plasma/lcd chyba jednak panas?!?!

slimak

New member
Bez reklam
digitalus napisał:
w nowej generacji plazm LG zredukowano pobor pradu o polowe .np 42 PQ 3000 bez funkcji eco 175 wat,rzeczywisty pobor pradu to 100 do 120wat

Ale to rozdzielczość: 1024x768. Plazmy HD ready zawsze zużywały dużo mniej od Full HD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest zwykła ściema.
Sharpa 46 LE 700 jak prezentowaliśmy ustawionego na ustawieniach fabrycznych ( Audioshow Warszawa 7-8.11.2009) to pobierał max
110- 120 W. Po kalibracji 50 do 60W
 

pionaj

New member
kiki napisał:
wolę zdecydowanie lcd w klasie niż plazmę Daewoo.
Chyba że ktoś lubi biegać po serwisach.
Mam jeszcze kino Daewoo które wędrowało jak bumerang do serwisu i leży zepsute. Więc jeśli ktoś lubi zawierać nowe znajomości w serwisach - życzę powodzenia.
Przypomnę że LED LCD Sharpa 46LE 700 po kalibracji pobiera 50 -60 W.

coś sie tego szarpa tak uczepił ?;)
jak to drzewiej mówili ...jakeś se kupił to się teraz po serwisach szarp

my tu chyba raczej będziemy dyskutować o przyzwoitym tv dla mas czyli góra 2-3 tys zł :)
 

redshark

New member
hej, widze ze o pradzie zescie sie rozpisali a tak naprawde to mi to tito bo dla mnie akurat liczy sie jakosc obrazu i komfort obejrzenia idealnego HD bez zadnych smużeń czy pikseli niz bym mial miec gorszy obraz w zamian ze zaoszczedze z kilkadziesiat zlotych rocznie... :] kurde dzis pojechalem wymienic kolo zaplacilem 30zl i kupilem przedlurzacz i poszlo 16zl... wiec te kilkadziesiat zl rocznie wiecej to jest pryszcz :p

chodzilo mi aby o to czemu kurde widzialem na LCDikach np podczas meczy no piksele wokol pilki czy nawet takie dziwne male obramowania wokol pilkarzy.... takiego czegos nie ma na mojej plazmie panasa 42PY80 bogu dzieki.

Teraz wlasnie przymierzam sie do 46 cali i stad zadalem pytanie czy moze jednak postawic teraz na technologie LCD ale kurcze nie chcialbym widziec tych wszystkich wad w obrazie ktore ja widze w czasie meczow bo np kumpel nie umie tego dostrzec... :] ?!?! ja mu pokazuje ze tu nie jest czysto czy wyraznie a on ze nie widzi roznicy... :]

Teraz jestem juz chyba zdecydowany na panasa 46G15 ale jesli polecicie mi jakis model LCD ktoremu mam sie przyjrzec zobaczyc ak wyglada obraz to chetnie przetestuje w sklepie jakis meczyk jak wyglada!!
 

pokonek

New member
redshark napisał:
hej, widze ze o pradzie zescie sie rozpisali a tak naprawde to mi to tito bo dla mnie akurat liczy sie jakosc obrazu i komfort obejrzenia idealnego HD bez zadnych smużeń czy pikseli niz bym mial miec gorszy obraz w zamian ze zaoszczedze z kilkadziesiat zlotych rocznie... :] kurde dzis pojechalem wymienic kolo zaplacilem 30zl i kupilem przedlurzacz i poszlo 16zl... wiec te kilkadziesiat zl rocznie wiecej to jest pryszcz :p

chodzilo mi aby o to czemu kurde widzialem na LCDikach np podczas meczy no piksele wokol pilki czy nawet takie dziwne male obramowania wokol pilkarzy.... takiego czegos nie ma na mojej plazmie panasa 42PY80 bogu dzieki.

Teraz wlasnie przymierzam sie do 46 cali i stad zadalem pytanie czy moze jednak postawic teraz na technologie LCD ale kurcze nie chcialbym widziec tych wszystkich wad w obrazie ktore ja widze w czasie meczow bo np kumpel nie umie tego dostrzec... :] ?!?! ja mu pokazuje ze tu nie jest czysto czy wyraznie a on ze nie widzi roznicy... :]

Teraz jestem juz chyba zdecydowany na panasa 46G15 ale jesli polecicie mi jakis model LCD ktoremu mam sie przyjrzec zobaczyc ak wyglada obraz to chetnie przetestuje w sklepie jakis meczyk jak wyglada!!






Witaj.
Polecam porównanie w dodatku AV Płaskie Ekrany 11/2009. Test dotyczy modeli LCD Philips 42PFL5604H, Sony KDL-40S560, Samsung LE40B5 kontra plazma Panasonic TX-P42X10Y. Krótko mówiąc w jakości obrazu w tym przedziale cenowym Panasonic deklasuje rywali. Jest też test Toshiby Regza 42ZV635DG. Proponuje jednak i tak test w domowych warunkach. Osobiście miałem okazję porównać w swoim domu Sony KDL-40 W5500 (model droższy obecnie o ok.1000 plz) z Panasonic TX-P42S10, oraz po za konkursem Pioneer PDP 428 Xd (Rewelaja mimo HD Ready) i dopiero wtedy zrozumiałem dlaczego nie kupiłbym i nie kupiłem LCD. Oczywiście mówimy o podobnym przedziale cenowym. Zarówno plazmy jak i LCD mają swoje wady i zalety, lecz nie patrząc na parametry mierzalne najistotniejszą rolę odgrywają tu nasze uwarunkowania, potrzeby i odczucia subiektywne. Dlatego też co do testów na własnym sygnale zgadzam się z opinią Kikiego.
Polecam i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Plazmy i LCD mają wady tak.Jako długi użytkownik różnej maści LCD, napisze tyle że Plazma ma zdecydowania mniej wad.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tylko prezentacja w domu daje Ci odpowiedź co jest dla Ciebie lepsze.
I możesz pytać wszystkich do koła . Ale to właśnie Ty będziesz sobie siedział w domu w nadchodzące święta i rozkoszował się obrazem ( bądź nie! :D)
 

