Plasma LG 50PA4500

matixxxx

New member
Panowie posiadam obecnie tv lcd sony 32kdl3020P, ale bede robił salon 5x5m i chce sobie zakupic wiekszy tam tv ,jakis 42 lub 50 cali i chodzi mi ten Plasma LG 50PA4500, Oglądam glównie naszą tv i jakiś czasem film divx, bajki. jedno co mnie tylko martwi ze nie ma nawet hd-ready a nasz tv teraz przeszła na tę cyfrówkę i czy dużo stracę na obrazie ???

Poradzcie czy do takiego ogladania taka plasma ok czy lepiej kupic led jakis ???
Dodam ze o prąd nie chodzi
 

digitalus

Banned
Panowie posiadam obecnie tv lcd sony 32kdl3020P, ale bede robił salon 5x5m i chce sobie zakupic wiekszy tam tv ,jakis 42 lub 50 cali i chodzi mi ten Plasma LG 50PA4500, Oglądam glównie naszą tv i jakiś czasem film divx, bajki. jedno co mnie tylko martwi ze nie ma nawet hd-ready a nasz tv teraz przeszła na tę cyfrówkę i czy dużo stracę na obrazie ???

Poradzcie czy do takiego ogladania taka plasma ok czy lepiej kupic led jakis ???
Dodam ze o prąd nie chodzi
Teraz zauwazylem ze to stary temat.Ciekawe co kupil matixxxx
Temat poruszany kilka razy.Przeskalowanie sygnalu sd do nizszej rozdzielczosci telewizora w tym przypadku 1024x768 to lepsza jakosc obrazu.w internecie bylo kilka stron na ten temat , niestety nie sa juz aktywne.
Podobne opinie mozna bylo przeczytac na grupach dyskusyjnych.
przyklady

Plazma - dlaczego niższa rozdzielczość jest lepsza ??? - Grupy dyskusyjne dla facetów - Plazma - dlaczego niższa rozdzielczość jest lepsza ???
Jesli ogladasz glownie kanaly sd i kupisz telewizor o rozdzielczosci 1024x768 uzyskasz lepsza jakosc obrazu.
przyklady z forum.Telewizory plazmowe o rozdzielczosci 1024x768
http://www.hdtv.com.pl/forum/635831-post132.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/429315-post80.html
Zrobilem kiedys zdjecie w sklepie.Niestety slabej jakosci.Taki mam aparat w telefonie:).Porownanie telewizorow lcd full-hd i plazmy LG o rozdzielczosci 1024x768 - sygnal sd.W telewizorze plazmowym bylo widac wiecej szczegolow.W sklepie widzialem np licznik wagi w plazmie w lcd prawie nic nie bylo wiadac, zanik szczegolow.Na zdjeciu tez jest to widoczne.Mis byl bardziej wyrazny w plazmie.
http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg
 
Ostatnia edycja:

PosiadaczLG

New member
Witam.
Podepne sie pod ten temat bo nie chce zaczynac nowego.

Kupilem ww telewizorek w bardzo okazyjnej cenie ale zaczynam tracic na nim nerwy i mam pare pytan.

Przesiadlem sie na niego z LG42LK430 ktory to mial wbudowany MPEG4 ale zaprogramowanie na nim naziemnej cyfrowej tez nie bylo proste..
Na 42' mialem problem z odtwarzaniem cyfrowek bo pisalo mi 'Brak modulu CI', wiec dokupilem modul i wlozylem w pcimcia ale potem pojawil sie komunikat 'zakodowany'..
Po tym dopiero wyczytalem ze wystarczy zmienic kraj np. na UK i okazalo sie to strzalem w 10-tke. Tv zaczal odbierac cyfrowe naziemne a modul zwrucilem..

W 50'-tce mam to samo z tym ze wydawalo mi sie ze jestem cfany i odrazu ustawilem kraj na UK..niestety nic nie pomaga zmiana kraju czy to na polske czy inne..
W opisie Tv pisalo ze ma wbudowany MPEG4 ale tu tez ten sam komunikat 'Brak modulu CI'..
Jak zrobic zeby zaczal odtwarzac cyfwrowe kanaly?
Nie chce znow kupowac tego modulu zeby go znow oddawac..
Pomocy.
 

digitalus

Banned
Witam
50PA4500 posiada tuner dvb-t mpeg 4, zmiana jezyka w menu telewizora nie jest potrzebna. Modul do odbioru programow cyfrowych dvb-t tez nie jest potrzebny.Jesli wyszukasz automatyczne kanaly to 50PA4500 moze znalezc kanaly telewizji mobilnej polsatu.Moze poziom sygnalu z anteny nie jest zbyt wysoki i telewizor znalazl tylko najmocniejszy nadajnik telewizji mobilnej.Wszystkie kanaly telewizji mobilnej sa kodowane i nie bedzie obrazu.Moze pojawic sie komunikat Brak modulu CI, lub inny komunikat ale obrazu nigdy nie bedzie.Tylko na kanalach w dvb-t bedzie audio i video.Najlepiej wyszukac kanaly cyfrowe dvb-t recznie.Wykaz kanalow i parametry odbioru mux1, mux2,mux3 w linku nizej
Naziemna Telewizja Cyfrowa - nadajniki DVB-T odbir telewizji cyfrowej lista nadajnikw DVB T
W menu telewizora uruchamiasz reczne wyszukiwanie kanalow
Wybierasz dany kanal. Jesli jest poziom i jakosc sygnalu to telewizor znajdzie programy
Jesli chcesz skasowac wszystkie obecne kanaly (prawdopodobnie kanaly telewizji mobilnej) to na chwile uruchmiasz wyszukiwanie autoamtyczne i szybko przerywyasz wyszukiwanie.Kanaly zostana skasowane.
Warto przypomniec ze w warszawie testowany jest tez inny standard nadawania czyli dvb-t2.Dlatego najlepiej wyszukac kanaly dvb-t recznie .
 
Ostatnia edycja:

PosiadaczLG

New member
Dzieki za podpowiedz :)
Jednak juz to rozkminilem po paru godzinach xd
W menu programowania jest opcja 'ANTENA' i 'TV KABLOWA' mam typowa kablowke wiec wybralem ta opcje...
Po jakims czasie zdenerwowalem sie i wzialem opcje 'ANTENA' i wszystko dziala, dziwne.. xd ale jest juz ok :p
Przydatny temat dla takich zoltodziobow jak ja ;)
 
Do góry