Plasma czy LCD ?

one4all

New member
Witam!
Prosze o porade.Wiem ,ze to kolejny post o tym temacie ale niespecjalnie sie orientuje w tych technologiach a po przeczytaniu roznych wypowiedzi na tym forum i na innych mam juz metlik w glowie...Mam zamiar kupic razem z rodzinka duzy telewizor, w zasadzie 2, z kinem domowym do kazdego, czyli 2 takie zestawy.Kupa kasy, wybor na wiele lat, wiec decyzja powazna i odpowiedzialnosc duza.W razie czego wina spadnie na mnie...wiec pomozcie mi i doradzcie...
Warunki mam takie:pokoj ponad 20 m , raczej z malym naslonecznieniem, od strony polnocnej, okno z boku telewizora, odleglosc od 3-4,5 m, chcialbym dokupic do tego Cyfre+ i ogladac glownie satelite, sygnal ze zwyklej anteny szerokopasmowej raczej mam marny, wiec nie bede raczej ogladal "normalnej" telewizji.Do tego oczywiscie DVD z kina domowego,czyli filmy.Sportu raczej nie ogladam, muzyki duzo nie slucham ,wiecej raczej z MTV lub VIVY .Zaznacze, ze nie chce wydac b.duzo bo i tak na 2 zestawy to kupa kasy, jakies 5000 do 6000 za sztuke.Co mi mozecie zaproponowac w moim przypadku?Plazme czy LCD, 37/42 cale?Myslalem o LG 42pc1r,LG px4r,LG37 lc2r,LG rz37lz55,SAMSUNG le37r72b,SAMSUNG le40r72b,PNASONIC th-42pa50.Czy takie Lg mi nie wystarczy do "zwyklego ogladania"?Jaki ma stosunek jakosci do ceny?Czy przy plasmie istotny jest kat ogladania/160 st. wystarcza?Modeli duzo roznych firm...ciezko sie w tym rozeznac...Jak to jest z ta jakoscia, wazniejsza jest rozdzielczosc czy tez pozostale parametry?Lepiej wybrac telewizor o wiekszej rozdzielczosci tj.plasme 1024x768 a gorszej jasnosci i kontrascie czy mniejszej rozdz. tj825x480 a lepszym kontarscie i jasnosci?Jak sie maja takie plasmy do LCD?Czy to bezpiecznie robic taki zakup przez net ,czy raczej pojechac osobiscie?Jaki rabat moge dostac kupujac 2 takie zestawy?Jakie sklepy netowe mozecie mi polecic?Bede wdzieczny za kazda sugestie...
 

adrianus

New member
Chyba pomyliłeś dane o kątach z jakimś LCD.
Kąty są jedynie kłopotem przy LCD nie przy plazmie.
Moim zdaniem lepszym wyborem jest plazma,a argumentów na forum nie brakuje.Ja też na poczatku miałem dylemat.Ale jest tu taki duży zakres informacji,że powinieneś po jakimś czasie sam dojść do właściwej decyzji.

Za 5K jesteś w stanie kupić PC1R(model który ja posiadam)
42 cale w HD.Nowy model,z nowym xd.Myślę ,że to optymalny wybór za te pieniądze.
 

one4all

New member
sprosrowanie...

Dzieki za opinie!
Z ciekawoscia czytalem Twoje posty po zakupie twojego Lg i przyznam, ze prawie jestem przekonany...Ale tyle jest opinii na roznych forach, ze czlowiek glupieje poprostu!A cala prawda to kasa, ona dyktuje warunki...hmm...5k a ciekaw jestem ile jeszcze cena moze poleciec,nie spiesze sie z zakupem.
Co do tych katow, to widzialem w kilku miejscach takie dane, stad pytanie.Np.http://allegro.pl/item107038324_lg_42pc1r_fabrycznie_nowe_od_reki_gwpl_f_vat.html
Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ja bym przy tych środkach sprawdził

Panasonic 42 PA 60
LG 42 PX 5
Samsung 42 S5s
-------------------
37" LG LC2

Zbyt duże obciążenie. Wystarczy ,ze sprawdzisz wszystkie telewizory w swoich warunkach mieszkaniowych.
Nie kupuj najtańszych telewizorów - tylko ze wzgledu na cenę.
pozdrawiam
 

pepe12345

New member
panasonic 42 PA 60

polecam tego Panasonica 42" PA60 to super plazma !!! posiadam ten sprzęt ok. miesiąca i to był trafny strzał !!! ( wybierałem plazme ok 5 miesięcy ) w starciu z konkurencją wypadł najlepiej !!! do tunera cyfrowego obraz super !!! do dvd to samo !!! a jak kupisz sprzęt to koniecznie podłącz po kabelku HDMI !!! to poznasz jakość PANASONICA !!! Powali na kolana !!! POZDRAWIAM !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Mijają miesiące a problem ciągle ten sam.
Ale nasze doświadczenie się mocno zmieniło, wiedza forumowiczów również. Ale sprawa z tytułu wątku zostaje.
Najlepszym sposobem jest porównanie obydwóch technologi we własnym mieszkaniu. Jeśli się nie da - to zbliżyć warunki prezentacji w sklepie.
Jesli w domu oglądasz wieczorem - poproś o mocne ściemienie świateł.
Zauważysz ,ze powstaje głębia w plazmach i paleta barw obserwując skórę dłoni , zieleń amazonii - nie pozostawia wątpliwosci co jest lepsze.
Jeśli bedziesz korzystał z komputera - każ podłączyć komp i sprawdź rozdzielczości natywne . Tu lepszy jest LCD / najlepszy full hd /
Jesli ma być extra relacja ceny do wielkości - to tu prowadzi zdecydowanie HD Ila.

Ale ile osób tyle spojrzeń , dlatego tak ważna jest prezentacja systemów , modeli ,wielkości przed zakupem. Kto miał pokaz , ten wie że nie kupował w ciemno. Zero stresu co do jakości , wybór w spokoju , w komforcie domowym.

pozdrawiam
 
Do góry