Playstation 3 czy Xbox 360

Status
Zamknięty.

Kac309

New member
plwitcher - nie tyle porownywalem co wymieniono mi chlodzenie w moim 360 z 2006 roku. Roznica jest kolosalna. Naped mam ten sam ale nie jest zabojczo glosny (LG). Mysle ze nie ma sensu narazac sie na koszty wymiany konsoli na nowa. Mozesz zrobic jakis sabotaz i ugotowac Xbox'a. Zaslon kratki od chlodzenia i efekt murowany. Co do tego czy Ci go wymienia to musze cie zmartwic. Wymienia chlodzenie, plyte glowna i moze naped jesli uznaja ze jest juz zuzyty troche (mozesz powiedziec ze Ci rysuje plyty ;). Co do dysku to w Xboxie tez mozna go wymienic tyle ze musi byc to ten model ktory jest montowany oryginalnie:
( http://www.xbox-scene.com/xbox1data/sep/EEZZkAAAVVpHxXqpYb.php )

marcin0903 napisał:
Co do Xboxów 360 nie jestem aż tak bardzo w temacie awaryjności, ale wydaję mi się, że nie ma znaczenia na awaryjność wersja konsoli, czy jest z HDMI czy bez tylko czy jest w technologi 65 nm. Można to sprawdzić po dacie produkcji oraz zasilaczu czy jest 175w :).

Dokladnie. Jednak wersje 65nm tez sie psuja tyle ze rzadziej. Chyba dopiero za rok wyjdzie nowa plyta glowna ktora bedzie naprawde porzadnie zrobiona. Jak znajde informacje na jej temat to podrzuce bo wtej chwili nie pamietam gdzie to wyczytalem.
 

plwitcher

New member
Tylko głownie mi chodzi o napęd, jak włącze mass effect wieczorem to nie da sie grac :( Jak szybko czeka sie na wymiane i jak zgłasza sie awarie ??
A jeszcze jedno jeśli ewentualnie bym wymieniał to czy jest różnica w grafice przez hdmi ??
pozdrawiam wszystkich
 

Kac309

New member
Awarie zglaszasz pod numerem 008 004 411 796. Kiedy zglosilem X'a do M$ tego samego dnia dostalem list przewozowy mailem do wydrukowania (moga tez wyslac poczta). Tego samego dnia zamowilem kuriera. Po tygodniu konsola wrocila do mnie naprawiona. Widoczna roznica przy polaczeniu HDMI jest dopiero przy LCD o przekatnych powyzej 40''.
 

mataman

New member
Bez reklam
Różnica jest i to spora, po HDMI obraz jest ostrzejszy a kolory żywsze. A wielkośc tv nie ma tu nic do rzeczy.
 

Kac309

New member
mataman napisał:
Różnica jest i to spora, po HDMI obraz jest ostrzejszy a kolory żywsze. A wielkośc tv nie ma tu nic do rzeczy.

Skoro tak twierdzisz znaczy ze nie porownywales obu polaczen Xbox'a 360. Na moim 32'' TV nie ma roznicy! U kolegi na 41'' widoczna jest delikatna roznica na kozysc HDMI. Spotkalem sie z wieloma podobnymi opiniami w sieci wiec wydaje mi sie ze to nie tylko moje subiektywne zdanie.
 

mataman

New member
Bez reklam
Porównywałem u ojca na sony bravia 32" i u siebie na samsungu 40". W obydwu przypadkach różnice było widać bardzo dobrze.
 

marcin0903

New member
plwitcher napisał:
Tylko jak już miałbym sprzedawać to musze mieć pewność czy wersja z hdmi jest bardziej cicha od tej która mam bo inaczej zamiana mi sie nie opłaca. Ktoś z was testował może obie konsole ??

ps - Co do exclusivów na xbox to jest ich coraz mniej bo wiekszosc gier także wychodzi na PC :)
pozdrawiam wszstkich
Ja mam Elite w technologi 65 nm, ciszej jakoś nie zauważyłem by chodziła, ale wydaję mi się, że się mniej grzeje.
 

plwitcher

New member
marcin0903 napisał:
Ja mam Elite w technologi 65 nm, ciszej jakoś nie zauważyłem by chodziła, ale wydaję mi się, że się mniej grzeje.
a napęd dvd głośny jest?? Grałeś może w mass effect, bo na tej grze najbardziej chałasuje ??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
mataman napisał:
Porównywałem u ojca na sony bravia 32" i u siebie na samsungu 40". W obydwu przypadkach różnice było widać bardzo dobrze.

