plasma/lcd chyba jednak panas?!?!

redshark

New member
hej jestem posiadaczem panasa 42PY cos tam :p jestem z iego bardzo zadowolony, gram na pleju3 na niej i ogladam mecze w HD z cyfry i jest po prostu masakryczna rewelka :)

cjodzi o to ze musze kupic drugi... no i narodzilo sie pytanie jaki?! mam plame i jestem zadowolony, teraz widze ze za ok 3000 moge miec panasa TX-P42S10E ale... w tej samej cenie atakuje mnie Sharp LCD LC-46 d654e. Wiekszy ekran ale mam pytanie czy LCD bedzie tak zarabiście wyrabiał na meczach HD czy konsoli jak plasma?! bo jak zobaczylem 50 cali lcd LG mecz na TVN HD to sie przerazilem bo same piksele widzialem a na moim panasie to az murawe, trawke wyraźnie bardzo widze i nie wspomne ze nie ma nic kompletnie pikseli lub obramowan wokol pilkarzy... Czy LCDiki sa takie kiepskie!??!?! bo widzialem dwa i normlanie sie przerazilem... Swoja droga ten Sharp kusi swoimi 46calami...

mam jeszcze LCD samsunga 32 i powiem ze na panasie lepiej wyglada sygnal SD ale jeszcze nie sprawdzalem sygnalu z cyfry...

Po prostu nie moge zrozumiec po tym co widzialem na LCDikach czemu wiara je kupuje, chyba ze widzialem slabe modele, bo jak widzialem mecz HD na plasmie czy na LCD to masakra plasma deklasuje ale czy tak jest na wszytkich modelach!?!??!

Ps: nie ma normlanie zadnego watku na tym forum gdzie moznaby o tym pogadac tylko od razu trzeba wybierac dzial i producenta gdzie sie pisze...
 

lajosz

New member
Przecież wątek Plazma czy LCD jest jak byk na głównej stronie forum.
Sekcja "Na skróty" . Po lewej, druga od góry.

Poczytaj bo warto.
 

digitalus

Banned
witam
kiedys juz napisalem na forum . uwazam ze sa trzy grupy klientow w sklepach rtv.
1.zdecydowana tylko na plazme bo plazma ma najbardziej zblizona jakosc obrazu do crt.
2.zdecydowana tylko na lcd
3.nie jest zdecydowana, podejmuje decyzje oceniajac jakosc obrazu w sklepie. nie jest dobre rozwiazanie bo w domu sa zupelnie inne warunki niz w sklepie , bardzo mocne oswietlenie w sklepie powoduje ze jakosc obrazu w plazmie wydaje sie gorsza . w sklepie zrodlem sygnalu najczesciej jest blu-ray czyli doskonale zrodlo sygnalu. wtedy jakosc obrazu z lcd jest ok. w domu jakosc obrazu na pewno bedzie gorsza na lcd. na pewno gdy zrodlem bedzie sygnal sd czyli np telewizja kablowa albo antena zewnetrzna.
plazma to lepszy wybor bo kazdy punkt ekranu sklada sie z trzech oddzielnych komorek, kazda w innym kolorze - czerwonym, zielonym i niebieskim. A to oznacza, ze plazma moze wyswietlic miliardy kombinacji czerwieni, zieleni i blekitu. jesli kupimy plazme - kolory beda lepiej odpowiadac barwom "prawdziwego świata”. plazma lepiej radzi sobie z sygnalem o niskiej rozdzielczosci.
czas reakcji matrycy plazmy jest ponad sto razy szybszy od lcd, to na pewno wystarczy aby kupic plazme.
wklejalem duzo linkow do stron z potwierdzeniem ze plazma to optymalny i najlepszy wybor.
nawet plazma daewoo dobrze sie "wyrabia" a miala byc to kupa zlomu tzn tak uwazaja niektore osoby.ten telewizorek jest lepszy od kazdego lcd pod wzgledem jakosci obrazu sd o 5 dlugosci :)
wszystko widoczne na zdjeciach.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24864&page=6
teraz mam dwie plazmy daewoo i panasonic.
w przyszlosci pewnie kupie LG bo tez mi sie podoba.
tez nie wiem kto kupuje lcd.
 
