie na płytę a do tego ja muszę ją zainstalować na twardym to chyba na razie nie będzie problemu z małą pojemnością dvd w x360.Poczytaj sobie o tym jak gry na ps3 są nagrywane parokrotnie na bluray bo napęd jest tak wolny że albo gubi ścieżki albo musiałby wczytywać grę 15minut.No to po co komu ten bluray jeśli zmieści tyle co dvd (a na x360 nie trzeba instalować).Po co więc ludzie tworzą bajki jak to niedługo będzie problem z pojemnością dvd w x360?.Najwyżej co kilka godzin gry zmieni się płytę z pierwszej na drugą i będzie się grało dalej.Nie widzę problemu jaki widzą inni tylko po to by mieć kolejny dowód na wyższość ps3 nad x360.Mam obydwie konsole i na jednej mam uncharted i mgs4 a na drugiej gears of war i forzę 2.Więc moim zdaniem obydwie są wypasione tylko x360 trafia w gusta jednej grupy a ps3 drugiej.Proste.

A co tam powiedział jakiś developer że następne gta się nie pojawi na x360 bo dvd ma za mało miejsca to mało mnie obchodzi,bo już mówili że gta4 mogłoby być dużo lepsze gdyby nie dvd w x360 a ja uważam że mogli się bardziej poprostu postarać a nie zwalać na ograniczenia sprzętowe.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Awaryjność

Xbox360 mam od premiery Elite:) Wszystko śmiga pięknie ,a konsola meczona jest codziennie.Ps3 mam (miałem :( )sam nie wiem bo juz drugi egzemplarz w serwisie ,a w sumie mało grałem nawet bardzo mało .Pechowiec zemnie ?Raczej nie skoro 360 smiga ,czy to moze ps3 zacznie dobijac do procentów awaryjnosci xboxa;) W sumie jest o rok krócej wiec nie mozna tych statystyk równac bo moze sie okazac ze po takim czasie istnienia jak xbox ,ps3 bardzo zbliży sie do tych 30%.Ciagle napotykam skargi na temat padniętych ps3:(
Pozdrawiam
P.s Dodam że pierwsza awaria dotyczyła napędu ,druga wieszała sie co 5 minut heh Ryzyko (xbox nadal oferuje 3 lata gwarancji ,nowe konsole podobno są bezawaryjne.Ps3 rok gwarancji kupa stresu ,na samym serwisie i usiłowaniu reanimacji dziecka sony strace moze nawet 2 miesiace czasu :confused: )
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mój x360 w wersji 65nm (arcade,dysk został mi po starym..) w przeciwieństwie do starego (padł czterech miesiącach a nie miałem gwary więc przerobiłem mocowanie chłodzenia i chodził jeszcze miesiąc) spisuje się już od pół roku bez zarzutu więc odpukać.Właśnie przyszła mi paczka ze sprężonym powietrzem w sprayu więc jutro robię combo czyli odkurzcz + spray bo ixi łyka kurz jak potwór ciasteczkowy krakersy:p.Biorąc pod uwagę fakt że 99,99% x360 padało z powodu przerwania lutów pod cpu/gpu powodowanych wygięciem plyty przez nadmiar gorąca to myślę że te nowe falcony po zmianie chłodzenia i technologii produkcji gpu/cpu czyli 65nm (podobno tylko cpu) mają dużą szansę chodzić bezawaryjnie przez długi czas.No i przynajmniej gwara na trzy lata i zero problemów z jej wyegzekwowaniem w przeciwieństwie do sony,roku gwary(czy to żart?) i problemów z nią o jakich czytam nonstop na różnych forach.
 

_vip_

New member
Panowie, nosze sie z zamiarem zakupu next gena. Jako że aktualnie cena PS3 jest bardzo interesująca biore tą własnie kosolke pod rozwage.

Mam jednak pytanie...na poczatku premiery PS3 było dosc głosno o sporych roznicach w jakosci grafiki tych samych gier na konsoli Sony i MS. Zazwyczaj ta sama gra na X360 wyglądała ladniej, widac było brak AA w PS3 i ogólna pikseloze.

