Playstation 3 czy Xbox 360

Status
Zamknięty.

jack119

New member
rembick napisał:
PS3 dopiero się rozwija więc przyszłość przed ps3.
No dziwne rozwija się już 15 miesięcy i ile się jeszcze będzie rozwijał ?
rembick napisał:
Dodatkowo xBoXa dobił sam M$ nie wyposażając go w napęd HD-DVD w standardzie bo to posunięcie mogło przeciągną szalę zwycięstwa na stronę HDDVD w wojnie formatów. a tak jedyna nadzieja że wyjdzie zewnętrzny napęd BD do X360. Ale kto wie?
Nie wyposażył go w HDDVD bo nie było takiej potrzeby, w PS3 płytki Blu-Ray są wykorzystywane do władowania na płytkę kilku takich samych plików żeby się szybciej ładowało.
 

rembick

Member
jack119 napisał:
Nie wyposażył go w HDDVD bo nie było takiej potrzeby, w PS3 płytki Blu-Ray są wykorzystywane do władowania na płytkę kilku takich samych plików żeby się szybciej ładowało.

No nie wiem kolego czy nie było takiej potrzeby. Bo dzisiaj Sony byłoby załatwione na amen z BD. Gdyby w X360 był HD-DVD byłby to teraz zwycięski format zapisu filmów w HD. Wyobraź sobie tyle milionów użytkowników. Co do szybszego się ładowania to nie bardzo rozumiem... laser czyta w kilku miejscach naraz...? :rolleyes: czy jak...? bo nie rozumiem... ale chyba ty też nie... :???:
 

tody

New member
widze że z pytania odnośnie którą kosole wybrać zrobiła sie potyczka między fanboy’ami. Z tego co wiem to spory o to kto ma lepszy sprzęt:p nie mają końca. Według mnie osoba która ma dylemat powina sam wybrać na co się nastawia.Bo jak widać do porozumienia nie dojdziemy :p
Ja osobisćie posiadam PS3,po pierwsze musiałem wybrać jedną konsolke bo na dwie bym z kasą nie ujechał.Po 2 miałem PS2 a wiec na PS3 wychodzą kontynuacje super gier. Po trzecie porostu ta konsola bardziej mi odpowiada.

Osobiście sądze ze jezeli ktoś chce tylko grać to niech bierze X360.
Jesli ktoś chce wiecej opcji niz tylko gry to polecam PS3.Sprawdza sie super jako centrum domowej rozrywki.
Według mnie X360 jest bardziej ograniczony w przeciwieństwie do PS3.Choćby ta gra "Uncharted: Drake's Fortune" ...jak mówią panowie z naughty dog to dopiero 35 % możliwości PS3.
 

jack119

New member
Pliki są poprostu dublowane żeby napęd miał do nich szybszy dostęp.

tody napisał:
"Uncharted: Drake's Fortune" ...jak mówią panowie z naughty dog to dopiero 35 % możliwości PS3.

:shock:
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
tody napisał:
Osobiście sądze ze jezeli ktoś chce tylko grać to niech bierze X360.Jesli ktoś chce wiecej opcji niz tylko gry to polecam PS3.Sprawdza sie super jako centrum domowej rozrywki.
Według mnie X360 jest bardziej ograniczony w przeciwieństwie do PS3.Choćby ta gra "Uncharted: Drake's Fortune" ...jak mówią panowie z naughty dog to dopiero 35 % możliwości PS3.
Na początku pisałeś o fanboyach ;), a teraz napisałeś ""Uncharted: Drake's Fortune" ...jak mówią panowie z naughty dog to dopiero 35 % możliwości PS3." ... Te procenty wykorzystania konsoli danej gry mnie nie obchodzą. Dlaczego? - bo są to czyste statystyki, nic po za tym, przy wyjściu PS4 (?) będzie można stwierdzić ile Uncharted wykorzystuje procent konsoli a ile.. hmmm :D, Final Fantasy XX? :) Na dzień dziesiejszy moja pozycja w tej sprawie jest taka, że ( powtarzam na dziś! ) X360 jest lepszy, z jednej prostej przyczyny ma więcej lepszych gier!!! Czy jeżeli grasz to myślisz o wnętrzu konsoli i jej specyfikacjach? Liczy się to jak to da się wykorzystać a nie jakie jest. PS3 owszem lecz nie teraz, uważam, że warto poczekać kilka miesięcy, aż wyjdzie MGS4 (12.06.08 - z tego co pamiętam to data premiery) i inne kontynuacje gier z PS2, bądź nowych takich jak Uncharted, nadejdą różne ciekawe Starter Packi, obniżki cen oraz inne ciekawe rzeczy np. Home! Warto również wspomnieć o Wii :)! Z pozoru konsola może się wydawać na niezbyt dobrą (brak wyższych rozdziałek HD - powyżej 480 lini), ale wielką frajdę daje gra w chociażby RE4 Wii Edition, celowanie za pomocą Wii-lota to jak dla mnie mistrzostwo.
Każdy ma swoje poglądy ja mam takie, tak samo jak każdy chwali swój sprzęt ;).
 