Ostatnia edycja:

redshark

New member
hej, dzieki za odpowiedz.

Generalnie kurde musze jakos wykombinowac by nagrac mecz HD jakos na dvd choc fragment i sprobowac odtworzyc w sklepie i zobaczyc czy LCD wyrabia jak plasma bo ten moj panas normlanie to wymiata jak zobaczylem lcdiki to sie przerazilem ale z drugiej strony teraz mnie tknelo ze widzialem mecz na tvn HD a moze to jednak nie to samo co cyfra HD moze maja gorsza jakosc HD...

normlanie idealem by bylo zobaczenie meczu z cyfry oraz uruchomienie pleja3 i na tej podstawie bym mogl smialo powiedziec czy LCD wyrabia czy nie w konfrontacji z plasmą...
 

lajosz

New member
Wszystkie dylematy które Cię nurtują, były (i nadal są) poruszane na forum, wystarczy tylko poszukać.

A tak na marginesie, to warto (moim zdaniem) zainteresować się TV LCD Toshiba TV LCD seria ZV lub jego młodszą wersją LED (seria SV).
Ja byłem pod wrażeniem LCD Toshiba 42ZV635DG.
Moim zdaniem może on spokojnie konkurować z plazmą pod każdym względem, że o zdecydowanie mniejszym apetycie na prąd nie wspomnę, a podobno seria SV jest znacznie lepsza niż ZV, chociaż tego TV na żywo nie widziałem.
 

pionaj

New member
lajosz napisał:
Wszystkie dylematy które Cię nurtują, były (i nadal są) poruszane na forum, wystarczy tylko poszukać.

Ja byłem pod wrażeniem LCD Toshiba 42ZV635DG.
że o zdecydowanie mniejszym apetycie na prąd nie wspomnę


to ile ten zdecydowanie mniejszy apetyt wynosi ? ;)
 

lajosz

New member
42ZV635DG --> najwyższa zmierzona wartość = 150 W, czyli nie jest tak różowo, ale jest to najwyższa wartość.
Średnia to około 90 W.

46SV685 --> najwyższa zmierzona wartość = 120 W.
Średnia około 70 W.

A teraz możesz podać wartości dla plazmy, oczywiście mierzone dla najwyższych wartości.

Jednak sprawa poboru energii jest drugorzędna.
Przede wszystkim chodzi o jakość obrazu, a ta (powtórzę) moim zdaniem jest bardzo dobra jak na LCD.
 

pionaj

New member
a skąd takie dane ?
skoro producent np. lcd-ka Toshiba 46 SV 685 D pisz

-napięcie: maks. 240 V, 50/60 Hz
- pobór mocy: 243 W
- tryb energooszczędny: 117 W
- tryb czuwania: 0,4 W

:kom:
 

polter

New member
Jest jeszcze kwestia ceny zakupu TV. Myślę, że 46SV685 z ceną ok 8.000 zł nijak ma się ze swoim zużyciem energii na poziomie max 120W do panasa w cenie max. 3000 zł ze zużyciem energii max 300W. 0,2kW różnicy x 0,7zł/kWh = 0,14zł/h. Zakładając 5000zł różnicy w cenie zakupu na 5 lat użytkowania TV to mamy ok. 7000h pracy rocznie czyli mniej więcej ok 20h dziennie pracy plazmy za darmo. Oczywiście nie mówie tutaj nic o jakości obrazu, ot czysta ekonomia ;)
pozdr

PS. Sam jestem akurat na etapie zakupu TV iteż ciągle rozważam różne dylematy, obecnie polegające na podjęciu decyzji czy 46g15 czy 50v10
 
Ostatnia edycja:

lajosz

New member
Dane zaczerpnięte z testów tych TV na tym forum.