Jak to wygląda w nowych tytulach jak chociac GTA4 ? ...czy na daną chwilę stojąc przed wyborem konsoli nadal kupilibyście Xboxa ? ...czy pozostanie przy napędzie dvd nie odbije sie negatywnie przy nowych gierkach ?

waham sie miedzy X360 Elite i PS3 40GB ...podpięte bedzie pod Sharpa 32D44E
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o różnice w grafice to wejdz na gamespot i tam poszukaj porównań (jest i to sporo) i jak na razie do dosyć sporo gier na ps3 niestety odstaje (sporo) graficznie od wersji na x360.Czytałem wczoraj w neo+ że prezentacja far cry2 w wersji na ps3 nie odbyła się, gdyż ta wersja zupełnie się posypała podczas gdy na x360 hulała aż miło.Myślę że tu chodzi o to by znalezć sobie konsolę która ma gry odpowiadające naszym gustom a z czasem multiplatformowe gry będą takiej samej jakości na obu sprzętach.A jak wiadomo różne konsole to różne exclusivy więc sprawdz lineupy obu i sam zdecyduj.Ps3 dodatkowo ma bluray co sprawia że ps3 to świetny odtwarzacz filmów hd.Musisz pamiętać że gry na ps3 instalują się na twardym (niektóre nawet pół godziny) i to się już nie zmieni.W x360 multiplayer jest płatny(ale mega porządny) a na ps3 darmowy ale ubogi i z problemami.Wiadomo że na obie konsole będą mega gry (i już są) i to tylko kwestia tego w które wolisz zagrać (ja we wszystkie:grin:).
 

Ogr

New member
Bez reklam
Właśnie jedyne sensowne wyjscie to kupic obie;) I pozbyc sie watpliwości ,wiadoma sprawa posiadacze xbox i ps3 beda zawsze stawiac na posiadany sprzęt;) Kieruj sie własnym gustem ewentualnie opinią graczy posiadajacych obie konsole hehehe Tacy jak ja (nie no zart)Ja jestem fanem GEARS of WAR i mysle ze kolejna częśc to będzie gra roku :D :D :D
 

maniek750

New member
Ja posiadam X360 i PS3 i powiem szczerze ze obie platformy sa jak dla mnie wypasione :D Tz. na jednej i drugiej sa dobre tytuly do giercowania ktore sie nie powielaja na obu konsolach np. Gran Turismo na PS3 i G.O.W na X360 :D
Za plusy i minusy tych platform uwazam ze PS3 na duzy plus czytnik Blu-ray a X360 chodzi jak odkurzacz :p
 

nierealny

New member
_vip_ napisał:
Panowie, nosze sie z zamiarem zakupu next gena. Jako że aktualnie cena PS3 jest bardzo interesująca biore tą własnie kosolke pod rozwage.

Mam jednak pytanie...na poczatku premiery PS3 było dosc głosno o sporych roznicach w jakosci grafiki tych samych gier na konsoli Sony i MS. Zazwyczaj ta sama gra na X360 wyglądała ladniej, widac było brak AA w PS3 i ogólna pikseloze.

Jak to wygląda w nowych tytulach jak chociac GTA4 ? ...czy na daną chwilę stojąc przed wyborem konsoli nadal kupilibyście Xboxa ? ...czy pozostanie przy napędzie dvd nie odbije sie negatywnie przy nowych gierkach ?

waham sie miedzy X360 Elite i PS3 40GB ...podpięte bedzie pod Sharpa 32D44E

nadal X0 w większości grach prezentuje się lepiej. musisz sobie zadać pytanie jakie Ci gry bardziej odpowiadają. to jest najważniejsze kryterium :]
 

Divinity

New member
Panowie, nosze sie z zamiarem zakupu next gena. Jako że aktualnie cena PS3 jest bardzo interesująca biore tą własnie kosolke pod rozwage.

Mam jednak pytanie...na poczatku premiery PS3 było dosc głosno o sporych roznicach w jakosci grafiki tych samych gier na konsoli Sony i MS. Zazwyczaj ta sama gra na X360 wyglądała ladniej, widac było brak AA w PS3 i ogólna pikseloze.

Jak to wygląda w nowych tytulach jak chociac GTA4 ? ...czy na daną chwilę stojąc przed wyborem konsoli nadal kupilibyście Xboxa ? ...czy pozostanie przy napędzie dvd nie odbije sie negatywnie przy nowych gierkach ?

waham sie miedzy X360 Elite i PS3 40GB ...podpięte bedzie pod Sharpa 32D44E

Stoję przed identycznym dylematem od...pół roku. Co chwilę zmieniałem zdanie, gdyż ciągle się pojawiała nowa nowość. Teraz zrobiłem sobie porównanie. Bebechy konsol są porównywalne, więc na to nie patrz. Czytnik. Blue-ray jest super fajny, ALE niestety ma bardzo wolny odczyt danych. Dlatego pliki gry są nagrywane wiele razy na blueraya, co ogranicza jego pojemność do zwykłej dvd :) Co do padów, to tutaj ten od xboxa jest znacznie lepszy. Gry, czyli najważniejsza rzecz. Gry multiplatformowe wyglądają lepiej na xboxie + mają anty aliasing, którego nie ma na playu (oczywiście są wyjątki, np. oblivion wygląda lepiej na ps3...oh wait, został wydany po rocznym opóźnieniu).