A może Ty jesteś jednym z tych co widzą FULL HD z 5 metrów na matrycy 40"? :D

Pozdrawiam,
 

mataman

New member
Bez reklam
No bez przesady. Ale żeby nie widziec różnicy między componentem a HDMI to trzeba małe problemy ze wzrokiem mięć chyba.
 

marcin0903

New member
plwitcher napisał:
a napęd dvd głośny jest?? Grałeś może w mass effect, bo na tej grze najbardziej chałasuje ??
Jak wspominałem ogólnie w głośności nie zauważyłem większych różnic, za to, konsolka po dłuższej sesji jest jakby zimniejsza niż poprzednio, ogólnie chodzi tutaj o awaryjność, która jest mała w przypadku 65 nm.
 

forzainter1g

New member
Odp

Panowie jezeli porownywac mozliwosci techniczne dwoch konsol to oczywiscie wygrywa PS 3.
Awaryjnosc wystepuje w obdywu konsolach najnowsze xboxy z przebudowana plyta glowna ( 65nm )sa praktycznie bez awaryjne ale te stare byly strasznie awaryjne.

Ps 3 awaryjnosc nie dotyczy samej konsoli czy jej podzespolow problem tkwi w firmware czy jak to nazwac co chwila wychodza poprawki jak kolega pisal ze na PS3 wieszalo mu sie NFS Pro street.W PS3 dosyc czesto wystepujaca awaria jest to ze pada naped
Wiec jak ktos sie boi o awaryjnosc to mysle ze w tej chwili ten poprawiony xbox360 z 65nm nawet w tej kwesti wygrywa.

Ale PS3 jest duzo bardziej przyszlosciowe mozna ogladac filmy(naped BD) i jest technicznie lepsze.
Np naped plyty DVD ktore obsluguje xbox maja za mala pojemnosc juz przy GTA 4 Rockstar narzekalo ze plytka jest zamala i nie moze pomiescic gry co bedzie za kilka miesiecy.A naped Blu ray ma potezna pojemnosc.

Z innej strony za xboxem przemawia cena.
Jednak chyba kazdy zna najwieksza zalete xboxa ktorej na tym forum nie wymienie:grin:.

Wiec jak ktos potrzbuje sprzetu super do wszystkiego i nie straszne mu sa polskie ceny i dostepnosc w Polsce gier na PS3 niech je kupi

A jezeli ktos szuka konsoli tylko do gier xbox 360 jest dla niego

A ciekawe czy wywolam nowa burze:grin: jak sie za dlugo zastanawiasz nad xboxem 360 czy ps3 to kup WII.A patrzcie jakie to dziwne nikt nie chce WII tylko xboxa albo ps a to wii ma najwieksza sprzedawalnosc w USA Anglii Japoni i chyba w Europie tez KTO TO KUPUJE:grin::grin::grin:??
Chociaz WII nie powala w grafice czy w dospenosci gier.
Ale to sterowanie to jest wypas totalny jak gralem w Cod 3 na Wii zabawa jest przesadzona
 
Ostatnia edycja:

klata69

New member
mataman napisał:
Z tym jak najbardziej się zgodzę bo konsole kupuje sie dla gier a nie dla blue-ray'a czy innego hd-dvd.
Nie zgodzę się z Tobą.
PS3 mam zamiar kupić głównie jako odtwarzacz Blu-ray AVI, WMV i filmów DVD via HDMI 1.3, oraz mozliwość surfowania po necie + mozliwość oglądania zdjęć z aparatu.
Nie mam zamiaru kupować żadnych gier (no może jedną jak pojawi się na PS3 - Civilization, ale jedynie jako ciekawostkę).

