Playstation 3, a filmy DVD i Blu-Ray

Mozart 18

New member
Czy PlayStation 3 dobrze sobie radzi z odtwarzaniem filmów DVD i Blu-Ray??? Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

mgomski

New member
plusy PS3:
1) b.dobry czytnik BD i DVD w cenie 1400pln.
2) konsola do gier nowej generacji.
3) surfowanie po internecie via twój telewizor.
4) mozliwość zainstalowania linuxa.

minusy PS3:

1) zużywa więcej prądu i mocno się nagrzewa w porównaniu z BD-30 i innymi stacjonarnymi czytnikami BD. Nie powinen stać w szafce.
2) mały wybór gier w porównaniu do konkurenta z M$.
3) brak polskich liter w powolnej i dosyć słabej przeglądarce sony (m.in. ograniczenie w ilości otwartych okienek).
4) powolne działanie linuxa (sony blokuje część 'mocy' PS3 w przypadku korzystania z zewnętrzych OS).



alterantywy:

1) stacjonarny czytnik BD:
(minusy: brak możliwości PS3 z pkt.2, 3 i 4).
(plusy: cena porównywalna do PS3 lub niższa; niskie zużycie energii; nie grzeje się obudowa; łatwiesza i szybsza obsługa, wygląd- rzecz względna:) ).

2) komputer
(minusy: cena zestawu porównywalna do PS3 lub wyższa; nie wszystkie gry w takiej jakości jak na PS3 za tą cenę; dla starszych osób trudność w obsłudze; trzeba wiedzieć co kupić, by sprzęt nie przycinał i działał cicho; chłodzenie i wielkość kompa nie pozwala schować go w szafce; wygląd- rzecz względna :) ).
(plusy: łatwy i stosunkowo tani upgrade w przypadku zmian na rynku nowych techonologii; wszechstronność zastosowań).


wolny wybór :)
 
Ostatnia edycja:

Wieslav

New member
PS3 a płyty blu-ray

Otrzymałem ostatnio płytę:
Santana - Hymns For Peace - Live At Montreux 2004 na blu-ray
i niestety PS3 nie chce jej odtwarzać.
Inne płyty blu-ray, które posiadam PS3 bezproblemowo je odtwarza.
:roll:
Dla tego mam pytanie czy ktoś odtwarzał to wydanie na PS3?
Czy jest to wina konkretnej płyty czy akurat to wydanie nie będzie odtwarzane na PS3 ?
A może coś mam nie tak poustawiane na PS3?
 

dienekes' shade

New member
Jakie oznaczenie widnieje na grzbiecie, względnie pozostałych częściach opakowania i gdzie zakupiłeś ps3 (jaki numer na tle globu - opakowanie)?
 

Wieslav

New member
Udałem sie do salonu SONY w Manufakturze i okazalo się że u nich na PS3 płyta jest czytana wszystko jest OK. Poradzili abym sprawdził ustawienia w Settings / BD/DVD Settings i raczej mieć poustawiane na automatic.
Tak też zrobilem i płyta "zaskoczyła" .
:eek:k:
Jeśli ktoś lubi słuchać SANTANY - to gorąco polecam płytę blu-ray SANTANA - HYMNS FOR PEACE - Live at Montreux 2004.

P.S. na grzbiecie płyty jest napis: eagle vision HD SANTANA HYMNS FOR PEACE Live At Montreux 2004 dts-HD High Resolution Audio Blu-ray Disc ERBRD5007 - brak jest obrazka globu i numeru.
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Taki pilot to fajna rzecz, ale za jego równowartość można nabyć np. film na BD i obsłużyć go padem :D Ja korzystam z tego drugiego, bo wciśnięcie "play" i po ok. 2 h "stop" nie wymaga dodatkowego i bardziej specjalistycznego urządzenia. Pewnie kiedyś go dokupię, teraz nie odczuwam takiej potrzeby.
 

Wieslav

New member
Mozart 18 napisał:
Menu płyty DVD lub Blu-Ray można obsługiwać padem, czy trzeba dokupić np. coś takiego: http://robson.pl/index.php?p=16&id=6771
:cool:
Mam coś takiego (pilota do PS3) i jestem z tego zadowolony. Oczywiście można również posługiwać się padem do obsługi np. filmów DVD, Blu-ray itp.
Wcześniej kiedy zmuszony byłem korzystać z pada zawsze coś pomyliłem kiedy chcialem robić coś innego niż obsługiwanie gier na PS3.
Pilot jest bardziej intuicyjny - wynika chyba to z przyzwyczajeń wyniesionych z obsługi pilotów TV lub DVD?!
 
Ostatnia edycja:

rembick

Member
Kurde... w sumie to trochę kicha jak musisz jeszcze specjalnie odbiornik podłączyć do ps3 skoro i tak play ma bt. Ja tam jednak bym był za oryginalnym pilotem tak samo jak nigdy nie kupiłbym pada innej firmy... Ale z drugiej strony cena niezła... :|
 

domin74

New member
W MM jest fajna promocja. Kupujac dwa firmy bluray sony dostaje sie pilota sony za darmo. Sam wczoraj to przetestowalem.
 

trode

New member
IMO pilot to zbędna zabawka a stwierdzenie,że obsługa pada jest mało intuicyjna to jakaś kpina. (no offens :) ) Jeśli ktoś lubi stos pilotów (tv, ampli, dvd itd. + jeszcze ten od ps3) to proszę bardzo ale powtarzam imo to zbyteczne.
 

azet

Member
Bez reklam
witam, czyli mozna spokojnie zamiast stacjonarnego odtwarzacza blue ray, kupić ps3 ? generalnie chodzi mi tylko o filmy a co z dźwiękiem, dotychczas musiałem mieć odtwarzacz dvd z dekoderem , bo nie mam kina domowego, podpinam się do wieży techniksa, czy ps3 ma dekodery dżwięku ?
 
Do góry