plastik od obudowy telewizora-Jak usunąć rysy z obudowy sony bravia kdl-32ex421

danio991

New member
Witam,
jestem nowym uczestnikiem tego forum. Do napisania skłoniła mnie sytuacja związana z czyszczeniem obudowy mojego sony bravia Ponad tydzień temu zakupiłem sobie upragniony telwizor
SONY KDL 32 EX421

Po tygodniu użytkowania uważam, że dokonałem słusznego wyboru - wszystko wg mnie ma ten telewizor co powinien mieć ale jest małe ale... no właśnie.
Otóż w sklepie gdzie kupowałem tv usłyszałem, że do zestawu będzie dołączona szmatka do czyszczenia telewizora. Po rozpakowaniu sprzętu szmatki nie było (ale nie mam o to pretensji). Po kliku dniach od kupna przy robieniu porządków w pokoju zakurzyła się obudowa więc postanowiłem ją wyczyścić taką samą metodą jaką czyszczę monitor LCD do kompa (ręcznik papierowy), wyczyściłem ją i wszystko było w porządku - czyściutka - dopóki nie przyjżałem się obudowie pod światło i osłupiałem z wrażenia - cała obudowa po czyszczeniu ma takie mikrorysy, że aż strach pomyśleć - normalnie tor wyścigowy.
Czytałem trochę to forum i było kilka wypowiedzi na ten temat odnośnie plazm ale może dzięki komuś kto miał praktykę z tego typu sprawami w SHARPACH uda mi się usunąć te mikrorysy.
Z daleka ich nie widać i przy oglądaniu telewizji nie przeszkadzają (dzięki bogu nie przejechałem ekranu!!!!), ale może ktoś poważnie dał sobie z tym radę i usunął je. Do proponowanych past polerskich tych do komórek nie mam za bardzo zaufania, abym nie pogorszył sprawy.
Dokladnie opisuje co i jak:
opis usterki:
Zadrapanie,zarys,zarysowane,zdarcie,zdrapany czarny srebny kolor wzornictwo sony,logo sony czyms to mozna zrobic?dorada i pomoc czekam na odp.pozdrawiam
 

lukas-76

New member
Jedno jest pewne-nie stosuje się do polerowania i czyszczenia ani tworzyw sztucznych ani lakierów papieru- NIGDY bo to nic innego jak drewno !! Jedynie co to miękką bawełnianą szmatkę. (znam się na tym bo zajmuję się między innymi polerowaniem lakierów samochodowych)
 

danio991

New member
Jedno jest pewne-nie stosuje się do polerowania i czyszczenia ani tworzyw sztucznych ani lakierów papieru- NIGDY bo to nic innego jak drewno !! Jedynie co to miękką bawełnianą szmatkę. (znam się na tym bo zajmuję się między innymi polerowaniem lakierów samochodowych)
A jak doprowadzic do ładu obudowe od telewizora sony wiem ze jakimis srodkami chemi i kosmetyki?
właśnie zakupiłem telewizor i na dzień dobry zniszczyłem obudowę pomimo ścierania delikatną szmatką,wygląda to strasznie !!!
może ktoś wie jak doprowadzić do błyszczącej czarnej a nie ze smugami powierzchni obudowy telewizor
 

danio991

New member
właśnie zakupiłem telewizor i na dzień dobry zniszczyłem obudowę pomimo ścierania delikatną szmatką,wygląda to strasznie !!!
może ktoś wie jak doprowadzić do błyszczącej czarnej a nie ze smugami powierzchni obudowy telewizora?
 
Do góry