Dlaczego kupuję PS3 do powyższych zastosowań?
Bo to nadal jest najtańsza opcja na rynku !
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
forzainter1g napisał:
Ale PS3 jest duzo bardziej przyszlosciowe mozna ogladac filmy(naped BD) i jest technicznie lepsze.
Np naped plyty DVD ktore obsluguje xbox maja za mala pojemnosc juz przy GTA 4 Rockstar narzekalo ze plytka jest zamala i nie moze pomiescic gry co bedzie za kilka miesiecy.A naped Blu ray ma potezna pojemnosc.

hmm.. zaintrygował mnie ten kawałek.. :>
znaczy twierdzisz, że płyta dvd z GTA4 na x360 ma inna pojemność, niż płyta z GTA4 na ps3 ?
hmmm.. interesujące..

a co do "lepszości" technicznej.. dobrze jest przeczytać coś najpierw, przemyśleć i wyciągnąć wnioski..
moje np. są takie: na dzisiaj nie ma PRZEWAŻAJĄCEJ różnicy w wydajności sprzętu między x360 a ps3.. zależnie od tego, jak jest napisana aplikacja, wykorzysta ona atuty każdej z konsol na swój sposób.. papka marketingowa o ilości rdzeni, ilości procesorów, ilości pamięci, jest mądra wtedy, kiedy ma swoje poparcie w konkretnych przypadkach.. inaczej jest tylko głupim kłapaniem szczęką dla wzbudzenia ruchu powietrza.. :/ gdyby np. okazało się, że jest gra "Far Ninja GTA Cry 18", której realizacja jest możliwa na PS3, a niemożliwa na X360 - i niemożliwa, ze względu na ograniczenia techniczne konsoli, wtedy można orzec, że faktycznie, PS3 jest konsolą mocniejszą, bardziej przyszłościową/elastyczną/rozbudowaną/etc.
dzisiaj każdą grę da się zrealizować zarówno na jednej jak i na drugiej konkurującej konsoli..

jedyną, niepodważalną, jednoznaczą wyższością ps3 nad x360 jest napęd BD, na którym można odtwarzać filmy/koncerty nagrane na tych nośnikach..
 

gosciukolorowy

New member
Apropos odtwarzania plików WMV ..to np. Xbox360 swietnie sobie z nimi radzi. Taki maly plusik w stosunku do PS3. Dodam ze sprawdzalem na probkach plikow WMV w rozdz. 1080p i 720p
 

forzainter1g

New member
Przeciez pisalem ze na ta chwile w dziedzinie gier to nie ma roznicy bo w tej chwili obydwie konsole udzwigna kazda gre. Co do tego GTA IV patrz:

Studio Rockstar Games wczoraj, wyraziło swoje wielkie ubolewanie na temat tego, że nie każdy Xbox 360 posiada dysk twardy oraz na to, że 360-tka posiada przestarzały już napęd DVD.

Sam Houser - szef studia Rockstar stwierdził bowiem w wywiadzie dla 1UP, że:”Jednym z problemów X360, który odbija się potem na grach typu GTA IV, jest zbyt mala pojemnosc nośnika. Myślę, że Xbox 360 będzie musiał w jakiś sposób obejść ten problem. Twierdzę również, że można to zrobić na kilka sposobów. Miejmy zatem nadzieję, że Microsoft załatwi to do końca przyszłego roku, bo to będzie się wciąż pogłębiać(...) Gdyby można było cofnąć czas, chciałbym aby Microsoft wybrał konieczność montowania twardych dysków, tak jak to zrobiło Sony ze swoją PLAYSTATION 3 - podsumował Houser.

Wyraźnie widać, że coraz więcej developerów narzeka na zbyt małą pojemność dysku DVD. Czyżby zatem gigant z Redmond w przyszłym roku zmuszony był, do wydania podstawki w postaci Blu-Ray’a? Istnieje też inna wersja wydarzeń, mianowicie drastyczna obniżka cen 20-gigowych twardzieli do Xboxa 360 oraz wprowadzenie kilku nowych modeli, ot chociażby 40,60 czy 80-gigowych.
 

sin111

New member
Bierz czarnule - Odtwarzacz Blu-Ray, pliki avchd - ost kupilem kamere Sonyego SR12 i po zgraniu materialu na hama na zwykla plytke dvd( miesci 25-35min filmu) nie bylo zadnych problemow z odtwarzaniem ich na ps3. Poza tym super skaler zwyklych dvd.
Duzo gier inclusive - ost MGS4 :) Jedyna wada ze za gre musisz wywalic 200zl a na xboxa masz za free praktycznie po przerobce.
jezeli tylko gry to mysle X360
Jezeli w szerszym zakresie - bierz PS3
 
Status
Zamknięty.
Do góry