marecki6

New member
Bez reklam
ja sie zgodze ze na dzien dzisiejszy xbox 360 jest najlepszym rozwiazaniem na dzien dzisiejszy, zwlaszcza jezeli chodzi o gry bo tytulow juz jest masa no i jest tanszy a ps3 fajny sprzet zwlaszcza jezeli ktos chce uzywac tej konsoli jako centrum multimedialne ale z drugiej strony na dzien dzisiejszy jest malo dobrych gierek i do tego sa drogie, na blu ray tez niewiele jest filmow i tez sa drogie i ogolnie koszt korzystania z tej konsoli raczej jest kosztowny
 

Matrious

New member
PS3 jest droższe, bo jest lepsze taka prawda. Jest drogie, bo ma full możliwości, a poza tym Xbox w wersi Elite, kosztuje wiecej od PS3 a nadal jest gorsza konsola. PS3 to sprzęt z przyszłością i tanieje w calkiem niezłym tempie. Jeśli chodzi o HD DVD i BD, to jest pewna nowina, że z tych pierwszych ZREZYGNOWALI i od teraz BD będą coraz bardziej wypierać HD DVD. Tak się przynajmniej doczytałem w pismach branżowych. Ja jestem na pewno za PS3
 

many

New member
Holt_ napisał:
długo nad tym myslałes?????

Przynajmniej o 5 minut za krotko IMHO.

Akurat oglądanie filmów w HD to bardzo miła rzecz.

I jesli mogę kupić sprzęt, który połączy mi możliwość grania i możliwością oglądania, to po jakiego .......mam kupować DWA pudełka do tych celów za o wiele wyższą cenę???

Witam serdecznie.
Odgrzebalem stary post... bo ja akurat kupilem ps3 dlatego, ze szukalem odtwarzacza blu ray (wtedy gry mnie nie interesowaly ale pomyslalem ze skoro za ta sama cene moge jeszcze zagrac...)
Teraz zamiast ogladac filmy okazuje sie ze gram... 95%
pozdrowka dla wszystkich
 

Ogr

New member
Bez reklam
Powtarzam się ,lecz sciagając dema gier multiplatformowych ,widzac dużą przewagę graficzną na konsoli xbox360 do tego tansze te same gry ,to ps3 idzie w odstawke .Itak juz stoi 2 miesiące w sumie kupiłem okazyjnie ,do tej pory przeszedłem jedna grę UNCHARTED DRAKE'S FORTUNE
:D z wiadomych powodów! I czekam i czekam na te exclusive PS3.
Ha nie oszczędzę krytyki gierce GT5 te auta sa z gumy czy co ?:grin:
 