Ogólnie przez większość czasu byłem za ps3, bo to taki kombajn multimedialny, ale stosunek sony do konsumentów nie jest za ciekawy. Tracą wspaniałe exlusivy (FF XIII) i wypuszczają uptade konsoli z błędami (2.4 bodajżę).

Narazie na tą chwilę myślę nad zakupem xboxa elite. Wcześniej miałem walkę x arcade vs ps3. Jednak po ostatnich wieściach o możliwości instalowania gier na xboxa zmieniłem zdanie.

Cóż, brakuje mi jeszczę trochę funduszy, kwestia tygodni, może miesięcy, ale na obecną chwilę kupilbym xboxa.
 

daszko87

New member
Siemka.

Z twojej wypowiedzi jednak zalatuje, ze chyba bardziej opowiadasz sie na dzien dzisiejszy za xboxem.
W kilku kwestiach sie jednak z Toba nie zgodze...



"...pliki gry są nagrywane wiele razy na blueraya, co ogranicza jego pojemność do zwykłej dvd..."

Troche mocno to "zaokragliles" - polecam wywod jednego z kolegow na forum dosyc niedawno zreszta...



"...Co do padów, to tutaj ten od xboxa jest znacznie lepszy."

Dlaczego jest znacznie lepszy?
Dla mnie DS jest duzo lepszy, xboksowy jakos mi tak "nie lezy idelanie" w dloniach. Jak skarcic jakiegos pada, to ja skarce tego od GameCube(badz przeklety;))
Ale to kwestia gustu, przyzwyczajen, rozmiaru dloni i jeszcze pewnie wielu innych czynnikow...



Przy wyborze nie patrz na cudze opinie na temat padow, ze komus gra jakas sie nie podoba na danej konsoli bo "cos", itd...

Zastanow sie co bedziesz z konsola robic
(czy bedziesz uzywac Bluray'a w przypadku ps3),
jaki gatunek gier Cie najbardziej interesuje, wiec zapoznaj sie z biblioteka gier obu konsol.
No i inna istotna, wazna rzecz...
Pamietaj ze w przypadku ps3,
kazda nowa gra to koszt hmm, zaokraglajac 150 zl(oczywiscie dochodzi mozliwosc wymieniania sie grami,
odsprzedawania starych tytulow itd.)
Xbox natomiast oferuje mozliwosc uruchamiania "kopii"(tu prosze o oszczedzenie mi wywodow ze strony "poprawnych moralnie"),
co moze byc glownym czynnikiem przy wyborze konsoli, szczegolnie przez osobe mloda!
Z tego co wiem prace nad zlamianiem ps3 trwaja,
Alek nie spi, ale po pierwsze na pewno jeszcze dlugo to potrwa, a po drugie dotyczyc to pewnie bedzie bardziej mozliwosci odpalania homebrew (wspanialy Custom Firmware z PSP), niz gier(przynajmniej z poczatku)...

Pozdrawiam Serdecznie ;)
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A ja nadal jako posiadacz obu konsol napiszę że ps3 nadal mnie rozczarowuje a x360 nie. Powód? x360 to zwykła konsola za "małe" pieniądze a ps3 to superduperwypasiony kombajn "nowej generacji" czyli zupełnie nowa jakość. Ale myślę że na razie to tylko w teorii. W praktyce wygląda to jednak tak, że poza blurayem do filmów których nie ma w wypożyczalniach a w sklepie kosztują krocie, sony nie oferuje zupełnie nic, czego nie miałby x360 (no, poza mgs4) a kosztuje (ktoś tu napisał że to przystępna cena heh) jedyne 1400zł. To po to się tak przedstawiciele sony puszyli i napinali mówiąc że następna generacja wejdzie "dopiero gdy oni tak powiedzą", by uraczyć nas tym samym za dużo więcej kasy? Ktoś napisze "1400zł" za dobry odtwarzacz BD to dużo?" ale ja mu odpowiem że ja chciałem konsolę do GIER a nie nowe dvd/bd. Ktoś powie "gry są okrajane do możliwości x360!", ale ja odpowiem że co mnie interesuje inna konsola, przecież ja kupiłem ps3, a sony ma własne studia developerskie więc niech robi więcej gier. Jakoś nie widzę jakiejś mega korzyści z pojemności dysku bd, bo uncharted nie był okrojony na x360 a wygląda może i ładnie ale żeby nowa jakość? To można między bajki włożyć - gears of war tak wyglądało 1,5 roku temu. Na razie radzę kupić x360 i cieszyć się grami a na ps3 zwyczajnie poczekać aż pokaże jak wygląda "ta prawdziwa nowa generacja". Pozdrawiam.
 