Testy wykonywał kiki, a pobór był mierzony miernikiem podczas testów.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że testy nie muszą być miarodajne, ale dlaczego kiki miałby kłamać ? Przecież nic by na tym nie zyskał bo każdy kto by kupił któryś z tych TV mógłby w bardzo prosty sposób podważyć wyniki testów (przynajmniej w zakresie poboru energii) po prostu mierząc pobór u siebie w domu.

Jak dotychczas nikt nie podważał tych wyników, a przecież są osoby które kupiły te telewizory i wypowiadały się na forum.
 

lajosz

New member
polter napisał:
Jest jeszcze kwestia ceny zakupu TV. Myślę, że 46SV685 z ceną ok 8.000 zł nijak ma się ze swoim zużyciem energii na poziomie max 120W do panasa w cenie max. 3000 zł ze zużyciem energii max 300W. 0,2kW różnicy x 0,7zł/kWh = 0,14zł/h. Zakładając 5000zł różnicy w cenie zakupu na 5 lat użytkowania TV to mamy ok. 7000h pracy rocznie czyli mniej więcej ok 20h dziennie pracy plazmy za darmo. Oczywiście nie mówie tutaj nic o jakości obrazu, ot czysta ekonomia ;)
pozdr
polter --> Nie pozostaje mi nic innego jak... przyznać Ci rację.
Po prostu nie pomyślałem w ten sposób.

Mimo wszystko jednak, ten TV (czyli ta Toshiba) zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, właśnie pod względem jakości obrazu i tak naprawdę to właściwie prze nią nie kupiłem plazmy która miałem zamiar kupić na 99% i kupiłbym na pewno bo nawet wybrałem się do sklepu specjalnie po to żeby kupić właśnie plazmę (Panasonic 42 S10).
Nie kupiłem tylko dlatego, że akurat zabrakło (fizycznie) tego modelu.
W tzw. międzyczasie zobaczyłem tą Toshibę w akcji i mocno się zastanawiam czy plazma jest na tyle lepsza żeby kupić właśnie ją.
 

pionaj

New member
lajosz
tylko niechcący nie myśl że 42-calowy Panas bierze ok 300 W;)
owszem ok 240 na full
natomiast przeciętnie ok 170..w porywach do ok 200 -stu :)
 

digitalus

Banned
lajosz napisał:
42ZV635DG --> najwyższa zmierzona wartość = 150 W, czyli nie jest tak różowo, ale jest to najwyższa wartość.
Średnia to około 90 W.

46SV685 --> najwyższa zmierzona wartość = 120 W.
Średnia około 70 W.

A teraz możesz podać wartości dla plazmy, oczywiście mierzone dla najwyższych wartości.

Jednak sprawa poboru energii jest drugorzędna.
Przede wszystkim chodzi o jakość obrazu, a ta (powtórzę) moim zdaniem jest bardzo dobra jak na LCD.
to zadna rewelacja bo sredni pobor pradu w plazmie daewoo to 115 wat.
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=229014&postcount=60

identyczna matryca jest w LG 32PC51 i plazmie AKAI.w nowej generacji plazm LG zredukowano pobor pradu o polowe .np 42 PQ 3000 bez funkcji eco 175 wat,rzeczywisty pobor pradu to 100 do 120wat
lepiej zaplacic 10 zl wiecej za prad i mamy lepsza jakosc obrazu niz w lcd
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wolę zdecydowanie lcd w klasie niż plazmę Daewoo.
Chyba że ktoś lubi biegać po serwisach.
Mam jeszcze kino Daewoo które wędrowało jak bumerang do serwisu i leży zepsute. Więc jeśli ktoś lubi zawierać nowe znajomości w serwisach - życzę powodzenia.
Przypomnę że LED LCD Sharpa 46LE 700 po kalibracji pobiera 50 -60 W.
 
Do góry