BelYaal

New member
A tak z ciekawosci, bo wszyscy sie dra.. plazma, plazma ze wzgledu na SD... a ze wzgledu na HD? Czy ewentualnie filmy z BR.. nadal bedzie miala przewage?
 

redshark

New member
ja ci odpowiem na pytanie bo mam plazme panasa 42PY85P i powiem ze HD cyfry wymiata na maxa zwlaszcza jak ogladam mecz! stad wlasnie sie tu pytalem czy moze tak samo jest z jakims modelem LCD bo one sa tanszne... widzialem LG i sharpa LCD w sklepie na tvn HD lecial mecz to az sie przerazilem bo widzialem piksele i takie obramowanie wokol pilkarzy i sie pytam gdzie tu czystosc obrazu HD jaka widze na plazmie?!?

myslalem ze ktos kto kupil LCDika i przeczyta ten temat wskarze mi na jaki model mam popatrzec by nie bylo takich niedogodnosci i moglbym sie cieszyc jakoscia plazmy przy mniejszych wydanych pieniazkach ale... jak narazie lipa z jakosca na lcdku... jeszcze w tym tyg zamierzam nagrac na dvd fragment mecza i sie przejsc po roznych LCDikach i zobaczyc czy jakosc bedzie jak na plazmie tylko najpierw musze wychaczyc gdzies w sieci HD materiał najlepiej wlasnie mecz by se go nagrac i sprawdzic na lcdikach...
 
Ostatnia edycja:

redshark

New member
no ja ci powiem z mojej strony, skusilem sie na plazme panasa bo dla mnie najwazniejsze bylo jakosc i jeszcze raz jakosc wyswietlanego obrazu, oplacilem to wyzszym rachukiem za prad ale to jest jakies kilkadziesiat zl rocznie aby :p wiesz ostatnio dla przykladu 50zl mi sie w 10min rozplynelo na wymiane opon i kupno przedluzacza... :p
No innych wad narazie nie zaobserwowalem - czytalem o jakis zielonych poswiatach czy wypalaniu sie log programow jak dotad po roku uzytkowania mojego modelu nic z tych rzeczy nie mam :) a jak ogladam mecz HD z cyfry to sie ślinie :p

teraz po prostu musze kupic drugi odbiornik i LCDiki sa tansze stad usilnie poszukuje jakiegos ktory mi spelni moje wymagania jakosci obrazu z plazmy :p bo po panasie i jakosci jak mi ma przyjsc ogladac mecz czy grac na konsoli i widziec jakies piksele czy obramowania to mnie piiiii strzeli :p
 

redshark

New member
Hej jadnak zdecydowalem sie na plasme nie na LCD bo zaden lcdik mnie nie zadowolil jakoscia obrazu natomiast inne pytanie:

panas 46G10E w porownaniu z plasma samsunga PS50B650. Ktory ma obraz ladniejszy?! pomijajac fakt ze samsung ma ladniejsze wzornictwo i wyposarzenie, chodzi czysto o jakosc obrazu... sprawdzal ktos ktory lepszy ma obraz?
 

maciey7

New member
p

polter napisał:
Jest jeszcze kwestia ceny zakupu TV. Myślę, że 46SV685 z ceną ok 8.000 zł nijak ma się ze swoim zużyciem energii na poziomie max 120W do panasa w cenie max. 3000 zł ze zużyciem energii max 300W. 0,2kW różnicy x 0,7zł/kWh = 0,14zł/h. Zakładając 5000zł różnicy w cenie zakupu na 5 lat użytkowania TV to mamy ok. 7000h pracy rocznie czyli mniej więcej ok 20h dziennie pracy plazmy za darmo. Oczywiście nie mówie tutaj nic o jakości obrazu, ot czysta ekonomia ;)
pozdr

PS. Sam jestem akurat na etapie zakupu TV iteż ciągle rozważam różne dylematy, obecnie polegające na podjęciu decyzji czy 46g15 czy 50v10

I tu rodzi się pytanie ile razy drozszy musi być LCD żeby dorównał jakością plaźmie......
 

pyton1987

New member
Ja polecam plazme. Moze ktos mi pomoze z wyborem , sorry ze tu sie podlaczam.

Panasonic TX P42C10Y ( za okolo 2400zl)
Panasonic TX P42X10y ( okolo 2500)
oraz Panasonic 42x10y ( nie jestem pewnien czy to pelna nazwa modelu , za okolo 2500zl)

Nie moge znalesc z jakiego roku jest produkcja nigdzie , mam nadzieje ze Wy jako znawcy mozecie powiedziec cos o tych telewizorach , czy warto je brac.. Sa to plazmy , najbardziej mi podchodza. Prosze o szybka odpowiedz gdyz jak najpredzej zamierzam kupic. Pozdrawiam i z gory dziekuje
 
Do góry