salomonik

New member
Mistic napisał:
Co do wypowiedzi kolegi salomonik to chyba sobie żartujesz ile Hideo Kojima (założyciel serii MGS) ma mówić że MGS to exclusive dla PS3, pomyśl też logicznie to jest gra która jest w zaawansowanym stopniu stworzona tylko i wyłącznie pod architektore CELL i RSX wiec port tej gry jest praktycznie niemożliwy, poza tym jest MGS wychodzi na 2 warstwowej płycie BR więc to też eliminuje wydanie go na X360, nie można nagle 40GB skompresować do 9gb taka kompresja nie istnieje, co do FinalaFantasty to też raczej można zapomnieć, nie liczą sie jakieś posty napisane na forach internetrowych tylko oficjalne stanowisko firmy, dla ciekawostki dodam że FinalFantastyXIII i versus ma być pierwszą grą która wykorzysta w pełni wszystkie rdzenie Cell i full mocy z konsoli sony tak zapowiada tworca serii, wiec też jest to nie możliwe żeby stworzyć port, zanmim coś napiszesz to popatrz na różne serwisy zajmujące się grami bo tak wprowadzasz ludzi w błąd.
Pozdrawiam.

Może przesadziłem z tym MGSem ale jeżeli chodzi o Final fantasy XII to był pewniak że wyjdzie na oba current geny !
Info z 14.07.08 "Today it has been announced at E3 that Final Fantasy XIII is no longer a Playstation III exclusive, in America and Europe at least. The 360 version will be released at the same time as the PS3 version."
 

andrearan

New member
Powiem krótko: XBOX 360 (nie jestem fanboyem, nawet raz miałem RRoD, ale wyłączyłem z prądu i ponownie uruchomiłem i chodził, chodzi i przestać nie chce :)(odpukać) , TAK to był 3 czerwone diody śmierci).
 

marcin0903

New member
Dokładnie, na E3 na konferencji Microsoftu wszystko wyszło, FFXIII na X360 i PS3, zaś FF Versus XIII tylko na konsolkę Sony. Dla mnie X360 jest na dziś numerem 1 (UNO :eek:k: ). Usługa sieciowa może i jest płatna, ale za to rewelacyjna, a na PS3 biednie z nią (sprawa może się zmienić po wyjściu Home, ale na dziś XBL pożera PSN na śniadanie), gry, gry, gry. Na PS3 jest naprawde nie wiele gier ekskluzywnych wartych kupna, dla mnie to jest HS, Uncharted, MGS4, MotorStorm i nic innego mi nie przychodzi do głowy, na X360 jest to Forza 2, GoW, H3, Rock Band, (to akurat z perspektywy Europy, bo w Ameryce Północnej jest dostępny na wszystkie konsole, ale na starym kontynencie tylko na X360, tak samo będzie z RB2, dopiero na święta, a wersja X360 we wrześniu), NG2, całe XBLA nie wspominając już o zapowiedziach. Obsługa dashboarda idzie na korzyść X360. Na PS3 mamy XMB co świetnie wygląda i funkcjonuje, ale niestety cały system zapraszania do gry, czatu odbywa się sprawniej na X360.

Żeby nie było, że jestem "fanboyem" mam obie konsole...
 

marcin0903

New member
Pisząc o PS3 zapomniałem wspomnieć o jednej z ważniejszych rzeczy, PS3 ma BD, co idzie oczywiście na korzyść tej konsolki. Ogólnie rzecz ujmując jest bardziej multimedialny niż X360.
 

nakate

New member
Ja mam Xbox 360 i jestem z nej mega zadowolny cztalem wiele postow na temat ze ps3 ma swoje ekslusiwy itd.Ale zadajmy sobie pytanie czy xbox je ma? Otoz ma wezmy chodziasz gears of war...Gra jest przepiekna spedzilem przy niej grajac na sieci mnostwo godzin...Ludzie PS3 wygrywa narazie tylko napewdem hd dlatego tez zastanawiam sie nad zamiana ale chyba nadal zrezygnuje i zostane przy moim xboxksie;)pozdrawiam a ps3 to moze za rok jak cos sie rozkreci.elo
 
Status
Zamknięty.
Do góry