marcin0903

New member
Matrious napisał:
PS3 jest droższe, bo jest lepsze taka prawda. Jest drogie, bo ma full możliwości, a poza tym Xbox w wersi Elite, kosztuje wiecej od PS3 a nadal jest gorsza konsola. PS3 to sprzęt z przyszłością i tanieje w calkiem niezłym tempie. Jeśli chodzi o HD DVD i BD, to jest pewna nowina, że z tych pierwszych ZREZYGNOWALI i od teraz BD będą coraz bardziej wypierać HD DVD. Tak się przynajmniej doczytałem w pismach branżowych. Ja jestem na pewno za PS3
Kolego teraz to napisałeś, co droższe to nieznaczy lepsze, po pierwsze Elite kosztuje 1400 zł około, a PS3 1600 zł wersja 40 GB, więc najpierw sprawdź proszę, a potem się wypowiadaj. Co droższe nie znaczy lepsze, nie żebym miał coś do PS3, ale proszę Ciebie bardzo popatrz sobie na tytuły multiplatformowe, np. Splinter Cell DA na X360, a PS3, albo takiego DMC4, to jest paranoja, aby gra instalowała się 30 min, dlatego by były o 1 sek krótsze loadingi. Skoro PS3 jest lepsze czemu tego nie pokazują? Można na palcach jednej ręki policzyć dotychczasowe ekskluzywne hity na PS3: Uncharted, Heavenly Sword, Ninja Gaiden Sigma no i to by było na tyle, wybaczcie mi jeśli coś pominąłem :).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Faktycznie kolega poszedł trochę po bandzie :)

Ale może wykonał skrót myślowy myśląc o wersji Elite z napędem BR? Bo chyba nikt nie sądzi, że to będzie tańsze od PS3 :D

Pozdrawiam,
 

plwitcher

New member
Witam,
Mam obie konsole i powiem że mogę na palcach jednej reki wyliczyć dobre gry na jedna i druga konsole, bo większość i tak wychodzi na obie. Różnic w grafice nie ma, sprawdzałem wiele gier na telewizorze Sharp 37 cali Full HD.
Jeśli ktoś zastanawia się co chce kupić to niech sprawdzi tytuły na którą konsole mu bardziej odpowiadają i ja weźmie.
Gry kupuje głównie na ps3 bo to jest cicha konsola, a głośność Xboxa strasznie mi przeszkadza, aż tak ze mam ochotę go sprzedać , i tu przy okazji mam pytanie czy wersja z hdmi jest cichsza (napęd dvd, sama konsola itd…)??
pozdrawiam wszstkich
 

serce

New member
Wątek jest interesujący dlatego mam parę pytań :)
Czy rzeczywiście w x360 jest o wiele lepsza grafika oraz lepszy online(lepsze serwery i większa ilość ludzi) np fifa 2008 oraz cod 4.Czy w tych nowszych wersjach x360 jest cichszy napęd oraz czy wersja x360 elite jest głośniejsza od wersji x360 premium bądź arcade(myślę że jest gdyż ma pojemniejszy dysk więc i pewnie głośniejszy).Jesteście spece dlatego pewnie zabrniemy w rozmowę :)

Przypomniało mi się następne pytanko a więc edit :D
Czy x360 posiada coś takiego jak frag fx(ps3) oraz czy kierownica gt5(dopiero będzie wychodzić)podejdzie do x360 lecz na zdrowy rozsądek ... nie ale warto się spytać abym później nie miał złych informacji.Czy upscaling(chyba dobrze napisałem)z filmu dvd jest lepszy od tych dvd z upscalingiem do 500zł?Wielkie dzięki.
 
Ostatnia edycja:

Kac309

New member
Obie konsole sa porownywalne. Grafika jest bardzo podobna. Starsze tytuly wygladaly lepiej i dzialaly lepiej na Xboxie 360, bo poprostu programisci piszacy gre docoelowo na X360 nie radza sobie z portowaniem ich na PS3 (chrupanie w Skate i PES2008 to smiech na sali). Teraz jest juz coaz lepiej. Odnosnie napedow moim zdaniem w tej generacji gier wystarczy jeszcze zwykly naped DVD. Moze i bedzie niedlugo trzeba pisac gry na kilku DVD9 ale wole to niz wolny odczyt z BD i co za tym idzie koniecznosc instalacji na dysku. Co do awaryjnosci X'a faktem jest ze lubi sie popsuc ale za to gwarancja door-to-door dziala blyskawicznie i po tygodniu ma sie konsole znowu w domu (jest serwisowana w Czechach!). Nowe Xbox'y pracuja juz sporo ciszej, a stare jesli sie zepsuja (a napewno sie zepsuja, kwestia czasu) dostaja nowe chlodzenie, nowa plyte glowna i naped jesli to konieczne. Usluga sieciowa Xbox Live bije na glowe ta prezentowana przez Sony pod kazdym wzgledem. Moze i trzeba placic ale wole jezdzic Porshe i je utrzymywac niz smigac maluchem za darmo. Xbox tez skaluje zwykle DVD do rozdzielczosci HD tyle ze przy kablu component nie wiedziec czemu jest to zablokowane (tylko kabel VGA i HDMI). PS3 nie jest zle i napewno jak zaczna sie pojawiac na nie naprawde mocne exclusivy to sie zaopatrze w chlebak ale jak na razie szkoda mi pieniedzy dla kilku gier. W gry multiplatformowe wole grac na 360 (acheivmenty, Live, brak instalacji). PS3 tez ma wiele zalet jak np BD (ktory przy grach jest jednoczesnie i zaleta i wada), pady ktore mozna ladowac bezposrednio z konsoli (do xbox'a trzeba dokupic akumulatorki i kabel), wi-fi (do xboxa trzeba dokupic), cicha praca, ze 3 dobre exclusivy, masa gier multiplatformowych, darmowa caly czas rozwijajaca sie usluga sieciowa, brak regionalizacji gier, design. jedyna rzecz ktorej nie moge wybaczyc Sony to wycofanie z PS3 wstecznej kompatybilnosci z grami z PS2, czesto warto worocic do kliku tytulow a przez dziwna polityke Sony jest to juz nie mozliwe w nowych konsolach. Reasumujac jesli chce sie miec kombajn multimedialny z mozliwoasia grania nalezy wybrac PS3, jesli chce sie miec jednak urzadzenie do gier X360. Aha w marcu Microsoft znowu zafundowal powazna obnizke cen i X360 Premiu kosztuje tylko 1000zl, a Elite 1300.
 
Ostatnia edycja:

plwitcher

New member
Kac309 - porównywałeś osobiście może obie wersje xboxa, czy opłaca mi się sprzedawać starego za 350-400 zl i kupować nowego z hdmi aby mieć cichą konsole, mam niby nowsza ale bez hdmi kupiona 30.11.2007 roku, ale głośność napędu i konsoli mnie tak denerwuje że mam ochotę go wywalić przez okno, ale nie chce nikomu krzywdy zrobić z 7 piętra :grin:, a może mogę go jakoś przegrzać to mi go wymienią ??

ps- dla tych co zastanawiaja sie nad kupnem playstation dodam, ze do ps3 mozna podlaczyc dowolny dysk 2.5 cala(laptopowy) oraz dowolna myszke i klawiature pod usb( moja myszka i klawiatura normalnie dziala - myszki to testowalem 3 roznych firm)
pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
Co do Xboxów 360 nie jestem aż tak bardzo w temacie awaryjności, ale wydaję mi się, że nie ma znaczenia na awaryjność wersja konsoli, czy jest z HDMI czy bez tylko czy jest w technologi 65 nm. Można to sprawdzić po dacie produkcji oraz zasilaczu czy jest 175w :). Wydaje mi się, że skoro nie masz HDMI to masz 95 nm.
 

plwitcher

New member
Każdy przegrzany xbox jest wymieniany bez problemu ?? Może powinienem go przegrzać szkoda mi kasy na wymianę(dopłacałbym 600 zł bo tylko 400 zł mi za niego dadzą), za to mogę gry kupić.
pozdrawiam serdecznie
 

mataman

New member
Bez reklam
Po pierwsze nie ma przecież gwarancji że po serwisie dostaniesz coś innego. Wymienia Ci płyte główna i tyle. A po drugie jak masz premium to zostawiasz od niego dysk i kupujesz ARCADE dopłacając 370zł (jeżeli masz 400zł dostać za premium).

A co do wyboru x360, PS3. Nie ma co juz bić piany, poprostu trzeba zobaczyć które exclusive'y bardziej podchodzą i ta konsole nabyć. Wszystkim życze aby nie mieli takiego dylematu i kupili obie bo warte są tego.
 

plwitcher

New member
Tylko jak już miałbym sprzedawać to musze mieć pewność czy wersja z hdmi jest bardziej cicha od tej która mam bo inaczej zamiana mi sie nie opłaca. Ktoś z was testował może obie konsole ??

ps - Co do exclusivów na xbox to jest ich coraz mniej bo wiekszosc gier także wychodzi na PC :)
pozdrawiam wszstkich
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry