Plasma LG 50PV350 a podłączenie do PC

MiQx

New member
Witam,

Zastanawiam się nad kupnem plasmy lg 50PV350. Bardzo podoba mi się stosunek wielkość/cena/jakość.
Wcześniej patrzyłem na telewizory typu LCD ze względu na wypalanie się plazmy. Dzisiaj po wizycie w sklepie, obraz wyświetlany na plazmie bardzo mnie do siebie przekonał, lecz pozostaje jednak jedno pytanie do użytkowników TV lg 50PV350 - czy po współpracy z PC nie ma na telewizorze jakiś oznak wypalania się?

W instrukcji obsługi producenta znalazłem taką wzmiankę:

Zapobieganie zjawisku „wypalania” obrazu na ekranie.
# Jeśli na ekranie telewizora przez dłuższy czas będzie wyświetlany nieruchomy obraz, zostanie on
trwale odwzorowany, na stałe zniekształcając wyświetlaną później zawartość. Zjawisko to nosi nazwę
„wypalenia” i nie jest objęte gwarancją.
# Jeśli przez dłuższy czas będą ustawione proporcje ekranu 4:3, może dojść do wypalenia obrazu przy
krawędziach ekranu.
# W celu uniknięcia efektu wypalenia należy unikać wyświetlania na ekranie telewizora nieruchomych
obrazów przez dłuższy czas (powyżej 2 godzin na ekranach LCD,
powyżej 1 godziny na ekranach plazmowych).



Czy powinienem się tym przejmować?

Być może jesteście w stanie zaproponować mi coś bardziej odpowiadającego. Moje wymagania to TV do kwoty 2500zł. Telewizor będzie służył nie tylko do oglądania filmów, lecz jeszcze czasami jako pulpit komputera. Tv będzie również współpracował z konsolą xbox360.
Nie mam pojęcia który TV wybrać. Wielkość jaka mnie interesuje to minimum 40 cali :D .
 

mart3112

New member
Widzę, że jesteś moim odzwierciedleniem wręcz ;) Telewizora szukałem w tym samym przedziale i też min 40". Więc z tego co ja kupowałem jakieś 4-5miesięcy temu to był najlepszy kompromis cena/jakość/wielkość. Co do tv nigdy nie bierz za małego nawet jesli wydaje ci się , że będzie dobrze. Ale dobra konkrety :) grając na ps3 są powidoki ale mi to wogóle nie przeszkadza i szybko znikają jedynie widać je na czarnym tle. Mając jego tak długo nie narobiłem sobie żadnego ,,niezmywalnego" powidoku nawet grając czy oglądając filmy po parę godzin. Napewno ciebie straszyli tak samo w sklepach plazmami i nakłaniając na super ledy bo to kosmiczna rewolucja, a w tych plazmach to będą zaraz powidoki i w to z góry nie wierz. Co do samych powidoków zagłebiając się w temat znalazłem informacje, że to dotyczyło starych plazm, chociaż nawet jak ktoś posiada pierwsze plazmy to nie ma powidoków nadal. Jedyne co się natknąłem szukając informacji o powidokach to, że głównie wystepują w sklepach jak chodzi jeden obraz po 10h lub więcej bez przerwy. Jeżeli będziesz normalnie użytkować tv, a nie jak 50 calową ramkę na zdjęcia to nie martw się o powidoki.
 

MiQx

New member
Co jak co, ale obraz na każdej plasmie będzie lepszy od obrazu na LED/LCD - to zauważyłem w sklepie. Wypowiedz mart3112 przekonała mnie jednak do plasmy mimo, że czasami ma działać jako pulpit komputera. Co do opinii w sklepie. W euro koleś obalił mi mit o "duszkach" w nowych plasmach panasonica i to mi próbował wcisnąć, a w idiotach wręcz odradzał i wciskał mi jakiś tv sony.
Mam jeszcze pytanie, czy możecie polecić jakiś tani sklep w zakupie modelu 50PV350?

Mam jeszcze pytanie do mart3112. Jak często podłączasz TV do PC i jak sprawuje się ten TV jako monitor PC? Czy mimo swojego zakupu, może dzisiaj wybrałbyś już inny produkt?
 

mart3112

New member
Tv do pc podłączam nieraz nawet po pare razy na dzień, żeby coś obejrzeć i najlepiej żeby pc miał wyjście przez hdmi. Telewizor bym wybrał drugi raz ten sam chociaż posiada małe wady które innym przeszkadzają np. długi czas przełączania kanałów (2-3s), brak wyjścia słuchawkowego, częsty biały róg ( u mnie nie stwierdziłem), dwa czy trzy wejścia hdmi. Prawdę mówiąc największym plusem tego telewizora jest cena która jest wręcz bezkonkurencyjna do parametrów. Co do kupna ja swój kupiłem w electro.pl w połowie wakacji za ok 2150zł. Pamiętam, że rozbierzności cenowe były wielkie porównując np. z rtv euro agd czy saturnem o prawie 1000zł. Co do obrazu napewno nie będzie to kuro pioneera chociaż porównania nie mam ale jeśli nie jesteś bardzo wymagający jeśli jakaś wada będzie ci przeszkadzać przypomnij cene i spójrz na niego jeszcze raz :) Pozatym lg ma bardzo bardzo rozbudowane opcje dostrojenia obrazu porównując z innymi więc napewno idealnie dostroisz telewizor do swojego oka ;) Jeżeli nie jesteś pewny przeszukaj najlepiej forum to się natkniesz na dużo tematów dotyczących tego tv w tym też mojego zapytania przed kupnem tego telewizorka :)
aaa żeby jeszcze bardziej ciebie przekonać, że ten tv jest idealny przynajmniej jak dla mnie :) to dodam, że granie w gran turismo 5 w nocy to modzio zwłaszcza z widokiem za kierownicy to wtedy czujesz się prawie jakbyś tym samochodem jechał. Co do filmów jak masz dobre głośniki i film w hd to zostaje ci już tylko delektowanie się obrazem w fotelu :) Jak dla mnie takie rozwiązanie jest lepsze od kina bo wygodniej ;)
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Posiadam ów telewizor od listopada i również jestem mega zadowolony - szczególnie po odpowiedniej kalibracji obrazu (o czym było pisane tu na forum LG ). Tak dobrego obrazu przy ekranie tej wielkości próżno szukać za nawet sporo większe pieniądze. Mi udało się go kupić w promocji MM za niecałe 2.200. Wczoraj obejrzałem z komputera dwie części Terminatora w full HD. Nie mogłem się oderwać od telewizora. Powidoki oczywiście się zdarzają, ale szybko znikają i w ogóle nie przeszkadzają. Nie ma mowy, żeby się coś na stałe wypaliło - chyba że przez cale dnie będziesz wyświetlać pulpit :p
 

bigxlx

New member
Posiadam ów telewizor od listopada i również jestem mega zadowolony - szczególnie po odpowiedniej kalibracji obrazu (o czym było pisane tu na forum LG ). Tak dobrego obrazu przy ekranie tej wielkości próżno szukać za nawet sporo większe pieniądze. Mi udało się go kupić w promocji MM za niecałe 2.200. Wczoraj obejrzałem z komputera dwie części Terminatora w full HD. Nie mogłem się oderwać od telewizora. Powidoki oczywiście się zdarzają, ale szybko znikają i w ogóle nie przeszkadzają. Nie ma mowy, żeby się coś na stałe wypaliło - chyba że przez cale dnie będziesz wyświetlać pulpit :p

Nawet taki pulpit potraktowany wybieleniem koloru zniknie na 100% po kilku godzinach. Te TV to nie sa plazmy sprzed lat. Postep techniki widac jak na dloni.
 
Do góry